PDA

Επιστροφή στο Forum : 'Αμεση λιποδιάλυση?



dj_panos
04-05-11, 01:01
Καλησπέρα! Είμαι νέος στο φορουμ,και εχω να πω οτι είναι πολύ καλό!
Λοιπον το πρωτο μου θεμα εχει ως εξης. Είμαι 17 χρονών,107 κιλα και ύψος 1,70 κατι.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι για άμεση λιποδιαλυση (σε συνδιασμο με 1 ωρα τη μερα γυμναστηριο) ωστε σε 1μιση - 2 μηνες να εχω χασει καμια 10αρια κιλά! Δεν με ενδιαφερει ακομα η γραμμωση,το σφιξιμο κτλπ,απλα θελω να χασω κιλα!

Ειναι πολυ αυτο που ζηταω? (τα κιλα που θελω να χασω σε σχεση με τον χρονο)
Ειμαι λιγο ασχετος γι αυτο μην με παρεξηγητε αν η ερωτηση μου ειναι καπως ''ηλίθια''!
Ευχαριστω εκ των προτερων

sofos
04-05-11, 01:03
Καλησπέρα! Είμαι νέος στο φορουμ,και εχω να πω οτι είναι πολύ καλό!
Λοιπον το πρωτο μου θεμα εχει ως εξης. Είμαι 17 χρονών,107 κιλα και ύψος 1,70 κατι.

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι για άμεση λιποδιαλυση (σε συνδιασμο με 1 ωρα τη μερα γυμναστηριο) ωστε σε 1μιση - 2 μηνες να εχω χασει καμια 10αρια κιλά! Δεν με ενδιαφερει ακομα η γραμμωση,το σφιξιμο κτλπ,απλα θελω να χασω κιλα!

Ειναι πολυ αυτο που ζηταω? (τα κιλα που θελω να χασω σε σχεση με τον χρονο)
Ειμαι λιγο ασχετος γι αυτο μην με παρεξηγητε αν η ερωτηση μου ειναι καπως ''ηλίθια''!
Ευχαριστω εκ των προτερων

ποσταρε στο αναλογο θεμα την διατροφη σου να σου πουμε τι να κανεις να χασεις καποια κιλα,απλα θα πρεπει να τα χασεις σταδιακα κ οχι γρηγορα γιατι ενδεχεται κινδυνος να κρεμασει το δερμα σου....

dj_panos
04-05-11, 01:10
ποσταρε στο αναλογο θεμα την διατροφη σου να σου πουμε τι να κανεις να χασεις καποια κιλα,απλα θα πρεπει να τα χασεις σταδιακα κ οχι γρηγορα γιατι ενδεχεται κινδυνος να κρεμασει το δερμα σου....


Δεν εχω διατροφη ακομα,τωρα θα ξεκινησω αυτη που εκανα παλιοτερα που με ειχε δωσει ο γυμναστης.

Απλα ενδιαφερομε να χασω οσο πιο πολλα κιλα γινετε μεχρι το καλοκαιρι,και μου ειπαν ο καλυτερος τροπος ειναι λιποδιαλυτης απο φαρμακειο!

sofos
04-05-11, 01:11
Δεν εχω διατροφη ακομα,τωρα θα ξεκινησω αυτη που εκανα παλιοτερα που με ειχε δωσει ο γυμναστης.

Απλα ενδιαφερομε να χασω οσο πιο πολλα κιλα γινετε μεχρι το καλοκαιρι,και μου ειπαν ο καλυτερος τροπος ειναι λιποδιαλυτης απο φαρμακειο!

λαθος σ ειπαν αν δεν κανεις διατροφη κ αεροβια δε θα καταφερεις τπτ το να παρεις λιποδιαλυτη απο το φαρμακειο ειναι το τελευταιο......και αυτο το σωστο θα ταν να το κανεις οταν κολλησεις μετα απο χρονια προσπαθεια...

dj_panos
04-05-11, 01:19
λαθος σ ειπαν αν δεν κανεις διατροφη κ αεροβια δε θα καταφερεις τπτ το να παρεις λιποδιαλυτη απο το φαρμακειο ειναι το τελευταιο......και αυτο το σωστο θα ταν να το κανεις οταν κολλησεις μετα απο χρονια προσπαθεια...


Αερόβια δηλαδή? Τρεξιμο σε διαδρομο κτλπ?
Οσο αναφορα για μικρη λιποδιαλυση πινω πρασινο τσαι,βοηθαει ετσι?

sofos
04-05-11, 01:29
Αερόβια δηλαδή? Τρεξιμο σε διαδρομο κτλπ?
Οσο αναφορα για μικρη λιποδιαλυση πινω πρασινο τσαι,βοηθαει ετσι?

βοηθαει αλλα πολυ λιγο...αεροβια ναι ποδηλατο η διαδρομο..

dj_panos
04-05-11, 01:44
βοηθαει αλλα πολυ λιγο...αεροβια ναι ποδηλατο η διαδρομο..

Οχι ο γυμναστης μου ειχε χαλασμενους ολους τους διαδρομους και τα ποδηλατα και με εβαζε και εκανα μονο βαρη και 1 φορα την βδομαδα σαουνα...με ειπε οτι με διατροφη και ασκηση μονο με βαρη δεν χριαζετε ο διαδρομος για να χασεις κιλα,υσχιει κατι τετοιο?

sofos
04-05-11, 01:56
Οχι ο γυμναστης μου ειχε χαλασμενους ολους τους διαδρομους και τα ποδηλατα και με εβαζε και εκανα μονο βαρη και 1 φορα την βδομαδα σαουνα...με ειπε οτι με διατροφη και ασκηση μονο με βαρη δεν χριαζετε ο διαδρομος για να χασεις κιλα,υσχιει κατι τετοιο?

και σε μενα τα ιδια ελεγε οταν του χα πει οτι ηθελα να χασω λιπος και δεν εκανα ποτε αεροβια κ ακομα το κουβαλαω απο παλια διατροφικα λαθοι,αστον να λεει κανε 4 φορες τη βδομαδα μετα τα βαρη διαδρομο η ποδηλατο και αν ειναι ολα χαλασμενα αλλαξε γυμναστηριο....αλλιως δε θα αδυνατισεις με την καμια...η διατροφη βοηθαει αλλα ως ενα σημειο..

dj_panos
04-05-11, 02:02
και σε μενα τα ιδια ελεγε οταν του χα πει οτι ηθελα να χασω λιπος και δεν εκανα ποτε αεροβια κ ακομα το κουβαλαω απο παλια διατροφικα λαθοι,αστον να λεει κανε 4 φορες τη βδομαδα μετα τα βαρη διαδρομο η ποδηλατο και αν ειναι ολα χαλασμενα αλλαξε γυμναστηριο....αλλιως δε θα αδυνατισεις με την καμια...η διατροφη βοηθαει αλλα ως ενα σημειο..


Αυτο σκευτομουν κι εγω πως γινετε χωρις να ιδροσεις να χασεις λιπος...και καθε μερα να κανω διαδρομο δεν εχω προβλημα,περιπου ποση ωρα χριαζετε? παλιοτερα οταν πηγαινα και με εβαζε που λειτουργουσαν 20 λεπτα ζεσταμα και 20 λεπτα παλι στο τελος!

sofos
04-05-11, 02:06
Αυτο σκευτομουν κι εγω πως γινετε χωρις να ιδροσεις να χασεις λιπος...και καθε μερα να κανω διαδρομο δεν εχω προβλημα,περιπου ποση ωρα χριαζετε? παλιοτερα οταν πηγαινα και με εβαζε που λειτουργουσαν 20 λεπτα ζεσταμα και 20 λεπτα παλι στο τελος!

40 λεπτα ειναι καλα και κοψε fast food γλυκα και δες απο δω για καμια διατροφη γραμμωσης...

dj_panos
04-05-11, 02:08
40 λεπτα ειναι καλα και κοψε fast food γλυκα και δες απο δω για καμια διατροφη γραμμωσης...

Επισης 3 λιτρα νερο την μερα ειναι καλα για τα κιλα μου ? Διατροφη γραμμωσης? Κανει για χασιμο βαρους αυτο το ειδος διατροφων?

sofos
04-05-11, 02:15
Επισης 3 λιτρα νερο την μερα ειναι καλα για τα κιλα μου ? Διατροφη γραμμωσης? Κανει για χασιμο βαρους αυτο το ειδος διατροφων?

:clap::thumbup:

Michaelangelo
04-05-11, 05:38
Ο καλύτερος τρόπος να χάσεις γρήγορα κιλά (που δεν τον συνιστώ) από διατροφικής μεριάς, είναι να κόψεις τους υδατάνθρακες και να τρως μεγάλες ποσότητες πρωτείνης. Με λίγα λόγια, πολύ κρέας/ψάρι και καθόλους σχεδόν ζυμαρικά, ψωμιά κ.τ.λ.!

arisfwtis
04-05-11, 10:13
διαβασε το rfl handbook του μακντονανλτν φιλε
ισως σε βοηθησει;)

COBRA_STYLE
04-05-11, 14:44
Ο καλύτερος τρόπος να χάσεις γρήγορα κιλά (που δεν τον συνιστώ) από διατροφικής μεριάς, είναι να κόψεις τους υδατάνθρακες και να τρως μεγάλες ποσότητες πρωτείνης. Με λίγα λόγια, πολύ κρέας/ψάρι και καθόλους σχεδόν ζυμαρικά, ψωμιά κ.τ.λ.!
αν κοψει τους υ/ες και παιρνει πολυ μεγαλες ποσοτητες πρωτεινης ο οργανισμος του ενδεχομενως να στραφει στις πρωτεινες ως παραγωγη ενεργειας, πραγμα που δεν ειναι καθολου καλο

Spyros1993
04-05-11, 15:25
Καλησπέρα φίλε Πάνο.
Πρώτον αν είναι χαλασμένοι οι διάδρομοι, ελλειπτικά και άλλαξε, άλλαξε επειγόντως γυμναστήριο.
Καταρχήν πιστεύω ότι οι λιποδιαλύτες χρειάζονται πολύ αργότερα, αφού έχεις ήδη χάσει κάποια κιλά.
Δες διάφορες γράμμωσης ( υπάρχουν αρκετά καλές εδώ στο φόρουμ ) ή φτιάξε μία δικιά σου με βάση αυτά που μαθαίνεις και θα σε βοηθήσει ο καθένας όπως μπορεί για να την προσαρμόσεις σε εσένα και να ''δουλεύει'' πάνω σου.
Πάντως να θυμάσαι κάθε γεύμα να έχει ποσότητα πρωτείνης ( ούτε λίγο αλλά ούτε και απίστευτη ποσότητα ) και λίγο υδατάνθρακα.
Μικρά και συχνά γεύματα ανά 3 - 5 ώρες.
Ακόμη καλύτερα θα ήταν αν μπορείς να κάνεις αερόβια το πρωί με το που ξυπνήσεις χωρίς να έχεις βάλει τροφή στο στόμα σου, γιατί βοηθάει πολύ στο κάψιμο περισσότερου λίπους, καθώς έχει εξαντληθεί το γλυκογόνο μετά από 8 - 10 ώρες ύπνου ( και τελευταίου γεύματος ) και μετά να τρως ένα γεύμα.

dj_panos
05-05-11, 01:27
Ο καλύτερος τρόπος να χάσεις γρήγορα κιλά (που δεν τον συνιστώ) από διατροφικής μεριάς, είναι να κόψεις τους υδατάνθρακες και να τρως μεγάλες ποσότητες πρωτείνης. Με λίγα λόγια, πολύ κρέας/ψάρι και καθόλους σχεδόν ζυμαρικά, ψωμιά κ.τ.λ.!

Εκτός απο κρέας,μπορώ να τρώω λαχανικά μαζι? π.χ. σαλατα η σαλατα που μου αρεσει ειναι με μαρουλι,ντοματα αγγουρι κτλπ με πολυ λιγο ελαιολαδο (1 κουταλια σουπας) και ξιδι/λεμόνι? (μερικες φορες βαζω και 1 κομματι μεγεθος σπυρτοκουτου τυρι φετα)

Polyneikos
05-05-11, 21:59
Ο καλύτερος τρόπος να χάσεις γρήγορα κιλά (που δεν τον συνιστώ) από διατροφικής μεριάς, είναι να κόψεις τους υδατάνθρακες και να τρως μεγάλες ποσότητες πρωτείνης. Με λίγα λόγια, πολύ κρέας/ψάρι και καθόλους σχεδόν ζυμαρικά, ψωμιά κ.τ.λ.!

Σε βρίσκω λίγο ακραιο.Μιλαμε για ενα παιδι αρχαριο,που δηλωνει 107 κιλα,με υψος 1.70,αρα μιλαμε για εναν ανθρωπο που σαφως εχει παραμελησει το κομματι διατροφη.
Δεν χρειαζεται να του προτείνουμε ακραιες μεθόδους που μπορεί να του δημιουργησουν προβλήματα.Δεν γίνεται στο ξαφνικο από 6000 θερμίδες π.χ. και φουλ στον επεξεργασμενο υδατανθρακα και κακα λιπαρα(αυτα κυριως κανουν την ζημια) ,να πηγαινουμε στο αλλο ακρο.Ειναι κατι που θα τον εξαντλησει και θα τον κουρασει γρήγορα.Step by step.
Φτιαξε φιλε μου μια διατροφη με τους οδηγους που υπάρχουν στο φόρουμ,ποσταρε την να γινουν καποιες τυχον διορθωσεις,βαλε την αεροβικη στο πρόγραμμα σου και όλα γίνονται.:thumbup:

Michaelangelo
09-05-11, 11:49
Σε βρίσκω λίγο ακραιο.Μιλαμε για ενα παιδι αρχαριο,που δηλωνει 107 κιλα,με υψος 1.70,αρα μιλαμε για εναν ανθρωπο που σαφως εχει παραμελησει το κομματι διατροφη.
Δεν χρειαζεται να του προτείνουμε ακραιες μεθόδους που μπορεί να του δημιουργησουν προβλήματα.Δεν γίνεται στο ξαφνικο από 6000 θερμίδες π.χ. και φουλ στον επεξεργασμενο υδατανθρακα και κακα λιπαρα(αυτα κυριως κανουν την ζημια) ,να πηγαινουμε στο αλλο ακρο.Ειναι κατι που θα τον εξαντλησει και θα τον κουρασει γρήγορα.Step by step.
Φτιαξε φιλε μου μια διατροφη με τους οδηγους που υπάρχουν στο φόρουμ,ποσταρε την να γινουν καποιες τυχον διορθωσεις,βαλε την αεροβικη στο πρόγραμμα σου και όλα γίνονται.:thumbup:

Είναι ακραίο, αλλα όταν λέει θες γρήγορα, είναι επίσης ακραίο!

Προς τους υπολοιπους: Ναι θα τον εξαντλήσει, αλλα δεν είναι διατροφή που την κανεις μεγάλο διάστημα. Όχι, δεν είναι κάτι κακό η υψηλή δόση πρωτεΐνης. Με την υψηλή δόση πρωτεΐνης δεν θα χαθούν οι mus του και λόγω χαμηλού υδατάνθρακα για να παίρνει ενέργεια θα καίγεται λίπος.

Προς Πάνo: Ναι φιλε μου, ο πράσινος υδατάνθρακας είναι μια χαρά!

giorgospet
09-05-11, 12:29
45 λεπτά τη μέρα αερόβια , προσεγμένη διατροφή και τα 10 κιλάκια τα χάνεις για πλάκα.

pikos
09-05-11, 19:12
Κάνε 3+ ώρες ποδήλατο την ημέρα και θα δεις τρελά αποτελέσματα.

thanasis76
10-05-11, 13:56
μιας και απο τον Ιανουαριο ειχα τον ιδιο σκοπο να σου πω...
φτιαχνεις την διατροφη σου , στεγνα και χωρις λιπη φαγητα, πολλες σαλατες και φρουτα, και αν μπορεις 1 ωρα διαδρομο την μερα θα εισαι οκ.
εγω μεχρι τωρα εχω χασει 28 κιλα με τον τροπο αυτο...

Michaelangelo
11-05-11, 17:00
μιας και απο τον Ιανουαριο ειχα τον ιδιο σκοπο να σου πω...
φτιαχνεις την διατροφη σου , στεγνα και χωρις λιπη φαγητα, πολλες σαλατες και φρουτα, και αν μπορεις 1 ωρα διαδρομο την μερα θα εισαι οκ.
εγω μεχρι τωρα εχω χασει 28 κιλα με τον τροπο αυτο...

Αν του λες να φάει φρούτα δεν χάνει γραμμάριο!

lef
11-05-11, 23:50
Αν του λες να φάει φρούτα δεν χάνει γραμμάριο!

δεν το πιανω αυτο
δλδ αν ειναι σε υποθερμιδικη διαιτα και τρωει φρουτα δεν θα χασει κιλα???:unsure:

ginus
12-05-11, 00:25
το οφελος του ξυπνηματος του μεταβολισμου ειναι μεγαλυτερο απο μερικα γρ. φρουκτοζης

Michaelangelo
12-05-11, 18:41
δεν το πιανω αυτο
δλδ αν ειναι σε υποθερμιδικη διαιτα και τρωει φρουτα δεν θα χασει κιλα???:unsure:

Είμαι κατά τις φρουκτόζης όταν θες να χάσεις κιλά η να κανεις γράμμωση. Και τα φρούτα δεν έχουνε μερικά γραμμάρια, έχουν πολύ φρουκτόζη! Ποσο μάλλον όταν κάποιος τρώει ''πολλά' φρούτα όπως του ειπώθηκε!
Προτιμώ τον πράσινο υδατάνθρακα.

lef
12-05-11, 21:53
Είμαι κατά τις φρουκτόζης όταν θες να χάσεις κιλά η να κανεις γράμμωση. Και τα φρούτα δεν έχουνε μερικά γραμμάρια, έχουν πολύ φρουκτόζη! Ποσο μάλλον όταν κάποιος τρώει ''πολλά' φρούτα όπως του ειπώθηκε!
Προτιμώ τον πράσινο υδατάνθρακα.

το οτι υπαρχουν καλυτερες λυσει υδατανθρακα για γραμμωση ναι
αλλα οχι επδ τρωει φρουτα δεν προκειται ν πεσει η ζυγαρια

Michaelangelo
13-05-11, 13:28
το οτι υπαρχουν καλυτερες λυσει υδατανθρακα για γραμμωση ναι
αλλα οχι επδ τρωει φρουτα δεν προκειται ν πεσει η ζυγαρια

Το να trws φρουκτόζη είναι από τα χειρότερα που μπορείς να κανεις στον εαυτό σου περίοδο χασιμου βάρους. Αν trws πολλά, πιστεύω δύσκολα θα πέσει.

arisfwtis
13-05-11, 14:01
ρε παιδια εξαρταται και σε τι ποσοστα λιπους ειναι
το να φαει φρουτα στο 30%
εχει διαφορα απο το να φαει στο 9%

ginus
13-05-11, 19:37
το να τρως 1-2 φρουτα την ημερα δεν ειναι λογος να παρεις κιλα...μην δινετε τοση σημασια στις λεπτομερειες γιατι κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος...

Michaelangelo
14-05-11, 21:01
το να τρως 1-2 φρουτα την ημερα δεν ειναι λογος να παρεις κιλα...μην δινετε τοση σημασια στις λεπτομερειες γιατι κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος...

Δεν κολλάει πουθενά το 1-2 φρούτα με τα πολλά φρούτα που προτάθηκε!