PDA

Επιστροφή στο Forum : ουρικο οξυ & πρωτεινη



oldhiphop
26-04-11, 10:37
Καλημερα παιδια!

μεσα στο πασχα ειχα ενα προβλημα που με κρατισε μεσα στο νοσοκομιο για 8 ημερες.
Το προβλημα ηταν οτι ειχε φουσκοση κατο το ποδι μου στο κουτουπιε.Οι γιατροι ψαχναν για το τι ειναι και μου βρικαν ουρικο οξυ ανεβασμενο.

Επισεις μου ειπαν πως το συμπληρωμα πρωτεινης μπορει να αυξηση το ουρικο οξη.
Σας το λεω ετση ενημεροτικα για να εχετε το νου σας και μιν παθετε τα ιδια με εμενα.
Τωρα τον ρωτισα αν μπορω να ξαναπαρω και μου λεει θα δουμε.

το προβλημα ειναι ομος οτι δεν ξερω τι να περνω τωρα για ενα ευκολο μεταπροπονιτικο...:unsure:

Triumph
26-04-11, 10:55
Τα επίπεδα του ουρικού οξέος στο αίμα αυξάνονται λόγω λήψης μεγάλων ποσοτήτων τροφής,αλκοόλ,λόγω κάποιας γενετικής ανωμαλίας. όταν ήμουνα παχύσαρκος είχα ύψηλο ουρ. οξύ. Μήπως δν έφταιγε η χρήση αλλά η κατάχρηση; Αλλά μποπεί και να σε πείραξε η πρωτείνη,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πια χρησιμοποιείς ;

sadistic
26-04-11, 11:50
φιλε μου και γω καποια στιγμη ειχα πρισμενο κουτουπιε τα χριστουγεννα αλλα ουρικο οξυ δεν εχω ουτε για δειγμα.και πρωτεινη επαιρνα.υπαρχουν διαφοροι λογοι το κουτουπιε να ειναι πρησμενο.

konna
26-04-11, 11:57
Καλημερα παιδια!

Επισης μου ειπαν πως το συμπληρωμα πρωτεινης μπορει να αυξησει το ουρικο οξυ.
Σας το λεω ετση ενημεροτικα για να εχετε το νου σας και μιν παθετε τα ιδια με εμενα.
Τωρα τον ρωτισα αν μπορω να ξαναπαρω και μου λεει θα δουμε.



Μήπως εννοούσε ότι "το συμπλήρωμα πρωτείνης μπορεί να αυξήσει το ουρικό οξύ όταν η συνολική πρωτείνη που παίρνεις απο τις τροφές είναι ήδη υψηλή" ?

oldhiphop
26-04-11, 12:13
Τα επίπεδα του ουρικού οξέος στο αίμα αυξάνονται λόγω λήψης μεγάλων ποσοτήτων τροφής,αλκοόλ,λόγω κάποιας γενετικής ανωμαλίας. όταν ήμουνα παχύσαρκος είχα ύψηλο ουρ. οξύ. Μήπως δν έφταιγε η χρήση αλλά η κατάχρηση; Αλλά μποπεί και να σε πείραξε η πρωτείνη,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πια χρησιμοποιείς ;

Παλια ειμουν παχυσαρκος και ειχα ουρικο οξυ αλα οταν εχασα καποια κιλα εφιγε.
την whey shake χρησιμοποιουσα.


Μήπως εννοούσε ότι "το συμπλήρωμα πρωτείνης μπορεί να αυξήσει το ουρικό οξύ όταν η συνολική πρωτείνη που παίρνεις απο τις τροφές είναι ήδη υψηλή" ?

δεν ξερω αλα δεν πιστευω οτι η πρωτεινη που επερνα ηταν τοσο υψηλη για να το διμιουργιση.