PDA

Επιστροφή στο Forum : Stack ογκου μεχρι 200 ευρω



deadwar
10-04-11, 23:52
Καλησπερα σας. Θα ηθελα ενα stack ογκου που να περιλαμβανει πρωτεινη,κρεατινη,βιταμινες και οτι αλλο κρινεται απαραιτητο γιατι θα ακολουθησω προγραμμα ογκου. Ξερω οτι παιζει και η διατροφη ρολο αλλα εδω σας ρωταω για τα συμπληρωματα. Θα ηθελα αν γινεται να βγαζουν 2μηνο. Ευχαριστω πολυ!

Lao
10-04-11, 23:57
Καλησπερα σας. Θα ηθελα ενα stack ογκου που να περιλαμβανει πρωτεινη,κρεατινη,βιταμινες και οτι αλλο κρινεται απαραιτητο γιατι θα ακολουθησω προγραμμα ογκου. Ξερω οτι παιζει και η διατροφη ρολο αλλα εδω σας ρωταω για τα συμπληρωματα. Θα ηθελα αν γινεται να βγαζουν 2μηνο. Ευχαριστω πολυ!

Ηλικία, ύψος και βάρος; Επίσης, μιας και θέτεις budget, αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό;

deadwar
11-04-11, 00:05
ειμαι 23,υψος 1.87 και 86 κιλα. θα προτιμουσα απο ελλαδα για να μην μπλεκω με τελωνεια αλλα και επειδη τα θελω αμεσα και οχι μετα απο 10-15 μερες.

thegravijia
11-04-11, 00:08
γιατι 200ευρω ρε αρχοντα
παρε μια πρωτεινη 1 κιλο 25-30 ευρω
μια κρεατινη (που κραταει κανα μηνα) 15 ευρω
αντε κανα πιο εξειδικευμενο κανα 45 εκει εισαι οκ

ska
11-04-11, 00:10
γιατι 200ευρω ρε αρχοντα
παρε μια πρωτεινη 1 κιλο 25-30 ευρω
μια κρεατινη (που κραταει κανα μηνα) 15 ευρω
αντε κανα πιο εξειδικευμενο κανα 45 εκει εισαι οκ

200 ευρω για διμηνο ζητησε το παλικαρι

noz1989
11-04-11, 00:12
πηγαινε στα xtreme η οπου αλλου σε βολευει και παρε μια 2κιλη myofusion, mia πολυβιταμινη απο το φαρμακειο οπως η vital plus και μια κρεατινη μονουδρικη... τιποτα αλλο, τα υπολοιπα λεφτα ξοδεψε τα σε κοτες ρυζια βρωμες κλπ...

ουτε 100 ευρω...

deadwar
11-04-11, 00:12
επειδη επαιρνα πρωτεινη με 3 δοσεις την ημερα θελω στην καλυτερη για ενα μηνα 2κιλη.
και οπως γραφω δινω 200 ευρω για να μου βγαλουν 2 μηνες.αρα η πρωτεινη θα πρεπει σιγουρα να ειναι 4 κιλα.ομως επειδη θελω να αξιοποιησω το καθε ευρω και να παρω σωστα συμπληρωματα που το ενα να συμπληρωνει το αλλο,ζηταω την γνωμη σας εδω που υπαρχουν ατομα που τα ξερουν καλυτερα.οπως εγραψα θα προτιμουσα πρωτεινη,κρεατινη,βιταμινες και οτι αλλο γινεται και μπορω με αυτα τα χρηματα

Lao
11-04-11, 00:34
επειδη επαιρνα πρωτεινη με 3 δοσεις την ημερα θελω στην καλυτερη για ενα μηνα 2κιλη.
και οπως γραφω δινω 200 ευρω για να μου βγαλουν 2 μηνες.αρα η πρωτεινη θα πρεπει σιγουρα να ειναι 4 κιλα.ομως επειδη θελω να αξιοποιησω το καθε ευρω και να παρω σωστα συμπληρωματα που το ενα να συμπληρωνει το αλλο,ζηταω την γνωμη σας εδω που υπαρχουν ατομα που τα ξερουν καλυτερα.οπως εγραψα θα προτιμουσα πρωτεινη,κρεατινη,βιταμινες και οτι αλλο γινεται και μπορω με αυτα τα χρηματα

Λοιπόν, έχουμε και λέμε!

1. Πάρε την Dymatize Mega Gainer.

Αυτή, την βάζεις μετά την προπόνηση. Τιμή, κάπου στα 50 ευρώ και είναι περίπου 4 κιλά.

2. Πάρε μια Whey την οποία βάζεις ανάμεσα στα γεύματά σου.

Υπάρχουν πολλές καλές, μία που προτιμούν πολλοί είναι η Standard Gold της ON. Τιμή 60-65 ευρώ.

3. Πολυβιταμίνες, μιας και θες για δύο μήνες, πάρε την PerformMAXX της ΟΝ. Περίπου 25 ευρώ. Υπάρχουν και άλλες που για μένα είναι καλύτερες, αλλά ΟΚ καλή είναι και αυτή.

4. Κρεατίνη, πάρε μια απλή μονοϋδρική που θα κοστίσει κάπου 30-40 ευρώ.

Νομίζω ότι είμαστε μέσα στο budget ;)

Από κει και πέρα, ίσως να θες να κοιτάξεις και το Uni-Liver το οποίο τα σπάει. ;)

ska
11-04-11, 01:16
Lao βλεπω σε πολλα ποστ οτι εισαι φανατικος του uni-liver εχεις δει σημαντικα οφελη απο τη ληψη του ή απλα θεωρεις οτι συμπληρωνει σωστα τη διατροφη σου?

deadwar
11-04-11, 01:17
αυτο το Uni-Liver το εχω ξαναακουσει και ολοι λενε πολυ καλα.αυτο που θα ηθελα να αλλαξω ειναι τις βιταμινες μιας και με 44 ευρω περιπου παιρνει τις animal pak που εχουν τα παντα μεσα!και εδω εχω την εξης ερωτηση. Αφου θα παρω τις animal pak δεν ειναι περιττο το uni-liver?

Lao
11-04-11, 01:43
Lao βλεπω σε πολλα ποστ οτι εισαι φανατικος του uni-liver εχεις δει σημαντικα οφελη απο τη ληψη του ή απλα θεωρεις οτι συμπληρωνει σωστα τη διατροφη σου?

Και τα δύο, ska.

Σε ό,τι αφορά τα αποτελέσματα, έχω δει βελτίωση στην αντοχή και την αποκατάσταση. Οι ασκήσεις βγαίνουν πιο καλά όποτε το παίρνω πριν την προπόνηση, ενώ έχω παρατηρήσει ότι αν π.χ. είμαι πιασμένος και πέσω να κοιμηθώ, εάν πάρω μερικά πριν τον ύπνο την επόμενη μέρα είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε σχέση με όταν δεν παίρνω.

Έχει μπει και λίγο «κρέας», επάνω μου αλλά έχε υπόψη σου ότι με το συγκεκριμένο συμπλήρωμα παίζει ρόλο το τι προπόνηση κάνεις. Είναι τελείως πασπαρτού!

Anyway, do the math: με 12 ταμπλέτες την μέρα, έχεις περίπου συν 20 γραμμάρια πρωτεϊνη, και καλές ποσότητες από κάποιες βιταμίνες και μέταλλα. Ουσιαστικά, σε ό,τι αφορά εμάς, είναι ένα ΓΑΜΑΤΟ συμπλήρωμα αμινοξέων, τουλάχιστον κατά μια έννοια.

Γενικά, είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος να έχεις συνέχεια φαϊ μέσα σου, αν με καταλαβαίνεις. ;)


αυτο το Uni-Liver το εχω ξαναακουσει και ολοι λενε πολυ καλα.αυτο που θα ηθελα να αλλαξω ειναι τις βιταμινες μιας και με 44 ευρω περιπου παιρνει τις animal pak που εχουν τα παντα μεσα!και εδω εχω την εξης ερωτηση. Αφου θα παρω τις animal pak δεν ειναι περιττο το uni-liver?

Καταρχήν, το AP δεν θα σε βγάλει για δύο μήνες. Εν πάσει περιπτώσει, άλλο το AP και άλλο το Uni-Liver. Το ότι το AP έχει μέσα και μια ταμπλέτα UL δεν σημαίνει ότι το υποκαθιστά και δεν θα μπορούσε άλλωστε μιας και μια τυπική χρήση του UL είναι καμιά ντουζίνα χάπια την μέρα. :green:

Το έχω ξαναγράψει και στο θέμα του UL, είχα στακάρει αυτά τα δύο μαζί με κρεατίνη και με είχαν πιάσει καλά. Αν κάποιος δεν βαριέται να κατεβάζει τουλάχιστον 25 χάπια την μέρα, αξίζει τον κόπο. :thumbup:

ska
11-04-11, 21:38
Και τα δύο, ska.

Σε ό,τι αφορά τα αποτελέσματα, έχω δει βελτίωση στην αντοχή και την αποκατάσταση. Οι ασκήσεις βγαίνουν πιο καλά όποτε το παίρνω πριν την προπόνηση, ενώ έχω παρατηρήσει ότι αν π.χ. είμαι πιασμένος και πέσω να κοιμηθώ, εάν πάρω μερικά πριν τον ύπνο την επόμενη μέρα είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση σε σχέση με όταν δεν παίρνω.

Έχει μπει και λίγο «κρέας», επάνω μου αλλά έχε υπόψη σου ότι με το συγκεκριμένο συμπλήρωμα παίζει ρόλο το τι προπόνηση κάνεις. Είναι τελείως πασπαρτού!

Anyway, do the math: με 12 ταμπλέτες την μέρα, έχεις περίπου συν 20 γραμμάρια πρωτεϊνη, και καλές ποσότητες από κάποιες βιταμίνες και μέταλλα. Ουσιαστικά, σε ό,τι αφορά εμάς, είναι ένα ΓΑΜΑΤΟ συμπλήρωμα αμινοξέων, τουλάχιστον κατά μια έννοια.

Ωραια σε ευχαριστω για το mini-review :thumbup: απο τον επομενο μηνα ισως το δοκιμασω.Το καλο ειναι οτι εχει και 500 ταμπλετες μεσα οποτε σου κραταει 1,5-2 μηνες χαλαρα με σχετικα μικρο κοστος

Lao
11-04-11, 21:49
Ωραια σε ευχαριστω για το mini-review :thumbup: απο τον επομενο μηνα ισως το δοκιμασω.Το καλο ειναι οτι εχει και 500 ταμπλετες μεσα οποτε σου κραταει 1,5-2 μηνες χαλαρα με σχετικα μικρο κοστος

Ελπίζω να το βρεις, γιατί όπως έλεγα εδώ

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13329-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B7%CF%82&p=356182&viewfull=1#post356182

υπάρχει έλλειψη μάλλον. Ο φίλος μου, μου είπε ότι ο πωλητής εκεί χρειάστηκε να κάνει 3 τηλεφωνήματα για να μας βρει 2 κουτιά, τα οποία και θα μας φέρει την Πέμπτη. Μάλιστα, 5 λεπτά πριν μπει ο κολλητός μου στο μαγαζί, ένας $#^%^#%^$%:green: είχε πάρει το τελευταίο. :shock::cursing::cursing:

Δεν πιστεύω να ήταν κανένας από δω μέσα ε;:rolf:

vill@g3r
11-04-11, 23:12
2 myofusion
storm(universal)
shock therapy (universal)
kai 1 dextrose apo farmakeio 4 eurw k eisai jet!!!

gmalamos
11-04-11, 23:13
myo
intra
κρεατινη
multimax
ωε
waxy

sofos
12-04-11, 00:27
anavite-myo fusion-size on-aminomax-super pump max :green:

Vassilis_X
13-04-11, 01:26
Κοτόπουλο, μοσχάρι άπαχο, ρύζι, πατάτες βραστές, σαλάτες πρασινες, λιπαρά οξέα από ψάρι, βρώμη, ασπράδια, αμύγδαλα, καρύδια, καλό ύπνο + καλή διάθεση..

themisdas
18-04-11, 21:25
Κοτόπουλο, μοσχάρι άπαχο, ρύζι, πατάτες βραστές, σαλάτες πρασινες, λιπαρά οξέα από ψάρι, βρώμη, ασπράδια, αμύγδαλα, καρύδια, καλό ύπνο + καλή διάθεση..

:thumbup:

tommygunz
18-04-11, 23:47
Κοτόπουλο, μοσχάρι άπαχο, ρύζι, πατάτες βραστές, σαλάτες πρασινες, λιπαρά οξέα από ψάρι, βρώμη, ασπράδια, αμύγδαλα, καρύδια, καλό ύπνο + καλή διάθεση..

Σωστός!

Τώρα από συμπληρώματα κρεατίνη, πολυβιταμίνη (και πρωτεΐνη άμα θες για μετά την προπόνηση). Αλλά όπως είπε και ο Βασίλης από πανω, σωστό και πολύ φαΐ και υπομονή. Σε βάθος χρόνου θα έχεις το αποτέλεσμα που ζητάς, αρκεί να έχεiς υπομονή και επιμονή και πάθος για αυτό που κάνεις.