PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανηλικος μονος ψαχνει συμπληρωματα



Survivor93
26-04-11, 17:52
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι να παρω για να χασω λιπος χωρις να χασω μυικη μαζα αλλα επισης δεν θελω να περιέχει κρεατινη και αλλα διογκοτικα γενικοτερα να μην δημιουργησει προβληματα αμεσα η εμμεσα προβληματα στην υγεια ( και κατι αλλα στα γεννητικα οργανα που τα μικραινει και τετοια ) συγνωμη για την αγνοια μου αλλα αυτους που εχω ρωτήσει δεν γνωριζουν .

exkaliber
26-04-11, 17:55
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι να παρω για να χασω λιπος χωρις να χασω μυικη μαζα

τπτ

τρεχα σαν τον φορεστ καμπ και θα σαι οκ

michael-nrg
26-04-11, 17:58
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι να παρω για να χασω λιπος χωρις να χασω μυικη μαζα αλλα επισης δεν θελω να περιέχει κρεατινη και αλλα διογκοτικα γενικοτερα να μην δημιουργησει προβληματα αμεσα η εμμεσα προβληματα στην υγεια ( και κατι αλλα στα γεννητικα οργανα που τα μικραινει και τετοια ) συγνωμη για την αγνοια μου αλλα αυτους που εχω ρωτήσει δεν γνωριζουν .

Θεος !!!:bowdown::bowdown::bowdown:

Αντωνης
26-04-11, 17:58
ΛΟΛ ο τιτλος:rolf::rolf::rolf:

Καλα που η τελευταια λεξη εσωσε καπως την παρτιδα:green:

Niiick
26-04-11, 18:02
Οταν λες μονος τι εννοεις? Χωρις γκομενα? Χωρις οικογενεια?

Γιατι σιγουρα θα απαντησουν πολλοι περισσοτεροι τωρα που υπαρχει το "μονος" στον τιτλο!

Kaloutsikos
26-04-11, 18:19
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι να παρω για να χασω λιπος χωρις να χασω μυικη μαζα αλλα επισης δεν θελω να περιέχει κρεατινη και αλλα διογκοτικα γενικοτερα να μην δημιουργησει προβληματα αμεσα η εμμεσα προβληματα στην υγεια ( και κατι αλλα στα γεννητικα οργανα που τα μικραινει και τετοια ) συγνωμη για την αγνοια μου αλλα αυτους που εχω ρωτήσει δεν γνωριζουν .

Καλά φίλος είσαι πολύ μορφή, και ο τίτλος τάσπασε!:bowdown::bowdown:

Η διατροφή σου θα σε βοηθήσει στο να κρατήσεις μυικό ιστό!

Survivor93
26-04-11, 18:35
Ο τιτλος εννοει οτι δεν εχω βοηθεια απο καποιον που να ξερει γιατι οι περισσοτεροι στο γυμναστήριο που παω τους νοιαζει ο ογκος ! τιποτα gay ! Ειμαι 17 98 κιλα 1,79 υψος με 25%body fat βρηκα αυτα
http://www.xtr.gr/lipotropika/666/DIET_BOOST_/120_CAPS_%28ON%29.htm
http://www.xtr.gr/proteines/1656/SOY_PROTEIN__1000gr__WARRIORLAB.htm
αν θελει κανεις να μου προτεινει κατι !

Marine
26-04-11, 18:40
οτι και να παρεις το πουλακ`ς δεν μικραινει μην φοβασαι..:green:

konna
26-04-11, 18:49
Ο τιτλος εννοει οτι δεν εχω βοηθεια απο καποιον που να ξερει γιατι οι περισσοτεροι στο γυμναστήριο που παω τους νοιαζει ο ογκος ! τιποτα gay ! Ειμαι 17 98 κιλα 1,79 υψος με 25%body fat βρηκα αυτα
http://www.xtr.gr/lipotropika/666/DIET_BOOST_/120_CAPS_%28ON%29.htm
http://www.xtr.gr/proteines/1656/SOY_PROTEIN__1000gr__WARRIORLAB.htm
αν θελει κανεις να μου προτεινει κατι !

Απ' όσο ξέρω οι αρχάριοι δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις σε συμπληρώματα για να πετύχουν μείωση λίπους χωρίς απώλεια μάζας, πόσο μάλλον εσύ που είσαι και νεαρός.

Γνώμη μου: ευκαιρία είναι αν εχεις χρόνο να κάτσεις να διαβάσεις βιβλία για bodybuilding. Δες και κανα βιντεάκι του scooby61 (ή καπως έτσι) και εδω είμαστε για όλα τα υπόλοιπα και όποιες απορίες έχεις.

Survivor93
26-04-11, 19:15
φιλε μου παω εθελοντικα στις ειδικες δυναμεις με την εσσο μετα το καλοκαιρι και θελω να ριξω το λιπος για μεγιστη αντοχη φυσικα σε συνδιασμο με αεροβια γυμναστικη και διατροφη ..... δεν μπορω να διαβασω βιβλιο γιατη εχω πανελληνιες. ειπαμε οχι αλλα γραμματα

Marine
26-04-11, 19:20
φιλε μου παω εθελοντικα στις ειδικες δυναμεις με την εσσο μετα το καλοκαιρι και θελω να ριξω το λιπος για μεγιστη αντοχη φυσικα σε συνδιασμο με αεροβια γυμναστικη και διατροφη ..... δεν μπορω να διαβασω βιβλιο γιατη εχω πανελληνιες. ειπαμε οχι αλλα γραμματα

Καλα παρε 50 να ηρεμησεις τωρα..

Αντε και καλα σκοπετα.

Survivor93
26-04-11, 19:25
φιλε μου παω εθελοντικα στις ειδικες δυναμεις με την εσσο μετα το καλοκαιρι και θελω να ριξω το λιπος για μεγιστη αντοχη φυσικα σε συνδιασμο με αεροβια γυμναστικη και διατροφη ..... δεν μπορω να διαβασω βιβλιο γιατη εχω πανελληνιες. ειπαμε οχι αλλα γραμματα

Ramrod
26-04-11, 19:46
Δες και κανα βιντεάκι του scooby61 (ή καπως έτσι) και εδω είμαστε για όλα τα υπόλοιπα και όποιες απορίες έχεις.

χαχα, θυμαμαι τον έβλεπα και εγώ αυτόν όταν πρωτοξεκινούσα...


φιλε μου παω εθελοντικα στις ειδικες δυναμεις με την εσσο μετα το καλοκαιρι και θελω να ριξω το λιπος για μεγιστη αντοχη φυσικα σε συνδιασμο με αεροβια γυμναστικη και διατροφη ..... δεν μπορω να διαβασω βιβλιο γιατη εχω πανελληνιες. ειπαμε οχι αλλα γραμματα

ξεκίνα να προπονήσαι τότε και μη πάρεις τίποτα...αμα θες αντοχή τρέξιμο κάθε μέρα....
Η αντοχή δεν αυξάνεται με τα λιποτροπικά, αλλα με βελτίωση της φυσικής κατάστασης.

Survivor93
26-04-11, 21:08
χαχα, θυμαμαι τον έβλεπα και εγώ αυτόν όταν πρωτοξεκινούσα...

if it tastes good spit it out :thumbup: !

ξεκίνα να προπονήσαι τότε και μη πάρεις τίποτα...αμα θες αντοχή τρέξιμο κάθε μέρα....
Η αντοχή δεν αυξάνεται με τα λιποτροπικά, αλλα με βελτίωση της φυσικής κατάστασης.

φιλε μου εγω δεν ειπα οτι η αντοχη φτιαχνει με λιποτροπικα αν διαβασης στο πιο πανω post. κατεβαινα ερασιτεχνικα σε αγωνες ΜΜΑ αλλα τραυματιστηκα στον αστραγαλο και σταματισα ετσι ημουν ενα χρονο off οποτε πηγα γυμναστηριο επειδη ομος ειμαι πελατης του σουβλατζιδικου της γειτονιας το body fat πηγε 25% οποτε θελω γνωμη απο καποιον που γνωριζει να μου προτείνει λιποτροπικο και πρωτεινη οπως της σογιας

Αντωνης
26-04-11, 21:11
φιλε μου εγω δεν ειπα οτι η αντοχη φτιαχνει με λιποτροπικα αν διαβασης στο πιο πανω post. κατεβαινα ερασιτεχνικα σε αγωνες ΜΜΑ αλλα τραυματιστηκα στον αστραγαλο και σταματισα ετσι ημουν ενα χρονο off οποτε πηγα γυμναστηριο επειδη ομος ειμαι πελατης του σουβλατζιδικου της γειτονιας το body fat πηγε 25% οποτε θελω γνωμη απο καποιον που γνωριζει να μου προτείνει λιποτροπικο και πρωτεινη οπως της σογιας

Δεν χρειαζεσαι λιποτροπικο για να πεσεις απ το 25% λιπος λολ....Ανεβα στον διαδρομο και μειωσε λιγο τις θερμιδες και θα χανεις ενα κιλο λιπος την βδομαδα για πλακα...

Ramrod
26-04-11, 21:18
φιλε μου εγω δεν ειπα οτι η αντοχη φτιαχνει με λιποτροπικα αν διαβασης στο πιο πανω post. κατεβαινα ερασιτεχνικα σε αγωνες ΜΜΑ αλλα τραυματιστηκα στον αστραγαλο και σταματισα ετσι ημουν ενα χρονο off οποτε πηγα γυμναστηριο επειδη ομος ειμαι πελατης του σουβλατζιδικου της γειτονιας το body fat πηγε 25% οποτε θελω γνωμη απο καποιον που γνωριζει να μου προτείνει λιποτροπικο και πρωτεινη οπως της σογιας

Σταμάτα να είσαι πελάτης τότε...και να ρίξεις το λίπος δε θα αυξηθεί η αντοχή σου, αυτό σου εξηγώ. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι πολύ αερόβιο και καλή διατροφή για να πετύχεις αυτά που λες ότι θες...το λιποτροπικό δε κολλάει πουθενά! Μόνο αν θες να ρίξεις το ποσοστό λίπους γρήγορα για να δείχνεις πιο ωραίος!


Δεν χρειαζεσαι λιποτροπικο για να πεσεις απ το 25% λιπος λολ....Ανεβα στον διαδρομο και μειωσε λιγο τις θερμιδες και θα χανεις ενα κιλο λιπος την βδομαδα για πλακα...

+1

sofos
26-04-11, 21:20
φιλε μου εγω δεν ειπα οτι η αντοχη φτιαχνει με λιποτροπικα αν διαβασης στο πιο πανω post. κατεβαινα ερασιτεχνικα σε αγωνες ΜΜΑ αλλα τραυματιστηκα στον αστραγαλο και σταματισα ετσι ημουν ενα χρονο off οποτε πηγα γυμναστηριο επειδη ομος ειμαι πελατης του σουβλατζιδικου της γειτονιας το body fat πηγε 25% οποτε θελω γνωμη απο καποιον που γνωριζει να μου προτείνει λιποτροπικο και πρωτεινη οπως της σογιας

γιατι θες συγκεκριμενα πρωτεινη σογιας κ οχι μια whey? :unsure:

Survivor93
26-04-11, 21:21
(sorry παλη αλλα εκανα ενα λαθος το body fat ειναι 19%μολις το μετρησα εχει κανη ενα λαθος ο αδελφος μου )φιλε μου πηγαίνω στο in style αμα ξερεις τι εστι ηθελα να κανω ελλειπτικο με εναν φιλο μου αλλα ο γυμναστης δεν μας αφησε :turtle: στο ορκιζομαι μα τον θεο :weights:

konna
26-04-11, 21:23
(sorry παλη αλλα εκανα ενα λαθος το body fat ειναι 19%μολις το μετρησα εχει κανη ενα λαθος ο αδελφος μου )φιλε μου πηγαίνω στο in style αμα ξερεις τι εστι ηθελα να κανω ελλειπτικο με εναν φιλο μου αλλα ο γυμναστης δεν μας αφησε :turtle: στο ορκιζομαι μα τον θεο :weights:

πώς το μέτρησες?

Survivor93
26-04-11, 21:23
δεν με νοιαζει αμα ειναι απο ορο γαλακτος η φυτικη κτλ δεν θελω κρεατινη και διογκωτικα να εχει μεσα

Survivor93
26-04-11, 21:25
πώς το μέτρησες?

με κατι μπιρμπιλικια που εχουμε παρει απο το Amazon με τον αδελφο μου

Ramrod
26-04-11, 21:27
(sorry παλη αλλα εκανα ενα λαθος το body fat ειναι 19%μολις το μετρησα εχει κανη ενα λαθος ο αδελφος μου )φιλε μου πηγαίνω στο in style αμα ξερεις τι εστι ηθελα να κανω ελλειπτικο με εναν φιλο μου αλλα ο γυμναστης δεν μας αφησε :turtle: στο ορκιζομαι μα τον θεο :weights:

Πιο αυτό στην 25ης Μαρτίου?

Σου εξήγησε γιατι δε σας άφηνε? Όπως και να έχει αυτό που λες ότι θες να πετύχεις δεν έχει να κάνει με συμπληρώματα...

Απίθανο να σου έβγαλε ευστοχο αποτέλεσμα....

Survivor93
26-04-11, 21:40
Πιο αυτό στην 25ης Μαρτίου?

Σου εξήγησε γιατι δε σας άφηνε? Όπως και να έχει αυτό που λες ότι θες να πετύχεις δεν έχει να κάνει με συμπληρώματα...

Απίθανο να σου έβγαλε ευστοχο αποτέλεσμα....

οχι στην βασιλεως αλεξανδρου πλησιον του ΙΚΑ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΏ σε κανεναν να παει να ενγραφει εκτος αμα θελει να πιασει γκομενα. εκτος του οτι πρεπει να περιμενης την ουρα που εχει για να κανεις βαρη οτι τα αποδυτηρια μυριζουν σαπιλα χωρις υπερβολες

Kaloutsikos
26-04-11, 22:26
δεν με νοιαζει αμα ειναι απο ορο γαλακτος η φυτικη κτλ δεν θελω κρεατινη και διογκωτικα να εχει μεσα

Πάρε καλύτερα whey που είναι ποιοτικά καλύτερη απο την soy :thumbup:

sofos
26-04-11, 22:58
Πάρε καλύτερα whey που είναι ποιοτικά καλύτερη απο την soy :thumbup:

:thumbup::clap:

Lao
27-04-11, 02:05
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι να παρω για να χασω λιπος χωρις να χασω μυικη μαζα αλλα επισης δεν θελω να περιέχει κρεατινη και αλλα διογκοτικα γενικοτερα να μην δημιουργησει προβληματα αμεσα η εμμεσα προβληματα στην υγεια ( και κατι αλλα στα γεννητικα οργανα που τα μικραινει και τετοια ) συγνωμη για την αγνοια μου αλλα αυτους που εχω ρωτήσει δεν γνωριζουν .

Φίλε μου, ήρθε η ώρα να γνωρίσεις και εσύ τον... scooby!

oi-jnsG0Z7Y

Spyros1993
27-04-11, 02:33
Scooby Respect... :)

Φίλε μου κατάλαβα λες αυτό που είναι στο Περιστέρι.
Είμαι στην ίδια ηλικία με εσένα ( α καλή μας επιτυχία στις Πανελλήνιες κι όλας ).
Ο γυμναστής που είναι στο γυμναστηριό σου είναι καλός ή περίεργος; Σου έχει βγάλει ένα πρόγραμμα; Αν είναι χάλια τελείως το gym, πηγαίνε σε κάποιο άλλο καλό γυμναστήριο ή σε ένα joe weider που έχει στο Περιστέρι ( για παραπάνω στοιχεία μπες στο ελληνικό site των Joe Weider να βρεις πληροφορίες ή πες μου να σου στείλω pm το λινκ του γυμναστηρίου με τον χάρτη, τηλ και όδους, γιατί δεν ξέρω αν κάνει να το βάλω εδώ το λινκ ).
Άκου εγώ είμαι 1,74 ύψος και είχα φτάσει μέχρι 82 κιλά. Αλλά με καλή διατροφή, με μικρά και συχνά γεύματα, που περιέχαν κυρίως πρωτείνη αλλά και υδατάνθρακες και με αερόβια καθημερινά, έχω φτάσει τα 73 κιλά μετά από 3 μήνες ( και τον τελευταίο μήνα κάνω ουσιαστικά γυμναστική, καθώς τον προηγούμενο καιρό λόγω υποχρεώσεων, δεν πολυπρολάβαινα. )
Γενικά με ένα καλό πρωινό προτού φύγεις για σχολείο, 2 μικρά γεύματα στα διαλείμματα του σχολείου σου ανά 2,5 - 3 ώρες ( π.χ ένα γιαούρτι, ένα φρούτο, δύο ψωμιά του τοστ ολικής αλέσεως με γαλοπούλα και άπαχο κίτρινο τυρί. )
Π.χ εγώ τρώω πρωινό στις 7:30, ξανά στις 10:30 και στις 13:25 συνήθως.
Παράλληλα μετρώντας τις θερμίδες που καταναλώνεις και βρίσκοντας πόσες χρειάζεσαι καθημερινά και πόσες καις εσύ, ρίχνωντας σιγά σιγά τις θερμίδες θα δεις ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα.
Όσο αφορά τα λιποτροπικά, έχοντας δοκιμάσει και χάπια αλλά και υγρή καρνιτινή, προσωπικά εμένα δεν με βοήθησαν να χάσω κιλά, αλλά στο να έχω περισσότερη δύναμη και ένταση στις προπονήσεις και να κάνω αερόβια 40 - 45 είτε διαλειμματικά είτε με γρήγορη ένταση.

Ramrod
27-04-11, 04:11
Παιδιά πλάκα κάνετε? Τι Joe Weider...ένα είναι το γυμναστήριο στο Περιστέρι! Του Μπουζιάνα! :bowdown:

ska
27-04-11, 10:22
Καλο γυμναστηριο επισης στο περιστερι ειναι το health and fitness απεναντι απο το χωματινο γηπεδο του αγιου ιεροθεου αν μενεις προς τα εκει.

Polyneikos
27-04-11, 11:02
οτι και να παρεις το πουλακ`ς δεν μικραινει μην φοβασαι..:green:


Καλα παρε 50 να ηρεμησεις τωρα..

Αντε και καλα σκοπετα.

Σοβαρεψου..

amateur666
27-04-11, 14:08
τπτ

τρεχα σαν τον φορεστ καμπ και θα σαι οκ

+1000000000000 :green: :P :turtle: :rolf::rolf: :toast: :toast: xa0xa0xa0xa0xa0xa..

Survivor93
27-04-11, 14:32
Παιδιά πλάκα κάνετε? Τι Joe Weider...ένα είναι το γυμναστήριο στο Περιστέρι! Του Μπουζιάνα! :bowdown:
Ο Μπουζιανας ειναι στο διπλα στενο απο το σπιτι μου βλακεια εκανα και δεν πηγα !!

Ευχαριστω για την βοηθεια