PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορειες για χρηση συμπληρωματων.



ToniTsiou
30-04-11, 12:26
Καλησπερα παιδια πηρα και γω το θαρρος μετα απο αμετρητες ωρες διαβασματος του φορουμ να κανω τις δικες μου ερωτησεις! Αρχικα θα ηθελα να σας πω ποια συμπληρωματα παιρνω. 1)Nitrotech protein(1.5 scoop) πρωι και (1.5 scoop) μετα προπονηση. Παιρνω Amino2500 9καψουλες την ημερα πριν απο καθε κυριως γευμα. L-Gloutamine απο Χtr Stores 2 καψουλες μετα την προπονηση και 2 καψουλες πριν τον υπνο. Χθες ξεκινησα συμπληρωμα καρνιτινης απο φαρμακειο(1 φιαλιδιο το πρωι)+ ωμεγα 3/6/9(1 καψουλα το πρωι). Επισης θελω να ξεκινησω κρεατινη Cell-tech+Λιποδιαλυτη.Ειμαι 20ετων 1,78υψος 80κιλα. γυμναζομουν για ενα χρονο,σταματησα λογω στρατου και ξεκινησα παλι τον Νοεμβρη! θα ηθελα και τις δικιες σας συμβουλες για τον τροπο χρησης των συμπληρωματων, αν δηλαδη ετσι οπως τα χρησιμοποιω 8α κανω δουλιτσα.Τελος 8α ηθελα να προσθεσω πως ξεκινησα προγραμμα διατροφης για χασιμο κιλων και θα ξεκινησω και αεροβιο εντος εβδομαδας! Δεκτες ολες οι παρατητησεις και ο.τι αλλο θελετε να αναφερετε!

Eυχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας και θα απαντησω σε τυχον ερωτηματα!

**Keep up,the good work GREEK TITANS**

Kaloutsikos
01-05-11, 03:50
Πρωτεΐνη
Μετά την προπόνηση και σε κάποιο άλλο γεύμα που δεν μπορείς να έχεις
πρωτεΐνη από άλλη πηγή.

Αμινοξέα
Μόνο μετά την προπόνηση, όχι πως μαζί με γεύματα και πριν την προπόνηση
θα έχεις πρόβλημα, αλλά για μένα είναι περητά!

Γλουταμίνη
Πέταμα, αν θα σε βοηθήσει πρέπει να παίρνεις 3 δώσεις την ημέρα, σε μένα
δεν δούλεψε και απ ότι βλέπω, πολλοί δεν την προτιμούν!

Καρνιτίνη
Θα την έβγαζα!

Ωμέγα 3/6/9
Ο.κ. για το πρωί.

Cell-tech
Θα προτιμούσα μια μονοϋδρική.

Λιποδιαλύτη
Και αυτό θα το έβγαζα.

Θεωρώ ότι είναι χοντρο χαζομάρα όλη την ημέρα να πίνουμε συμπληρώματα,
αν το βασικό ήταν αυτά και όχι η διατροφή τότε θα το σκεφτόμουνα διαφορετικά,
γι αυτό και σε κάποια συμπληρώματα σου είπα να τα βγάλεις, γιατί τα θεωρώ περιτά.

Βγάλε καρνιτίνη, αμινοξέα, γλουταμίνη, λυποδιαλίτη και την Cell-tech, βάλε μια
μονοϋδρικη και Bcaa και είσαι υπέρ καλυμμένος!

Αυτά από μένα! :welcome:

ToniTsiou
01-05-11, 04:45
Ευχαριστω ρε φιλε.Χμμ Cell-tech δεν εχω βαλει απλα εχει ξεμεινει στο ραφι και λεω να την βαλω μαζι με το αεροβιο μπας και....αλλα θα μπει και φουλ νερακι σαν φουλ βρωμικη που ειναι.....μονουδρ.επαιρνα απο xtr stores αλλα φιλε να σου πω την αληθεια δεν εκανε τπτ.....οσο για γλουταμινη ναι δεν κανει και διαφορα......τελος για καρνιτινη θα δειξει ο χρονος οπως και για λιποδιαλυτη οπου εδω θα σε ακουσω και το ξανασκεφτηκα να μην παρω.....! ΤΗΧ bro!

Bodytlk
01-05-11, 04:58
Φιλε μου εγω αρχικα θα σε ρωταγα τι σκοπευεις να κανεις αυτη τη στιγμη?
(π.χ γραμμωση,αδυνατισμα)

ToniTsiou
01-05-11, 12:18
βασικα γραμμωση αλλα δεν θα περιορισω και τις ασκησεις στο γυμν για ογκο.εννοω πως δεν θα πεσω σε κιλα και δεν θα κανω σουπερ σετ κτλ.απλα θα μειωσω τον χρονο των διαλλειματων και φυσικα 8α ξεκινησω αεροβιο!γ αυτο και σκεφτομαι οπως προανεφερα για την Cell-tech(λογω νερων).και φυσικα κανω διατροφη ετσι

alwaysforthegood
01-05-11, 13:11
βασικα γραμμωση αλλα δεν θα περιορισω και τις ασκησεις στο γυμν για ογκο.εννοω πως δεν θα πεσω σε κιλα και δεν θα κανω σουπερ σετ κτλ.απλα θα μειωσω τον χρονο των διαλλειματων και φυσικα 8α ξεκινησω αεροβιο!γ αυτο και σκεφτομαι οπως προανεφερα για την Cell-tech(λογω νερων).και φυσικα κανω διατροφη ετσι


Aπτην στιγμη που θα κρατησεις ιδια κιλα ιδιες ασκησεις ιδια σετ και ιδιες επαναληψεις δεν αλλαζεις κατι..αν μειωσεις τον χρονο των διαλλειματων,θα εχεις πιο πολυ ιδρωτα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεις να σηκωνεις τα ιδια κιλα....αεροβιο φυσικα και να εχεις στο προγραμμα σου...οσο για την σελ τεκ αφου την εχεις κρατα την οταν θα εισαι μονο ογκο να σου δωσει ενα πατημα.

αποψη μου

beefmeup
01-05-11, 15:21
φιλε θα αλαχτει ο τιτλος του θεματος που ανοιξες καθως υπαρχει ενα μεγαλο θρεντ με τον ιδιο τιτλο στο φορουμ..
που μαλλον δεν το ειδες πριν ανοιξεις το δικο σου,μιας κ θα μπορουσες να κανεις τι ερωτησεις σου εκει.

ToniTsiou
01-05-11, 20:33
Ωπ ναι συγνωμη το ειχα διαβασει παλαιοτερα το post για τις ερωτησεις αλλα σαν βιαστικος το ξεχασα τωρα!! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
(κανενα θεμα με την αλλαγη τιτλου,καντο οπως γουσταρεις)

ToniTsiou
01-05-11, 20:37
Aπτην στιγμη που θα κρατησεις ιδια κιλα ιδιες ασκησεις ιδια σετ και ιδιες επαναληψεις δεν αλλαζεις κατι..αν μειωσεις τον χρονο των διαλλειματων,θα εχεις πιο πολυ ιδρωτα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεις να σηκωνεις τα ιδια κιλα....αεροβιο φυσικα και να εχεις στο προγραμμα σου...οσο για την σελ τεκ αφου την εχεις κρατα την οταν θα εισαι μονο ογκο να σου δωσει ενα πατημα.

αποψη μου

σελ τεκ ναι θα μπει απο χειμωνα λογικα παλι..το δοκιμασα ξανα αυτο με την μειωση χρονου διαλλειματος και επεσα ελαχιστα,δλδ 2.5-3κιλα μαξ σε συγκεκριμενα οργανα που δεν με πολυπειραξε να σου πω την αληθεια!