PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή για γράμμωση



stavreas
04-05-11, 16:26
Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα κάποιες συμβουλές- προσθήκες απο τους γνώστες σχετικά με την διατροφή γράμμωσης.

Να ξεκαθαρίσω οτι δέν έχω συμβουλευτεί κάποιον διατροφολόγο απλά ψάχνοντας στο internet και εδώ πήρα κάποιες ιδέες για διατροφή.

Αυτό που ακολουθώ εδώ και 3 μέρες είναι

Πρωινό

2 κουταλιές σούπας κουάκερ με γάλα και ένα ποτήρι χυμό πορτοκαλιού στημένο.

Ενδιάμεσο κατα τις 12:00

Ένα μήλο.

Μεσημεριανό 3:00

Όσπρια (φακές ή ρύζι) ή κοτόπουλο με πατάτα στον φούρνο μικροκυμάτων ή χοιρινό ή μακαρόνια + σαλάτα (αγγούρι, ντομάτα και μαρούλι)

Ενδιάμεσο κατα τις 6:00

Μήλο + κάσιους (μία χούφτα)

Βραδυνό 9:00

Κονσέρβα τόνο ή κοτόπουλο ή χοιρινό ή μακαρόνια

Και πρίν τον ύπνο ένα γιαούρτι 2%

Όπως το βλέπω και γώ είναι ελιπές και χρειάζεται να το εμπλουτίσω.

Να σημειώσω οτι εργάζομαι και σπουδάζω παράλληλα και είναι δίσκολο να είμαι πάνω απο μία κουζίνα και να μαγειρεύω.

Είμαι 72 κιλά με 1.75 ύψος και σε μία λιπομέτρηση που έκανα έδιξε 16% ποσοστό λίπους.

Γυμναστική κάνω είτε το βράδυ γυρνόντας απο την εργασία μου ή το πρωί πρίν φύγω και ακολουθώ το πρόγραμμα γράμμωσης του κύριου Μπουρνάζου (Δευτέρα , Τεττάρτη και Παρασκεύη) και αερόβια άσκηση το ΣΚ ποδήλατο απο Μπραχάμι μέχρι Γλυφάδα και πίσω.

Τί έχεται να πείτε- προσθέσετε?

Spyrous
04-05-11, 19:06
Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα κάποιες συμβουλές- προσθήκες απο τους γνώστες σχετικά με την διατροφή γράμμωσης.

Να ξεκαθαρίσω οτι δέν έχω συμβουλευτεί κάποιον διατροφολόγο απλά ψάχνοντας στο internet και εδώ πήρα κάποιες ιδέες για διατροφή.

Αυτό που ακολουθώ εδώ και 3 μέρες είναι

Πρωινό

2 κουταλιές σούπας κουάκερ με γάλα και ένα ποτήρι χυμό πορτοκαλιού στημένο.Πρωτεινη βαλε 3ασπραδια 1ολοκληρο μια χουφτα καρυδια

Ενδιάμεσο κατα τις 12:00

Ένα μήλο.
1 φετα μαυρο ψωμακι με 2φετες βραστης γαλοπουλας αμα 8ελεις προσ8ετεις και cottage
Μεσημεριανό 3:00

Όσπρια (φακές ή ρύζι) ή κοτόπουλο με πατάτα στον φούρνο μικροκυμάτων ή χοιρινό ή μακαρόνια + σαλάτα (αγγούρι, ντομάτα και μαρούλι)

Ενδιάμεσο κατα τις 6:00

Μήλο + κάσιους αμυγδαλα 8α σου πρωτινα με λιγο γαλατακι! (μία χούφτα)

Βραδυνό 9:00

Κονσέρβα τόνο ή κοτόπουλο ή χοιρινό ή μακαρόνια Οχι μακαρονια.. Rio mare σε νερο με σαλατα της εποχης και 3 ελιες μετριους μεγε8ους

Και πρίν τον ύπνο ένα γιαούρτι 2%

Όπως το βλέπω και γώ είναι ελιπές και χρειάζεται να το εμπλουτίσω.

Να σημειώσω οτι εργάζομαι και σπουδάζω παράλληλα και είναι δίσκολο να είμαι πάνω απο μία κουζίνα και να μαγειρεύω.

Είμαι 72 κιλά με 1.75 ύψος και σε μία λιπομέτρηση που έκανα έδιξε 16% ποσοστό λίπους.

Γυμναστική κάνω είτε το βράδυ γυρνόντας απο την εργασία μου ή το πρωί πρίν φύγω και ακολουθώ το πρόγραμμα γράμμωσης του κύριου Μπουρνάζου (Δευτέρα , Τεττάρτη και Παρασκεύη) και αερόβια άσκηση το ΣΚ ποδήλατο απο Μπραχάμι μέχρι Γλυφάδα και πίσω.

Τί έχεται να πείτε- προσθέσετε?

Πιστεβω οτι σε λψπει πρωτεινη και λιγο υδαταν8ρακας παντος αφου ειπες οτι βρισκεσαι σε γραμμωση τον υδαταν8ρακα μπορεις να τον προσ8εσει μετα την προπονιση σου οχι στα τελευταια πιατα σου!