PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλυση-λιποδιαλυτες-αποτελεσματικοτητα



the_mechanic
14-04-11, 02:41
Γεια σε ολους

Ειμαι καινουριος στο φορουμ γι αυτο ζητω εκ των προτερων συγνωμη για οποιαδηποτε λαθη.Μετα απο 2 μηνεσ κακης ζωης (ποτα ξενυχτια κ κακη διατροφη) και ενω ηδη γυμναζομουν 3-4 φορεσ τη βδομαδα για 2 μηνεσ με αεροβια(30 λεπτα) μετα τα βαρη, το σωμα μου ειχε γινει χειροτερο απο ποτε.χωρισ να εχω παρει κιλα (μαλιστα μπορει να εχασα κ κανα δυο)ειχε αυξηθει κατα πολυ το σωματικο λιποσ.Ετσι ξεκινησα παλι γυμναστηριο με πολλη περισσοτερη ορεξη καθωσ αισθανομουν χαλια με το σωμα μου κ αρχισα να χρησιμοποιω ταυτοχρονα τουσ λιποδιαλυτεσ STACK2 τησ MDY και πρωτεινες WHEY τησ ΟΝ.Τρεχω 40 λεπτα 4 φορεσ τη βδομαδα σε εντονο αλλα κ σε μετριο ρυθμο κ με κλιση απο 2 μεχρι κ 7 %.το προγραμμα μου ειναι σταθερο εδο κ 6 εβδομαδεσ.δεν πινω καθολου αλκοολ ουτε αναψυκτικα κ τρωω αρκετα πρωτεινουχα φαγητα(τονο κρεασ κοτοπουλο).ζυμαρικα σχεδον καθολου.Παρολα αυτα δεν παρατηρω αισθητεσ διαφορεσ στο σωμα μου σχετικα με το λιποσ κ αναρωτιεμαι αν οι λιποδιαλυτεσ προσφερουν τιποτα καθως δινω εμφαση στην αεροβικη ασκηση (περιπου 20 km/week) κ επισησ στο προγραμμα με τα βαρη εχω δωσει μια αισθηση αεροβιας μειονοντας τα κενα μεταξυ των σετσ γυρω στα 30 sec.Ειμαι 20 ετων 185cm 79kg κ το μεγαλυτερο προβλημα με το λιποσ το εχω στο στηθοσ(και στην κοιλια).Γενικοτερα ειμαι δραστηριοσ σχετικα με τα αθληματα απλα παντα ειχα αυξημενο ποσοστο σωματικου λιπουσ γι αυτο κ αποφασισα να χρισιμοποιησω λιποδιαλυτεσ.Πιστευετε πως εστω μακροπροθεσμα θα με βοηθησουν;Οτιδηποτε μπορειτε να προτεινετε θα το εκτιμουσα.


Ευχαριστω εκ των προτερων.