PDA

Επιστροφή στο Forum : προβληματα υγειας απο Συμπλιρωματα πρωτεινης



reborn
09-05-11, 16:07
εκτος απο φουσκοματα εμετους και πονους σε κοιλια υπαρχει περιποτοση να εχεις προβλιμα με το παγκρεας νεφρα και σικωτι ??

just chris
09-05-11, 16:26
ουτε ψαρι με γαλα κ αυγο να ειχες φαει!!!!!!!!!!!!! δεν υπαρχουν αυτα που λες,εκανα καταχρηση συμπληρωματων διατροφης για ενα μεγαλο διαστημα κ δεν επαθα τπτ απολυτως.τα σταματησα για οικονομικους λογους κ μονο...

jimmy007
09-05-11, 16:31
εκτος απο φουσκοματα εμετους και πονους σε κοιλια υπαρχει περιποτοση να εχεις προβλιμα με το παγκρεας νεφρα και σικωτι ??

Μπορείς να πάθεις ότι μπορείς να πάθεις και από την κατανάλωση στερεού φαγητού ανάλογα με την κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο οργανισμός..

Nio
09-05-11, 16:48
εκτος απο φουσκοματα εμετους και πονους σε κοιλια υπαρχει περιποτοση να εχεις προβλιμα με το παγκρεας νεφρα και σικωτι ??


Εσύ τώρα μιλάς για αποτελέσματα πρωτεϊνικής συμπλήρωσης ή για κατάχρηση αλκοόλ?? :unsure::unsure:


Όπως σου είπαν και οι από πάνω, με normal κατανάλωση πρωτεϊνης από συμπλήρωμα, θα έχεις τα ίδια προβλήματα που θα είχες αν κάθε μέρα πέραν του φαγητού σου, προσέθετες 1 μερίδα κοτόπουλο και 6-8 αυγά.

Mitsen
09-05-11, 17:01
είχες τέτοια συμπτώματα?:unsure:
μήπως σε πειράζει η λακτόζη?:unsure:

Εσύ τώρα μιλάς για αποτελέσματα πρωτεϊνικής συμπλήρωσης ή για κατάχρηση αλκοόλ?? :unsure::unsure:


lol

Alexakos3
09-05-11, 17:04
εκτος απο φουσκοματα εμετους και πονους σε κοιλια υπαρχει περιποτοση να εχεις προβλιμα με το παγκρεας νεφρα και σικωτι ??

0αχ0χα0χα0χα0χα0χ0χ0χ0χ0χα σιγά ρε αδερφέ μια πρωτείνη είναι!! Ούτε με την ποτάσσα δεν παθαίνεις όλα αυτά!! Αλλά συγνώμη ποιός σου έχει φουσκώσει το μυαλό με αυτές τις ιδέες?? Τεσπα είναι όλα μπούρδες όχι απλά δεν θα πάθεις τίποτα αλλά θα είσαι και ντούρος!! ;)

Kaloutsikos
09-05-11, 17:39
εκτος απο φουσκοματα εμετους και πονους σε κοιλια υπαρχει περιποτοση να εχεις προβλιμα με το παγκρεας νεφρα και σικωτι ??

Ας πούμε ότι ισχύουν τα φουσκώματα, η εμετοί και η πόνοι,
και μαθαίνεις ότι δεν έχεις πρόβλημα με νεφρά και συκώτι,

Θα έπαιρνες?

sadistic
09-05-11, 17:42
λαθος ειναι και ο τιτλος........το ανοιξα και περιμενα να διαβασω οτι καποιος εβγαλε προβλημα υγειας απο την λιψη πρωτεινης.......ελεος:green:

just chris
09-05-11, 17:45
παντως το θεμα με τα συμπληρωματα εχει καταντησει αηδια!!!πολλοι ασχετοι το συνδεουν με τα φαρμακα κ μπερδευονται.
-παιρνεις πρωτεινη;;;;μα καλα τρελος εισαι;;;γιατι παιρνεις αυτα τα φαρμακα;;;

ασχετοι τελειως ομως!!!

reborn
09-05-11, 21:29
δεν ειναι και οτι καλυτερο ομως..χημεικα ειναι ..και ο καθε οργανισμος δεν ειναι ιδιος αντιδρα διαφορετικα..

beefmeup
09-05-11, 21:51
δεν ειναι και οτι καλυτερο ομως..χημεικα ειναι ..και ο καθε οργανισμος δεν ειναι ιδιος αντιδρα διαφορετικα..

το οτι εινα παρακευασμενα(επεξεργασμενα) δεν σημαινει οτι ειναι κ φαρμακα.

δλδ,εσυ ας πουμε δεν τρως πιτσες/σουβλακια/καμια σοκολατα/ετοιμους χυμους/αναψυκτικα κλπ?
το ιδιο ειναι.

Niiick
09-05-11, 23:01
το οτι εινα παρακευασμενα(επεξεργασμενα) δεν σημαινει οτι ειναι κ φαρμακα.

δλδ,εσυ ας πουμε δεν τρως πιτσες/σουβλακια/καμια σοκολατα/ετοιμους χυμους/αναψυκτικα κλπ?
το ιδιο ειναι.


αμφιβαλλω αλλα...καθεις την αποψη του:welcome:

beefmeup
09-05-11, 23:15
αμφιβαλλω αλλα...

καλα ναι μπορει να ειναι χειροτερα τα υπολοιπα απτις πρωτεινες:green:

Niiick
09-05-11, 23:18
Στο μυαλο μου εισαι ατιμε :green:

sofos
09-05-11, 23:34
αμα εχουν στεβια οι πρωτεινες εισαι πολυ κομπλε και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα,τωρα για διαφορα χρωματα,σουκραλοζες,ασπαρταμες,ακεσουλφαμες υπαρχουν και ''καλες'' ερευνες και ''κακες''

Gianna
10-05-11, 00:35
αμα εχουν στεβια οι πρωτεινες εισαι πολυ κομπλε και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα,τωρα για διαφορα χρωματα,σουκραλοζες,ασπαρταμες,ακεσουλφαμες υπαρχουν και ''καλες'' ερευνες και ''κακες''

Υπάρχει πρωτεϊνη με στέβια;;;

sofos
10-05-11, 00:38
Υπάρχει πρωτεϊνη με στέβια;;;

ναι υπαρχουν πολλες.....

Gianna
10-05-11, 00:47
ναι υπαρχουν πολλες.....

Για πες καμία, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την στέβια.

sofos
10-05-11, 00:49
Για πες καμία, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την στέβια.

της now εχει στεβια,της optimum η gold standard natural και της dymatize η elite natural που σε σοκολατα δε πινεται :P:P

Gianna
10-05-11, 00:52
της now εχει στεβια,της optimum η gold standard natural και της dymatize η elite natural που σε σοκολατα δε πινεται :P:P

Thanx:toast: Θα τις εξετάσω για αργότερα, τώρα έχω της Dymatize την ISO 100 που είναι μια χαρά.

sofos
10-05-11, 00:57
Thanx:toast: Θα τις εξετάσω για αργότερα, τώρα έχω της Dymatize την ISO 100 που είναι μια χαρά.

αυτη ειναι πολυ καλη και εχει μονο σουκραλοζη μεσα

reborn
10-05-11, 01:05
εγω εχω τις wariorllab τιν whey σοκολατα..

Nico Cárdenas
10-05-11, 02:03
Εχω ακούσει πως σε μέγαλες ποσσότητες επηρεάζει τα νεφρά και το συκώτι και πως αφξάνει την λιπογέννεση

Αυτό όμως μπορει να συμβεί με όλα τα ειδη πρωτείνης( ειτε είναι γουει είτε είναι κοτόπουλο, αυγά κτλ.. )

Το κακό με τις πρωτείνες είναι πως έχουν πολλά χρώματα και preservations (δεν ξέρω πως είναι στα Ελληνικά):geek:

tasos2
10-05-11, 03:05
Το κακό με τις πρωτείνες είναι πως έχουν πολλά χρώματα και preservations (δεν ξέρω πως είναι στα Ελληνικά):geek:

Συντηρητικα ειναι στα ελληνικα. Χρωματα (χρωστικες ουσιες) εχουν σε νορμαλ ποσοτητες οπως και πολλα επεξεργασμενα τροφιμα στο σουπερ μαρκετ. Τωρα με τα συντηρητικα δε ξερω τι παιζει αυτο με ανησυχει και μενα. Πως γινεται δηλαδη να κραταει τοσους μηνες σε θερμοκρασια δωματιου ανοιχτη η σκονη και να μη παθαινει τιποτα.

Nico Cárdenas
10-05-11, 03:17
Συντηρητικα ειναι στα ελληνικα. Χρωματα (χρωστικες ουσιες) εχουν σε νορμαλ ποσοτητες οπως και πολλα επεξεργασμενα τροφιμα στο σουπερ μαρκετ. Τωρα με τα συντηρητικα δε ξερω τι παιζει αυτο με ανησυχει και μενα. Πως γινεται δηλαδη να κραταει τοσους μηνες σε θερμοκρασια δωματιου ανοιχτη η σκονη και να μη παθαινει τιποτα.

Αλλά θα μου πείς και που δεν υπάρχουν τα συντηρητικα??? ότι και να φας την σήμερον ημέρα ειναι τιγκα στα Συντηρητικα.....:(

Kaloutsikos
10-05-11, 10:00
Συντηρητικα ειναι στα ελληνικα. Χρωματα (χρωστικες ουσιες) εχουν σε νορμαλ ποσοτητες οπως και πολλα επεξεργασμενα τροφιμα στο σουπερ μαρκετ. Τωρα με τα συντηρητικα δε ξερω τι παιζει αυτο με ανησυχει και μενα. Πως γινεται δηλαδη να κραταει τοσους μηνες σε θερμοκρασια δωματιου ανοιχτη η σκονη και να μη παθαινει τιποτα.

Εγώ μια πρωτεΐνη που είχα κανένα 5μηνο βρομούσε!
Δεν είναι και για πολλούς μήνες.

Stamer
10-05-11, 16:40
ουτε ψαρι με γαλα κ αυγο να ειχες φαει!!!!!!!!!!!!! δεν υπαρχουν αυτα που λες,εκανα καταχρηση συμπληρωματων διατροφης για ενα μεγαλο διαστημα κ δεν επαθα τπτ απολυτως.τα σταματησα για οικονομικους λογους κ μονο...

κανεις μεγαλο λαθος φιλαρακι..ναι μπορεις να εχεις σοβαρο προβλημα με συκωτι και νεφρα αμα δεν την χρησιμοποιησης σωστα χωρις υπερβολες...φιλος μου ειχε μεγαλη ιστορια με τα νεφρα του με τη χρηση πρωτεινης,,,

beefmeup
10-05-11, 17:02
.φιλος μου ειχε μεγαλη ιστορια με τα νεφρα του με τη χρηση πρωτεινης,,,

αν δεν ειχε ηδη ιστορικο(που κ παλι ειναι μαλλον απιθανο να το εκανε κατι η πρωτεινη),μαλλον παραμυθια ειναι φιλε..
υπαρχουν απειρες ερευνες που λενε το αντιθετο,οποτε δεν υπαρχει καν λογος να επιμενει ο φιλος σου οτι εφταιγε η πρωτεινη..

just chris
10-05-11, 17:10
κανεις μεγαλο λαθος φιλαρακι..ναι μπορεις να εχεις σοβαρο προβλημα με συκωτι και νεφρα αμα δεν την χρησιμοποιησης σωστα χωρις υπερβολες...φιλος μου ειχε μεγαλη ιστορια με τα νεφρα του με τη χρηση πρωτεινης,,,

το λες κ μονος σου,αν την χρησιμοποιησεις σωστα κ χωρις υπερβολες...δεν παθαινεις τπτ!!ρε φιλε κ στο κατω κατω στα παντα πρεπει να εχουμε ενα μετρο!!!σ'οτιδηποτε κανεις καταχρηση κ οχι χρηση,λογικο ειναι να εχεις αρνητικα αποτελεσματα...

sadistic
10-05-11, 22:59
Εγώ μια πρωτεΐνη που είχα κανένα 5μηνο βρομούσε!
Δεν είναι και για πολλούς μήνες.ετσι.1 κουτι gold stantart tis on μου μυρισε στον 1.5 μηνα που ηταν κλειστο σε θερμοκρασια δωματιου.απιστευτο και ομως αληθινο

sofos
10-05-11, 23:03
το λες κ μονος σου,αν την χρησιμοποιησεις σωστα κ χωρις υπερβολες...δεν παθαινεις τπτ!!ρε φιλε κ στο κατω κατω στα παντα πρεπει να εχουμε ενα μετρο!!!σ'οτιδηποτε κανεις καταχρηση κ οχι χρηση,λογικο ειναι να εχεις αρνητικα αποτελεσματα...

και γω το πιστευω αυτο,γι αυτο οι αρχαιοι ελληνες λεγανε παν μετρον αριστον,ετη φωτος ηταν μπροστα...

Txc
10-05-11, 23:08
Εγω καταναλωνω 4 scoops την μερα και $#%#$% σαν Ταυρος...

Stamer
10-05-11, 23:10
το λες κ μονος σου,αν την χρησιμοποιησεις σωστα κ χωρις υπερβολες...δεν παθαινεις τπτ!!ρε φιλε κ στο κατω κατω στα παντα πρεπει να εχουμε ενα μετρο!!!σ'οτιδηποτε κανεις καταχρηση κ οχι χρηση,λογικο ειναι να εχεις αρνητικα αποτελεσματα...

Αυτο ακριβώς που ειπα!!!!:thumbup: η καταχρηση μακρια μας....

Stamer
10-05-11, 23:16
αν δεν ειχε ηδη ιστορικο(που κ παλι ειναι μαλλον απιθανο να το εκανε κατι η πρωτεινη),μαλλον παραμυθια ειναι φιλε..
υπαρχουν απειρες ερευνες που λενε το αντιθετο,οποτε δεν υπαρχει καν λογος να επιμενει ο φιλος σου οτι εφταιγε η πρωτεινη..

ακου φιλε να δεις..καταρχην δεν ηταν παραμυθια αλλα ουτε ειχε καποιο ιστορικο..εγω αν προσεξες αυτο ειπα ειναι οτι με σωστη χρηση και οχι ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ δεν παθαινεις τιποτα!!Ο φιλος μου επαιρνε συνεχεια..το ειχε παρακανει..Οσο οτι ο φιλος μου που λες οτι λεει οτι φταει η πρωτεινη δεν το ειπε ο ιδιος ΑΛΛΑ ο γιατροσ που τον εξετασε και ειδε και την πρωτεινη..!!ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟ!!!Οσο για τις ερευνες μην κολας και στηριζεσαι 100 τα εκατο...εγω σου λεω προσωπικη εμπειρια..

Kaloutsikos
10-05-11, 23:17
Εγω καταναλωνω 4 scoops την μερα και $#%#$% σαν Ταυρος...

Την τσέπη σου πως την αισθάνεσαι? :P

sofos
10-05-11, 23:19
ακου φιλε να δεις..καταρχην δεν ηταν παραμυθια αλλα ουτε ειχε καποιο ιστορικο..εγω αν προσεξες αυτο ειπα ειναι οτι με σωστη χρηση και οχι ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ δεν παθαινεις τιποτα!!Ο φιλος μου επαιρνε συνεχεια..το ειχε παρακανει..Οσο οτι ο φιλος μου που λες οτι λεει οτι φταει η πρωτεινη δεν το ειπε ο ιδιος ΑΛΛΑ ο γιατροσ που τον εξετασε και ειδε και την πρωτεινη..!!ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟ!!!Οσο για τις ερευνες μην κολας και στηριζεσαι 100 τα εκατο...εγω σου λεω προσωπικη εμπειρια..

ποια πρωτεινη επερνε?

Stamer
10-05-11, 23:41
ποια πρωτεινη επερνε?


Muscletech NITRO-TECH.....

sofos
10-05-11, 23:53
Muscletech NITRO-TECH.....

αυτη εχει κ αλλα μεσα ρε συ,ειδικα την παλια νιτρο την ειχαν κατηγορησει ποσα ατομα διοτι ειχαν βρεθει μεσα στεροειδη,επειτα απο ερευνες,αλλα και παλι δεν ειναι μια απλη πρωτεινη ειχε μεσα κ αλλα κ ακομη εχει κ αλλα,οπως νιτρικο-κρεατινη κλπ
επεισης και η παλια νιτρο και η νεα δινουν ανα σκουπ 3γρ μονουδρικης κρεατινης,οποτε αν επινε 5 σκουπ τη μερα θα παιρνε καθημερινα 15γρ. κρεατινης και αν το κανεις αυτο για καιρο απ οσο ξερω βλαπτει τα νεφρα..

reborn
12-05-11, 16:59
παιδια οπως και να χει ειναι κατι χημικο οσο χημικη ειναι και η σκονη που πλενεις τα ρουχα :P απλα καπια σιμπλιρωματα ειναι λιγοτερο βλαβερα απο καποια αλλα..

sobral
12-05-11, 17:22
παιδια οπως και να χει ειναι κατι χημικο οσο χημικη ειναι και η σκονη που πλενεις τα ρουχα :P απλα καπια σιμπλιρωματα ειναι λιγοτερο βλαβερα απο καποια αλλα..

επειδή το έπαθες από ένα συμπλήρωμα δεν θα το παθαίνεις από όλα. Σε πιστεύω ότι έπαθες όλα αυτά που έπαθες (δυστυχώς:( κ ελπίζω να μην σου ξαναπαρουσιαστεί κάτι τέτοιο) αλλά ή κάτι λάθος έκανες στη δοσολογία ή ο οργανισμός σου αντέδρασε σε κάποιο συστατικό της εν λόγω φόρμουλας. Άσε που η συγκεκριμένη όπως προαναφέρθηκε έχει κακό παρελθόν...

Panagiot1s
12-05-11, 17:47
παιδια οπως και να χει ειναι κατι χημικο οσο χημικη ειναι και η σκονη που πλενεις τα ρουχα :P απλα καπια σιμπλιρωματα ειναι λιγοτερο βλαβερα απο καποια αλλα..

Φίλος επειδή είναι σε σκόνη δεν σημαίνει ότι είναι χημικό.
Δηλαδή οι κρεμες που είναι σε σκόνη και δεινουν στα μωρα χημικα είναι? :unsure:
Χαλάρωσε η σκόνη πρωτεινης ούτε φαρμακο ειναι ουτε χημικο.
Αυτο με τη σκονη που πλένεις τα ρουχα, ασχολιαστο.

RAMBO
12-05-11, 17:49
Φίλος επειδή είναι σε σκόνη δεν σημαίνει ότι είναι χημικό.
Δηλαδή οι κρεμες που είναι σε σκόνη και δεινουν στα μωρα χημικα είναι? :unsure:
Χαλάρωσε η σκόνη πρωτεινης ούτε φαρμακο ειναι ουτε χημικο.
Αυτο με τη σκονη που πλένεις τα ρουχα, ασχολιαστο.

παλιοτερα ειχανε βρει σε σκονεσ μωρων απο κινα καποιο χημικο που το χρησιμοποιουν για κατασκευη πλαστικου και καθεται στα νεφρα ειχαν παει πολλα μωρακια στα νοσοκομεια

Panagiot1s
12-05-11, 19:04
παλιοτερα ειχανε βρει σε σκονεσ μωρων απο κινα καποιο χημικο που το χρησιμοποιουν για κατασκευη πλαστικου και καθεται στα νεφρα ειχαν παει πολλα μωρακια στα νοσοκομεια

Πάντα υπάρχουν εξερέσεις εννοείτε.
Και τρελες αγελαδες εχουμε φαει και ενα σορο αλλα μολυσμενα κρεατα και οχι μονο..

beefmeup
12-05-11, 20:40
ακου φιλε να δεις..καταρχην δεν ηταν παραμυθια αλλα ουτε ειχε καποιο ιστορικο..εγω αν προσεξες αυτο ειπα ειναι οτι με σωστη χρηση και οχι ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ δεν παθαινεις τιποτα!!Ο φιλος μου επαιρνε συνεχεια..το ειχε παρακανει..Οσο οτι ο φιλος μου που λες οτι λεει οτι φταει η πρωτεινη δεν το ειπε ο ιδιος ΑΛΛΑ ο γιατροσ που τον εξετασε και ειδε και την πρωτεινη..!!ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟ!!!Οσο για τις ερευνες μην κολας και στηριζεσαι 100 τα εκατο...εγω σου λεω προσωπικη εμπειρια..

κ γω φιλε απο προσωπικη εμπηρια περνω καμια 8αρα χρονια χωρις να σταματησω ουτε μια μερα,κ δεν εχω προβλημα..
τι να λεμε τωρα?

Stamer
12-05-11, 21:58
τι να λεμε??ο καθενας τις αποψεις του και τις εμπειρίες του..:thumbup:

sadistic
12-05-11, 22:17
Πάντα υπάρχουν εξερέσεις εννοείτε.
Και τρελες αγελαδες εχουμε φαει και ενα σορο αλλα μολυσμενα κρεατα και οχι μονο..λοιπον οσο μακρινο και αν ακουγετε πριν 1 μηνα ο υγειεστατος θειος και [ψαρας σκληραγογημενος]ενος κολητου μου εφυγε απο την ζωη απο αυτη την ασθενεια.παρουσιασε προβλημα στα ματια και μεσα σε 2 μηνες τον ...εκλαψαν.:(

Panagiot1s
12-05-11, 23:14
λοιπον οσο μακρινο και αν ακουγετε πριν 1 μηνα ο υγειεστατος θειος και [ψαρας σκληραγογημενος]ενος κολητου μου εφυγε απο την ζωη απο αυτη την ασθενεια.παρουσιασε προβλημα στα ματια και μεσα σε 2 μηνες τον ...εκλαψαν.:(

Κριμα φιλος, αυτα ειναι τα ασχημα...

Panagiot1s
12-05-11, 23:17
κ γω φιλε απο προσωπικη εμπηρια περνω καμια 8αρα χρονια χωρις να σταματησω ουτε μια μερα,κ δεν εχω προβλημα..
τι να λεμε τωρα?

Μία απο τα ιδια και εγω,
2-4 φορες τη μερα για 4 χρονια ασταματητα.
Κανω ξετάσεις αιματος καθε 6 μηνες και ειναι κομπλε

COBRA_STYLE
12-05-11, 23:30
παλιοτερα ειχανε βρει σε σκονεσ μωρων απο κινα καποιο χημικο που το χρησιμοποιουν για κατασκευη πλαστικου και καθεται στα νεφρα ειχαν παει πολλα μωρακια στα νοσοκομεια

μελαμινη λεγεται...τη χρησιμοποιουν και τα Starbucks(αντι για γαλα επειδη ειναι ασπρη) και η Pizza Hut αλλα λιγος κοσμος το ξερει;)

Nico Cárdenas
13-05-11, 00:18
μελαμινη λεγεται...τη χρησιμοποιουν και τα Starbucks(αντι για γαλα επειδη ειναι ασπρη) και η Pizza Hut αλλα λιγος κοσμος το ξερει;)

Πως τεκμηριώνεται αυτό?? Με ανυσηχεί πάρα πολύ (το 90% των cheat meal μου ειναι από τα Starbucks) :(

COBRA_STYLE
13-05-11, 00:41
Πως τεκμηριώνεται αυτό?? Με ανυσηχεί πάρα πολύ (το 90% των cheat meal μου ειναι από τα Starbucks) :(

τι πως τεκμηριωνεται?αμα θες το πιστευεις αν δε θες συνεχισε εκει...δεν εχω κατι να σου παραθεσω

Niiick
13-05-11, 02:03
Ολα κ ολα! Δυο πιτσα χατ μια με 20 ευρω και την δευτερη με 2 ευρω με μπαλα και κολα λαιτ επιβαλεται! Μπαλιτσα με βραστο στηθος κοτοπουλο και γλυκοπατατα δε βλεπω! :green:

Nico Cárdenas
13-05-11, 03:37
Ολα κ ολα! Δυο πιτσα χατ μια με 20 ευρω και την δευτερη με 2 ευρω με μπαλα και κολα λαιτ επιβαλεται! Μπαλιτσα με βραστο στηθος κοτοπουλο και γλυκοπατατα δε βλεπω! :green:


ΝΑ τους πεις να φτιαξουν ξεχωριστο μέρος στο φυλάδιο που να λεει "Για Bodybuilders ONly" και να έχουν και άλλα δώρα εκτός από μπάλα. (αλτήρες,γάντια, κτλπ) :P

Nico Cárdenas
13-05-11, 03:40
τι πως τεκμηριωνεται?

Εχει γίνει καμια αναφορά? Εχει βγεί κανένα αρθρο που να λεεί κατι τέτοιο, αυτό εννοώ.;)

reborn
13-05-11, 15:19
επειδή το έπαθες από ένα συμπλήρωμα δεν θα το παθαίνεις από όλα. Σε πιστεύω ότι έπαθες όλα αυτά που έπαθες (δυστυχώς:( κ ελπίζω να μην σου ξαναπαρουσιαστεί κάτι τέτοιο) αλλά ή κάτι λάθος έκανες στη δοσολογία ή ο οργανισμός σου αντέδρασε σε κάποιο συστατικό της εν λόγω φόρμουλας. Άσε που η συγκεκριμένη όπως προαναφέρθηκε έχει κακό παρελθόν...
ενα σκουπακι πιρα μονο μετα τιν προπο...αν και αυτη μου ειπε 1μιση... τι παρελθον εχει ?

reborn
13-05-11, 15:21
Μία απο τα ιδια και εγω,
2-4 φορες τη μερα για 4 χρονια ασταματητα.
Κανω ξετάσεις αιματος καθε 6 μηνες και ειναι κομπλε
με ποια σιμπλιρωματα??

Panagiot1s
13-05-11, 16:47
με ποια σιμπλιρωματα??

Απο πρωτεινες κυριως, ΟΝ whey, Reflex whey, Cytosport whey, Nutrisport 90+ kai Nutrisport isolate.
Πολυβιταμινες Adam, Opti men.
Κρεατινες size on, και συνδιασμους μονουδρικης με δεξτροζη ΑLA
Pre workout super pump, no xplode, jack 3D και αλλους δικους μου συνδιασμους
Τριβολια μουκουνες βιταμινης c 1 γρ/μερα και διαφορα αλλα ανα διαστηματα οπως DAA και m-stak.
Οταν πηγαινω αργα προπονηση παιρνω πριν κοιμηθω η 3 γρ GABA η 3mg μελατονινη.
Σιγουρα ξεχναω αρκετα..
Απο την συγκεκριμενη εταιρια που πηρες πολλοι εδω μεσα οπως και εγω δεν εχουμε εμπιστοσυνη.
Ποιο παλια ειχα δοκιμασει μια φορα νιτροτεκ σελτεκ νανο βαπορ με καλα αποτελεσματα και ευτυχως δεν επαθα κατι, χεχε.
3-4 φορες την εβδομαδα φτιαχνω ενα τσαι απο γαιδουραγκαθο, καθαριζει το συκωτι. Κυκλοφορει και στα φαρμακια σε χαπι.
Πινε και 2-3 λιτρα νερο τη μερα.
Προσθεσε στη διατροφη σου φρουτα και και λαχανικα και ελπιζω να μην ξανα παθεις κατι φιλος.

COBRA_STYLE
13-05-11, 16:57
Εχει γίνει καμια αναφορά? Εχει βγεί κανένα αρθρο που να λεεί κατι τέτοιο, αυτό εννοώ.;)

κατι ειχε γινει,αλλα δε θυμαμαι ακριβως τι....το ειχε αναφερει και ο Τεφατζης νομιζω σε μια ενοτητα....ρωτα καποιον μοντ να σου δωσει λινκ γιατι δε θυμαμαι που ηταν...παει κανας χρονος+

Nico Cárdenas
13-05-11, 17:53
κατι ειχε γινει,αλλα δε θυμαμαι ακριβως τι....το ειχε αναφερει και ο Τεφατζης νομιζω σε μια ενοτητα....ρωτα καποιον μοντ να σου δωσει λινκ γιατι δε θυμαμαι που ηταν...παει κανας χρονος+

:thumbup:

COBRA_STYLE
13-05-11, 21:01
:thumbup:

οπα μαλακια,γραψε λαθος ρε συ....μπερδευτηκα και αυτο που σου ειπα για τον Τεφατζη ειναι για τις μουφες πρωτεινες ΟΝ απο Βουλγαρια:shock::shock::shock::shock::shock:ειμαι χαζος:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

αυτο για τη μελαμινη που λες το εχω διαβασει σε e-mail του πατερα μου που εχει ακρες σε αυτα...και στο ιντερνετ μπορει να βρεις κατι....και παλι soz ρε:green:

Nico Cárdenas
13-05-11, 21:12
οπα μαλακια,γραψε λαθος ρε συ....μπερδευτηκα και αυτο που σου ειπα για τον Τεφατζη ειναι για τις μουφες πρωτεινες ΟΝ απο Βουλγαρια:shock::shock::shock::shock::shock:ειμαι χαζος:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

αυτο για τη μελαμινη που λες το εχω διαβασει σε e-mail του πατερα μου που εχει ακρες σε αυτα...και στο ιντερνετ μπορει να βρεις κατι....και παλι soz ρε:green:

OK:green::P

reborn
14-05-11, 01:36
Απο πρωτεινες κυριως, ΟΝ whey, Reflex whey, Cytosport whey, Nutrisport 90+ kai Nutrisport isolate.
Πολυβιταμινες Adam, Opti men.
Κρεατινες size on, και συνδιασμους μονουδρικης με δεξτροζη ΑLA
Pre workout super pump, no xplode, jack 3D και αλλους δικους μου συνδιασμους
Τριβολια μουκουνες βιταμινης c 1 γρ/μερα και διαφορα αλλα ανα διαστηματα οπως DAA και m-stak.
Οταν πηγαινω αργα προπονηση παιρνω πριν κοιμηθω η 3 γρ GABA η 3mg μελατονινη.
Σιγουρα ξεχναω αρκετα..
Απο την συγκεκριμενη εταιρια που πηρες πολλοι εδω μεσα οπως και εγω δεν εχουμε εμπιστοσυνη.
Ποιο παλια ειχα δοκιμασει μια φορα νιτροτεκ σελτεκ νανο βαπορ με καλα αποτελεσματα και ευτυχως δεν επαθα κατι, χεχε.
3-4 φορες την εβδομαδα φτιαχνω ενα τσαι απο γαιδουραγκαθο, καθαριζει το συκωτι. Κυκλοφορει και στα φαρμακια σε χαπι.
Πινε και 2-3 λιτρα νερο τη μερα.
Προσθεσε στη διατροφη σου φρουτα και και λαχανικα και ελπιζω να μην ξανα παθεις κατι φιλος.

εχεις δοκιμασει αρκετα..σιμερα που ιπια για τεταρτη φορα μεχρι στιγμης ειμαι οκ..μπορει να εφτεγε κατι αλλο ..