PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα συμπληρωματα μου για κολυμβηση



Serious7
29-04-11, 14:19
1.Weider Mega mass (2 φορες την ημερα)
2.Cell Mass BSN(οσες φορες εχω προπονηση)
3.πολυβιταμινη

Θα ηθελα να μαθω αν αυτα που μου εχουν δωθει ειναι καλα σαν συμπληρωματα,για το αθλημα μου.Επισης τρωω και αρκετο Quaker απο μονος μου

Stamer
29-04-11, 17:45
ειναι πολυ καλα φιλε!!Πολυ αξιοπιστα!!:thumbup:

Serious7
29-04-11, 19:27
οκ ευχαριστω

dhmhtrhs
29-04-11, 19:33
ειναι πολυ καλα φιλε!!Πολυ αξιοπιστα!!:thumbup:

ποιος ηρθε???:shock::shock: απο ποτε μια πρωτεινη ογκου,μια ζαχαρωμενη κρεατινη ειναι καλες επιλογες γ αυτους που κανουν κολυμπι?και απο ποτε bsn και weider εγιναν αξιοπιστες?γνωστες και πολυδιαφημιζομενες σιγουρα..αξιοπιστες ουτε καν..
βασικα αν θες να κανεις την σημαδουρα μια χαρα ειναι..παρε μια κανονικη whey οπως ειναι η whey shake(syntrax) και μια απλη μονουδρικη(της reflex για παραδειγμα) και εισαι μια χαρα!

επισης φτιαξε την διατροφη σου γιατι με το να λες τρωω και αρκετο quacker και δεν λες κατι αλλο καταλαβαινω πως δεν ξερεις απο διατροφη..

Serious7
29-04-11, 20:28
Εχω διατροφη...επιπλεον τα προιοντα μου τα εχει δωσει δημοφιλης διατροφολογος της χωρας δν μπορω να αναφερω ονομα ,ωστοσο αυτα παιρνει ολη η ομαδα και γνωστες ομαδες του ποδοσφαιρου Α εθνικης

ska
29-04-11, 20:34
serious και εγω εχω την εντυπωση οτι παιρνοντας και το gainer αλλα και τη φορμουλα κρεατινης θα παιρνεις καθημερινα μεγαλη ποσοτητα απλου υδατανθρακα,ομως δε ξερω σε τι επιπεδο εισαι στη κολυμβηση αν κανεις πρωταθλητισμο τοτε πιθανον να μην εχεις προβλημα μιας και χρειαζεσαι πολυ ενεργεια για να ανταπεξελθεις

sobral
29-04-11, 20:39
Εχω διατροφη...επιπλεον τα προιοντα μου τα εχει δωσει δημοφιλης διατροφολογος της χωρας δν μπορω να αναφερω ονομα ,ωστοσο αυτα παιρνει ολη η ομαδα και γνωστες ομαδες του ποδοσφαιρου Α εθνικης

επέτρεψε μου κ εμενα να έχω διαφορετική άποψη και να σε συμβουλέψω αν θες βέβαια,να ψάχνεις μόνος σου το τι θα παίρνεις και να μην ακους τον καθένα όπως κι αν τον λένε. Κ εγώ ξέρω πολλούς γνωστές προπονητές, οι οποίοι είναι και γνωστοί <φαρμακάδες>. Το ότι είναι γνωστοί δεν τους κάνει και αξιόπιστους.;) Αυτό ισχύει και για τα προϊόντα. Η BSN για μένα είναι αναξιόπιστη τελείως. Έχει φάει πολύ σπρώξιμο και έχει χώσει πολλά λεφτά (+ωραίες,γευστικές πρωτείνες) για να κάνει τις πωλήσεις που κάνει.

sobral
29-04-11, 20:42
serious και εγω εχω την εντυπωση οτι παιρνοντας και το gainer αλλα και τη φορμουλα κρεατινης θα παιρνεις καθημερινα μεγαλη ποσοτητα απλου υδατανθρακα,ομως δε ξερω σε τι επιπεδο εισαι στη κολυμβηση αν κανεις πρωταθλητισμο τοτε πιθανον να μην εχεις προβλημα μιας και χρειαζεσαι πολυ ενεργεια για να ανταπεξελθεις

και ενέργεια να χρειάζεται υπάρχουν σίγουρα πολύυυ καλύτερες πηγές υδατάνθρακα από τα sugars. Πάρε ξεχωριστά waxy maize ή vitargo.

Polyneikos
29-04-11, 20:52
Mεγαλύτερο θόλωμα από την Mega Mass δεν πρεπει να είχα ξαναφαει στην ζωη μου,λες και επινα ζαχαρη με hemo.Στο λεω που τα εχω δοκιμασει,όχι τι μου είπανε ή τι εχω ακουσει..Βεβαια αν εισαι κολυμβητης ότι κ να φας λογικα θα το καψεις,εκτος αν πας και κολυμπας στον Εοτ Αλιμου (:green: πλακα κανω).Cell Mass τα ίδια,λίγο από ολα,μεγαλη εταιρία από πίσω αλλα με πολυ καλυτερες επιλογες.
Ακου να δεις φίλε μου και θα σε πονηρεψω λίγο:
όπως οι γιατροι παίρνουν καποια ποσοστα για να σου γραφουν φαρμακα συγκεκριμενων εταιριων,ετσι και οι προπονητες ή διατροφολογοι που εχουν λόγο και στο λήψη συμπληρωματων μπορεί να "φτιαχνουν" ενα φίλο τους με καταστημα,στελνωντας του πακετο μια ομαδα.Το προσπερναω αυτο,βαλτο στην ακρη του μυαλου σου,δεν προσπαθω να διαβαλλω κανεναν διατροφολογο ,αλλα δεν...Ψαξου.

dhmhtrhs
29-04-11, 20:53
Εχω διατροφη...επιπλεον τα προιοντα μου τα εχει δωσει δημοφιλης διατροφολογος της χωρας δν μπορω να αναφερω ονομα ,ωστοσο αυτα παιρνει ολη η ομαδα και γνωστες ομαδες του ποδοσφαιρου Α εθνικης

δημοφιλης διατροφολογος...ανατριχιασα...κανενας παιχτης ομαδας δεν δεχεται να παιρνει αυτα τα σκουπιδια..και προφανως ο διατροφολογος θα σου προτεινει εταιρειες συμπληρωματων που συνεργαζεται μαζι τους ή απλα γνωριζει..μην νομιζεις οτι τα ψαχνουν..

exkaliber
29-04-11, 22:11
3.πολυβιταμινη

Θα ηθελα να μαθω αν αυτα που μου εχουν δωθει ειναι καλα σαν συμπληρωματα,για το αθλημα μου.

τα συμπληρωματα δεν χωριζονται ανα αθλημα,αλλα ανα στοχο
για ενεργεια χρειαζεσαι πρωτεινη και υδατανθρακα

πολυβιταμινη ποια περνεις?



Εχω διατροφη...επιπλεον τα προιοντα μου τα εχει δωσει δημοφιλης διατροφολογος της χωρας δν μπορω να αναφερω ονομα ,ωστοσο αυτα παιρνει ολη η ομαδα και γνωστες ομαδες του ποδοσφαιρου Α εθνικης

απ αυτες που πεσανε???

Serious7
30-04-11, 09:47
Λοιπον παιδια,ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας...Το εχς σκεφτει και εγω πολλες φορες μηπως μας δινουν ολα αυτα της weider απο δικα τους συμφεροντα,γιατι εχουμε αρκετη εκπτωση απο εναν συγκεκριμενο πωλητη...Αλλα και παλι απο το mega mass εχς φτιαξει ογκο....μηπως μπορειται να μου προτεινεται ενα πληρες pack που να περιεχει πρωτεινη ,κρεατινη,και ολα αυτα εκτοσ απο την αυξηση της δυναμης και του ογκου να συμβαλουν στην ξεκουραση μου(π.χ bcaa's,l-glutamine)...πολυβιταμινη δν θα ηθελα γιατι ειμαι πολυ ευχριστημενος,και επιπλεον κρινεται με βαση τις διατροφικες μου αναγκες...ευχαριστω πολυ και παλι !...

Ωστοσο απ'οτι καταλαβα πρεπει να παιρνω τις ουσιες πιο πολυ ξεχωριστα..μπηκα στο bodybuilding.com που εχει αρκετα καλες τιμες και επελεξα απο την optinum nutrition τα εξης προιοντα :whey gold standar,creatine monohydrate,bcaa,l-glutamine,zma ...ολα αυτα με εξοδα αποστολης 80euro....τι λετε για αυτο το πακετο ?

tommygunz
30-04-11, 12:25
Λοιπον παιδια,ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας...Το εχς σκεφτει και εγω πολλες φορες μηπως μας δινουν ολα αυτα της weider απο δικα τους συμφεροντα,γιατι εχουμε αρκετη εκπτωση απο εναν συγκεκριμενο πωλητη...Αλλα και παλι απο το mega mass εχς φτιαξει ογκο....μηπως μπορειται να μου προτεινεται ενα πληρες pack που να περιεχει πρωτεινη ,κρεατινη,και ολα αυτα εκτοσ απο την αυξηση της δυναμης και του ογκου να συμβαλουν στην ξεκουραση μου(π.χ bcaa's,l-glutamine)...πολυβιταμινη δν θα ηθελα γιατι ειμαι πολυ ευχριστημενος,και επιπλεον κρινεται με βαση τις διατροφικες μου αναγκες...ευχαριστω πολυ και παλι !...

Ωστοσο απ'οτι καταλαβα πρεπει να παιρνω τις ουσιες πιο πολυ ξεχωριστα..μπηκα στο bodybuilding.com που εχει αρκετα καλες τιμες και επελεξα απο την optinum nutrition τα εξης προιοντα :whey gold standar,creatine monohydrate,bcaa,l-glutamine,zma ...ολα αυτα με εξοδα αποστολης 80euro....τι λετε για αυτο το πακετο ?

Την γλουταμίνη και το zma δεν χρειάζεται να τα πάρεις.
Για τη γλουταμίνη έχουνε βγει έρευνες που δείχνουν πως σε φυσιολογικούς ανθρώπους δεν προσφέρει κάτι.

Η κρεατίνη της gold είναι καλή, είναι και creapure. Και η πρωτεΐνη εντάξει. Για τα bcaa ψάξου λίγο άμα είναι, γιατί υπάρχουνε και καλύτερες επιλογές από την ΟΝ σε αυτά.

sobral
30-04-11, 13:38
εγώ θα σου πρότεινα: πρωτείνη από reflex,dymatize ή now foods, κρεατίνη από reflex ή olimp, γλουταμίνη από nutrabolics, bcaa από sci-vation (xtend), zma δεν χρειάζεσαι.

Serious7
30-04-11, 15:22
sobral η reflex ειναι αξιοπιστη :unsure: ?

dhmhtrhs
30-04-11, 16:51
απο τις πιο αξιοπιστες..

Serious7
30-04-11, 18:20
οκ ευχαριστω...παιδια εσεις απο που ψωνιζεται ?

Kaloutsikos
30-04-11, 20:22
οκ ευχαριστω...παιδια εσεις απο που ψωνιζεται ?

Από όπου βρούμε πιο φθηνά!:green:

sobral
30-04-11, 22:47
sobral η reflex ειναι αξιοπιστη :unsure: ?

υπάρχει χρόνια στο χώρο χωρις να έχει ακουστεί κάτι κακό γι αυτή. Την θεωρώ από τις πιο αξιόπιστες.

sofos
01-05-11, 00:57
εγώ θα σου πρότεινα: πρωτείνη από reflex,dymatize ή now foods, κρεατίνη από reflex ή olimp, γλουταμίνη από nutrabolics, bcaa από sci-vation (xtend), zma δεν χρειάζεσαι.

:clap::thumbup:

sofos
01-05-11, 00:58
Από όπου βρούμε πιο φθηνά!:green:

:clap::thumbup::green::turtle::turtle:

Stamer
01-05-11, 02:31
:clap::clap:

Serious7
01-05-11, 12:16
ευχαριστω

Serious7
07-05-11, 19:56
Πως σας φενεται αυτο το πακετο ,που ετοιμαζομαι να αγορασω...
1.
Universal Animal Pak
44 Paks
2.
BSN NO-Xplode
Lemonade, 50 Servings
3.
Optimum Creatine 2500 Caps
300 Capsules
4.
NOW Omega-3
500 Softgels
5.
Optimum Gold Standard 100% Whey
Double Rich Chocolate, 2 Lbs.


Ολα μαζι με εξοδα αποστολης ,απο αμερικη :113 euro....τι λετε ?

Kaloutsikos
07-05-11, 20:13
Πως σας φενεται αυτο το πακετο ,που ετοιμαζομαι να αγορασω...
1.
Universal Animal Pak
44 Paks
2.
BSN NO-Xplode
Lemonade, 50 Servings
3.
Optimum Creatine 2500 Caps
300 Capsules Καλύτερα πάρε σκόνη.
4.
NOW Omega-3
500 Softgels
5.
Optimum Gold Standard 100% Whey
Double Rich Chocolate, 2 Lbs. Πάρε μια 2,5 κίλη συμφέρει πιο πολύ.


Ολα μαζι με εξοδα αποστολης ,απο αμερικη :113 euro....τι λετε ?

Θα έχεις και τελωνείο από Αμέρικα,
το υπολόγισες?

sobral
07-05-11, 20:14
Πως σας φενεται αυτο το πακετο ,που ετοιμαζομαι να αγορασω...
1.
Universal Animal Pak
44 Paks
2.
BSN NO-Xplode
Lemonade, 50 Servings
3.
Optimum Creatine 2500 Caps
300 Capsules
4.
NOW Omega-3
500 Softgels
5.
Optimum Gold Standard 100% Whey
Double Rich Chocolate, 2 Lbs.


Ολα μαζι με εξοδα αποστολης ,απο αμερικη :113 euro....τι λετε ?

αφού θα πάρεις ότι θες εσύ γιατί ρωτάς πάλι? νομίζω σου έχουμε απαντήσει. Δεν συμφωνώ σε κανένα μόνο στα ωμέγα της now και εν μέρει στην ΟΝ. Σου λέω πάντως την γνώμη μου:
1. ADAM από Now, Controlled labs Triand
2. dymatize xpand, PhD V-max, Reflex performance matrix (ενδεικτικά σ λέω αυτά υπάρχουν κι άλλα πολλά...)
3. reflex creapure, olimp creapure.
5. κακή δεν είναι η ΟΝ αλλά οκ υπάρχουν κι άλλες.
Επίσης, αφού είναι να παραγγείλεις απ έξω πάρε καλύτερα από Ευρώπη (Αγγλία πχ) μην μπλέξεις με τίποτα τελωνεία.;)

Serious7
07-05-11, 20:26
Κοιτα πατησα με τα εξοδα αποστολης για ελλαδα...τωρα δν ξερω...αλλες φορες που εχω παραγγειλει απο αμερικη ,κολυμβητικα ειδη πληρωσα οσο μου εγγραφε με τα εξοδα αποστολης :unsure:

Kaloutsikos
07-05-11, 20:28
Κοιτα πατησα με τα εξοδα αποστολης για ελλαδα...τωρα δν ξερω...αλλες φορες που εχω παραγγειλει απο αμερικη ,κολυμβητικα ειδη πληρωσα οσο μου εγγραφε με τα εξοδα αποστολης :unsure:

Πρόσεξε μην την πατήσεις!

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:28
σπαστο σε 2 παραγγελιες αμα θες...με 2 μερες κενο αναμεσα τους

Kaloutsikos
07-05-11, 20:30
σπαστο σε 2 παραγγελιες αμα θες...με 2 μερες κενο αναμεσα τους

Σωστός!

Serious7
07-05-11, 20:35
αφου μια χαρα βγαινει και ετσ ? :p τι κερδιζω ?(ειμαι αρχαριος,συγνωμη)

ska
07-05-11, 20:36
Kaloutsikos γιατι η κρεατινη ειναι καλυτερη σε σκονη και οχι χαπια?

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:40
αφου μια χαρα βγαινει και ετσ ? :p τι κερδιζω ?(ειμαι αρχαριος,συγνωμη)

θα στα κρατησει λογικα το τελωνειο αμα ειναι πολυ βαρια,ειδικα εσενα που εχεις και κουβα περα απο τα αλλα...μουχαχαχ:green:...γιαυτο μερικα site εχουν οριο 80$ και μεχρι καποια κιλα,δε το θυμαμαι αυτο,2kg νομιζω αλλα μπορει να λεω και βλακεια

Kaloutsikos
08-05-11, 02:55
Kaloutsikos γιατι η κρεατινη ειναι καλυτερη σε σκονη και οχι χαπια?

Γιατί τα χάπια αργούνε να απορροφηθούν σε σχέση με την σκόνη,
άσε που τα 5γρ. είναι 4 χάπια, θα πνιγείς μέχρι να τα φας όλα:green:

Serious7
08-05-11, 10:06
αφού θα πάρεις ότι θες εσύ γιατί ρωτάς πάλι? νομίζω σου έχουμε απαντήσει. Δεν συμφωνώ σε κανένα μόνο στα ωμέγα της now και εν μέρει στην ΟΝ. Σου λέω πάντως την γνώμη μου:
1. ADAM από Now, Controlled labs Triand
2. dymatize xpand, PhD V-max, Reflex performance matrix (ενδεικτικά σ λέω αυτά υπάρχουν κι άλλα πολλά...)
3. reflex creapure, olimp creapure.
5. κακή δεν είναι η ΟΝ αλλά οκ υπάρχουν κι άλλες.
Επίσης, αφού είναι να παραγγείλεις απ έξω πάρε καλύτερα από Ευρώπη (Αγγλία πχ) μην μπλέξεις με τίποτα τελωνεία.;)

sobral,εγω δν μπορω να αντεπεξελθω οικονομικα σε αυτα που μου λεσ...γι αυτο και σας ειπα αυτα


θα στα κρατησει λογικα το τελωνειο αμα ειναι πολυ βαρια,ειδικα εσενα που εχεις και κουβα περα απο τα αλλα...μουχαχαχ:green:...γιαυτο μερικα site εχουν οριο 80$ και μεχρι καποια κιλα,δε το θυμαμαι αυτο,2kg νομιζω αλλα μπορει να λεω και βλακεια

δλδ εκτος αυτα που μου εγγραψε οτι θα πληρωσω με εξοδα αποστολης για ελλαδα...θα πληρωσω οταν τα παραλαβω κι'αλλα ?

COBRA_STYLE
08-05-11, 12:52
δλδ εκτος αυτα που μου εγγραψε οτι θα πληρωσω με εξοδα αποστολης για ελλαδα...θα πληρωσω οταν τα παραλαβω κι'αλλα ?

βασικα μπορει να μην τα παραλαβεις καν:rolf::green:δεν ξερω....απο τα χρηματα που βλεπω ισως και να μην περασουν το τελωνειο,κανεις δεν ξερει στα σιγουρα..οταν παραγγελνεις απο αμερικα και ξεπερνας καποια ορια ρισκαρεις

Serious7
08-05-11, 14:13
σε ευχαριστω πολυ....οπως βλεπω απο ελλαδα παλι θα καταληξω :P

COBRA_STYLE
08-05-11, 14:14
σε ευχαριστω πολυ....οπως βλεπω απο ελλαδα παλι θα καταληξω :P

παρε απο Αγγλια ρε...δεν υπαρχει θεμα με τελωνειο...και εχουν και καλες τιμες,πολυ καλυτερες απο ελλαδα

sobral
08-05-11, 14:49
παρε απο Αγγλια ρε...δεν υπαρχει θεμα με τελωνειο...και εχουν και καλες τιμες,πολυ καλυτερες απο ελλαδα

:thumbup:

Serious7
08-05-11, 15:58
site ?

sobral
08-05-11, 16:42
site ?

απαγορεύονται σάιτ πλην των χορηγών. Μόνο πμ:green:

lef
08-05-11, 17:10
απαγορεύονται σάιτ πλην των χορηγών. Μόνο πμ:green:

ενταξει πηρε πμ:green:

sobral
08-05-11, 17:22
ενταξει πηρε πμ:green:

για στείλε κ από εδώ ένα, αν και έχω βρει ένα-δυο που ψωνίζω και είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν. :green: