PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη ορου γαλακτος



sopi
09-05-11, 03:35
θελω να ξεκινισω να περνω πρωτεινη ορου γαλακτος γιατι εχω βαρεθει τα ασπραδια αλλα θελω να με βοηθησετε και να μου πειτε
απο που να την αγορασω ?
ποσο κοστιζει ?
ειναι 100% φυσικο πραμα ?
διοτι δεν θελω καμια παρενεργεια και τοσο καιρο δεν επερνα γιατι το φοβομουνα λιγο.
απο φαρμακειο ειναι καλυτερα?

ευχαριστω εκ των προτερων.

wonderboy
09-05-11, 10:00
Καλημερα,ειναι φυσικο και μπορεις να το παρεις απλα υπολογισε την ποσοτητα αναλογα με τις διατροφικες σου και αθλητικες αναγκες,μπορεις να το προμηθευτεις απο εδω μεσα μιας και υπαρχουν πολλες επιλογες.

NASSER
09-05-11, 10:01
Από φαρμακείο ή κατάστημα συμπληρωμάτων διατροφής. Στις μέρες μας δεν αξίζει να σκέφτεσαι αν κάτι είναι επιβλαβές για τον οργανισμό, καθώς τα περισσότερα διατροφικά στοιχεία έχουν συντηρητικά και δημιουργούνται με τη βοήθεια ορμονών.
ΤΑ συμπληρώματα και κυρίως η πρωτεΐνη γάλακτος είναι πολύ προσεγμένο προϊόν λόγο ανταγωνισμού στην αγορά και έχεις λόγο να ανησυχείς αν θα σου δημιουργήσει κάποια ζημιά.
Πλέον οι περισσότεροι καταναλώνουμε στην καθημερινότητα μας συμπληρώματα διατροφής και πλέον θα πρέπει να το αποδεχόμαστε ως κάτι φυσιολογικό.

adamz
09-05-11, 13:42
θελω να ξεκινισω να περνω πρωτεινη ορου γαλακτος γιατι εχω βαρεθει τα ασπραδια αλλα θελω να με βοηθησετε και να μου πειτε
απο που να την αγορασω ?
ποσο κοστιζει ?
ειναι 100% φυσικο πραμα ?
διοτι δεν θελω καμια παρενεργεια και τοσο καιρο δεν επερνα γιατι το φοβομουνα λιγο.
απο φαρμακειο ειναι καλυτερα?

ευχαριστω εκ των προτερων.


πριν μερικους μηνες ημουν στην θεση σου δεν ημουν σιγουρος γιατι φοβομουν μηπως ειναι επιβλαβες..
τελικα διαβαζωντας το φορουμ μου ανοιξαν τα ματια..
+το οτι την πηγα και στο γιατρο μου και μου ειπε δεν υπαρχει τπτ κακο χςρις αυτο βεβαια να νσημαινει πως ειναι και καραμελιτσα σαν το φυσικο φαι δεν εχει αλλα και αυτο οπως ειπε κ ο νασσερ δεν ξες αν ειναι φυσικο πλεον...αποφυγε μονο της πρωτεινες ογκου ..(γνωμη μου) γτ ειναι φουλ ζαχαρη και υδατανθρακα..οχι γ αλλο λογο..

απο φαρμακειο θα σου πιασουν λιγο τα ''οπισθια'' :P χωρις να σου πουλανε τπτ το ξεχωριστο..κανε την αγορα σου απο καποιο σαιτ η απο μαγαζι με συμπληρωματα.

καποιες καλες πρωτεινες και αξιοπιστες (για μενα) ειναι

η Whey shake της syntrax
η Myofusion της gaspari nutrition
η Whey gold standarδ της ΟΝ
η whey protein της ΕΑS

τιμες σε μαγαζια θα βρεις απο 50 ευρω το δικιλο μεχρι 65
και το μονοκιλο απο 25 μεχρι 36-7

σε σαιτ ξενα θα τα βρεις τουλαχιστον 10 15 ευρω κατω ..

αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα..:)

beefmeup
09-05-11, 14:05
ειναι 100% φυσικο πραμα ?
διοτι δεν θελω καμια παρενεργεια και τοσο καιρο δεν επερνα γιατι το φοβομουνα λιγο.
απο φαρμακειο ειναι καλυτερα?



οι απαντησεις σε οτι θες υπαρχουν εδω..

ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?29-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82)

δεν ηταν κ πολυ δυσκολο ε?

απο κει κ περα διαλεγεις μια μαρκα κ σκονη που να ταιριαζει στις αναγκες σου.

Kaloutsikos
09-05-11, 15:04
Καλημερα,ειναι φυσικο και μπορεις να το παρεις απλα υπολογισε την ποσοτητα αναλογα με τις διατροφικες σου και αθλητικες αναγκες,μπορεις να το προμηθευτεις απο εδω μεσα μιας και υπαρχουν πολλες επιλογες.

Τι εννοείς ότι είναι φυσικό?

sopi
10-05-11, 10:39
καταλαβα αρκετα μπορω να πω. απο τα ιδια σημεια μπορω επισης να βρω την δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη????

tasos2
10-05-11, 10:50
καταλαβα αρκετα μπορω να πω. απο τα ιδια σημεια μπορω επισης να βρω την δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη????

Nαι

sopi
10-05-11, 20:44
ξερει κανεις ποσες θερμιδες εχει η π.ω.γ. η δεξτροζη και η μαλτοδεξτρινη καθως και ποσους υδατανθρακες, πρωτεινες και λιπος???

sopi
11-05-11, 07:42
βοηθεια κανεις...

sofos
11-05-11, 16:33
ξερει κανεις ποσες θερμιδες εχει η π.ω.γ. η δεξτροζη και η μαλτοδεξτρινη καθως και ποσους υδατανθρακες, πρωτεινες και λιπος???

γραφει πανω στο κουτι,λιποι και πρωτεινη δεν εχουν.....αλλα θερμιδες εχουν..

sopi
11-05-11, 23:04
γραφει πανω στο κουτι,λιποι και πρωτεινη δεν εχουν.....αλλα θερμιδες εχουν..

μηπως ξερεις φιλε ποσες περιπου διοτι δεν εχω παρει ακομη και θελω να βγαλω το προγραμα διατροφης μου.

sofos
11-05-11, 23:19
μηπως ξερεις φιλε ποσες περιπου διοτι δεν εχω παρει ακομη και θελω να βγαλω το προγραμα διατροφης μου.

δε ξερω ρε συ αναλογα με ποια μαρκα θα παρεις,εχει διαφορες μαρκες μαλτοδεξτρινης και δεξτροζης,ψαξτο και δες

Kaloutsikos
12-05-11, 01:16
Δεξτρόζη (http://www.xtr.gr/auksisis_barous/375/DEXTROSE_1500_gr_%28WARRIORLAB%29.htm)
Μαλτοδεξτίνη (http://www.xtr.gr/auksisis_barous/382/MALTODEXTRIN_/_1500g_%28WARRIORLAB%29.htm)

Δες τα εδώ τα χαρακτηριστικά!

sopi
12-05-11, 16:52
ευχαριστω ρε φιλε αυτο εψαχνα:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap: