PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.



Serious7
27-04-11, 13:19
Παιδια,ειμαι καινουργιος εδω και ο λογος που γραφτηκα ειναι επειδη βρηκα αρκετες χρησιμες πληροφοριες...θελω την βοηθεια σας σχετικα με ποιο συμπληρωμα πρεπει να παρει για πριν την προπονηση...ειμαι 17 χρονων και κανω κολυμβηση,αλλα και μια ωρα γυμναστηριο πριν την καθε προπονηση.

RAMBO
27-04-11, 13:45
βασικα θα παθεισ υπερκοποση...

sadistic
27-04-11, 14:34
καλως ορησες!1 ωρα γυμναστικη πριν την κολυμβηση αντεχεις ρε τσακαλι;;:unsure:φανταζομαι θα κανεις ελαφρια......

jannous44
27-04-11, 14:58
θελεις συμπληρωμα για να αντεχεις προφανως και τις δυο προπονησεις ετσι? η απλα θες συμπληρωμα μονο κ μονο για λες οτι περνεις?:unsure:

Serious7
27-04-11, 19:00
βασικα κανω αρκετα δυνατη γυμναστικη,και επικεντρωνομαι πιο πολυ στουσ κοιλιακους ....απλα θελω ενα συμπληρωμα να με τονωσει...περνω αλλα συμπληρωματα που μου εχει δωσει ο γιατρος τησ ομαδας,απλα αυτα ειναι για ξεκουραση...μηπως μπορει κανεις σας,να μου προτινει καποιο ?θελω σημπληρωμα για να αντεχω...ειναι 2 ωρες το πρωι κολυμπι και το απογευμα 1 ωρα γυμναστηριο και καπακι μετα 2 ωρες κολυμπι

sobral
27-04-11, 19:56
βασικα κανω αρκετα δυνατη γυμναστικη,και επικεντρωνομαι πιο πολυ στουσ κοιλιακους ....απλα θελω ενα συμπληρωμα να με τονωσει...περνω αλλα συμπληρωματα που μου εχει δωσει ο γιατρος τησ ομαδας,απλα αυτα ειναι για ξεκουραση...μηπως μπορει κανεις σας,να μου προτινει καποιο ?θελω σημπληρωμα για να αντεχω...ειναι 2 ωρες το πρωι κολυμπι και το απογευμα 1 ωρα γυμναστηριο και καπακι μετα 2 ωρες κολυμπι

και εμένα υπερκόπωση μου μυρίζει. Επίσης πες μας τι συμπληρώματα σου δίνουν να ξέρουμε, για να σε βοηθήσουμε αναλόγως. :)

Serious7
27-04-11, 21:05
υπερκοποση για πιο λογο ? υπερκοποση μπορει να παθω αν δν περνω αυτα ..λοιπον περνω mega mass τησ weider,και cell max τησ weider,η αντι για το cell max -cell mass τησ bsn...

sofos
27-04-11, 21:19
υπερκοποση για πιο λογο ? υπερκοποση μπορει να παθω αν δν περνω αυτα ..λοιπον περνω mega mass τησ weider,και cell max τησ weider,η αντι για το cell max -cell mass τησ bsn...

παρε κ καμια καλη πολυβιταμινη,οχι μονο κρεατινη-πρωτεινη-υδατανθρακες..

Serious7
27-04-11, 21:20
περνω,εγω ξεκινησα το θεμα για κατι πριν την προπονηση ...τι λετε για το jack 3d ?

RAMBO
27-04-11, 21:42
και να τα παρεισ απλωσ θα αντεξεισ λιγο παραπανω ακομα και την υπερπροπονηση να γλιτωσεισ καταπονεισ τουσ μυσ τισ αθρωσεισ κ πολλα αλλα.στα λεω γιατι κ γω πριν κατι χρονια εκανα αυτα ακριβωσ που κανεισ κ καποια στιγμη την εφαγα.παντοσ καλυτερο αποτελεσμα δεν εχεισ αλλα ακριβωσ το αντιθετο.

Kaloutsikos
27-04-11, 21:54
ειναι 2 ωρες το πρωι κολυμπι και το απογευμα 1 ωρα γυμναστηριο και καπακι μετα 2 ωρες κολυμπι
Με αυτό το πρόγραμμα βλέπεις τους μυς σου να αναπτύσσονται? :unsure:
Ο στόχος σου ποιος είναι?


υπερκοποση για πιο λογο ? υπερκοποση μπορει να παθω αν δν περνω αυτα ..λοιπον περνω mega mass τησ weider,και cell max τησ weider,η αντι για το cell max -cell mass τησ bsn...

Ε, όχι και μπορεί! :)

sofos
27-04-11, 21:58
και να τα παρεισ απλωσ θα αντεξεισ λιγο παραπανω ακομα και την υπερπροπονηση να γλιτωσεισ καταπονεισ τουσ μυσ τισ αθρωσεισ κ πολλα αλλα.στα λεω γιατι κ γω πριν κατι χρονια εκανα αυτα ακριβωσ που κανεισ κ καποια στιγμη την εφαγα.παντοσ καλυτερο αποτελεσμα δεν εχεισ αλλα ακριβωσ το αντιθετο.

τουλαχιστον ησουν ψηλοκομματια η σ ειχε αφησει ''κοκκαλο'' αυτη η φαση? :green:

RAMBO
27-04-11, 22:01
σταθεροσ ημουν εγω τοτε εκανα 3 φορεσ βαρη απο 3ωρεσ την καθε προπο κ 3 φορεσ κολυμβηση απο 1ωρα.ευτυχωσ μετα εμαθα καποια πραματα κ απο το φορουμ και απο τα χαστουκια που ετρωγα απο το σωμα μου και μπηκα στο νοημα;)

sofos
27-04-11, 22:03
σταθεροσ ημουν εγω τοτε εκανα 3 φορεσ βαρη απο 3ωρεσ την καθε προπο κ 3 φορεσ κολυμβηση απο 1ωρα.ευτυχωσ μετα εμαθα καποια πραματα κ απο το φορουμ και απο τα χαστουκια που ετρωγα απο το σωμα μου και μπηκα στο νοημα;)

3 ωρες προπονηση με βαρη? :shock: αν εκανες 1 ωρα βαρη κ 1 κολυμβηση θα παλευοταν,για 3 μερες τη βδομαδα...

RAMBO
27-04-11, 22:05
αυτα ανηκουν ποια στο παρελθον ..η αμαθεια σε ολο τησ το μεγαλειο

sobral
28-04-11, 04:08
περνω,εγω ξεκινησα το θεμα για κατι πριν την προπονηση ...τι λετε για το jack 3d ?

εάν κάνεις πρωταθλητισμό ή κατεβαίνεις σε αγώνες κολύμβησης δεν θα στο πρότεινα για κανένα λόγο. Έχει ουσίες που μπορεί να σε βγάλουν θετικό σε αμφεταμίνες σε τυχόν έλεγχο. Υπάρχουν πολλά άλλα pre-workout πιο ασφαλή.

Nico Cárdenas
28-04-11, 07:25
Εγω που τσιτώνω 1 ωρα 2 μυικές ομάδες και στα καπάκια εχω και αλλη μια ώρα αεροβιο??? Υπερπροπόνηση??? Μια χαρά αισθάνομαι:welcome:!

themisdas
28-04-11, 10:15
εγω θα σου προτεινα μια καλη πολυβιταμινη ( animal pak ή Opti-Men της ΟΝ)
Θα μπορουσες ακομα να βαλεις και αμινοξεα bcaa πριν της προπομησεις σου , ειδικα μετα την κολυμβηση και πριν την γυμναστικη....

Serious7
28-04-11, 11:30
λοιπον,ευχαριστω ολους σας για την ανταποκριση σας...υπερκοποση δεν ξερω αν θα παθω το κανω αυτο το προγραμμα και ειδικα τις διακοπες 6 χρονια τωρα...πηγαινω σε αγωνες και κανω πρωταθλητισμο...επισης οι ουσιες που περνω ειναι πιο πολυ για να με ξεκουρασουν δηλαδη περιεχουν bcaa κ.α...sobral..εχεισ να μου προτινεις καποιο pre-workout ?επιπλεον,sofos...οι προπονησεις μου τωρα στις διακοπες ειναι 12 την εβδομαδα...αλλιως με σχολειο 8

Kaloutsikos
28-04-11, 15:08
Εγω που τσιτώνω 1 ωρα 2 μυικές ομάδες και στα καπάκια εχω και αλλη μια ώρα αεροβιο??? Υπερπροπόνηση??? Μια χαρά αισθάνομαι:welcome:!

Eδω όμως μιλάμε για 5 ώρες γυμναστήριο και κολυμβητήριο την ημέρα ,
καμία σχέση αυτό που κάνεις εσύ και όλοι μας! :)

Ramrod
28-04-11, 15:14
Η υπερκόπωση δε προειδοποιεί, σε βαράει εκει που δε το περιμένεις....

sobral
28-04-11, 15:41
Η υπερκόπωση δε προειδοποιεί, σε βαράει εκει που δε το περιμένεις....

:thumbup: έτσι ακριβώς. Αυτό που κάνει το παιδί δεν είναι απαγορευτικό, όλοι που κάνουν πρωταθλητισμό κτλ δουλεύουν έτσι αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις εγώ προσωπικά προτείνω έναν καλό ετήσιο προγραμματισμό με φάσεις αποφόρτισης. Εαν το πας έτσι σερί αργά ή γρήγορα θα καείς. Τώρα όσον αφορά τα pre-workout μπορείς να πας σε κάτι όπως της PhD to V-max pump, το x-pand της dymatize, το performance matrix της reflex...

Ramrod
28-04-11, 15:47
Αν κρίνω απο το log που είχε φτιάξει ο Beef για το p-bol της thermolife, το εν λόγω συμπλήρωμα είναι πολύ καλό...

sobral
28-04-11, 16:03
Αν κρίνω απο το log που είχε φτιάξει ο Beef για το p-bol της thermolife, το εν λόγω συμπλήρωμα είναι πολύ καλό...

κ εγώ το σκέφτηκα αυτό αλλά είπα να μην το αναφέρω καθώς ο φίλος είναι 17χρονών και το συγκεκριμένο είναι πολύ δυνατό και ειδικά για πρώτο pre.;)

Ramrod
28-04-11, 16:05
κ εγώ το σκέφτηκα αυτό αλλά είπα να μην το αναφέρω καθώς ο φίλος είναι 17χρονών και το συγκεκριμένο είναι πολύ δυνατό και ειδικά για πρώτο pre.;)

Σωστή η λογική σου αλλα απο την άλλη με την προπόνηση που κάνει μάλλο κάτι δυνατό χρειάζεται...

Τεσπα, δε παίρνω την ευθύνη, απλά το ανέφερα...

Serious7
28-04-11, 19:14
σας ευχαριστω πολυ...περυσι που εκανα το ιδιο το καλοκαιρι πριν το πρωταθλημα μαλλον ειχα καει..χωρισ να το εχω καταλαβει ..μεσα στην κουρσα ειχα κουραστει σωματικα απο τα πρωτα 10 μετρα....ομως δν επαιρνα συμπληρωματα

Serious7
02-05-11, 16:31
ξερετε κανενα φυσικο συμπληρωμα...παραδειγματος χαρη ..ενας στο gym (bodybuilder ηταν) μου ειπε να ανακατεψω μιση ωρα πριν την προπ 4 κουταλιες nescafe με 1 αναβραζομενο δισκιο depon 1000..το εκανα και ενιωθα μετα σαν να ειχα πιει αρκετο αλκοολ ...με ζαλισε λιγο

exkaliber
02-05-11, 16:33
4 κουταλιες nescafe

κοφ τις :clap:

Serious7
02-05-11, 16:36
ναι το ξερω δν μου εκανε καλο οπως ειπα..εχεις να μου προτινεις κατι ?

exkaliber
02-05-11, 16:37
υδατανθρακα?
bcaa?

Serious7
02-05-11, 16:39
κατι τονωτικο ? βασικα απο οσο ξερω και αν ξερω..οι υδατανθρακες αναπληρουν μεταλα τα οποια χανω οταν υδρωνω και τα bcaa με βοηθαν στο να ξεκουραστω :/

exkaliber
02-05-11, 16:40
τσου

ξαναψαξτο

Serious7
02-05-11, 16:46
οκ ευχαριστω.

exkaliber
02-05-11, 16:48
^ νασαιρ καλα

τωρα που το ξανασκεφτομαι :geek:

η τυροσινη θα σε βοηθουσε ή βιταμινη β
ή και καποιο φυτικο boostani adaptogenic πχ rhodiola,aswandha αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρος

sofos
02-05-11, 16:59
^ νασαιρ καλα

τωρα που το ξανασκεφτομαι :geek:

η τυροσινη θα σε βοηθουσε ή βιταμινη β
ή και καποιο φυτικο boostani adaptogenic πχ rhodiola,aswandha αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρος

σωστος :clap:

Serious7
02-05-11, 17:04
εκτος τη βιταμινη ...που τα βρισκω τα αλλα :P ?

sofos
02-05-11, 17:08
εκτος τη βιταμινη ...που τα βρισκω τα αλλα :P ?

η εταιρια NOW τα χει ολα αυτα για να τα παρεις ενα ενα :P

exkaliber
02-05-11, 17:10
εκτος τη βιταμινη ...που τα βρισκω τα αλλα :P ?

δε λεμε να παρεις οοοοοοοοοολα αυτα
ενα απο αυτα


η εταιρια NOW τα χει ολα αυτα για να τα παρεις ενα ενα :P

κι εγω απο now τα εχω :green:

sofos
02-05-11, 17:11
κι εγω απο now τα εχω :green:

ειδες πως σε ξερω μπαγασα :P:P

exkaliber
02-05-11, 17:13
ειδες πως σε ξερω μπαγασα :P:P



με καταλαβες απ τη φωνη ή την μυρωδια?

sofos
02-05-11, 17:15
με καταλαβες απ τη φωνη ή την μυρωδια?

και απ τα 2 :green::P χααχαχαχαχαχαχαχ :rolf::rolf::rolf:

Serious7
02-05-11, 17:16
ok ευχαριστω

sobral
06-05-11, 12:06
τι εχετε να πειτε για αυτο εδω ?:unsure:
http://www.bodybuilding.com/store/cellucor/c4-extreme.html

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14456-C4-Extreme-(Cellucor)