PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδηλατο για αεροβια και δυνατα ποδια



deadwar
26-04-11, 15:59
Καλησπερα σας. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.αν κανω 3 φορες την εβδομαδα ποδηλατο με δυνατες αντιστασεις και για περιπου 40 λεπτα θα φτιαξω μια Α αντοχη;και επισης θα με βοηθησει να παρω καθολου όγκο στα ποδια. Ειχα κανει χιαστο και μηνισκο και εχω κλεισει 9 μηνες.φυσικα και δν εχω αφησει το ποδι χωρις βαρη και διατασεις αλλα ακομα δεν εχει φτασει σε ογκο και δυναμη το καλο το ποδι(το χειρουργημενο ειναι το αριστερο). Σκεφτηκα αυτο με το ποδηλατο και σε συνδυασμο με τα βαρη μπας και δω καμια διαφορα.

NASSER
26-04-11, 16:03
Γενικά το ποδήλατο βοηθάει, απλά χρειαζεται χρόνος προσαρμογής. Καλό είναι να ξεκινήσεις με το εικοσάλεπτο και στη συνεχεια να ανεβάζεις χρόνο και αντιστάσεις.

deadwar
26-04-11, 16:10
ευχαριστω για την συμβουλη ! θα ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις να προτινεις και καμια ασκηση απο βαρη που να βοηθαει πολυ στον ογκο του τετρακεφαλου. Ειναι σημαντικο για εμενα να εχω 100% ετοιμο το ποδι μεχρι τελη ιουλιου γιατι αρχες αυγουστου ξεκιναω προετοιμασια με την ομαδα μου.

NASSER
26-04-11, 16:32
Ισομετρικές εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα. Θα στο έχουν προτείνει και οι γιατροί φαντάζομαι.