PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν χάνω άλλο κιλά βοήθεια!!!



Nemoukos
12-04-11, 20:14
Γειά σας.Πρίν 2 βδομάδες ξεκίνησα γυμναστήριο και μέχρι σήμερα τα πάω αρκετά καλά.Όταν ξεκίνησα ήμουν 110 κιλά(ύψος 1,87 19 χρονών).Σε 2 εβδομάδες έχασα 7 κιλά, άλλα το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω χάσει άλλα εδώ και μία εβδομάδα.Για να μήν πολυλογό θα σας πώ ότι η διατροφή μου είναι πολύ καλή και είναι γύρω στις 3000 θερμίδες(έβγαλα διατροφή αφού διάβασα αρκετά καλά σχετικά θέματα στο forum)Θα μειώσω της θερμίδες και θα δούμε στην πορία.Απο εσάς θα ήθελα την γνώμη σας

ΥΣ Κάνω αερόβια κάθε μέρα

TheWorst
12-04-11, 20:21
Πρωτα φιλε αν θες μπορεις να ποσταρεις τη διατροφη σου.

Κατα δευτερον να ξερεις οτι το "πρωτο αλμα" παντα ειναι το μεγαλυτερο .. Δηλαδη παντα εχεις μεγαλα αποτελεσματα.. Ακομα και να συνεχιζες τη διατροφη που εκανες πριν (αν ηταν χαλια π.χ.) παλι θα εχανες κιλα οταν βαλεις αεροβιο..

Κατα τριτον νομιζω οτι ειναι παρα πολλα τα κιλα .. 7 κιλα μεσα σε 2 εβδομαδες :shock: Δε χρειαζεται να κατεβασεις τοσο αποτομα , αν και αφου μειωσες τωρα μπορεις να κρατησεις ετσι σταθερα οπως εισαι

Κατα τεταρτον αν θες να πεσεις κι αλλο σε κιλα μειωσε τους υδατανθρακες :) Ιδιως μετα τις 4-5 το απογευμα :)

Giannistzn
12-04-11, 20:52
Πρωτα φιλε αν θες μπορεις να ποσταρεις τη διατροφη σου.

Κατα δευτερον να ξερεις οτι το "πρωτο αλμα" παντα ειναι το μεγαλυτερο .. Δηλαδη παντα εχεις μεγαλα αποτελεσματα.. Ακομα και να συνεχιζες τη διατροφη που εκανες πριν (αν ηταν χαλια π.χ.) παλι θα εχανες κιλα οταν βαλεις αεροβιο..

Κατα τριτον νομιζω οτι ειναι παρα πολλα τα κιλα .. 7 κιλα μεσα σε 2 εβδομαδες :shock: Δε χρειαζεται να κατεβασεις τοσο αποτομα , αν και αφου μειωσες τωρα μπορεις να κρατησεις ετσι σταθερα οπως εισαι

Κατα τεταρτον αν θες να πεσεις κι αλλο σε κιλα μειωσε τους υδατανθρακες :) Ιδιως μετα τις 4-5 το απογευμα :)

Δεν ειναι πολλα. Ηταν 110 κιλα ο ανθρωπος. Εαν εκανε σωστη διατροφη και αεροβια πιστευω μια χαρα ειναι (βγαλε και υγρα).

TheWorst
12-04-11, 21:12
Σωστα.. Για αυτο τωρα δυσκολευεται..

Nemoukos
12-04-11, 21:24
Εδώ και 1 βδομάδα είμαι ακριβώς στα ίδια κιλά...
Τέλος πάντων να η διατροφή μου.

Πρωί (8-9)
40gr βρώμη μαζί με 100ml γάλα 2%
γεύμα με πρωτείνες και 300 ml γάλα(γύρω στις 900 θερμίδες)
2-3 ασπράδια
2-3 φέτες γαλοπούλας
2 φέτες ολικής

12-1
Μετά την προπόνηση ένα γεύμα με πρωτείνες όπως το πρωί

Μεσημέρι(2-3)
Κοτόπουλο η μοσχαρίσιο κρέας η ψάρι(200-400gr κρέας τρώο συνήθως)
Πράσινη σαλάτα(μαρούλι,αγγούρι,χόρτα κλπ)
2-3 φέτες ολικής
Στην σαλάτα λίγο ελαιόλαδο και ξύδι

Απόγευμα(5-6)
2 φέτες ολικής
2-3 φέτες γαλοπούλας

Βράδυ(9-10)
1 τόνο με μία μερίδα πράσινη σαλάτα
Ή
2-3 ασπράδια με λίγο μασχαρίσιο κρέας
Ή
Ότι και το απόγευμα

ΥΣ Πίνω 6-8 ποτήρια νερό και άσπρο τσάι

TheWorst
12-04-11, 22:44
Οταν λες φετες ολικης εννοεις ψωμι ? Αν ειναι ετσι ειναι λογικο επειδη εχεις αρκετα και το βραδυνο σου επισης , το απογευμα , σχεδον σε καθε γευμα εχεις πολυ υ/α , ενω στο μεταπροπονητικο που το χρειαζεσαι δεν το εβαλες..

Παντως εισαι και 110 κιλα.. Οποτε δε ξερω γιατι δε χανεις :unsure:

AGGELOS.K
12-04-11, 23:10
Λογικό ακούγετε το ότι κόλησες και δεν χάνεις άλλο γιατί απλά ο οργανισμός σου αμύνεται ,έχασες όντως πολλα σε 2 εβδομάδες συν ότι τα 3 - 4 πρωτα κιλα ειναι νερά
Δοκίμασε εαν θέλεις μια μερα να παραβιάσεις την διατροφή σου και να φας ότι θέλεις, για να σοκάρεις τον μεταβολισμό σου,επίσης ανέβασε κι ΄αλλο την αεροβιά σου
και τέλος το σημαντικότερο κάνε υπομονή φίλος!!!!

Nemoukos
12-04-11, 23:58
Οταν λες φετες ολικης εννοεις ψωμι ? Αν ειναι ετσι ειναι λογικο επειδη εχεις αρκετα και το βραδυνο σου επισης , το απογευμα , σχεδον σε καθε γευμα εχεις πολυ υ/α , ενω στο μεταπροπονητικο που το χρειαζεσαι δεν το εβαλες..

Παντως εισαι και 110 κιλα.. Οποτε δε ξερω γιατι δε χανεις :unsure:

103 κιλά είμαι τώρα 110 ήμουν όταν ξεκίνησα

Nemoukos
13-04-11, 00:03
Λογικό ακούγετε το ότι κόλησες και δεν χάνεις άλλο γιατί απλά ο οργανισμός σου αμύνεται ,έχασες όντως πολλα σε 2 εβδομάδες συν ότι τα 3 - 4 πρωτα κιλα ειναι νερά
Δοκίμασε εαν θέλεις μια μερα να παραβιάσεις την διατροφή σου και να φας ότι θέλεις, για να σοκάρεις τον μεταβολισμό σου,επίσης ανέβασε κι ΄αλλο την αεροβιά σου
και τέλος το σημαντικότερο κάνε υπομονή φίλος!!!!

Φίλε μου διάβασα στο forum ότι αερόβια πρέπει να κάνεις 30-45 λεπτά και οι σφυγμοί σου να είναι στο 55-75%.Άν κάνω λάθος πές μου

AGGELOS.K
13-04-11, 19:28
Φίλε μου διάβασα στο forum ότι αερόβια πρέπει να κάνεις 30-45 λεπτά και οι σφυγμοί σου να είναι στο 55-75%.Άν κάνω λάθος πές μου

Σωστά το διάβασες , επίσης αερόβιο καλό θα είναι να κάνεις μετα απο τα βάρη και εαν θες ακόμα καλύτερα αποτελέσματα κανε και διπλό ,δηλαδή όταν ξυπνάς να πηγαίνεις για γρήγορο περπάτημα νηστικός,επιστρέφεις και τρώς το πρώτο σου γεύμα.

Giannistzn
13-04-11, 20:05
Αγγελε, εχω ρωτησει και αλλου αλλα δεν βρηκα απαντηση. Επειδη εχω προσβαση σε διαδρομο το πρωι στο σπιτι, εαν κανω 20-30 λεπτακια, μετα απο ποση ωρα ειναι καλο να φαω το πρωινο μου? (προσπαθω να χασω λιπος και να κρατησω σταθερα κιλα)

Ειναι λαθος μετα την αεροβια το πρωι να φας μεγαλη ποσοτητα υδ/κων π.χ. 50-60γρ βρωμης + μπανανα?

beefmeup
13-04-11, 20:36
Φίλε μου διάβασα στο forum ότι αερόβια πρέπει να κάνεις 30-45 λεπτά και οι σφυγμοί σου να είναι στο 55-75%.Άν κάνω λάθος πές μου

ναι,αλλα οχι καθε μερα..
το σωμα προσαρμοζεται για πλακα στην αεροβια,λογικο ειναι να κολησεις μετα απο 15 μερες..
ξεκινας παντα με το ελαχιστο,ισα ισα να δωσεις μια ωθηση στο σωμα σου για,κ ανεβαζεις σταδιακα οταν δεις οτι κολλας.
αν εσυ κανεις απτην πρωτη μερα καθε μερα,τι περιθωριο εχεις τωρα να ανεβασεις εκτος απο 2 φορες την μερα?
κ δεν κανεις 45 λεπα απτην αρχη..παλι θελει το ιγοτερο για να χεις περιοθωριο να ανεβαζεις 5λεπτα ανα διαστηματα.
τωρα που κανεις ηδη 45 δλδ ποσο να ανεβασεις?
λαθος προσεγγιση ειχες απτην αρχη στο θεμα αυτο..

με την διατροφη,ξεκινας να κοβεις 250 θερμιδες ανα μερα κ βλεπεις.
κ βαλε 1 φορα τη βδομαδα ενα σαβουρογευμα,που καλυτερα να ειναι το τελευταιο της μερας.

Nemoukos
14-04-11, 12:06
ναι,αλλα οχι καθε μερα..
το σωμα προσαρμοζεται για πλακα στην αεροβια,λογικο ειναι να κολησεις μετα απο 15 μερες..
ξεκινας παντα με το ελαχιστο,ισα ισα να δωσεις μια ωθηση στο σωμα σου για,κ ανεβαζεις σταδιακα οταν δεις οτι κολλας.
αν εσυ κανεις απτην πρωτη μερα καθε μερα,τι περιθωριο εχεις τωρα να ανεβασεις εκτος απο 2 φορες την μερα?
κ δεν κανεις 45 λεπα απτην αρχη..παλι θελει το ιγοτερο για να χεις περιοθωριο να ανεβαζεις 5λεπτα ανα διαστηματα.
τωρα που κανεις ηδη 45 δλδ ποσο να ανεβασεις?
λαθος προσεγγιση ειχες απτην αρχη στο θεμα αυτο..

με την διατροφη,ξεκινας να κοβεις 250 θερμιδες ανα μερα κ βλεπεις.
κ βαλε 1 φορα τη βδομαδα ενα σαβουρογευμα,που καλυτερα να ειναι το τελευταιο της μερας.
Έκανα βλακεία απο την αρχή....Κάνω κάθε μέρα 35 αερόβια :(

Nemoukos
14-04-11, 12:12
Αν έχει κάποιος την καλοσύνη άς μου προτήνει 1 πρόγραμα για να χάσω κιλά
:)

Nemoukos
14-04-11, 19:57
Γειά σας και χαρά σας.Έκανα ένα λάθος με την αεροβική και ξεκίνησα να κάνω 35 λεπτά κάθε μέρα.Έχω κολήσει στα ίδια κιλά τι να κάνω εκτός απο να ανεβάσω κατα πολύ την αερόβια;

magdaline
14-04-11, 20:47
ν πινεις νερό και ν τρως πολλές σαλάτες, αύξησε κ την αεροβική κανα τέταρτο ακόμα κ θα ξεκολλήσεις. Συνηθισμένο ειναι ν κολλάς που κ που.
Αλλά αγαπημένε μ, όταν κάνεις ένα τόπικ καλύτερα ν γράφεις παραπάνω λεπτομέρειες, και εκτός από αυτό να μην ανοίγεις τόπικ ενώ έχεις ανοίξει κ άλλο....

Nemoukos
14-04-11, 21:28
Ευχαριστώ για τις συμβουλές και όσο για το topic δεν θα ξαναγίνει!!!

ghost4
28-04-11, 23:48
λοιπον να ενα προγραμμα διαιτας ....(τισ πρωτες δυο μερες αποτοξινωση..επιτρεπονται μονο οι φυσικοι χυμοι ο καφες και το τσαι χωρις ζαχαρη..)τισ επομενες τρεις μερες..!ΠΡΩΙ!(1 ποτηρι φυσικο χυμο και λιγο τυρι διαιτης..EMENTAL,LINEA)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!
(ψαρι στη σχαρα η τονο σε νερο με σαλατα,η χορτα,)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(2 καροτα η ενα αγγουρι)!ΒΡΑΔΥ!(ενα γιαουρτι 0% εως 2% λιπαρα)!ΠΡΩΙ!(οπως το προηγουμενο)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(κοτοπουλο σχαρας η βραστο με σαλατα)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(το ιδιο με το προηγουμενο)!ΒΡΑΔΥ!(το ιδιο με το προηγουμενο)τισ επομενες τρεις..!ΠΡΩΙ!(3 κουταλιες..korn flakes..διατης σε γαλα 0% εως 2% λιπαρα...!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(1 μοσχαρισια μπλιτζολα 'η 2 μπιφτεκια χωρις ψωμι στη σχαρα με σαλατα χωρις λαδι...!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(1φρουτο εκτος μπανανα)!ΒΡΑΔΥ!(οπως το προηγουμενο)...αυτα:clap::clap::clap::green: με βοήθησε να χασω 20 κιλα σε 2 μηνες:P

Krokodeilakias
29-04-11, 01:00
λοιπον να ενα προγραμμα διαιτας ....(τισ πρωτες δυο μερες αποτοξινωση..επιτρεπονται μονο οι φυσικοι χυμοι ο καφες και το τσαι χωρις ζαχαρη..)τισ επομενες τρεις μερες..!ΠΡΩΙ!(1 ποτηρι φυσικο χυμο και λιγο τυρι διαιτης..EMENTAL,LINEA)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!
(ψαρι στη σχαρα η τονο σε νερο με σαλατα,η χορτα,)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(2 καροτα η ενα αγγουρι)!ΒΡΑΔΥ!(ενα γιαουρτι 0% εως 2% λιπαρα)!ΠΡΩΙ!(οπως το προηγουμενο)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(κοτοπουλο σχαρας η βραστο με σαλατα)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(το ιδιο με το προηγουμενο)!ΒΡΑΔΥ!(το ιδιο με το προηγουμενο)τισ επομενες τρεις..!ΠΡΩΙ!(3 κουταλιες..korn flakes..διατης σε γαλα 0% εως 2% λιπαρα...!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(1 μοσχαρισια μπλιτζολα 'η 2 μπιφτεκια χωρις ψωμι στη σχαρα με σαλατα χωρις λαδι...!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(1φρουτο εκτος μπανανα)!ΒΡΑΔΥ!(οπως το προηγουμενο)...αυτα:clap::clap::clap::green: με βοήθησε να χασω 20 κιλα σε 2 μηνες:P

20 κιλά σε 2 μήνες; o-m-g!!! να την κάνω ή θα πεθάνω; :P

ghost4
29-04-11, 12:56
20 κιλά σε 2 μήνες; o-m-g!!! να την κάνω ή θα πεθάνω; :P

χαχα δεν πεθενεις ρε :green:

Krokodeilakias
29-04-11, 16:23
χαχα δεν πεθενεις ρε :green:

βασικά έφτασα τα 92..(απο 104) και θέλω άλλα 10....ή τουλάχιστον έτσι θέλω να λέω...........τέλος πάντων θα την κάνω αλλά όχι και τόσο αυστηρή , θα βάλω μέσα και μερικά "extra" :green::green::turtle::turtle::turtle::P:P

ghost4
29-04-11, 16:38
βασικά έφτασα τα 92..(απο 104) και θέλω άλλα 10....ή τουλάχιστον έτσι θέλω να λέω...........τέλος πάντων θα την κάνω αλλά όχι και τόσο αυστηρή , θα βάλω μέσα και μερικά "extra" :green::green::turtle::turtle::turtle::P:P
εγω εχω φτάσει μεχρι τα 116κγ λολ δλδ.:( :bowdown:

TheWorst
29-04-11, 21:54
λοιπον να ενα προγραμμα διαιτας ....(τισ πρωτες δυο μερες αποτοξινωση..επιτρεπονται μονο οι φυσικοι χυμοι ο καφες και το τσαι χωρις ζαχαρη..)τισ επομενες τρεις μερες..!ΠΡΩΙ!(1 ποτηρι φυσικο χυμο και λιγο τυρι διαιτης..EMENTAL,LINEA)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!
(ψαρι στη σχαρα η τονο σε νερο με σαλατα,η χορτα,)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(2 καροτα η ενα αγγουρι)!ΒΡΑΔΥ!(ενα γιαουρτι 0% εως 2% λιπαρα)!ΠΡΩΙ!(οπως το προηγουμενο)!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(κοτοπουλο σχαρας η βραστο με σαλατα)!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(το ιδιο με το προηγουμενο)!ΒΡΑΔΥ!(το ιδιο με το προηγουμενο)τισ επομενες τρεις..!ΠΡΩΙ!(3 κουταλιες..korn flakes..διατης σε γαλα 0% εως 2% λιπαρα...!ΜΕΣΗΜΕΡΙ!(1 μοσχαρισια μπλιτζολα 'η 2 μπιφτεκια χωρις ψωμι στη σχαρα με σαλατα χωρις λαδι...!ΑΠΟΓΕΥΜΑ!(1φρουτο εκτος μπανανα)!ΒΡΑΔΥ!(οπως το προηγουμενο)...αυτα:clap::clap::clap::green: με βοήθησε να χασω 20 κιλα σε 2 μηνες:P

Αμα θελησω να αυτοκτονησω θα ερθω σε σενα :green:

Και για ποιο λογο βαζεις τη μπανανα το βραδυ ? Και το απογευμα επισης ..

ghost4
29-04-11, 22:42
Αμα θελησω να αυτοκτονησω θα ερθω σε σενα :green:

Και για ποιο λογο βαζεις τη μπανανα το βραδυ ? Και το απογευμα επισης ..

οχι ρε συ δεν καταλαβες 1 φρουτο μηλο-πορτοκαλι αλλα εκτος μπανανα:unsure:

TheWorst
29-04-11, 22:51
οχι ρε συ δεν καταλαβες 1 φρουτο μηλο-πορτοκαλι αλλα εκτος μπανανα:unsure:

Ναι καταλαβα , αλλα γιατι να βαλεις υ/α ιδιως το βραδυ οταν θελεις να χασεις ? Καλυτερα βαλε το πρωι , πριν και μετα απο προπονηση και μετα μονο πρωτεινη :P

ghost4
30-04-11, 00:10
ooο! σωστος απλος το γραφη η διαιτα αυτο..:P:turtle: