PDA

Επιστροφή στο Forum : νεος... βοηθεια για αδυνατισμα....!!!



b-king
05-05-11, 11:04
καλησπερα σε ολους...!!! ηθελα να σας αναφερω τη διατροφη που κανω λιγο καιρο για να χασω υποτιθεται κιλα, να μου πειτε αν αξιζει η αν πρεπει να κανω κατι αλλο πιο ουσιαστικο....
πρωινο- δημητριακα fitness με γαλα 0%
δεκατιανο- ενα μηλο η ενα τοστ με 3-4 φετες γαλοπουλα κ 1 φετα τυρι milner
λιγο πριν το μεσημεριανο- whey protein
μεσημεριανο- κοτοπουλο η μοσχαρι η ψαρι η μιφτεκια ολα στεγνα χωρις πετσες και πρασινη σαλατα full
μετα κατα τις 6 παω γυμναστηριο
απογευματινμο- whey protein κ κανα γιαουρτι 0%
βραδυ- σαλατα πρασινη (και ποτε ποτε κανα κομματακι κοτοπουλο η μοσχαρι βραστο παντα σκετα και αναλατα......)
να σημειωσω οτι παιρνω λιποδιαλυτη πριν το πρωινο και πριν το γυμναστηριο, αμινοξεα, whey protein, καθος επισης και μια πολυβιταμινη την ημερα. ειμαι 1.86 118 κιλα και πολεμω μπας χασω κανα γραμμαριο.... αεροβιο 3-4 φορες τη βδομαδα απο 45' με 1 ωρα....................... σας ευχαριστω εκ των προταιρων.......!

worfel
07-05-11, 00:01
Λογικά θα χάσεις με αυτήν την διατροφή. Μην ξεχνάς να πίνεις 3++ λίτρα νερό την ημέρα. Να πίνεις νερό πριν διψάσεις, αν διψάσεις - είναι αργά.

Kaloutsikos
07-05-11, 01:02
καλησπερα σε ολους...!!! ηθελα να σας αναφερω τη διατροφη που κανω λιγο καιρο για να χασω υποτιθεται κιλα, να μου πειτε αν αξιζει η αν πρεπει να κανω κατι αλλο πιο ουσιαστικο....
πρωινο- δημητριακα fitness με γαλα 0%
δεκατιανο- ενα μηλο η ενα τοστ με 3-4 φετες γαλοπουλα κ 1 φετα τυρι milner Καμία σχέση το μήλο με το τόστ, το τοστ κράτατο σταθερό.
λιγο πριν το μεσημεριανο- whey protein Εδώ είναι περιττό από την στιγμή που θα φας σε λίγη ώρα.
μεσημεριανο- κοτοπουλο η μοσχαρι η ψαρι η μιφτεκια ολα στεγνα χωρις πετσες και πρασινη σαλατα full
μετα κατα τις 6 παω γυμναστηριο
απογευματινμο- whey protein κ κανα γιαουρτι 0% Εδώ χωρίς γιαούρτι.
βραδυ- σαλατα πρασινη (και ποτε ποτε κανα κομματακι κοτοπουλο η μοσχαρι βραστο παντα σκετα και αναλατα......)
να σημειωσω οτι παιρνω λιποδιαλυτη πριν το πρωινο και πριν το γυμναστηριο, αμινοξεα, whey protein, καθος επισης και μια πολυβιταμινη την ημερα. ειμαι 1.86 118 κιλα και πολεμω μπας χασω κανα γραμμαριο.... αεροβιο 3-4 φορες τη βδομαδα απο 45' με 1 ωρα....................... σας ευχαριστω εκ των προταιρων.......!

Η διατροφή σου είναι ελλιπής,
ο οργανισμός χρειάζεται Πρωτεΐνη, Υδατάνθρακα, Λιπαρά, είτε κάνουμε όγκο είτε γράμμωση, η δοσολογίες αλλάζουν.

Νεα μέλη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1266-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%B1-topics-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82)
Διάβασε το παραπάνω, βγάλε της θερμίδες που πρέπει να παίρνεις ημερησίως και
σιγά σιγά θα μειώνεις θερμίδες, αυτός είναι ο ποιο σωστός τρόπος αλλά και
λίγο χρονοβόρος. :welcome:

b-king
07-05-11, 06:37
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ!!! ναι ευτυχως πινω πολυ νερο στη διαρκεια της μερας και το τοστ θα το κρατησω...!! την πρωτεινη πριν το γευμα την επινα ας πουμε κατι σαν 2ο δεκατιανο.... και αλλο ενα scoop μετα τη προπονηση..... παντως σας ευχαριστω παλυ!!!