PDA

Επιστροφή στο Forum : πρεπει να παρω κιλα!!!επειγοντως!!!!



AlexanderPatra
10-05-11, 16:07
Γεια σας παιδια με λενε Αλεξανδρο και ειμαι 20 χρονων και εχω μεγαλο προβλημα με το βαρος μου....ειμαι 1.89 και ειμαι 67 κιλα!!ο μυθος οτι μετα τον στρατο περνεις πολλα κιλα δεν ισχυει σε εμενα γιατι πηγα σαν δοκιμος και αντι να παρω κανενα κιλο εχασα κιολας!!στο παρελθον ειχα χρησιμοποιησει διαφορα συμπληρωματα διατροφης με πολυ μεγαλο αποτελεσμα μιλαμε για 15 κιλα σε 1.5 μηνα, αλλα οταν σταματαγα τα συμπληρωματα ενω συνεχιζα να κανω καλη διατροφη με πολλα πρωτεινουχα και υδατανθρακες και πολλα γευματα την μερα κατελειγα μετα απο λιγο στα αρχικα μου κιλα....εχω πλεον απελπιστει δεν μπορω να περνω συμπληρωματα διατροφης κα8ε μερα για ολη μου τιν ζωη!!!τι να κανω?πρεπει πλεον να συμβιβαστω με τιν ιδεα οτι θα ειμαι παντα αδυνατος??Παρακαλω τους εμπειρους να με βοηθησουν!
ευχαριστω προκαταβολικα!

thanasis76
10-05-11, 16:15
η γνωμη μου ειναι οτι ο πιο εμπειρος που μπορει να σε βοηθησει ειναι ενας
διατροφολογος...

AlexanderPatra
10-05-11, 16:18
ειχα μια κοπελα η οποια ηταν διατροφολογος και μου ειχε πει οτι ολα αυτα ειναι εξ αιτιας του μεταβολισμου μου ....οτι περνω μετα απο λιγο το χανω....

just chris
10-05-11, 16:26
εισαι στο υψος μου κ εισαι 67 κιλα;;;!!!!ουαου ρε φιλε,σκεψου οτι εγω ειμαι 105 κιλα κ δεν μου φαινεται... λοιπον φιλε μου οσο για το προβλημα σου,δεν θα στο παιξω ξερολας κ θα αφησω αλλους πιο εμπειρους να σου απαντησουν! εγω ξερω τι να κανω για μενα το οποιο μπορει να μη δουλευει σε σενα,γενικως δεν δινω συμβουλες.αυτο που ξερω ειναι οτι σιγουρα εδω μεσα θα σου δωσουν λυση στο θεμα σου!!να'σαι καλα anyway...

just chris
10-05-11, 16:27
η γνωμη μου ειναι οτι ο πιο εμπειρος που μπορει να σε βοηθησει ειναι ενας
διατροφολογος...

θα συμφωνησω με το φιλο θαναση

just chris
10-05-11, 16:30
ειχα μια κοπελα η οποια ηταν διατροφολογος και μου ειχε πει οτι ολα αυτα ειναι εξ αιτιας του μεταβολισμου μου ....οτι περνω μετα απο λιγο το χανω....

what the fuck!!!δυσκολακι.....αλλοι βεβαια θα σκοτωναν γι'αυτο!!!

AlexanderPatra
10-05-11, 16:32
εγω πεθαινω να φτασω τα 90 αλλα τιποτα!!!!85 ηταν το ανωτερο μου με παρα παρα πολυ φαγητο παρα παρα πολυ γυμναστηριο πολυ κρεατινη πολυ πρωτεινη πολλα αμινοξεα και πολυβιταμινες!!!οταν σταματησα τα συμπληρωματα ομως ξαφνικα εγινε οπως πριν μεσα σε 1 μηνα!ειναι μεγαλη χαζομαρα να δοκιμασω ορμονες??με πολυ ψαξιμο βεβαια....ειναι πολυ επικυνδινο??

just chris
10-05-11, 16:43
τι ορμονες ρε φιλε,χαλαρωσε!!!κατ'αρχην εσυ με συμπληρωματα κ διατροφη θα κανεις πολυ καλο σωμα!στους αδυνατους φαινεται η διαφορα σε πολυ μικρο διαστημα,χαλαρωσε δεν ειναι κ τοσο ασχημο αυτο που εχεις...

thanasis76
10-05-11, 16:45
και μην ξεχνας πως ολα τα συμπληρωματα, εχουν ενα κυκλο... δεν τα περνουμε συνεχεια και για παντα....
δεν γινετε να περνεισ συμπληρωματα και στις παυσεις να χανεις οτι πηρες...
αδικος κοπος...
ενας καλος διατροφολογος θα σου δωσει λυση, αλλιως ξεκινα γυναστικη με βαρη και φαγητο ακομη και στον υπνο σου...:P

AlexanderPatra
10-05-11, 17:01
1η ιουνιου για να καταλαβετε θα αρχισω παλι τα συμπληρωματα και γυμναστηριο απλα αυτην την φορα θελω να κρατησουν!!!αποτελεσματα οντως βλεπω πολυ γρηγορα και πολυ εντυπωσιακα αλλα δεν κρατανε!!!ενα ραντεβου σε εναν διατροφολογο ποσο κοστιζει γιατι εκεινη η διατροφολογος που ειχα παει ηταν πρωην μου! χαχα :P

just chris
10-05-11, 17:04
1η ιουνιου για να καταλαβετε θα αρχισω παλι τα συμπληρωματα και γυμναστηριο απλα αυτην την φορα θελω να κρατησουν!!!αποτελεσματα οντως βλεπω πολυ γρηγορα και πολυ εντυπωσιακα αλλα δεν κρατανε!!!ενα ραντεβου σε εναν διατροφολογο ποσο κοστιζει γιατι εκεινη η διατροφολογος που ειχα παει ηταν πρωην μου! χαχα :P

εχω μια διατροφολογο αλλα για αθηνα μιλαω κ συγκεκριμενα περιστερι.....μ'ενα 25αρι καθαρισες!!

AlexanderPatra
10-05-11, 17:07
κριμα αλλα ειμαι Πατρα!! μονο 25?? νομιζα πολλα παρα πανω!!

just chris
10-05-11, 17:12
κριμα αλλα ειμαι Πατρα!! μονο 25?? νομιζα πολλα παρα πανω!!

κριμα!!!θα σ'εφτιαχνα...

AlexanderPatra
10-05-11, 17:22
οντως πολυ κριμα!σε εναν διατροφολογο ο οποιος δεν ειναι γνωστος ποσο ειναι η ταριφα??περιπου?ξερεις?

just chris
10-05-11, 17:24
το ανωτερο κανα 40αρι αν κ παραπανω απο 30 δεν θα εδινα!

AlexanderPatra
10-05-11, 17:27
ε ενταξει καλα ειναι....κανουν καλη δουλεια?φαινεται αποτελεσμα καλο?για να φανταστεις ο γυμναστης μου μου ειχε πει να κανω την διατροφη της παπιας!!χαχαχα!!!
:green:

just chris
10-05-11, 17:33
ε αναλογα σε ποιον θα πας!αυτο θα το κρινεις μονος σου κ μην ακους πολυ τους γυμναστες στα γυμναστηρια γιατι τη διατροφη την εχουν σε κοπιες,την ιδια που δινει σε'σενα θα τη δωσει κ σ'ενα πορωμενο 16χρονο κ παει λεγοντας...

AlexanderPatra
10-05-11, 17:38
το ζητουμενο ειναι οτι μου ειχε πει πως δεν χρειαζομαι διατροφη μου ειχε πει οτι πρεπει να τρωω οτι βρω!!τα παντα σε πολυ!!!!!

tommygunz
10-05-11, 18:14
Μήπως όταν σταματούσες τα συμπληρώματα σταματούσες και το πολύ φαγητό;
Γιατί δεν είναι λογικό να χάνεις ό,τι μα ό,τι πήρες ΜΟΝΟ λόγω των συμπληρωμάτων.

Άντε πες πως σταματάς κρεατίνη και θα χάσεις κάποια υγρά. Πόσα θα είναι αυτά; Ένα, δύο άντε τρία κιλά;

Σίγουρα, λοιπόν, όταν σταματούσες τα συμπληρώματα δεν σταμάτησες και το πολύ φαΐ;

Αντωνης
10-05-11, 19:22
Tι διατροφολογοι και ιστοριες ρε παιδια?λολ δεν εχει καποιο προβλημα υγειας το παιδι

Ειναι προφανες τι εγινε,επαιρνε πολλες θερμιδες απο τα συμπληρωματα και ετσι μολις τα εκοψε επεσε αποτομα σε θερμιδες και αρχισε να χανει κιλα γρηγορα.

Σε καμια περιπτωση μην κανεις το ιδιο δηλαδη να αρχισεις να τρως υπερποσοτητες απο την αρχη γιατι παλι μολις σταματησεις θα εισαι εκει που ησουνα.Ανεβαζε σιγα σιγα θερμιδες,ειμαι σιγουρος οτι το σωμα σου θα ανταποκριθει πολυ γρηγορα καθως εισαι πολυ αδυνατος.

Panosss
10-05-11, 20:07
Θα πρέπει να σε δει γιατρός και διατροφολόγος.
Ότι και να σου πούμε εμείς θα είναι γνώμες χωρίς ουσία.
Μπορεί να έχεις θέμα με τον θυρεοειδή σου κλπ κλπ

thanasis76
10-05-11, 20:09
Tι διατροφολογοι και ιστοριες ρε παιδια?λολ δεν εχει καποιο προβλημα υγειας το παιδι

σε διατροφολογος δεν πανε οι αρρωστοι!!!!!!! πανε οσοι θελουν να φτιαξουν ενα σωστο διατροφολογιο αναλογα με τις αναγκες τους...
δεν βγαλαμε το παιδι αρρωστο, αλλα εχει αναγκη απο σωστη διατροφη...
δεν περνουμε ολοι κιλα ουτε χανουμε ολοι κιλα με τις ιδιες τροφες...
καθε οργανισμος εχει διαφορετικες αναγκες και διαφορετικο μεταβολισμο... :P:P

thanasis76
10-05-11, 20:10
Θα πρέπει να σε δει γιατρός και διατροφολόγος.
Ότι και να σου πούμε εμείς θα είναι γνώμες χωρίς ουσία.
Μπορεί να έχεις θέμα με τον θυρεοειδή σου κλπ κλπ

+1000

Αντωνης
10-05-11, 20:17
σε διατροφολογος δεν πανε οι αρρωστοι!!!!!!! πανε οσοι θελουν να φτιαξουν ενα σωστο διατροφολογιο αναλογα με τις αναγκες τους...
δεν βγαλαμε το παιδι αρρωστο, αλλα εχει αναγκη απο σωστη διατροφη...
δεν περνουμε ολοι κιλα ουτε χανουμε ολοι κιλα με τις ιδιες τροφες...
καθε οργανισμος εχει διαφορετικες αναγκες και διαφορετικο μεταβολισμο... :P:P

Aμα εχει λεφτα για πεταμα,ναι ο διατροφολογος ειναι μια καλη λυση....Εγω ειπα την γνωμη μου για το τι παιζει γενικα και τι πρεπει να κανει,τωρα αν θελει αντι να κατσει και να διαβασει και αλλο λιγο και να αποκτησει καποιες βασικες γνωσεις επι διατροφης,να δωσει τζαμπα λεφτα σε διατροφολογο δικαιωμα του....

thanasis76
10-05-11, 20:22
Aμα εχει λεφτα για πεταμα,ναι ο διατροφολογος ειναι μια καλη λυση....Εγω ειπα την γνωμη μου για το τι παιζει γενικα και τι πρεπει να κανει,τωρα αν θελει αντι να κατσει και να διαβασει και αλλο λιγο και να αποκτησει καποιες βασικες γνωσεις επι διατροφης,να δωσει τζαμπα λεφτα σε διατροφολογο δικαιωμα του....

συμφωνω με τα λεγομενα σου στο οτι μπορει να διαβασει και να μαθει, αλλα πιο πανω ειπες οτι δεν ειναι αρρωστος για να παει σε διατροφολογο και τονισα το λαθος αυτο...
;)

Αντωνης
10-05-11, 20:32
Ναι γιατι θεωρω οτι καποιος πρεπει να εχει καποιο προβλημα υγειας για να δωσει τα λεφτα του σε διατροφολογο.Και οταν λεω να διαβασει,δεν εννοω να ξεκοκκαλισει τομους,εννοω να μαθει καποια βασικα πραγματακια,οπως του οτι οταν θελουμε να παρουμε κιλα δεν τρωμε με την μια τον αμπακο οσο αδυνατοι και αν ειμαστε,γιατι εκτος του οτι το σωμα θα συνηθισει καποια στιγμη σε αυτες τις θερμιδες και δεν θα βαζεις αλλα κιλα,μολις σταματησεις να τρως σαν βοδι θα πεσεις αποτομα.Εκανα και γω αυτο το λαθος παλια που ημουν 13 κιλα κατω απ το υψος μου,και επεφτα 3 κιλα σε 2 βδομαδες.

Εκτος αυτου,προβλημα με τον θυροειδη αποκλειεται να εχει,καθως προφανως θα το ηξερε πιο πριν(αφου ειναι 20)και δευτερον δεν θα εβαζε κιλα ουτε με τα συμπληρωματα οπως λεει.

Τεσπα,γνωμη σου και γνωμη μου;):toast:

ginus
10-05-11, 20:32
απλα ελεος ομως..αντι η 1η ερωτηση να ειναι τι ετρωγες και τι συμπληρωμα επαιρνες ηταν αν εχει προβλημα με θυροειδη και να τρεξει σε γιατρους και διατροφολογους...επειδη λιγο πολυ οσοι ασχολουνται με το αθλημα τα χουν τραβηξει..ας πω τι μυριζομαι..
εισαι λιγα κιλα γιατι τρως ελαχιστα ειτε γιατι τρως καμποσο οχι αρκετα ομως για τον μεταβολισμο σου..πηγες σε ενα σουπερουαου καταστημα συμπληρωματων και θα σου παν...ψιτ φιλε..ασε σε εχω φτιαξει...παρε μια πρωτεινουλα ογκου(1μυριο θερμιδες το σκουπ)πιασε και μια κρεατινουλα και θα σε κομπλε..(οπου και βαζεις και κανα 2 κιλο νερα (και καλα κανεις..την κρεατινη ομως οπως και ολα τα συμπληρωματα πρεπει να ξερουμε γτ τα παιρνουμε) )και βουαλα 10 κιλα πανω...σταματας...γεια σου νερα απο κρεατινη γεια σου και οι απεριοριστες θερμιδες και ξαναμανα τα ιδια...να καις περισσοτερα αποτι τρως...
εγω αυτο λεω...πες μας περιπου τι τρως και τα κιλα δεν θες να τα παρεις επειγοντως..πρεπει να τα παρεις σωστα..γιατι μετα θα ποσταρεις σε θεματα..ραγαδες πως και γιατι...λιποδιαλυση σουπερ μαντζουνια..λιπος στην κοιλια το μεγα θεμα...:P

Panosss
10-05-11, 22:41
Σαν πολύ εύκολα δεν μηδενίζουμε επιστήμες και επιστήμονες;
Η διατροφολογία και η ιατρική είναι επιστήμες και οι άνθρωποι που τις εξασκούν είναι καταρτισμένοι επιστήμονες. Απο την άλλη, τα δημόσια forums είναι απλά χώροι ανταλλαγής απόψεων αλλά μέχρις ενός σημείου. Πέρα απο αυτό, δεν έχουν καμία απολύτως αξία.
Τώρα αν κάποιοι θεωρείτε οτι μπορείτε να πάρετε θέση (έτσι με το νου σας) σε κάτι που μπορεί (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ... ΜΠΟΡΕΙ) να έχει να κάνει με σοβαρότερα αίτια, τότε με γεια σας με χαρά σας.

Η συμπεριφορά που παρουσιάζει ο φίλος δεν είναι κάτι που συναντάς κάθε μέρα. Γι' αυτό και πρότεινα να απευθυνθεί σε ειδικό για να πάρει την εμπεριστατωμένη και υπεύθυνη γνώμη του, να κάνει τις εξετάσεις του και μετά το βλέπει αν είναι θέμα διατροφής ή όχι.

Gianna
11-05-11, 00:07
ενας καλος διατροφολογος θα σου δωσει λυση, αλλιως ξεκινα γυναστικη με βαρη και φαγητο ακομη και στον υπνο σου...:P

Συμφωνώ:liftheavy::food::food::food::hantel:

AlexanderPatra
11-05-11, 00:15
παιδια κατ αρχας σας ευχαριστω για τις γνωμες σας!!ιατρικο προβλημα δεν εχω ειμαι απολυτα υγειης δεν υπαρχει θεμα ουτε για θυρωειδη ουτε για τιποτα τα εχω ψαξει ειδη ολα αυτα προ πολλου.ο Αντωνης ειχε δικιο με τημ μεθοδο που ειπε αρχιζα ταυτοχρονα γυμναστηριο συμπληρωματα και πολυ πολυ φαγητο ... τωρα με διατροφολογο δεν πιστευω να ειναι τοσο τραβηγμενο να παω να μου βγαλει μια διαιτα να τελειωνω εφοσων θα μου παρει βεβαια κανα 40αρι το πολυ τοσο δεν ειναι?αν ειναι παραπανω δεν παω γιατι εχουμε και κριση μην το ξεχναμε! χαχα:P

τελος,σκοπευα να αρχισω παλι συμπληρωματα και γυμναστηριο απο 1η ιουνιου....τι να κανω να αρχισω πρωτα γυμναστηριο και να ανεβαζω σιγα σιγα το φαι και αργοτερα συμπληρωματα Η παλι ολα μαζι για γρηγορα αποτελεσματα(εχω δει 15 κιλα σε 1.5 μηνα!!)??

Αντωνης
11-05-11, 00:18
Σαν πολύ εύκολα δεν μηδενίζουμε επιστήμες και επιστήμονες;
Η διατροφολογία και η ιατρική είναι επιστήμες και οι άνθρωποι που τις εξασκούν είναι καταρτισμένοι επιστήμονες. Απο την άλλη, τα δημόσια forums είναι απλά χώροι ανταλλαγής απόψεων αλλά μέχρις ενός σημείου. Πέρα απο αυτό, δεν έχουν καμία απολύτως αξία.
Τώρα αν κάποιοι θεωρείτε οτι μπορείτε να πάρετε θέση (έτσι με το νου σας) σε κάτι που μπορεί (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ... ΜΠΟΡΕΙ) να έχει να κάνει με σοβαρότερα αίτια, τότε με γεια σας με χαρά σας.

Η συμπεριφορά που παρουσιάζει ο φίλος δεν είναι κάτι που συναντάς κάθε μέρα. Γι' αυτό και πρότεινα να απευθυνθεί σε ειδικό για να πάρει την εμπεριστατωμένη και υπεύθυνη γνώμη του, να κάνει τις εξετάσεις του και μετά το βλέπει αν είναι θέμα διατροφής ή όχι.

Φιλε εξηγησαμε πιο πανω για ποιο λογο αποκλειεται να εχει να κανει με σοβαροτερα αιτια.

Οσο για τον φιλο..Ναι,ειναι κατι συνηθισμενο σε ατομα του σωματοτυπου του που δεν γυμναζονται.Αλλοι που δεν γυμναζονται ειναι κανονικοι στην αναλογια κιλων/υψους,αλλοι ειναι παχυσαρκοι και αλλοι ειναι υπερβολικα αδυνατοι.
Ο φιλος ανηκει στην 3η κατηγορια,στην οποια ανηκα και γω και πολλοι αλλοι πριν ξεκινησουμε την γυμναστικη.Ισως το να εισαι 20 κιλα κατω απ το υψος σου να μην ειναι οτι πιο συνηθισμενο,ακομα και σε αυτην την κατηγορια,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις και οτι το παιδι εχει καποιο προβλημα υγειας.

Αντωνης
11-05-11, 00:24
παιδια κατ αρχας σας ευχαριστω για τις γνωμες σας!!ιατρικο προβλημα δεν εχω ειμαι απολυτα υγειης δεν υπαρχει θεμα ουτε για θυρωειδη ουτε για τιποτα τα εχω ψαξει ειδη ολα αυτα προ πολλου.ο Αντωνης ειχε δικιο με τημ μεθοδο που ειπε αρχιζα ταυτοχρονα γυμναστηριο συμπληρωματα και πολυ πολυ φαγητο ... τωρα με διατροφολογο δεν πιστευω να ειναι τοσο τραβηγμενο να παω να μου βγαλει μια διαιτα να τελειωνω εφοσων θα μου παρει βεβαια κανα 40αρι το πολυ τοσο δεν ειναι?αν ειναι παραπανω δεν παω γιατι εχουμε και κριση μην το ξεχναμε! χαχα:P

τελος,σκοπευα να αρχισω παλι συμπληρωματα και γυμναστηριο απο 1η ιουνιου....τι να κανω να αρχισω πρωτα γυμναστηριο και να ανεβαζω σιγα σιγα το φαι και αργοτερα συμπληρωματα Η παλι ολα μαζι για γρηγορα αποτελεσματα(εχω δει 15 κιλα σε 1.5 μηνα!!)??

Οχι φιλε,γιατι οσο γρηγορα ερθουν αυτα τα αποτελεσματα τοσο γρηγορα θα φυγουν,εκτος και αν σκοπευεις να τρως σαν αθλητης σουμο για ολη σου την ζωη...Χωρια που σε τοσο λιγο χρονο τα περισσοτερα κιλα θα ειναι λιπος(οχι πως δεν το χρειαζεσαι κ αυτο βεβαια καθως εισαι 22 κιλα κατω).
Ανεβαζε καθε βδομαδα η' καθε 2 βδομαδες και οπως σου ειπα και πιο πριν,ακομα και ετσι θα ανεβασεις πολυ γρηγορα γιατι εχει ''αναγκη'' πιο πολλα κιλα το σωμα σου.

ToniTsiou
11-05-11, 03:06
Βρε αφηστε το παιδι..Φιλαρακι μια σωστη διατροφη 8ες με αρκετες ποιοτικες θερμιδες και ενα δυνατο προγραμμα στο γυμν οχι για γραμμωση για bulk up..Αυτα+μαζι με μια ψιλοβρωμικη πρωτεινη-κρεατινη θα φτασεις στα ιδανικα σου κιλα..Απλα μετα πρεπει να καταφερεις να διατηρηθεις στα ιδια επιπεδα ή εστω να πεσεις κατα 10%..οχι παραπανω..αυτο θα το κανεις παλι με διατροφη+μονο..Γ αυτο ψαξου αρχικα μονος,ρωτα μαθε και μην πετας λεφτα σε κομπογιαννητες!

spyros1979
11-05-11, 03:10
πριν απευθυνθείς όμως σε διατροφολόγο γιατί δεν το ψάχνεις καλύτερα για τις θερμίδες που χρειάζεσαι να τρως & τις αναλογίες σου σε πρωτεινη/υδατάνθρακες/λιπαρά?
Διατροφολόγοι που δεν ασχολούνται με γυμναστική έχουν την τάση να είναι αρνητικοί στις διατροφές μας, έχε το αυτό στα υπόψην.

lathouras
11-05-11, 07:07
καλημερα φιλε και απο μενα,ειδα το θεμα και επειδη εχω ακριβως το ιδιο ''προβλημα'' ειπα να σου πω την γνωμη μου!!!λοιπον εγω ειμαι 19 χρονων 1,79 και 68,5 κιλα..ετρωγα τα παντα και δεν επερνα τιποτα απο κιλα...και αποφασισα να παρω πρωτεινη ογκου...μεγα λαθος...εμεινα σχεδον στα ιδια κιλα με την διαφορα οτι πηρα παραπανω ποσοστο λιπους...και αποφασισα να παω σε μια φιλη μ διατροφολογο για να δω τι θα κανω...της ειπα οτι ειμαι φουλ γραμμωση αλλα θελω ογκο περιπου 10 κιλα...αυτη μ ειπε κατι π στην αρχη απλα ελεγα τ λεει αλλα πλεον ειδα οτι εχει δικιο...μου ειπε οτι για να βαλω σωστα κιλα θα πρεπει να κανω υπομονη και να τρωω σωστα...δλδ ποιοτικες θερμιδες...και οτι με σωστη διατροφη και γυμναστικη θα εφτανα στα επιπεδα που θελω...μου εβαλε 8 γευματα την ημερα λογω οτι και εγω εχω πολυ καλο μεταβολισμο και καιω ευκολα θερμιδες...μου ''τιγκαρε'' τη διατροφη σε ποιοτικους υδατανθρακες οπως βρωμη ρυζι καλαμποκι φυστικοβουτυρο μακαρονια πατατες κτλπ σταματησα καθε συμπληρωμα που επερνα γτ πολυ απλα οτι χρειαζομουν το επερνα απο τροφη...αρχισα να τρωω πρασινη σαλατα πολυ και φρουτα καθε μερα κατι που παλι δεν εκανα...2 μηνες μετα και εχω παρει 1.5 κιλο και παραλληλα εριξα το λιπος απο 11% σε 9% και σκεψου οτι δεν ακολουθησα πιστα τη διατροφη λογω σχολης...γνωμη μου λοιπον ειναι να φτιαξεις ενα προγραμμα διατροφης χωρις συμπληρωματα και τετοια να το ανεβασεις εδω να στο σχολιασουν οι πιο εμπειροι να το δοκιμασεις και εσυ κανα 2μηνο αυξανοντας σταδιακα την ποσοτητα στις μεριδες...και αν δεν δεις αποτελεσμα τοτε να επισκεφτεις ενα διατροφολογο να σου πει εκεινος τι πρεπει να κανεις!!!συγνωμη για το πολυ μπλα μπλα:P

AlexanderPatra
11-05-11, 12:45
παιδια ευχαριστω παλι για τις γνωμες σας!!απο εχθες ειπα στον εαυτο μου οτι πρεπει να αρχισω να τρωω σωστα πραγμα που οντως δεν εκανα....ποτε δεν ετρωγα σαλατες και ψωμι και δεν επινα γαλα...ειπα να αρχισω απο αυτα και να το βαρενω σιγα σιγα...απλα θα κανω 4 γευματα κανονικοτατα για αρχη απλα κα8ε μερα 8α τρωω μισο κιλο ψωμι μια ολοκληρη σαλατα και 1 λιτρο γαλα.
Μπορει καποιος να μου στειλει ενα Link με αναλογιες 8ερμιδων πρωτεινων και λιπους?ποσο δλδ πρεπει να τρωω ετσι ωστε να βαλω ενα πλαισιο...!!!
Επισης ειχα παραγγειλει και μια πρωτεινη 3κιλη κα8αρη την οποια 8α συμπεριλαβω για πιο γρηγορα αποτελεσματα αλλα οχι απο την αρχη 8α περιμενω να παρω λιγα κιλα ετσι ωστε να μην κανω αυτο που εκανα και στις προηγουμενες φορες να μην τα κανω ολα μαζι...λεω αυτη την φορα να παω σιγα σιγα...οποιος μπορει παντως να με βοη8ησει με ενα πλανο 8α του ειμαι πολυ ευγνωμων μπας και γλυτωσουμε διαιτολογο!