PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ



LOBBY
10-05-11, 21:06
Καλησπερα σας ευχαριστω για την υποδοχη σας. θα ηθελα να ρωτησω λιγο για το θεμα πρωτεινης. κσεκινησα και παιρνω την optimum gold standard εδω και λιγο καιρο η οποια δεν εχει πολυ υδατανθρακα και ειχα διαβασει εδω σε καποια αρθρα σας οτι μετα την προπονηση ιδικα το σωμα χρειαζεται μεγαλυτερη ποσοτητα υδατανθρακα υψηλου γλυκεμικου δεικτη (δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη κτλπ διοτη οπως σας προανεφερα ειμαι 1,80 με 72 κιλα και χρειαζομαι μυικο ογκο.) τι μου προτεινεται?? να παρω και μια πρωτεινη ογκου να την χρησιμοποιω μονο μετα την προπονηση? και να παιρνω πρωι-βραδι την οptimum? Για την maximuscle cyclone τι γνωμη εχετε???

giannis64
10-05-11, 21:28
Cyclone (Maximuscle) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2065-Cyclone-(Maximuscle))

οτι εχει σχεση με το μεταπροπονητικο. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12587-οτι-εχει-σχεση-με-το-μεταπροπονητικο.)


υπερθερμιδικη σωστη διατροφη θες, και διαβασμα τα τοπικ του φορουμ.
η πρωτεινη που εχεις ειναι οκ. δεν χρειαζεσαι αλλη.

karpoutzidis
10-05-11, 21:36
ρίξε και καμιά μάτια στην SERIOUS MASS της ON!

sobral
10-05-11, 23:56
ρίξε και καμιά μάτια στην SERIOUS MASS της ON!

ποια αυτή με τις 1000θερμίδες και την ζάχαρη? μπάαα...καμία σχέση με τo cyclone. Πολύ προσεγμένο προϊόν και από αξιόπιστη (κ ακριβή όμως εταιρία).

sofos
11-05-11, 00:02
ποια αυτή με τις 1000θερμίδες και την ζάχαρη? μπάαα...καμία σχέση με τo cyclone. Πολύ προσεγμένο προϊόν και από αξιόπιστη (κ ακριβή όμως εταιρία).

:clap: πολυ σωστος :thumbup:

karpoutzidis
11-05-11, 00:56
ποια αυτή με τις 1000θερμίδες και την ζάχαρη? μπάαα...καμία σχέση με τo cyclone. Πολύ προσεγμένο προϊόν και από αξιόπιστη (κ ακριβή όμως εταιρία).

δεν τιθετε θέμα συγκρίσεις!φεύγει πολυ απο ατομα που για διάφορους λογούς δεν μπορούν να φάνε μεσημεριανό για κάποιον λόγο.δουλειά,χρόνο κτλ!ξέρω 2 άτομα που το κάνουν έτσι και γ αυτό το είπα!όχι ότι είναι σωστό άλλα από το να μην τρως τπτ κάτι είναι και αυτό!

LOBBY
11-05-11, 11:42
ποια αυτή με τις 1000θερμίδες και την ζάχαρη? μπάαα...καμία σχέση με τo cyclone. Πολύ προσεγμένο προϊόν και από αξιόπιστη (κ ακριβή όμως εταιρία).

Καλημερα παιδια τελικα κσερει καποιος να μου πει αν πρεπει μετα την προπονηση να παιρνω μια πρωτεινη οπως π.χ. το cyclone (maximuscle) σε συνδιαζμο με την optimum gold standard (που ειδη παιρνω) για να λαμβανω περισοτερο υδατανθρακα υψηλου γλυκεμικου δεικτη διοτι θελω να παρω ογκο. η καποια αλλη μαρκα καλη αν κσερετε να μου προτεινετε ευχαριστω εκ τον προτερων.

Kaloutsikos
11-05-11, 15:27
Καλημερα παιδια τελικα κσερει καποιος να μου πει αν πρεπει μετα την προπονηση να παιρνω μια πρωτεινη οπως π.χ. το cyclone (maximuscle) σε συνδιαζμο με την optimum gold standard (που ειδη παιρνω) για να λαμβανω περισοτερο υδατανθρακα υψηλου γλυκεμικου δεικτη διοτι θελω να παρω ογκο. η καποια αλλη μαρκα καλη αν κσερετε να μου προτεινετε ευχαριστω εκ τον προτερων.

Το Cyclone έχει πρωτεΐνη και υδατάνθρακα,
αν παίρνεις αυτό μετά την προπόνηση η
Gold είναι περιττή!

giannis64
11-05-11, 16:42
η gold εινει περιτη ενω η Cyclone??

φιλε μου μην προτιμας πρωτεινες με υδατανθρακες. βαζε τους εσυ. κρατα την gold η καποια αλλη παραπλησια και βαζε εσυ οσο υδτανθρακα θελεις, ετσι ωστε να εχεις και τον ελεγχο της ποιοτητας του.

sobral
11-05-11, 17:01
η gold εινει περιτη ενω η Cyclone??

φιλε μου μην προτιμας πρωτεινες με υδατανθρακες. βαζε τους εσυ. κρατα την gold η καποια αλλη παραπλησια και βαζε εσυ οσο υδτανθρακα θελεις, ετσι ωστε να εχεις και τον ελεγχο της ποιοτητας του.

το cyclone δεν είναι gainer είναι all in one (κρεατίνη,Beta-Ecdysterone, HMB, Potassium Bicarbonate, Sodium Bicarbonate,Bioperine, Chromium picolinate κτλ). Αν και εγώ είμαι της άποψης να φτιάχνεις μόνος σου ό,τι θες, το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο και πιστεύω είναι πολύ καλό για post. Ειδικά για κάποιον που δεν έχει την εμπειρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο από μόνος του.

sofos
11-05-11, 17:05
το cyclone δεν είναι gainer είναι all in one (κρεατίνη,Beta-Ecdysterone, HMB, Potassium Bicarbonate, Sodium Bicarbonate,Bioperine, Chromium picolinate κτλ). Αν και εγώ είμαι της άποψης να φτιάχνεις μόνος σου ό,τι θες, το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο και πιστεύω είναι πολύ καλό για post. Ειδικά για κάποιον που δεν έχει την εμπειρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο από μόνος του.

συμφωνω σ αυτο :thumbup: μπορει βασικα αν εχει τα λεφτα να το παρει κ αυτο κ να το πινει μονο μετα την προπονηση και τις υπολοιπες μερες να χει την πρωτεινη του,αν δεν εχει αυτη την πολυτελεια ομως ας κρατησει την πρωτεινη κ ας την πινει για μετα την προπονηση με κανα φρουτο

Kaloutsikos
11-05-11, 17:07
η gold εινει περιτη ενω η Cyclone??


Το παλικάρη θέλει να παίρνει και το Cyclone και την Gold,
και εννοούσα ότι είναι περιττά να παίρνει και τα 2.

sobral
11-05-11, 18:26
Το παλικάρη θέλει να παίρνει και το Cyclone και την Gold,
και εννοούσα ότι είναι περιττά να παίρνει και τα 2.

ρε παιδιά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Είναι σα να ρωτάει να πάρω κρεατίνη ή πρωτείνη και να του λες πρωτείνη. Εγώ προτείνω και τα δύο. Το cyclone μετά την προπόνηση.την whey ανάλογα τις πρωτεινικές του ανάγκες. 1 με 2 σκουπ είναι μια χαρά.

Kaloutsikos
11-05-11, 18:32
ρε παιδιά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Είναι σα να ρωτάει να πάρω κρεατίνη ή πρωτείνη και να του λες πρωτείνη. Εγώ προτείνω και τα δύο. Το cyclone μετά την προπόνηση.την whey ανάλογα τις πρωτεινικές του ανάγκες. 1 με 2 σκουπ είναι μια χαρά.


Καλημερα παιδια τελικα κσερει καποιος να μου πει αν πρεπει μετα την προπονηση να παιρνω μια πρωτεινη οπως π.χ. το cyclone (maximuscle) σε συνδιαζμο με την optimum gold standard (που ειδη παιρνω) για να λαμβανω περισοτερο υδατανθρακα υψηλου γλυκεμικου δεικτη διοτι θελω να παρω ογκο. η καποια αλλη μαρκα καλη αν κσερετε να μου προτεινετε ευχαριστω εκ τον προτερων.

Βλέπεις τι γράφει?
Δεν είπα να μην παίρνει και τα δύο, αλλα να μην τα παίρνει μαζί!:green:

LOBBY
11-05-11, 18:48
η gold εινει περιτη ενω η Cyclone??

φιλε μου μην προτιμας πρωτεινες με υδατανθρακες. βαζε τους εσυ. κρατα την gold η καποια αλλη παραπλησια και βαζε εσυ οσο υδτανθρακα θελεις, ετσι ωστε να εχεις και τον ελεγχο της ποιοτητας του.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες σας. θελω να ρωτησω επισης.Που θα βρω υδατανθρακες για να βαζω μεσα στην gold?? τι υδατανθρακες? μαλτοδεξτρινη kαι δεξτροζη?? και τι ποσοτητα θα πρεπει να παιρνω μαζι με την gold??

sobral
11-05-11, 19:04
Το παλικάρη θέλει να παίρνει και το Cyclone και την Gold,
και εννοούσα ότι είναι περιττά να παίρνει και τα 2.

εγώ είδα αυτό και νόμιζα ότι του έλεγες ότι είναι περιττά και τα δύο σαν αγορά. :green: οκ καλούτσικε συμφωνούμε.:P εννοείται όχι και τα δύο μαζί. Που να πάει ο νους μου.....βασικά ο φίλος πρέπει να διαβάσει τι κάνει το καθένα γιατί και μόνο από τον τίτλο(<επιλογή πρωτείνης>, ενώ μόνο η gold είναι πρωτείνη) φαίνεται οτι δεν ξέρει. Και εννοείται το λέω με καλή διάθεση αυτό. Τώρα γενικά: όγκο θα σου δώσει το φαγητό σου. Κατα δεύτερον όσον αφορά τα συμπληρώματα, ένα waxy maize ή starch θα ήταν ότι καλύτερο. Εναλλακτικά μάλτο, όχι δεξτρόζη. Την αποφεύγουμε στις φόρμουλες όγκου και θα πηγαίνουμε να την παίρνουμε απο μόνοι μας? δεν λέει..

sobral
11-05-11, 19:07
Ευχαριστω για τις πληροφοριες σας. θελω να ρωτησω επισης.Που θα βρω υδατανθρακες για να βαζω μεσα στην gold?? τι υδατανθρακες? μαλτοδεξτρινη kαι δεξτροζη?? και τι ποσοτητα θα πρεπει να παιρνω μαζι με την gold??

α)σε καταστήματα με συμπληρώματα.
β)σου απάντησα παραπάνω
γ)ποσότητα ανάλογα τις ανάγκες σου, την άσκηση που κάνεις, την συχνότητα προπονήσεων και τα κιλά σου.;)

giannis64
11-05-11, 19:08
το cyclone δεν είναι gainer είναι all in one (κρεατίνη,Beta-Ecdysterone, HMB, Potassium Bicarbonate, Sodium Bicarbonate,Bioperine, Chromium picolinate κτλ). Αν και εγώ είμαι της άποψης να φτιάχνεις μόνος σου ό,τι θες, το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο και πιστεύω είναι πολύ καλό για post. Ειδικά για κάποιον που δεν έχει την εμπειρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο από μόνος του.


ρε παιδιά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Είναι σα να ρωτάει να πάρω κρεατίνη ή πρωτείνη και να του λες πρωτείνη. Εγώ προτείνω και τα δύο. Το cyclone μετά την προπόνηση.την whey ανάλογα τις πρωτεινικές του ανάγκες. 1 με 2 σκουπ είναι μια χαρά.

και το λες και το ξανα λες, μιας και εμεις δεν ξερουμε τι περιεχει μεσα?

και ξαναλεω.


καλυτερα να βαζει μεσα στο παλιοσεικερ αυτος οτι στην ευχη θελει, παρα να τα περνει ετοιματζιδικα.


Ευχαριστω για τις πληροφοριες σας. θελω να ρωτησω επισης.Που θα βρω υδατανθρακες για να βαζω μεσα στην gold?? τι υδατανθρακες? μαλτοδεξτρινη kαι δεξτροζη?? και τι ποσοτητα θα πρεπει να παιρνω μαζι με την gold??

εδω εισαι.

edit: Waxymaize ή Vitargo ή Μαλτοδεξτρίνη/Δεξτρόζη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7081-Waxymaize-ή-Vitargo-ή-Μαλτοδεξτρίνη-Δεξτρόζη)
ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα. ειναι ολοι διαφορετικοι υδατανθρακες.;)

giannis64
11-05-11, 19:09
Το παλικάρη θέλει να παίρνει και το Cyclone και την Gold,
και εννοούσα ότι είναι περιττά να παίρνει και τα 2.

ναι οκ. ολα καλα. το ποστ που εκανα μπορει να ειναι κουοτ σε σενα αλλα ηταν για τον starter.;)

sobral
11-05-11, 19:17
και το λες και το ξανα λες, μιας και εμεις δεν ξερουμε τι περιεχει μεσα?

και ξαναλεω. καλυτερα να βαζει μεσα στο παλιοσεικερ αυτος οτι στην ευχη θελει, παρα να τα περνει ετοιματζιδικα.



εδω εισαι. ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα. ειναι ολοι διαφορετικοι υδατανθρακες.;)

<Αν και εγώ είμαι της άποψης να φτιάχνεις μόνος σου ό,τι θες, το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο και πιστεύω είναι πολύ καλό για post. Ειδικά για κάποιον που δεν έχει την εμπειρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο από μόνος του.> αυτό που έγραψα το διάβασες? ξαναλέω είμαι υπέρ των δικών μου δημιουργημάτων (να σου πω ότι όγκου έχω πάρει δύο φορές μόνο στη ζωή μου και αυτές αποτελούνταν από υδατάνθρακα Οats) απλά για έναν αρχάριο δεν είναι απαραίτητα κακές όλες (αν και 7-8 στις 10 είναι, θέλει ψάξιμο). Δεν κατάλαβα γιατί αρπάχτηκες...:unsure:

LOBBY
11-05-11, 19:24
και το λες και το ξανα λες, μιας και εμεις δεν ξερουμε τι περιεχει μεσα?

και ξαναλεω. καλυτερα να βαζει μεσα στο παλιοσεικερ αυτος οτι στην ευχη θελει, παρα να τα περνει ετοιματζιδικα.



εδω εισαι. ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα. ειναι ολοι διαφορετικοι υδατανθρακες.;)

ναι οκ γιαννη κσερεις καποιον συγκεκριμενο υδατανθρακα να μου προτεινεις? (μαρκα)

giannis64
11-05-11, 19:29
<Αν και εγώ είμαι της άποψης να φτιάχνεις μόνος σου ό,τι θες, το συγκεκριμένο είναι πολύ προσεγμένο και πιστεύω είναι πολύ καλό για post. Ειδικά για κάποιον που δεν έχει την εμπειρία να φτιάξει κάτι αντίστοιχο από μόνος του.> αυτό που έγραψα το διάβασες? ξαναλέω είμαι υπέρ των δικών μου δημιουργημάτων (να σου πω ότι όγκου έχω πάρει δύο φορές μόνο στη ζωή μου και αυτές αποτελούνταν από υδατάνθρακα Οats) απλά για έναν αρχάριο δεν είναι απαραίτητα κακές όλες (αν και 7-8 στις 10 είναι, θέλει ψάξιμο). Δεν κατάλαβα γιατί αρπάχτηκες...:unsure:

συμφωνω στο παραπανω. και δεν αρπαχτηκα. αν αρπαζομουν και σμαιλ θα εβαζα, αλλα και θα το καταλαβενες.;)

giannis64
11-05-11, 19:32
ναι οκ γιαννη κσερεις καποιον συγκεκριμενο υδατανθρακα να μου προτεινεις? (μαρκα)


ξεχσα να σου παραθεσω το τοπικ. σορρυ.

Waxymaize ή Vitargo ή Μαλτοδεξτρίνη/Δεξτρόζη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7081-Waxymaize-ή-Vitargo-ή-Μαλτοδεξτρίνη-Δεξτρόζη)

LOBBY
11-05-11, 20:01
ξεχσα να σου παραθεσω το τοπικ. σορρυ.

Waxymaize ή Vitargo ή Μαλτοδεξτρίνη/Δεξτρόζη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7081-Waxymaize-ή-Vitargo-ή-Μαλτοδεξτρίνη-Δεξτρόζη)

thanks γιαννης

LOBBY
14-05-11, 12:16
ρε παιδιά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Είναι σα να ρωτάει να πάρω κρεατίνη ή πρωτείνη και να του λες πρωτείνη. Εγώ προτείνω και τα δύο. Το cyclone μετά την προπόνηση.την whey ανάλογα τις πρωτεινικές του ανάγκες. 1 με 2 σκουπ είναι μια χαρά. Καλημερα φιλε πειρα τελικα το syclone που μου προτεινες αλλα αναρωτιεμε ρε συ εχει τοσο χαλια γευση?? και επισης η διαλυτοτητα του δεν ειναι καθολου καλη (το χτυπαω πολυ ωρα στο σεικερ και παλι εχει κοκους) ετσι ειναι γενικα?? το εχεις δοκιμασει εσυ?? σκεφτομαι και λεω λες να ειναι λιγμενο??? αν και η ημερομηνια λεει 2/2012.