PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλή για συμπλήρωμα. καινούργιος



worklessplaymore
12-04-11, 15:35
Καλησπέρα σε όλους. Ασχολούμε από μικρός με τον αθλητισμό ασταμάτητα και τα τελευταία 4 χρόνια με τις πολεμικές τέχνες και το γυμναστήριο. Τα κιλά που είχα παντα κυμαίνονταν γύρω στα 80 αλλά τον τελευταίο ένα-ενάμιση χρονο παραμέλισα αρκετά το θέμα της διατροφης και συνέχισα να ασχολούμε με τον αθλητισμο αλλά οχι εντατικά.

Αυτό εχει ως αποτέλεσμα να βρίσκομαι τώρα στα 72,5 κιλά με ελάχιστο λιπος αλλα και πολυ λίγους μυς. 20 χρονών 1.90μ 72,5 κιλα. Στόχος μου να φτάσω τα 85-86 κιλά με όσο λιγότερο λίπος εννοείται. Πλέον ασχολούμε με τη διατροφή μου αλλά επειδή δεν έχω το χρόνο να την τηρήσω τέλεια θέλω ένα συμπλήρωμα πρωτείνης(ενδιαφέρομαι μόνο για πρωτείνη όχι για κάποιο άλλο συμπλήρωμα) για να με βοηθήσει να πετύχω αυτό που θέλω.Ασχολούμε μόνο με το γυμναστήριο τώρα 4 φορές τουλάχιστον την εβδομάδα(πριν ενα μήνα ξαναξεκίνησα). Κάποιος γνώστος που ασχολείται μου είπε λόγο κιλών να προτιμίσω πρωτείνη για μετά την προπόνηση με πολούς υδατάνθρακες μέσα. Εσείς τι προτεινεται? ευχαριστω προκαταβολικά. :weights:

ps: Έχει ξεμείνει από ένα φιλο μου μισό κουτί Solgar Iso Soy powder 568g λέει τίποτα?

SeXperT
12-04-11, 15:45
Καταρχήν καλως ηρθες...

Με την πρωτεινη δεν θα δεις κατι διαφορετικο... Το θεμα ειναι να δημιουργησεις μια διατροφη στα μετρα σου και να την τηρησεις...

ξεκινα να διαβαζεις στο φορουμ και οτι αποριες εχεις πολυ ευχαριστως ολοι εδω θα σε βοηθησουν. Να εισαι σιγουρος...

Διαβασε διατροφες διαφορων ατομων που εχουν ποσταρει, φτιαξε αναλογως και μια δικη σου και θα την συζητησουμε....

P.S. Και επισης για μενα η πρωτεινη "ογκου" ειναι πεταμενα λεφτα... Κακο δεν θα σου εκανε να επερνες μια καθαρη, να την συνδιαζες με λιγο μελι, για μετα την προπονηση, και μετα απο 30-60 λεπτα να ετρωγες και το θρεπτικο σου φαι.