PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ



sakalom
04-05-11, 02:36
Γειας σας κ απο εμενα!εχω εδω και καποιο καιρο που εχω ξεκινησει την παρακατω διατροφη γραμμωσης!!θα ηθελα πολυ να μου πειτε την γνωμη σας!ευχαριστω
1 γευμα!60 γρ κουακερ,6 ασπραδια,1 ξυνομυλο!!
2 γευμα!2 φετες ψωμι ολικης,3 φετες γαλοπουλας,3 ασπραδια,2 φυλλα μαρουλι.
η οταν δεν προλαβενω 1 scoup whey συν μια μπανανα!
προπονηση στις 14.00!!
μετα προπονηση 5 γρ κρεατινης μια μπανανα!
3 γευμα!1 ωρα μετα προπονησης!250γρ κοτοπουλο,κλπ και 250 γρ ρυζι και σαλατα.
4 γευμα!250 γρ απο κοτοπουλο κλπ και σαλατα
5 γευμα!300 γρ κοτπουλο η τονο και σαλατα!
πριν τον υπνο 1 scoup whey!

Ειμαι 1.70 68.5 κιλα!!περιμενω να μου πειτε τυχων λαθοι ευχαριστω

gsisr
04-05-11, 02:57
υπερβολική ποσότητα πρωτείνης με τη 1η ματιά. υπολόγισε θερμίδες συντήρησης και αφαίρεσε απ αυτές 300 περίπου θερμίδες. όχι πολύ υδατάνθρακα ειδικά μετά το απόγευμα και στο τελευταίο γεύμα μόνο πρωτείνη. φάε το περισσότερο υδατάνθρακα μέχρι το μεσημέρι. βάλε λίπη δεν έχεις σχεδόν καθόλου εκτός αν στη σαλάτα βάζεις ελαιόλαδο. τον περισσότερο υ/α να τον έχεις στο μεταπροπονητικό αλλά και στο προπροπονητικό. αλλάξε την και ποσταρέ την για γνώμες

sakalom
04-05-11, 15:02
Ναι στην σαλατα βαζω 1 κουταλια ελαιολαδο το ξεχασα!!οι υδατανθρακες νομιζω οτι ειναι σε καλη ποσοτητα και τους τρωω μετα την προπονηση!!η πρωτεινη εχεις δικιο ειναι αρκετη!!λεω να αλλαξω το 4 γευμα(20.30) και στην θεση του να βαλω ενα scoup whey και μια μπανανα χωρις να τρωω μπανανα στο μεταπροπονητικο και στο 5 γευμα(11.30) να κατεβασω την πρωτεινη στα 200 τι λες?

billcrx
05-05-11, 13:27
Φίλε, ενημερωτικά τι ποσοστό λιπους έχεις , σε αυτά τα κιλά και σε αυτό το ύψος και θέλεις να κάνεις γράμμωση???Εχεις ξανακάνει γράμμωση και επίσης τι πρόγραμμα προπόνησης θα ακολουθήσεις?Από συμπληρώματα τι άλλο θα πέρνεις πέρα απο WHEY?
Σε ρωτάω γιατί και γω μια απ τα ίδια είμαι αλλα δε σκέφτομαι να κάνω γράμμωση με 12% λίπος.
Πάντως όντως πολύ πρωτείνη και δε νομίζω να γραμμώσεις με αυτή τη διατροφή(ταπεινή προσωπική μου γνώμη πάντα),Ας μιλήσουν και οι πιο ειδικοί :hantel:

sakalom
05-05-11, 15:24
Φιλε bill δεν εχω κανει λιπομετρηση ενδεχεται να κανω αυριο!!και μετα θα σου πω!μαζι με την whey παιρνω και κρεατινη 5 γρ μετα απο προπονηση και πολυβιταμινη με το μεσημεριανο!!γιατι λες οτι δεν κανει για γραμμωση αυτη η διατροφη?ανελυσε το μου λιγο!ευχαριστω για τις απαντησεις..!

billcrx
06-05-11, 00:24
Φιλε bill δεν εχω κανει λιπομετρηση ενδεχεται να κανω αυριο!!και μετα θα σου πω!μαζι με την whey παιρνω και κρεατινη 5 γρ μετα απο προπονηση και πολυβιταμινη με το μεσημεριανο!!γιατι λες οτι δεν κανει για γραμμωση αυτη η διατροφη?ανελυσε το μου λιγο!ευχαριστω για τις απαντησεις..!


Βασικά έχει πολύ πρωτείνη όπως σου είπα και γω αλλά και άλλοι και καθόλου ποικιλία τροφών...επειδή έχουμε τις ίδιες αναλογίες έγω με αυτές τις ποσότητες ψιλοπαίρνω κιλά ή τουλάχιστον μένω στα ίδια....σε καμία περίπτωση πάντως δε γραμμώνω.Δηλάδή για να καταλάβω πες μας ενδεικτικά τι έτρωγες στη φάση όγκου και από τι κιλά ξεκίνησες και έφτασες ως τα 68,5 και σε πόσο χρόνο???και τι ποσοστό λίπους έχεις τωρα???.Σε ρωτάω γιατί έχουμε ίδιες αναλογίες και με ενδιαφέρει και μένα το θέμα.

*πολυβιταμινη με το μεσημεριανο!! καλύτερα με το πρωινό κατά τη γνώμη μου

sakalom
06-05-11, 15:54
Τελικα σημερα εκανα λιπομετρηση και το αποτελεμα ειναι 10.1% λιπος!θελω να το ριξω!!για την περιοδο του ογκου που ειπες.δεν εχω κανει καποια βαρια διατροφη για ογκο γιατι δεν ηθελα!!κανω πυγμαχια και δεν θελω πολυ ογκο λογο του χασιματος τις εκρηκτικοτητας..παντως να σου πω μεχρι τωρα αυτη η διατροφη δουλευει πολυ καλα!με τις εξης αλλαγες που εχω κανει!
1 γευμα
40 γρ κουακερ σε 100 μλ γαλα dayli 70% λιγοτερη λακτοζη
6 ασπραδια

2 γευμα
1 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα

προπονηση
μετα προπονηση 7 γρ κρατινη

3 γευμα(1 ωρα μετα προπονηση)
200 γρ ρυζι η πατατα
250 γρ κοτοπ η ψαρι η μοσχαρι η γαλοπ
1 σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο

4 γευμα
1 scoup whey
1 μπανανα

5 γευμα
150 γρ απο κοτοπ η τονο
1 σαλατα με 1 κουτ ελαιολαδο

πριν τον υπνο λιγα καρυδια!!

με προβληματιζει λιγο το 4 γευμα αλλα λογο δουλειας το κανω αναγκαστηκα!μολις κλεισω μηνα λεω να την κανω πιο σκληρη!!ολες οι διορθωσεις που εχετε να κανετε ειναι δεκτες..επισεις και η γνωμη σας!