PDA

Επιστροφή στο Forum : Γράμμωση με στόχο 6-pack abs



worfel
05-05-11, 23:57
Χαιρετώ το Φόρουμ. Ύστερα από περίοδο όγκου, πήρα και κάποια κιλά λίπους, τα οποία και θέλω να "κάψω" μέχρι μέσα καλοκαιριου. Να μην τα πολυλογώ, είμαι 17 χρονών, 98 κιλά, 1.85 με 22% ποσοστό λίπους. Εδώ και μια εβδομάδα ακολουθώ την εξής διατροφή:

1ο γεύμα:
80γρ κουακερ με 1 σκουπ whey (ή 5-7 ασπράδια αντι για whey κάποιες φορές)
λιποδιαλύτη
πολυβιταμίνη

2ο γεύμα:
1 πιτάκι βρώμης (που περιέχει 50-60γρ κουακερ και 5-6 ασπράδια
πρασινη σαλατα
μπορεί να φάω και κάνένα αγγούρι/πορτοκάλι/μπανάνα

3ο γέυμα
100-150γρ στήθος κοτόπουλο, (ή όταν δεν γίνεται τόννο σε νερό)
πατάτα βραστή ή ρύζι basmati. περίπου 5-6κσ
πρασινη σαλάτα με 1κσ ελαιόλαδο

4o γεύμα:
30 λεπτά πριν προπ. 1 σκουπ whey,
λιποδιαλύτη

5ο γεύμα:
αμεσως μετα προπ. 1.5 σκουπ whey, με δεξτρο/μαλτο περιπου 40-50 γραμμάρια 50%-50% (ή μια μπανάνα, ή γλυκόζη αν δεν υπάρχει)

6ο γεύμα:
150γρ στήθος κοτόπουλο ή μοσχάρι
πρασινη σαλάτα

7ο γεύμα:
5-6 ασπράδια αυγού

8ο γεύμα:
1 cottage (200γρ) και 100γρ 2% γιαούρτι


Όπως καταλάβατε... μ'αρέσουν τα ασπράδια :P Με μια μέτρηση που έκανα, νομίζω πως έχω ~150γρ υδατάνθρακα, και 220+ πρωτείνη. Στόχος μου, είναι το 6 pack abs, οπότε οτι λάθος έχω (μικρό-μεγάλο) θέλω να μου το πείτε. 2-3 φορές την εβδομάδα, κάνω αερόβια το πρωί (με άδειο στομάχι), και βάρη το απόγευμα. Αλλιώς, το απόγευμα, μετά τα βάρη (45-60 λεπτά, εκ των οποίων τα 15-20 HIT). Γυμνάζομαι σχεδόν 2 χρόνια συνεχόμενα.
Βασικά, λέτε να πετύχω τον στόχο μου? Και σε πόσο καιρό? Είμαι διατεθιμένος να κάνω οποιαδήποτε θυσια! :D

Kaloutsikos
06-05-11, 00:44
Θα πάθεις τίποτα ρε συ με τόσο αυγό,
η διατροφή σου πρέπει να έχει ποικιλία, μοσχάρι, ψάρι, κ.α.
καλό το αυγό αλλά καλύτερα βάλε και σε άλλα γεύματα κρέας,
επίσης βάλε μπόλικη σαλάτα!

spyros1979
06-05-11, 00:54
πολλά τα ασπράδια όντως αλλά δεν νομίζω να του κάνουν κακό.

απο την άλλη όμως συμφωνώ πως πρέπει να βάλεις τουλάχιστον σε 2 απο τα γεύματά σου σαλάτα, και μάλιστα μπόλικη.

Giannistzn
06-05-11, 01:05
πολλά τα ασπράδια όντως αλλά δεν νομίζω να του κάνουν κακό.

απο την άλλη όμως συμφωνώ πως πρέπει να βάλεις τουλάχιστον σε 2 απο τα γεύματά σου σαλάτα, και μάλιστα μπόλικη.

Καποιο προβλημα παιζει με βιταμινη Β νομιζω απο τα πολλα ασπραδια

worfel
06-05-11, 01:43
Το ξέρω ότι έχω πολλά ασπράδια, αλλά μου είναι λιγο δύσκολο να μαγειρεψω μοσχάρι. Το κοτόπουλο παλεύεται. Πάντως αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα, θα βρω μοσχάρι, τι να κάνουμε. Σαλάτα στο 2ο, και 3ο γεύμα καλά είναι, η μήπως και το απογευματακι χρειάζεται μια; Σε τη ποσότητα όμως;

Giannistzn
06-05-11, 01:55
Σαλατα οποτε θες οσο θες. Καλο κανει!

worfel
06-05-11, 09:59
Μια ερώτηση: δεξτρόζη ή μαλτοδεξτρίνη μεταπρο. ? μπορώ να βρω σε φαρμακείο?

Triumph
06-05-11, 10:11
Μια ερώτηση: δεξτρόζη ή μαλτοδεξτρίνη μεταπρο. ? μπορώ να βρω σε φαρμακείο?

Ναι απο το φαρμακείο.

worfel
06-05-11, 10:20
οκ το διόρθωσα. κάποια άλλη παρατήρηση?

worfel
06-05-11, 23:13
παιδια η πρασινη σαλατα μπορει να μπει και στο γευμα 3 ωρες πριν τον υπνο? δεν εχει υδατανθρακα?

Kaloutsikos
06-05-11, 23:32
παιδια η πρασινη σαλατα μπορει να μπει και στο γευμα 3 ωρες πριν τον υπνο? δεν εχει υδατανθρακα?

Τι διόρθωσες εγώ στο 5ο και 7ο βλέπω ακόμα τα ασπράδια.:P

Μπορείς να φας σαλάτα εκείνη την ώρα, η σαλάτα λειτουργεί σαν λιποδιαλυτής.

worfel
06-05-11, 23:48
Τι διόρθωσες εγώ στο 5ο και 7ο βλέπω ακόμα τα ασπράδια.:P

Μπορείς να φας σαλάτα εκείνη την ώρα, η σαλάτα λειτουργεί σαν λιποδιαλυτής.

Άφησα μόνο 2 γεύματα με ασπράδια, περιπου 12-14 την ημέρα. Οι διορθώσεις που είχα κάνει ήταν στο postw.

Εν τω μεταξύ, πήγα σημερα στο φαρμακείο να ζητήσω δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη και δεν είχε ιδέα τι ήταν... Θα πάω και σε κανένα άλλο φαρμακείο.. ελπίζοντας να βρώ...

Kaloutsikos
06-05-11, 23:55
Άφησα μόνο 2 γεύματα με ασπράδια, περιπου 12-14 την ημέρα. Οι διορθώσεις που είχα κάνει ήταν στο postw.

Εν τω μεταξύ, πήγα σημερα στο φαρμακείο να ζητήσω δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη και δεν είχε ιδέα τι ήταν... Θα πάω και σε κανένα άλλο φαρμακείο.. ελπίζοντας να βρώ...

Δεν θα βρεις από φαρμακείο, στα xtreme έχει!

worfel
06-05-11, 23:58
Δεν θα βρεις από φαρμακείο, στα xtreme έχει!

Πιο πάνω ο Triump λέει σε φαρμακείο θα βρω. Θα ψάξω και στα άλλα φαρμακεία και αν δεν βρω θα πάρω όταν κατέβω Θεσσαλονίκη απο Xtreme.

Kaloutsikos
07-05-11, 01:04
Πιο πάνω ο Triump λέει σε φαρμακείο θα βρω. Θα ψάξω και στα άλλα φαρμακεία και αν δεν βρω θα πάρω όταν κατέβω Θεσσαλονίκη απο Xtreme.

Πολλά παιδιά που ακούω δεν βρίσκουν σε φαρμακείο.

Τα xtreme πάνω από 50 νομίζω έχει δωρεάν μεταφορικά! ;)

worfel
07-05-11, 19:42
πόσα κιλά ειναι το φυσιολογικό να κατεβαίνω την εβδομάδα χωρις να καταβολίζω μύες?

COBRA_STYLE
07-05-11, 19:43
πόσα κιλά ειναι το φυσιολογικό να κατεβαίνω την εβδομάδα χωρις να καταβολίζω μύες?

με 1 κιλο/βδομαδα εισαι κομπλε

worfel
07-05-11, 19:53
με 1 κιλο/βδομαδα εισαι κομπλε

αμα όμως πχ κατέβω 2 κιλα, θα είναι μόνο το 1 λιπος και το αλλο 1 μυικη μαζα, ή μαζί με την μυικη μαζα θα καψω και παραπάνω λιπος? δεν ξερω αν γινομαι κατανοητός :P

COBRA_STYLE
07-05-11, 19:59
αμα όμως πχ κατέβω 2 κιλα, θα είναι μόνο το 1 λιπος και το αλλο 1 μυικη μαζα, ή μαζί με την μυικη μαζα θα καψω και παραπάνω λιπος? δεν ξερω αν γινομαι κατανοητός :P
καταρχην μην ανχωνεσαι....κανεις δεν ξερει ακριβως τι θα ειναι τα κιλα που θα χασεις...γιατι εξαρταται απο τι διατροφη εκανες,σε ποσο καιρο τα εχασες,ποσο αεροβιο,ποσος ηταν ο ογκος ασκησεων στο gym etc.....στην αρχη της διαιτας χανεις νερα συνηθως τα οποια φευγουν αερας αμα ειναι καλη η διατροφη σου...οποτε μπορει να χασεις και 2 και 3 κιλα αρχικα....ειναι δυσκολο να φυγει και κρεας ειδικα στην αρχη...αραξε....αμα ομως συνεχιζεις να χανεις 2-3 κιλα/βδομαδα κατι κανεις λαθος

lef
07-05-11, 20:03
για να χασεις οσο το δυνατον λιγοτερη μυικη μαζα στο κοψιμο προσπαθησε να μην πεσεις σε κιλα στις ασκησεις.αν νιωθεισ πεσμενος στην προπονηση ριξε τα σετ σου αλλα οχι τα κιλα:toast:

worfel
07-05-11, 20:07
καταρχην μην ανχωνεσαι....κανεις δεν ξερει ακριβως τι θα ειναι τα κιλα που θα χασεις...γιατι εξαρταται απο τι διατροφη εκανες,σε ποσο καιρο τα εχασες,ποσο αεροβιο,ποσος ηταν ο ογκος ασκησεων στο gym etc.....στην αρχη της διαιτας χανεις νερα συνηθως τα οποια φευγουν αερας αμα ειναι καλη η διατροφη σου...οποτε μπορει να χασεις και 2 και 3 κιλα αρχικα....ειναι δυσκολο να φυγει και κρεας ειδικα στην αρχη...αραξε....αμα ομως συνεχιζεις να χανεις 2-3 κιλα/βδομαδα κατι κανεις λαθος

τις πρωτες μέρες εφυγαν 3 κιλα (λογικα νερα), γι'αυτό ρώτησα

worfel
07-05-11, 20:08
για να χασεις οσο το δυνατον λιγοτερη μυικη μαζα στο κοψιμο προσπαθησε να μην πεσεις σε κιλα στις ασκησεις.αν νιωθεισ πεσμενος στην προπονηση ριξε τα σετ σου αλλα οχι τα κιλα:toast:

αμα τα κιλα ειναι σταθερα σημαινει πως δεν χάνω μυική μαζα?

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:12
αμα τα κιλα ειναι σταθερα σημαινει πως δεν χάνω μυική μαζα?

αμα δεν πεφτουν τα μεγιστα σου ναι...η αντοχη σου θα μειωνεται λογο διατροφης ομως,μη μπερδευτεις με αυτο

lef
07-05-11, 20:12
αμα τα κιλα ειναι σταθερα σημαινει πως δεν χάνω μυική μαζα?

αν εισαι χαμηλα σε θερμιδες θα χασεις και μυικη μαζα.
αλλα αν ριχνεις και τα κιλα παραλληλα τοτε θα εχεισ μεγαλυτερη απωλεια θεωρω

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:16
αν εισαι χαμηλα σε θερμιδες θα χασεις και μυικη μαζα.
αλλα αν ριχνεις και τα κιλα παραλληλα τοτε θα εχεισ μεγαλυτερη απωλεια θεωρω

δεν ειναι ακριβως ετσι...αμα αυτος αποφασισει να ριξει λιγο τα κιλα δε σημαινει οτι θα χασει και μυικη μαζα(κρεας δλδ),απλα στην πορεια θα πεσει λιγο σε δυναμη...ειναι λιγο περιεργο στην κατανοηση,μπερδευει ευκολα

worfel
07-05-11, 20:42
δεν ειναι ακριβως ετσι...αμα αυτος αποφασισει να ριξει λιγο τα κιλα δε σημαινει οτι θα χασει και μυικη μαζα(κρεας δλδ),απλα στην πορεια θα πεσει λιγο σε δυναμη...ειναι λιγο περιεργο στην κατανοηση,μπερδευει ευκολα

ειναι κρίμα ομως να χάσω την μυική μάζα που έβαλα με τόσο κόπο και θυσιες.. εστω και λιγο να χάσω ειναι κριμα.. αλλα δεν γινεται κ αλλιως..

worfel
07-05-11, 20:44
τις μέρες που ξυπναω μετα τις 12-1 το μεσημερι, παω κατευθείαν στο 3ο γεύμα και παραλείπω τα πρωτα 2? ή ξεκιναω κανονικα με το 1ο γευμα στις 1 το μεσημερι?

Giannistzn
07-05-11, 20:50
τις μέρες που ξυπναω μετα τις 12-1 το μεσημερι, παω κατευθείαν στο 3ο γεύμα και παραλείπω τα πρωτα 2? ή ξεκιναω κανονικα με το 1ο γευμα στις 1 το μεσημερι?

Κοιτα αν ειναι 1 φορα στο τοσο μην τρελαινεσαι. Εγω που ετυχε να το κανω σημερα παντως, εβαλα ξυπνητηρι, εφαγα ενα δυνατο πρωινο, και μετα την επεσα ενα 3ωρακι ακομα. Και μετα συνεχισα μεσημεριανο κλπ.

Τωρα, αν ξυπνησεις αργα, πιστευω καλα θα ηταν να παρεις ενα scoop whey που απορροφαται και γρηγορα, για αναπληρωση, και μετα απο κανα 30-40λεπτο κανε το γευμα που εχεις στο προγραμμα.

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:53
ειναι κρίμα ομως να χάσω την μυική μάζα που έβαλα με τόσο κόπο και θυσιες.. εστω και λιγο να χάσω ειναι κριμα.. αλλα δεν γινεται κ αλλιως..

καλα μη βαλεις και τα κλαματα....το ιδιο ισχυει για ολους μας...και σου ξαναλεω δεν χανεις τοσο ευκολα μυικη μαζα οσο νομιζεις

sofos
07-05-11, 23:33
καλα μη βαλεις και τα κλαματα....το ιδιο ισχυει για ολους μας...και σου ξαναλεω δεν χανεις τοσο ευκολα μυικη μαζα οσο νομιζεις

:rolf::rolf::rolf::rolf::turtle:

deluxe
08-05-11, 00:50
Εγω πιστευω οτι καλυτερα ειναι να παιζει στα ιδια κιλα, και εφοσον βλεπει οτι δε βγαινουν, να τα ριχνει ελαχιστα. Εαν χανεις κιλα και παιζεις στα ιδια κιλα περιπου, τοτε σημαινει οτι χανεις λιπος και οι μυες μενουν.

worfel
08-05-11, 01:50
Εγω πιστευω οτι καλυτερα ειναι να παιζει στα ιδια κιλα, και εφοσον βλεπει οτι δε βγαινουν, να τα ριχνει ελαχιστα. Εαν χανεις κιλα και παιζεις στα ιδια κιλα περιπου, τοτε σημαινει οτι χανεις λιπος και οι μυες μενουν.

Ή αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι λιγο στα βαρη (χωρις να κατεβασω κιλα) αλλα δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι πηγαίνω εδω και 2 βδομαδες το πρωι για αερόβια και το απογευμα για βαρη (λογο κουρασης). Άλλαξα και προγραμμα ασκησεων και μπορει να συνέβαλε και αυτό. Είμαι και σε τρεξιμο αυτην την περιοδο...

sofos
08-05-11, 01:52
Ή αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι λιγο στα βαρη (χωρις να κατεβασω κιλα) αλλα δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι πηγαίνω εδω και 2 βδομαδες το πρωι για αερόβια και το απογευμα για βαρη (λογο κουρασης). Άλλαξα και προγραμμα ασκησεων και μπορει να συνέβαλε και αυτό. Είμαι και σε τρεξιμο αυτην την περιοδο...

φιλε πρωτα βαρη κ μετα αεροβια,αυτο ειναι νομος ;)

worfel
08-05-11, 02:22
φιλε πρωτα βαρη κ μετα αεροβια,αυτο ειναι νομος ;)

εδω αλοι λενε πως ειναι πολυτέλεια να κανεις το πρωι αεροβια και το απογευμα βαρη..

sofos
08-05-11, 03:16
εδω αλοι λενε πως ειναι πολυτέλεια να κανεις το πρωι αεροβια και το απογευμα βαρη..

ναι αλλα δε παει ετσι..

deluxe
08-05-11, 03:24
Μια χαρα παει και ετσι.

Kaloutsikos
08-05-11, 03:29
Ή αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι λιγο στα βαρη (χωρις να κατεβασω κιλα) αλλα δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι πηγαίνω εδω και 2 βδομαδες το πρωι για αερόβια και το απογευμα για βαρη (λογο κουρασης). Άλλαξα και προγραμμα ασκησεων και μπορει να συνέβαλε και αυτό. Είμαι και σε τρεξιμο αυτην την περιοδο...

Τι λες τώρα,
μόνο που το άκουσα κουράστηκα! :shock:

sofos
08-05-11, 03:30
Μια χαρα παει και ετσι.

γιατι αφου πρωτα με την προπονηση ξοδευεις το γλυκογονο κ μετα ο οργανισμος στρεφεται στις αποθηκες λιπους :unsure: ετσι ξερω τουλαχιστον :unsure:

worfel
08-05-11, 03:56
Παιδια δεν το διευκρινησα, 2-3 φορες την εβδομαδα το πρωι αεροβια και το απογευμα βαρη. Τις αλλες μερες απογευμα αεροβια μετα τα βαρη. Τα κανω εναλλαξ. Εδω στο φορουμ το διαβασα, απο αρκετά ατομα. Επειδη το πρωι με το που ξυπναμε το γλυκογονο στους μυες ειναι χαμηλο, αμα κανουμε αεροβια ο οργανισμος παιρνει ενεργεια απο το λιπος. Θα ψαξω να βρω λινκς αυριο.

COBRA_STYLE
08-05-11, 11:52
Παιδια δεν το διευκρινησα, 2-3 φορες την εβδομαδα το πρωι αεροβια και το απογευμα βαρη. Τις αλλες μερες απογευμα αεροβια μετα τα βαρη. Τα κανω εναλλαξ. Εδω στο φορουμ το διαβασα, απο αρκετά ατομα. Επειδη το πρωι με το που ξυπναμε το γλυκογονο στους μυες ειναι χαμηλο, αμα κανουμε αεροβια ο οργανισμος παιρνει ενεργεια απο το λιπος. Θα ψαξω να βρω λινκς αυριο.

αυτο ειναι το καλυτερο,καλα εχεις διαβασει,μην το αλλαξεις

Qlim4X
08-05-11, 12:39
Κατι που δουλευει σε μενα και βλεπω δραματικα αποτελεσματα ειναι το εξης.

5 φορες την ευδομαδα προπονηση μια ομαδα την φορα
4 φορες την ευδομαδα 40-45 λεπτα αεροβιο μετα τα βαροι
3 φορες την ευδομαδα κοιλιακους (9χ20)
2 φορες την ευδομαδα ραχιαιους (3χ20)
2 φορες την ευδομαδα γαμπες (6χ20)

η προπονηση μου εχει εως εξης.
προτη ασκηση 4χ12-10-8-8 και ολα τα επομενα 3χ10 η 4χ10.

απο διατροφη δεν χρειαζετε να θυσιασοις τους υδατανθρακες γιατι θα χανεις μαζα αντι για λυπος, αλλα να αλαξεις τον τυπο τους. τρωω την ημερα 100γρ βρωμη και 3χ200γρ πατατα. (υποψην ειμαι 93+ κηλα) και κανω 7-8 γευματα με 35γρ προτεινη στο καθενα

τα αποτελεσματα μετα απο 3-4 ευδομαδες μπορει να τα επιβεβεοση και ο νασερ που με ειδε απο κοντα;)

sofos
08-05-11, 15:23
Κατι που δουλευει σε μενα και βλεπω δραματικα αποτελεσματα ειναι το εξης.

5 φορες την ευδομαδα προπονηση μια ομαδα την φορα
4 φορες την ευδομαδα 40-45 λεπτα αεροβιο μετα τα βαροι
3 φορες την ευδομαδα κοιλιακους (9χ20)
2 φορες την ευδομαδα ραχιαιους (3χ20)
2 φορες την ευδομαδα γαμπες (6χ20)

η προπονηση μου εχει εως εξης.
προτη ασκηση 4χ12-10-8-8 και ολα τα επομενα 3χ10 η 4χ10.

απο διατροφη δεν χρειαζετε να θυσιασοις τους υδατανθρακες γιατι θα χανεις μαζα αντι για λυπος, αλλα να αλαξεις τον τυπο τους. τρωω την ημερα 100γρ βρωμη και 3χ200γρ πατατα. (υποψην ειμαι 93+ κηλα) και κανω 7-8 γευματα με 35γρ προτεινη στο καθενα

τα αποτελεσματα μετα απο 3-4 ευδομαδες μπορει να τα επιβεβεοση και ο νασερ που με ειδε απο κοντα;)

τα ιδια ακριβως κανω και γω ;):green:

Giannistzn
08-05-11, 15:30
Κατι που δουλευει σε μενα και βλεπω δραματικα αποτελεσματα ειναι το εξης.

5 φορες την ευδομαδα προπονηση μια ομαδα την φορα
4 φορες την ευδομαδα 40-45 λεπτα αεροβιο μετα τα βαροι
3 φορες την ευδομαδα κοιλιακους (9χ20)
2 φορες την ευδομαδα ραχιαιους (3χ20)
2 φορες την ευδομαδα γαμπες (6χ20)

η προπονηση μου εχει εως εξης.
προτη ασκηση 4χ12-10-8-8 και ολα τα επομενα 3χ10 η 4χ10.

απο διατροφη δεν χρειαζετε να θυσιασοις τους υδατανθρακες γιατι θα χανεις μαζα αντι για λυπος, αλλα να αλαξεις τον τυπο τους. τρωω την ημερα 100γρ βρωμη και 3χ200γρ πατατα. (υποψην ειμαι 93+ κηλα) και κανω 7-8 γευματα με 35γρ προτεινη στο καθενα

τα αποτελεσματα μετα απο 3-4 ευδομαδες μπορει να τα επιβεβεοση και ο νασερ που με ειδε απο κοντα;)

Ερωτηση, με 5 φορες την εβδομαδα εαν αφησεις το γυμναστηριο (για το καλοκαιρι εν οψη διακοπων για 1-2 εβδομαδες) δεν θα "πεσεις" πιο ευκολα απ'οτι αν κανεις 3-4φορες/ εβδομαδα?? Ή ουτε καν?

worfel
08-05-11, 15:46
Ερωτηση, με 5 φορες την εβδομαδα εαν αφησεις το γυμναστηριο (για το καλοκαιρι εν οψη διακοπων για 1-2 εβδομαδες) δεν θα "πεσεις" πιο ευκολα απ'οτι αν κανεις 3-4φορες/ εβδομαδα?? Ή ουτε καν?

και στις διακοπες μπορεις να κανεις κανεναν κοιλιακο-ραχαιο και καμια καμψη, μερικες επαναληψεις. αν εχεις και κανα βαρακι ακομα καλυτερα. μερα παρα μερα, για να μην χασεις τελειως την φορμα σου

Qlim4X
08-05-11, 16:11
Ερωτηση, με 5 φορες την εβδομαδα εαν αφησεις το γυμναστηριο (για το καλοκαιρι εν οψη διακοπων για 1-2 εβδομαδες) δεν θα "πεσεις" πιο ευκολα απ'οτι αν κανεις 3-4φορες/ εβδομαδα?? Ή ουτε καν?

αυτο απο που το ακουσες?

παρε μαζι σου κανα λαστοιχο στις διακοπες και πριν βγεις παραλια κανει 5-6 ασκισεις να πριστις.:green:

worfel
08-05-11, 16:25
αυτο απο που το ακουσες?

παρε μαζι σου κανα λαστοιχο στις διακοπες και πριν βγεις παραλια κανει 5-6 ασκισεις να πριστις.:green:

Τωρα που ανεφερες το λαστιχο και το πρηξιμο, θυμήθηκα τον χειμωνα που ειχα παει σε ενα club και απο εξω ηταν ενας τυπος (φουσκωτός) που εβγαζε επαναληψεις με το παπακι του :P προφανως για να πρηστει!

Giannistzn
08-05-11, 16:36
αυτο απο που το ακουσες?

παρε μαζι σου κανα λαστοιχο στις διακοπες και πριν βγεις παραλια κανει 5-6 ασκισεις να πριστις.:green:

Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα οχι απο σοβαρη πηγη. Γι'αυτο και ρωτησα. Θενξ.

SeXperT
08-05-11, 18:02
γιατι αφου πρωτα με την προπονηση ξοδευεις το γλυκογονο κ μετα ο οργανισμος στρεφεται στις αποθηκες λιπους :unsure: ετσι ξερω τουλαχιστον :unsure:

μια χαρα το κανει... το πρωι αεροβιο και το απογευμα βαρη...

σε περιπτωση που τα εκανε και τα 2 μαζι επρεπε πρωτα βαρη.

Αντωνης
08-05-11, 18:23
γιατι αφου πρωτα με την προπονηση ξοδευεις το γλυκογονο κ μετα ο οργανισμος στρεφεται στις αποθηκες λιπους :unsure: ετσι ξερω τουλαχιστον :unsure:

Τι σχεση εχει η πρωινη αεροβια με την απογευματινη προπονηση?Δεν θα ξαναφας μεχρι το απογευμα,δεν θα ξαναπαρεις θερμιδες?

Και το πρωι εισαι αδειος απο γλυκογονο,το ιδιο πραγμα ειναι

sofos
08-05-11, 18:28
Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα οχι απο σοβαρη πηγη. Γι'αυτο και ρωτησα. Θενξ.


http://www.youtube.com/watch?v=_3B4Ps2nZLg&feature=channel_video_title
:thumbup:8-)

worfel
09-05-11, 13:58
ο λιποδιαλυτης που εχω δεν εχει καρνιτίνη. μπορω να παρω κατι μπουκαλακια σαν το powerade που εχουν μέσα 1000mg καρνιτινη όσο κανω αεροβια για εξτρα λιποδιαλυση? η μηπως δεν χρειαζεται και θα δημιουργήσει προβλημα?

Kaloutsikos
09-05-11, 14:31
Κατι που δουλευει σε μενα και βλεπω δραματικα αποτελεσματα ειναι το εξης.

5 φορες την ευδομαδα προπονηση μια ομαδα την φορα
4 φορες την ευδομαδα 40-45 λεπτα αεροβιο μετα τα βαροι
3 φορες την ευδομαδα κοιλιακους (9χ20)
2 φορες την ευδομαδα ραχιαιους (3χ20)
2 φορες την ευδομαδα γαμπες (6χ20)

η προπονηση μου εχει εως εξης.
προτη ασκηση 4χ12-10-8-8 και ολα τα επομενα 3χ10 η 4χ10.

απο διατροφη δεν χρειαζετε να θυσιασοις τους υδατανθρακες γιατι θα χανεις μαζα αντι για λυπος, αλλα να αλαξεις τον τυπο τους. τρωω την ημερα 100γρ βρωμη και 3χ200γρ πατατα. (υποψην ειμαι 93+ κηλα) και κανω 7-8 γευματα με 35γρ προτεινη στο καθενα

τα αποτελεσματα μετα απο 3-4 ευδομαδες μπορει να τα επιβεβεοση και ο νασερ που με ειδε απο κοντα;)

Ωραίος! :thumbup:

worfel
13-05-11, 23:33
Το κοτόπουλο (αλλά και όλα τα κρεατικά) είτε είναι τηγανισμένο σε αντικολλητικό τηγάνι χωρίς λάδι, είτε ειναι στο φούρνο το ίδιο είναι?

Qlim4X
14-05-11, 00:14
Το κοτόπουλο (αλλά και όλα τα κρεατικά) είτε είναι τηγανισμένο σε αντικολλητικό τηγάνι χωρίς λάδι, είτε ειναι στο φούρνο το ίδιο είναι?

Αρκη να μην βαλεισ ιχνος λαδιου ;)

worfel
14-05-11, 21:55
Να κανω μια ερώτηση: Χρησιμοποιούσα εναν λιποδιαλύτη για μερικες βδομαδες, αλλα έπεσε στα χέρια μου ένας άλλος. Για να δοκιμασω τον άλλο, πρεπει να κάνω διάλειμμα μερικες μερες η κατευθείαν μπορω να το χρησιμοποιήσω?