PDA

Επιστροφή στο Forum : τι πρεπει να κανω για να διατηρησω τον ογκο;



conS
06-05-11, 17:18
καλησπέρα! πριν ένα μήνα πήρα μια πρωτεινη με υδατάνθρακα σε συνδυασμό με κρεατίνη. Από εκεί που έκανα 2 με 3 γεύματα την ημέρα τώρα κάνω 4 και γεμάτα. Εβαλα γύρω στα 7 κιλά και και πολύ λίγο κοιλίτσα. Η απορία μου είναι η εξής: Για να διατηρήσω τα κιλά που έχω και να χάσω την κοιλίτσα, τι είδους πρωτεινη να πάρω? τι είδους προπόνηση και διατροφή να ακολουθήσω? ευχαριστώ...

Kaloutsikos
06-05-11, 22:08
καλησπέρα! πριν ένα μήνα πήρα μια πρωτεινη με υδατάνθρακα σε συνδυασμό με κρεατίνη. Από εκεί που έκανα 2 με 3 γεύματα την ημέρα τώρα κάνω 4 και γεμάτα. Εβαλα γύρω στα 7 κιλά και και πολύ λίγο κοιλίτσα. Η απορία μου είναι η εξής: Για να διατηρήσω τα κιλά που έχω και να χάσω την κοιλίτσα, τι είδους πρωτεινη να πάρω? τι είδους προπόνηση και διατροφή να ακολουθήσω? ευχαριστώ...

Μια πρωτεΐνη 80-85% αλλά αυτό που θα παίξει ρόλο είναι να έχεις πρωτεΐνη σε
όλα σου τα γεύματα.

Ο καθρέφτης σου θα σου πει πόση αερόβια χρειάζεσαι ώστε να μην κάνεις πολύ
και χάσεις μυικά κιλά, ξεκίνα με ένα 30 λεπτό καθημερινά και επαναλήψεις 10-12.

conS
07-05-11, 00:26
μπορείς να μου πεις μια καλή πρωτεινη να πάρω? Ξέρω μόνο τη nitro tech, καλή είναι αυτή?

Kaloutsikos
07-05-11, 00:43
μπορείς να μου πεις μια καλή πρωτεινη να πάρω? Ξέρω μόνο τη nitro tech, καλή είναι αυτή?

O καθένας από δω μέσα, προτιμάει και διαφορετική πρωτεΐνη,
εγώ προτιμώ Gaspari και Syntrax.

Στην πράξει όλες το ίδιο πράγμα κάνουνε, βρες μια 80άρα και είσαι ο.κ. :thumbup:

COBRA_STYLE
07-05-11, 00:46
μπορείς να μου πεις μια καλή πρωτεινη να πάρω? Ξέρω μόνο τη nitro tech, καλή είναι αυτή?
αστην καλυτερα....τσεκαρε την Whey Shake(syntrax),Instant Whey(reflex)

conS
07-05-11, 01:26
Εγινε παιδιά ευχαριστώ!

sobral
07-05-11, 01:50
αστην καλυτερα....τσεκαρε την Whey Shake(syntrax),Instant Whey(reflex)

:thumbup: συμφωνώ + dymatize iso100, PhD Pharma whey, VPX zero carb, NOW Foods Isolate.