PDA

Επιστροφή στο Forum : απλη συγκριση για να με βοηθησετε να καταληξω ! ! !



J.S.
06-05-11, 01:33
σκεφτηκα να αρχισω τη χρηση της πρωτεινης ξανα μετα απο 2 μηνες..Επερνα τη myofusion gaspari24339 24340 οι 2 ανταγωνιστες της που βρηκα και πανω στους οποιους θελω να κανουμε τη συγκριση ειναι η cytosport whey isolate 2434124342 και η whey maxx τησ PVL 2434324344. Πειτε μου τις γνωμες σας. Η χρηση της πρωτεινης θα ειναι στο δευτερο γευμα και ισςσ πριν τον υπνο.Επισης παιρνω τα αμινοξεα της Gaspari amino 8000 και τα προτεινω σε οποιον ενδιαφερεται! ! ! Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια..

pizzass
06-05-11, 01:37
η συγκριση ποια ειναι??

kwstasgr90
06-05-11, 01:39
η συγκριση ποια ειναι??

:thumbup: ιδου η απορια.!

J.S.
06-05-11, 01:46
απλα εκανα λαθος στο αρχικο post ελεος ρε παιδια χαλαρωστε λιγο...

sobral
06-05-11, 02:03
φίλε μου κάνεις σύγκριση ανάμεσα σε ανόμοια πράγματα. Η myofusion είναι μπλεντ ενώ οι άλλες δύο isolate. διαφορετική χρήση η καθεμία. Της PVL πάντως δεν θα την έπαιρνα με τίποτα. χάλια ποσοστό πρωτείνης (23γρ στα 34). Επίσης, καμία από τις δύο δεν κάνει για αντικατάσταση γεύματος ή/και πριν τον ύπνο.

sofos
06-05-11, 02:42
φίλε μου κάνεις σύγκριση ανάμεσα σε ανόμοια πράγματα. Η myofusion είναι μπλεντ ενώ οι άλλες δύο isolate. διαφορετική χρήση η καθεμία. Της PVL πάντως δεν θα την έπαιρνα με τίποτα. χάλια ποσοστό πρωτείνης (23γρ στα 34). Επίσης, καμία από τις δύο δεν κάνει για αντικατάσταση γεύματος ή/και πριν τον ύπνο.

την πβλ την εχω δοκιμασει καλη ειναι για τα λεφτα της,αλλα οχι καλυτερη απ την μυο :green::P

J.S.
06-05-11, 11:59
δηλαδη η myofusion ειναι οκ για πριν τον υπνο??

sobral
06-05-11, 12:04
δηλαδη η myofusion ειναι οκ για πριν τον υπνο??

ναι κάνει για τότε. αν και εγώ είμαι της άποψης να πάρεις μία καθαρή whey και αν θες να την κάνεις γεύμα ή αργής απορρόφησης να την κάνεις εσύ. Τώρα αν βαριέσαι να κάνεις συνταγές:green: παίρνεις μία μπλέντ τρως και κάνα φρούτο και καθάρισες.

sadistic
06-05-11, 13:32
η whey maxx τις P.V.L ειναι μια χαρα πρωτεινη.και διαλυτοτητα και γευση[βανιλια] και τιμη.εχω παρει καμποσα κουτια απ αυτην.βεβαια εχω στεριωσει πλεον με τιν isogold τις ιδιας εταιρειας η οποια ναι μεν ειναι ακριβη αλλα και καλη.

sobral
06-05-11, 14:23
η whey maxx τις P.V.L ειναι μια χαρα πρωτεινη.και διαλυτοτητα και γευση[βανιλια] και τιμη.εχω παρει καμποσα κουτια απ αυτην.βεβαια εχω στεριωσει πλεον με τιν isogold τις ιδιας εταιρειας η οποια ναι μεν ειναι ακριβη αλλα και καλη.

από πότε μία πρωτείνη 67% είναι καλή?? άμα έπαιρνα meal replacement καλό θα ήταν το ποσοστό. Αλλά τώρα πας να πάρεις (δήθεν) καθαρή ορού και πας και παίρνεις 67% :unsure:? δεν νομίζω...

Ramrod
06-05-11, 14:27
από πότε μία πρωτείνη 67% είναι καλή?? άμα έπαιρνα meal replacement καλό θα ήταν το ποσοστό. Αλλά τώρα πας να πάρεις (δήθεν) καθαρή ορού και πας και παίρνεις 67% :unsure:? δεν νομίζω...

Είναι χαλαρα καλύτερη εταιρεία απο της άλλες 2 κατα την άποψη μου. Και εγώ PVL θα έπερνα...Αλλωστε και η myofusion κάπου τόσο είναι και είναι και blend.

Απλά η cytosport είναι isolate και εκεί ανεβαίνει ο πήχης. Είναι ανόμια πράγματα...πάντως αν διάλεγα εταιρεία PVL θα πήγαινα.

sobral
06-05-11, 15:17
Είναι χαλαρα καλύτερη εταιρεία απο της άλλες 2 κατα την άποψη μου. Και εγώ PVL θα έπερνα...Αλλωστε και η myofusion κάπου τόσο είναι και είναι και blend.

Απλά η cytosport είναι isolate και εκεί ανεβαίνει ο πήχης. Είναι ανόμια πράγματα...πάντως αν διάλεγα εταιρεία PVL θα πήγαινα.

Δεν αμφισβήτησα την εταιρία καλή είναι. Απλά η συγκεκριμένη πρωτείνη δεν μου αρέσει. Εξάλλου στο επίσημο δεν την βλέπω, μονο την ISOGOLD βλέπω η οποία δείχνει εξαιρετική.

den23
07-05-11, 20:02
φίλε μου κάνεις σύγκριση ανάμεσα σε ανόμοια πράγματα. Η myofusion είναι μπλεντ ενώ οι άλλες δύο isolate. διαφορετική χρήση η καθεμία. Της PVL πάντως δεν θα την έπαιρνα με τίποτα. χάλια ποσοστό πρωτείνης (23γρ στα 34). Επίσης, καμία από τις δύο δεν κάνει για αντικατάσταση γεύματος ή/και πριν τον ύπνο.

χωρίϛ παρεξηγηση αλλα γιατί κολλαϛ τοσο πολύ στο ποσοστο;;; 23 γραμμαρια πρωτεινηϛ δεν σου παρεχει;;; εφόσον δηλαδη δεν τον ενοχλει ο υδατανθρακαϛ που περιεχεται γιατί να μαϛ νοιάζει το 67% η το 89%;;

κατά τα αλλα φυσικα συμφωνώ ότι δηλαδη myofusion για πριν τον ύπνο αλλα αυτό το κόλλημα που έχουν πολλά άτομα με το ποσοστο αδυνατω να το καταλαβω..

Kaloutsikos
07-05-11, 20:17
χωρίϛ παρεξηγηση αλλα γιατί κολλαϛ τοσο πολύ στο ποσοστο;;; 23 γραμμαρια πρωτεινηϛ δεν σου παρεχει;;; εφόσον δηλαδη δεν τον ενοχλει ο υδατανθρακαϛ που περιεχεται γιατί να μαϛ νοιάζει το 67% η το 89%;;

κατά τα αλλα φυσικα συμφωνώ ότι δηλαδη myofusion για πριν τον ύπνο αλλα αυτό το κόλλημα που έχουν πολλά άτομα με το ποσοστο αδυνατω να το καταλαβω..

Δεν έχουνε όλες 23γρ. πρωτεΐνη,
όταν ήμαστε σε γράμμωση προσπαθούμε να πάρουμε όσο το δυνατό λιγότερα λιπαρά-υδατάνθρακα,

sobral
07-05-11, 20:19
χωρίϛ παρεξηγηση αλλα γιατί κολλαϛ τοσο πολύ στο ποσοστο;;; 23 γραμμαρια πρωτεινηϛ δεν σου παρεχει;;; εφόσον δηλαδη δεν τον ενοχλει ο υδατανθρακαϛ που περιεχεται γιατί να μαϛ νοιάζει το 67% η το 89%;;

κατά τα αλλα φυσικα συμφωνώ ότι δηλαδη myofusion για πριν τον ύπνο αλλα αυτό το κόλλημα που έχουν πολλά άτομα με το ποσοστο αδυνατω να το καταλαβω..

όσο μεγαλύτερο το ποσοστό τόσο καλύτερη η βιολογική της αξία. Τώρα...ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει δεν του έβαλα και το μαχαίρι στο λαιμό.:P χιχι! απλά, εγώ έτσι λειτουργώ, την άποψη μου είπα.;)

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:21
όταν ήμαστε σε γράμμωση προσπαθούμε να πάρουμε όσο το δυνατό λιγότερα λιπαρά-υδατάνθρακα,

οχι απαραιτητα...τουλαχιστον για τα λιπαρα

Kaloutsikos
07-05-11, 20:29
οχι απαραιτητα...τουλαχιστον για τα λιπαρα

κι αυτό ως ένα σημείο είναι...

Ramrod
07-05-11, 20:37
χωρίϛ παρεξηγηση αλλα γιατί κολλαϛ τοσο πολύ στο ποσοστο;;; 23 γραμμαρια πρωτεινηϛ δεν σου παρεχει;;; εφόσον δηλαδη δεν τον ενοχλει ο υδατανθρακαϛ που περιεχεται γιατί να μαϛ νοιάζει το 67% η το 89%;;

κατά τα αλλα φυσικα συμφωνώ ότι δηλαδη myofusion για πριν τον ύπνο αλλα αυτό το κόλλημα που έχουν πολλά άτομα με το ποσοστο αδυνατω να το καταλαβω..

Γιατί όσο πιο μικρό είναι το ποσοστό της πρωτεϊνης στη σκόνη τόσο μεγαλύτερο είναι το ποσοστό απο τα υπόλοιπα...και επίσης σου έρχεται και πιο ακριβά πρακτικά αφού για να καλύψεις της ανάγκες σου λαμβάνεις περισσότερη σκόνη...


όσο μεγαλύτερο το ποσοστό τόσο καλύτερη η βιολογική της αξία. Τώρα...ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει δεν του έβαλα και το μαχαίρι στο λαιμό.:P χιχι! απλά, εγώ έτσι λειτουργώ, την άποψη μου είπα.;)

Αυτό με τη βιολογική αξία απο που ισχύει?

den23
07-05-11, 20:54
kaloustikos: μα δεν είπε πουθενα το παιδί ότι είναι στη γραμμωση για meal replacement μιλησε μόνο...:unsure:

sobral: δεν νομίζω να ισχύει αυτό με το ποσοστο αλλα δεν είμαι και σίγουροϛ για να το λεϛ κάτι θα ξερειϛ παραπάνω... εννοείται πωϛ είπεϛ την αποpsη σου και σεβασth fusika..:thumbup:

ramrod: εφόσον το θέλει για meal replacement καλύτερα δεν είναι να έχει και υδατανθρακα και λιπαρα για να είναι όσο πιο ολοκληρομενο γευμα γινεται:unsure:

sofos
07-05-11, 20:55
γι αυτο που ζηταει το καλυτερο ειναι η myofusion αν ηθελε για μετα την προπονηση θα ταν το καλυτερο η cytosport...

den23
07-05-11, 20:59
γι αυτο που ζηταει το καλυτερο ειναι η myofusion αν ηθελε για μετα την προπονηση θα ταν το καλυτερο η cytosport...

:thumbup::clap::clap:

sobral
07-05-11, 20:59
Γιατί όσο πιο μικρό είναι το ποσοστό της πρωτεϊνης στη σκόνη τόσο μεγαλύτερο είναι το ποσοστό απο τα υπόλοιπα...και επίσης σου έρχεται και πιο ακριβά πρακτικά αφού για να καλύψεις της ανάγκες σου λαμβάνεις περισσότερη σκόνη...



Αυτό με τη βιολογική αξία απο που ισχύει?

βασικά δεν το διατύπωσα σωστά. Το γενικό που ισχύει είναι ότι η whey έχει την υψηλότερη βιολογική αξία και απορρόφηση (όπως και το αυγό που έχει β.α. 100 αλλά ενδιάμεση απορρόφηση). Από εκεί και πέρα αθροιστικά αν το πας μία 90αρα πχ που συνήθως θα είναι σε μορφή isolate είναι υψηλότερης αξίας από μία 65-70 και λόγω μορφής (δεν υπάρχει isolate 66-70% αυτές είναι concentrate) και λόγω περισσότερων αμινοξέων.;)

den23
07-05-11, 21:02
βασικά δεν το διατύπωσα σωστά. Το γενικό που ισχύει είναι ότι η whey έχει την υψηλότερη βιολογική αξία και απορρόφηση (όπως και το αυγό που έχει β.α. 100 αλλά ενδιάμεση απορρόφηση). Από εκεί και πέρα αθροιστικά αν το πας μία 90αρα πχ που συνήθως θα είναι σε μορφή isolate είναι υψηλότερης αξίας από μία 65-70 και λόγω μορφής (δεν υπάρχει isolate 66-70% αυτές είναι concentrate) και λόγω περισσότερων αμινοξέων.;)

τώρα σε επιασα... :green: δίκιο έχειϛ αλλα στη προκειμένη περίπτωση μιλάμε για meal replacement οποτε συμφωνειϛ και εσύ ότι το blend θα είναι η καλυτερη λύση οποτε όλοι χαρουμενοι.. :P:green::toast:

sobral
07-05-11, 21:03
γι αυτο που ζηταει το καλυτερο ειναι η myofusion αν ηθελε για μετα την προπονηση θα ταν το καλυτερο η cytosport...

αν δεις παραπάνω αυτό του το έχω πει κι εγώ. Του είπα αν βαριέται να κάνει συνταγές να πάρει τη myofusion. Απλά εγώ φτιάχνω μόνος μου ένα γεύμα πάντα μες στη μέρα σε στυλ meal replacement και δεν βασίζομαι σε έτοιμες λύσεις, απλά.;)

Kaloutsikos
08-05-11, 02:57
kaloustikos: μα δεν είπε πουθενα το παιδί ότι είναι στη γραμμωση για meal replacement μιλησε μόνο...:unsure:


Γράψε λάθος! :thumbup:

SeXperT
08-05-11, 22:05
Καμια απο τις 3... υπαρχουν πολλες καλυτερες κατα την αποψη μου και εχω αλλαξει πολλες...

και νομιζω η χρηση που της θες ειναι λαθος... νομιζω το καλυτερο στο ειπε ο sorbal... παρε μια isolate και φτιαξτην εσυ οπως θες...

J.S.
08-05-11, 22:19
εστω οτι προσπαθω να τη φτιαξω εγω οπως θελω..Για πριν τον υπνο εχετε καμια ιδεα πως να τη συνδιασω...? ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις σας..

Kaloutsikos
09-05-11, 00:40
εστω οτι προσπαθω να τη φτιαξω εγω οπως θελω..Για πριν τον υπνο εχετε καμια ιδεα πως να τη συνδιασω...? ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις σας..

Το γιαούρτι δεν σε καλύπτει για πριν τον ύπνο?

J.S.
09-05-11, 01:33
οχι δε με καλυπτει εν οψη καλοκαιριου...εχω κοψει τα γαλακτομικα...

SeXperT
09-05-11, 07:38
οχι δε με καλυπτει εν οψη καλοκαιριου...εχω κοψει τα γαλακτομικα...


αν εχεις κοψει τα γαλακτομικα τελειως αγορασε μια πρωτεινη με καζεινη μεσα...