PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι πρέπει να φάω για να πάρω κιλά



overtheclouds
17-04-11, 23:36
Μάγκες κάνω γυμναστήριο κ διατροφή 2 μήνες
Έχω δεί μια Α' διαφορά στα χέρια και στο στήθος και οι κοιλιακοί μου ανέκαθεν ψιλοφαινόντουσαν λόγω άθλησης (μπάλα), δλδ δν έχω μεγάλο ποσοστό λίπους (εκτός απο τα ψωμάκια στν μέση)
stats:
Ηλικία - 19 1.79 71,8kg
Ύστερα απο αρκετές αναγνώσεις στο site και σε περιοδικά έφτιαξα μια γα**διατροφή (και καλά) για να πάρω κιλά αλλά τζίφος η όλη κατάσταση δν παίρνώ ούτε γράμμαριο και έχω σαλτάρει , γι'αυτό πόσταρα.

Λοιπόν το menu περιλαμβάνει
Πρωί:1) 1 μπολ γάλα με 6 κουταλιές της σούπας βρώμη και 1 κουταλιά μέλι
2)2 αυγά το ένα με κρόκο
3)1 μπανάνα ή ότι φρούτο παιζει

Πριν την προπόνηση:1 καφεδάκι (χωρίς λόγω)

Μεσημέρι (μετά την προπόνηση):1)Ψάρι κότα ή μοσχαράκι με πατάτε ρύζι μακαρόνια ή κανα πράσινο

Βράδυ: 1-2 αυγά ασπράδι κ 1 μαύρο τοστ γαλοπούλα dirollo ή 1 τόνο-μαρούλι + κανα φρουτάκι

Πριν την πέσω για ύπνο 1 γιαούρτι 1,5 % με λίγο μέλι+ 15 αμύγδαλα

Επίσης προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό.

Παρακαλώ διαφωτίστε με γτ δν ξέρω τι παίζει...

beefmeup
17-04-11, 23:41
ο τιτλος λογοκριθηκε για ευνοητους λογους..

overtheclouds
18-04-11, 00:04
δεν τονίζει την αγανάκτιση μου όμως..το έβαλα για ευνόητους λόγους φίλε..

beefmeup
18-04-11, 00:05
ναι κ γω σου λεω οτι δεν ηταν απαραιτητο αλλα ουτε κ πρεπον σαν τιτλος θεματος..

δλδ αν τονιστει η αγανακτιση σου,τι θα γινει,θα αρχισεις να βαζεις κιλα?

overtheclouds
18-04-11, 00:06
καλά άστον πρόλογο..

lila_1
18-04-11, 00:08
Φάε σαβούρα
Δουλεύει:green:

Kaloutsikos
18-04-11, 01:05
Βάλε και άλλα γεύματα!

tasos2
18-04-11, 02:38
Πολλες θερμιδες απο υδατανθρακες, λιπη και πρωτεινες (τα παντα δηλαδη)

Stamer
18-04-11, 02:40
βαλε οπωσδηποτε και αλλα γευματα έτσι δυσκολα θα κανεις κατι..

Lao
18-04-11, 02:49
overtheclouds, πρέπει να αυξήσεις υδατάνθρακες και πρωτεϊνη. Με 1,80 ύψος και 70 κιλά, θεωρώ ότι θέλεις κάπου 70-100 γραμμάρια την μέρα πρωτεϊνη για να βάλεις «κρέας» πάνω σου.

Δες και αυτό :green:

Xcuhi6RaZ24

lf1DCJ1xIdU

Stamer
18-04-11, 03:34
Μονό???ειναι λιγο 70-100...70 κιλα ειναι...

ionos1
18-04-11, 16:49
Μονό???ειναι λιγο 70-100...70 κιλα ειναι...

100-120 Εγώ θα ελεγα ...δεν νομίζω να χρειαζεται παραπανω ...αργοτερα ανεβαζει!

Gianna
18-04-11, 19:25
Βρε, φάε!!! Ακόμα κι εγώ τρώω παραπάνω (ουπς, ξεσκεπάστηκα!!!:porc:) που είμαι 52 κιλά!!! Νομίζω θα μπορούσες να προσθέσεις ένα γεύμα μεταξύ μεσημεριανού και βραδυνού.

Stamer
19-04-11, 00:39
100-120 Εγώ θα ελεγα ...δεν νομίζω να χρειαζεται παραπανω ...αργοτερα ανεβαζει!

ναι έτσι ειναι οκ...

loufas
19-04-11, 02:22
πλακωσου στην κιτρινη φαβα μαζι με στηθος κοτοπουλο κ γενικα πολυ κρεας απαχο. καλο πρωινο με κουακερ μελι. αυγα αρπραδι και ολοκληρα. παρε και συμπληρωμα πρωτεινης πριν και μετα την προπονηση και αρκετο νερο 3 λιτρα την μερα. σιγουρα θα δεις αποτελεσματα

exkaliber
19-04-11, 17:01
overtheclouds, πρέπει να αυξήσεις υδατάνθρακες και πρωτεϊνη. Με 1,80 ύψος και 70 κιλά, θεωρώ ότι θέλεις κάπου 70-100 γραμμάρια την μέρα πρωτεϊνη για να βάλεις «κρέας» πάνω σου.

Δες και αυτό :green:

Xcuhi6RaZ24

lf1DCJ1xIdU

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

-Nikolakis-
19-04-11, 21:04
Μάγκες κάνω γυμναστήριο κ διατροφή 2 μήνες
Έχω δεί μια Α' διαφορά στα χέρια και στο στήθος και οι κοιλιακοί μου ανέκαθεν ψιλοφαινόντουσαν λόγω άθλησης (μπάλα), δλδ δν έχω μεγάλο ποσοστό λίπους (εκτός απο τα ψωμάκια στν μέση)
stats:
Ηλικία - 19 1.79 71,8kg
Ύστερα απο αρκετές αναγνώσεις στο site και σε περιοδικά έφτιαξα μια γα**διατροφή (και καλά) για να πάρω κιλά αλλά τζίφος η όλη κατάσταση δν παίρνώ ούτε γράμμαριο και έχω σαλτάρει , γι'αυτό πόσταρα.

Λοιπόν το menu περιλαμβάνει
Πρωί:1) 1 μπολ γάλα με 6 κουταλιές της σούπας βρώμη και 1 κουταλιά μέλι
2)2 αυγά το ένα με κρόκο
3)1 μπανάνα ή ότι φρούτο παιζει

Πριν την προπόνηση:1 καφεδάκι (χωρίς λόγω)

Μεσημέρι (μετά την προπόνηση):1)Ψάρι κότα ή μοσχαράκι με πατάτε ρύζι μακαρόνια ή κανα πράσινο

Βράδυ: 1-2 αυγά ασπράδι κ 1 μαύρο τοστ γαλοπούλα dirollo ή 1 τόνο-μαρούλι + κανα φρουτάκι

Πριν την πέσω για ύπνο 1 γιαούρτι 1,5 % με λίγο μέλι+ 15 αμύγδαλα

Επίσης προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό.

Παρακαλώ διαφωτίστε με γτ δν ξέρω τι παίζει...

Νομιζω πως χρειαζεσαι και ενα ροφημα πρωτεινης ετσι ωστε να μπορεις να εχεις πιο full διατροφη..π.χ. στο πρωινο,δεν θα χρειαζεσαι τα αυγα και τις μπανανες αλλα θα τα αντικαθιστας με το ροφημα που θα το διαλυεις ειτε στο γαλα ειτε στο νερο και θα το τρως μαζι με τη βρωμη.....
μετα την προπονηση καλο θα ηταν να εβαζες παλι ροφημα μαζι με μια μπανανα η ενα ξινομηλο..και οταν πας στο σπιτι καταναλωνεις το στερεο γευμα σου...κτλ κτλ..
Και νομιζω οτι με το ροφημα θα σου ερθουν ολα λιγακι πιο φθηνα..

Gianna
19-04-11, 23:26
πλακωσου στην κιτρινη φαβα μαζι με στηθος κοτοπουλο κ γενικα πολυ κρεας απαχο. καλο πρωινο με κουακερ μελι. αυγα αρπραδι και ολοκληρα. παρε και συμπληρωμα πρωτεινης πριν και μετα την προπονηση και αρκετο νερο 3 λιτρα την μερα. σιγουρα θα δεις αποτελεσματα

Κίτρινη φάβα...Μμμμμ..ενδιαφέρον!!! Δεν έχω ξανακούσει να την προτείνουν και μαζί με κοτόπουλο θα βγαίνει πολλή...πρωτεϊνοκατάσταση:weights: Μόνη της (με κρεμμυδάκι, λαδάκι και κάππαρη μ' αρέσει πολύ, στάνταρ πιάτο σε ταβερνάκια, μαζί με χόρτα και ψάρι:P)

jimmy007
20-04-11, 13:49
100-120 Εγώ θα ελεγα ...δεν νομίζω να χρειαζεται παραπανω ...αργοτερα ανεβαζει!

Γιατί και 150-200 να πάρει τι θα πάθει?

Stamer
20-04-11, 15:07
ακριβως ας παρει και παραπανω..τι θα παθει ισα ισα αποβαλλεται..

leftis
20-04-11, 23:32
Δεν αποθηκεύεται ως λίπος??

tolis93
21-04-11, 00:00
φιλε μου επειδη ουτε εγω ετρωγα αρκετα και εχανα συνεχεια.χτυπα λιγο cottage η λιγο dirollo spread κρεμα τυριου.χαμηλα σε λιπαρα και πολυ πρωτεινουλα και αρκετοι υδατανθρακες.δοκιμασε στο πρωινο σου να προσθεσεις και κανενα γιαουρτι.στο λεω γιατι τρωω περιπου τα ιδια.και μη ξεχνας το ψωμακι.Στη θεση σου θα ετρωγα αγγλικο ολικης η γερμανικο ολικης.απιστεφτη γευση και πολυ τουμπανο σε θρεπτικα συστατικα.και μη φοβασαι να τρως ποσοτητα αν δε παιρνεις

Lao
21-04-11, 00:05
Γιατί και 150-200 να πάρει τι θα πάθει?


ακριβως ας παρει και παραπανω..τι θα παθει ισα ισα αποβαλλεται..


Δεν αποθηκεύεται ως λίπος??

Βρε παιδιά, προσέξτε τι προτείνετε στους άλλους σχετικά με την πρωτεϊνη. ΟΚ η πρωτεϊνη είναι αναγκαία, και εγώ παίρνω, αλλά για όνομα, εκτός του ότι δεν χρειάζονται 150-200 γραμμάρια σε έναν άνθρωπο 70 κιλών :shock: γιατί πολύ απλά η μισή και βάλε θα φεύγει στην τουαλέτα, ταλαιπωρούνται και τα νεφρά χωρίς λόγο.

Remember, δεν είμαστε όλοι Coleman να τρώμε 10 μπριζόλες στην καθισιά μας. :green:

Anyway, 1,5 γραμμάρια x 70 κιλά = 105 γραμμάρια πρωτεϊνης. Καλά είναι τόσα, δεν χρειάζεται παραπάνω.

Stamer
21-04-11, 02:38
Καλα κοιτα να δεις φίλε εδω περα ολοι μας λεμε την αποψη μας και θελουμε να βοηθησουμε εννοειτε!!απλα διαφωνουμε!εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα να παιρνει τοσο πρωτεινη...τι θα παθει????θα τρελαθουμε?????:weights::weights:

Lao
21-04-11, 02:46
Καλα κοιτα να δεις φίλε εδω περα ολοι μας λεμε την αποψη μας και θελουμε να βοηθησουμε εννοειτε!!απλα διαφωνουμε!εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα να παιρνει τοσο πρωτεινη...τι θα παθει????θα τρελαθουμε?????:weights::weights:

Δεν ξέρω ΑΝ θα πάθει κάτι, αν ήξερα θα ήμουν ο Θεός. :green:

Ξέρω όμως ότι ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να επιβαρυνθούν τα νεφρά, ιδιαίτερα αν αναγκαστεί να φτάσει τα επίπεδα που του προτείνετε με την βοήθεια κάποιου συμπληρώματος.

Μπορείς να μου πεις για ποιο λόγο να το κάνει αυτό, όταν μάλιστα μιλάμε για έναν άνθρωπο που, εκτός και αν κάνω λάθος, δεν θέλει να κατέβει σε αγώνες και τα περισσότερα από τα 100 παραπάνω γραμμάρια πρωτεϊνης που του λέτε να παίρνει θα καταλήγουν στην λεκάνη;

Αντιλαμβάνεσαι ότι 200 γραμμάρια για έναν άνθρωπο 70 κιλών είναι 200% επιπλέον από το επίπεδο συντήρησης;

Stamer
21-04-11, 03:15
μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα εγω...ειναι 70 κιλα επι 1.5 βγαινει 105!!!!!100-120 ειναι μια χαρα και γιατι οχι και παραπανω!και δεν ειναι αναγκη να κατεβει σε αγωνες..αυτο ειναι ασχετο που λες..δηλαδηπολλοι απο εμας που παιρνουν παραπανω κατεβαινουν σε αγωνες????ελεος....αποβαλλεται το ξαναλεω οτι παραπανισιο υπαρχει..πολυβιταμινες εσυ δεν παιρνεις και αλλα???οταν κατουρας το περισιο της πολυβιταμινεις αποβαλλεται με τα ουρα..αυτο λεω..!!:P

PEGY
21-04-11, 07:04
Φάε ψωμί, είδα οτι στο πρότεινε κ άλλος
αλλά στο λέω κ εγώ εκ πείρας. . .

Θα πάρεις κιλά ωραία κ θα έχεις κ πολύ περισσότερη ενέργεια.
Μετά μπορείς να ελέγχεις την ποσότητα αναλόγως στα πόσα θές να είσαι, αλλά το ψωμί είναι δύναμη

Kaloutsikos
21-04-11, 07:58
Μην κάνετε μ@λ@κίες με το κρέας!

10 ευρό το κιλό έχει πάει, 13% το φπα. :P:turtle::rolf::green:

beefmeup
21-04-11, 11:12
Μάγκες κάνω γυμναστήριο κ διατροφή 2 μήνες
Έχω δεί μια Α' διαφορά στα χέρια και στο στήθος και οι κοιλιακοί μου ανέκαθεν ψιλοφαινόντουσαν λόγω άθλησης (μπάλα), δλδ δν έχω μεγάλο ποσοστό λίπους (εκτός απο τα ψωμάκια στν μέση)
stats:
Ηλικία - 19 1.79 71,8kg
Ύστερα απο αρκετές αναγνώσεις στο site και σε περιοδικά έφτιαξα μια γα**διατροφή (και καλά) για να πάρω κιλά αλλά τζίφος η όλη κατάσταση δν παίρνώ ούτε γράμμαριο και έχω σαλτάρει , γι'αυτό πόσταρα.

Λοιπόν το menu περιλαμβάνει
Πρωί:1) 1 μπολ γάλα με 6 κουταλιές της σούπας βρώμη και 1 κουταλιά μέλι
2)2 αυγά το ένα με κρόκο
3)1 μπανάνα ή ότι φρούτο παιζει

Πριν την προπόνηση:1 καφεδάκι (χωρίς λόγω)

Μεσημέρι (μετά την προπόνηση):1)Ψάρι κότα ή μοσχαράκι με πατάτε ρύζι μακαρόνια ή κανα πράσινο

Βράδυ: 1-2 αυγά ασπράδι κ 1 μαύρο τοστ γαλοπούλα dirollo ή 1 τόνο-μαρούλι + κανα φρουτάκι

Πριν την πέσω για ύπνο 1 γιαούρτι 1,5 % με λίγο μέλι+ 15 αμύγδαλα

Επίσης προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό.

Παρακαλώ διαφωτίστε με γτ δν ξέρω τι παίζει...

1ον.
με 2 μηνες που κανεις τι διαφορα περιμενεις να δεις?
2ον.
αν δεν βλεπεις διαφορα,η διατροφη σου ειναι λαθος,η η προπονηση σου.
η κ τα 2 μαζι.

οποτε..
υπολογισε περιπου 120γρ πρωτεινη ανα μερα,κ τρωγε υ/ες κ λιπαρα κατα βουληση μεχρι να δεις την ζυγαρια να κουνιεται προς τα πανω.
μην μπεις στο τριπακι να υπολογισεις θερμιδες/μακρος κ τα ρεστα γιατι αν εισαι εκτομορφος θα χανεις τσαμπα τον χρονο σου.
οταν δεις την ζυγαρια να ανεβαινει,κοιτα να διαγραφονται παντα οι κοιλιακοι σου.
αν δεις οτι βαζεις ξυγκια,κοβεις υ/α.η βαζεις λιγο αεροβια 2-3 φορες την βδομαδα.

σημαντικο..αν κανεις αεροβια,κοψτη μεχρι να γινει το παραπανω που σου γραψα.

κ ολα αυτα με την προυποθεση οτι οταν πας στο γυμναστηριο,μετα απο καθε σετ δεν μπορεις να ανασανεις.

Lao
21-04-11, 12:32
μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα εγω...ειναι 70 κιλα επι 1.5 βγαινει 105!!!!!100-120 ειναι μια χαρα και γιατι οχι και παραπανω!και δεν ειναι αναγκη να κατεβει σε αγωνες..αυτο ειναι ασχετο που λες..δηλαδηπολλοι απο εμας που παιρνουν παραπανω κατεβαινουν σε αγωνες????ελεος....αποβαλλεται το ξαναλεω οτι παραπανισιο υπαρχει..πολυβιταμινες εσυ δεν παιρνεις και αλλα???οταν κατουρας το περισιο της πολυβιταμινεις αποβαλλεται με τα ουρα..αυτο λεω..!!:P

Το ότι πολλοί από εμάς παίρνουν και παραπάνω, είναι μια γενικότητα. Εξαρτάται από το ύψος και το βάρος του καθενός μας. Σε κάθε περίπτωση, όπως θα ξέρεις, με 1,5 γραμμάριο πρωτείνης ανά κιλό σωματικού βάρους είναι όχι απλά καλά, αλλά πολύ καλά, συνεπώς τα 105 γραμμάρια που προτείνω στον φίλο είναι ΟΚ. Και 110-120 να πάει δεν θα πέσει η ζάχαρη στο νερό.

Όμως, τα 200 γραμμάρια είναι too much και αχρείαστα, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ.

Όσον αφορά τα περί αποβολής, εγώ σου είπα ήδη κάτι συγκεκριμένο: υπάρχει κίνδυνος να επιβαρυνθούν τα νεφρά όταν κάποιος παίρνει μεγάλες δόσεις και για μακρά χρονικά διαστήματα. Είναι δικαίωμά σου να το αγνοείς ή να το προσπερνάς αυτό όταν έχεις να κάνεις με τον εαυτό σου, ΩΣΤΟΣΟ όταν απευθύνεσαι σε έναν άνθρωπο 19 χρονών που είναι νέος στον χώρο του BB και δεν ξέρεις καν αν έχει και κάποιο ιστορικό, καλό είναι να του το θέτεις υπόψη ώστε να πράττει αναλόγως.

Cheers :toast:

Kaloutsikos
21-04-11, 13:59
Το ότι πολλοί από εμάς παίρνουν και παραπάνω, είναι μια γενικότητα. Εξαρτάται από το ύψος και το βάρος του καθενός μας. Σε κάθε περίπτωση, όπως θα ξέρεις, με 1,5 γραμμάριο πρωτείνης ανά κιλό σωματικού βάρους είναι όχι απλά καλά, αλλά πολύ καλά, συνεπώς τα 105 γραμμάρια που προτείνω στον φίλο είναι ΟΚ. Και 110-120 να πάει δεν θα πέσει η ζάχαρη στο νερό.

Όμως, τα 200 γραμμάρια είναι too much και αχρείαστα, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ.

Όσον αφορά τα περί αποβολής, εγώ σου είπα ήδη κάτι συγκεκριμένο: υπάρχει κίνδυνος να επιβαρυνθούν τα νεφρά όταν κάποιος παίρνει μεγάλες δόσεις και για μακρά χρονικά διαστήματα. Είναι δικαίωμά σου να το αγνοείς ή να το προσπερνάς αυτό όταν έχεις να κάνεις με τον εαυτό σου, ΩΣΤΟΣΟ όταν απευθύνεσαι σε έναν άνθρωπο 19 χρονών που είναι νέος στον χώρο του BB και δεν ξέρεις καν αν έχει και κάποιο ιστορικό, καλό είναι να του το θέτεις υπόψη ώστε να πράττει αναλόγως.

Cheers :toast:
+1 :thumbup:

Stamer
21-04-11, 15:09
Μα αυτο σου λεω και εγω οτι 100-120 ειναι μια χαρα..οποτε που διαφωνουμε??τωρα στα 5-20 γραμμαρια θα υποαρχει προβλημα στα νεφρα???..καλα τωρα αν υπαρχει κανα τρελο ιστορικο που να ξερει ο καθενας μας..ειπαμε..δεν ειμαστε μεντιουμ,,γενικα ολοι μιλαμε.:turtle::turtle::

Lao
21-04-11, 15:24
Μα αυτο σου λεω και εγω οτι 100-120 ειναι μια χαρα..οποτε που διαφωνουμε??τωρα στα 5-20 γραμμαρια θα υποαρχει προβλημα στα νεφρα???..καλα τωρα αν υπαρχει κανα τρελο ιστορικο που να ξερει ο καθενας μας..ειπαμε..δεν ειμαστε μεντιουμ,,γενικα ολοι μιλαμε.:turtle::turtle::

Διαφωνούμε στο ότι λες ότι και παραπάνω να παίρνει από τα 100-120 δεν τρέχει τίποτα. Anyway, νομίζω ότι όλοι είπαμε την γνώμη μας, οπότε είμαστε ΟΚ αδερφέ :toast:

Giannistzn
21-04-11, 16:13
Το ότι πολλοί από εμάς παίρνουν και παραπάνω, είναι μια γενικότητα. Εξαρτάται από το ύψος και το βάρος του καθενός μας. Σε κάθε περίπτωση, όπως θα ξέρεις, με 1,5 γραμμάριο πρωτείνης ανά κιλό σωματικού βάρους είναι όχι απλά καλά, αλλά πολύ καλά, συνεπώς τα 105 γραμμάρια που προτείνω στον φίλο είναι ΟΚ. Και 110-120 να πάει δεν θα πέσει η ζάχαρη στο νερό.

Όμως, τα 200 γραμμάρια είναι too much και αχρείαστα, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ.

Όσον αφορά τα περί αποβολής, εγώ σου είπα ήδη κάτι συγκεκριμένο: υπάρχει κίνδυνος να επιβαρυνθούν τα νεφρά όταν κάποιος παίρνει μεγάλες δόσεις και για μακρά χρονικά διαστήματα. Είναι δικαίωμά σου να το αγνοείς ή να το προσπερνάς αυτό όταν έχεις να κάνεις με τον εαυτό σου, ΩΣΤΟΣΟ όταν απευθύνεσαι σε έναν άνθρωπο 19 χρονών που είναι νέος στον χώρο του BB και δεν ξέρεις καν αν έχει και κάποιο ιστορικό, καλό είναι να του το θέτεις υπόψη ώστε να πράττει αναλόγως.

Cheers :toast:

+1 και απο εμενα. Οι νεφροι ειναι πολυ ευαισθητα οργανα. Εαν καποιος παιρνει παρα πολυ μεγαλες ποσοτητες πρωτεΐνης και αναγκαστει ο οργανισμος να αποβαλει, και φτασει να περασει πρωτεΐνη απο νεφρο, εχεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα..

Stamer
21-04-11, 18:44
Διαφωνούμε στο ότι λες ότι και παραπάνω να παίρνει από τα 100-120 δεν τρέχει τίποτα. Anyway, νομίζω ότι όλοι είπαμε την γνώμη μας, οπότε είμαστε ΟΚ αδερφέ :toast:

Ναι φίλε εννοω 100-120 αν παιρνει που λεει ο λογος και 130- 125 -140 βαρια οχι πολυυ παραπανω δεν ειναι και τιποτα αυτο εννοω..αλλα συμπερασματικα τωρα 100-120 πιστευω ειναι οτι πρεπει!!:thumbup:
..

stathic
23-04-11, 01:41
+1 στο λαο