PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια κλασσική ερώτηση με εμφανή απάντηση από άτομα που γνωρίζουν για πρωτείνη?



AnidaiosGR
10-05-11, 22:28
Καλησπέρα και απο εμένα.

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ καλώς σας βρίσκω όλους,έχω και εγώ σαν ανίδαιος μια ερώτηση περί συμπληρώματος διατροφής.Λόγω οτι ξανά μπήκα σε πρόγραμμα γυμναστικής.

Κάποιες πληροφορίες, 1.82 ύψος και 74 κιλά,μυική μαζά νορμάλ ,κοιλιά λίγο παραπάνω απο το κανονικό ,και "αδύναμα" χερια αλλά καλήγραμμα.

Γενικά είμαι αθλητικός τύπος(λόγω αθλημάτων που έκανα,αρκετά χρόνια),ήμουν απο μικρός,εδώ και 1 χρόνο περίπου είχα σταματήσει το γυμναστήριο έκανα περίπου 2 χρόνια πριν το σταματήσω.Λόγω προβλήματος,εφόσων πλέον όλα καλά ξανα ξεκίνησα.Είμαι ακόμα στην αρχή,αλλά δεν βιάζομαι όλα στον καιρό τους ,αρκεί να προλαβαίνουμε.

Σκέφτομαι να πάρω σε λίγο καιρό κάποια πρωτείνη εφόσων μπεί σε έναν ΑΛΦΑ ρυθμό ο οργανισμός να του δώσω το εξτρά φαγητό που τρώγετε κατά την διάρκεια τις ημέρες σε δουλειές και κούραση,το θέμα τι είναι καλύτερο να πάρω σε πρωτείνη ?

Μου είπαν για την WarriorLab Complete 8. Αν θυμάμαι καλά είχε παραπάνω υδατάνθρακες απο μία κανονική.

Σημείωση δεν έχω πάρει ποτέ μου :)

Να'στε καλά περιμένω απαντήσεις σας :)

Kaloutsikos
10-05-11, 22:54
Καλησπέρα και απο εμένα.

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ καλώς σας βρίσκω όλους,έχω και εγώ σαν ανίδαιος μια ερώτηση περί συμπληρώματος διατροφής.Λόγω οτι ξανά μπήκα σε πρόγραμμα γυμναστικής.

Κάποιες πληροφορίες, 1.82 ύψος και 74 κιλά,μυική μαζά νορμάλ ,κοιλιά λίγο παραπάνω απο το κανονικό ,και "αδύναμα" χερια αλλά καλήγραμμα.

Γενικά είμαι αθλητικός τύπος(λόγω αθλημάτων που έκανα,αρκετά χρόνια),ήμουν απο μικρός,εδώ και 1 χρόνο περίπου είχα σταματήσει το γυμναστήριο έκανα περίπου 2 χρόνια πριν το σταματήσω.Λόγω προβλήματος,εφόσων πλέον όλα καλά ξανα ξεκίνησα.Είμαι ακόμα στην αρχή,αλλά δεν βιάζομαι όλα στον καιρό τους ,αρκεί να προλαβαίνουμε.

Σκέφτομαι να πάρω σε λίγο καιρό κάποια πρωτείνη εφόσων μπεί σε έναν ΑΛΦΑ ρυθμό ο οργανισμός να του δώσω το εξτρά φαγητό που τρώγετε κατά την διάρκεια τις ημέρες σε δουλειές και κούραση,το θέμα τι είναι καλύτερο να πάρω σε πρωτείνη ?

Μου είπαν για την WarriorLab Complete 8. Αν θυμάμαι καλά είχε παραπάνω υδατάνθρακες απο μία κανονική.

Σημείωση δεν έχω πάρει ποτέ μου :)

Να'στε καλά περιμένω απαντήσεις σας :)

Για μένα ψάξε άλλη μάρκα.

AnidaiosGR
10-05-11, 22:58
εφόσων μου απάντησες στο θέμα και μπήκες και στον κόπο να διαβάσεις το κείμενο μου ,κάνε μου και την πρόταση σου φυσικά και εαν κοιτάω σωστά για την πρωτείνη... ?

Txc
10-05-11, 23:06
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

sofos
10-05-11, 23:14
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

gaspari=απατεωνες?και δε δουλεψε σε σενα?τι να σου δουλεψει? :unsure::unsure:

RAMBO
10-05-11, 23:15
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

πολλεσ δεν εχουν εγριση αλλα μονο γνωστοποιηση του εοφ.
η gaspari τι δεν δουλεψε ?οσο διαφορα θα ειχεσ με κοτοπουλο η τονο θα ειχεσ και με την πρωτεινη δεν ειναι αναβολικα
η nitrotech ειναι στοκοσ.και γενικα η εταιρια ειναι αναξιοπιστη

sofos
10-05-11, 23:17
πολλεσ δεν εχουν εγριση αλλα μονο γνωστοποιηση του εοφ.
η gaspari τι δεν δουλεψε ?οσο διαφορα θα ειχεσ με κοτοπουλο η τονο θα ειχεσ και με την πρωτεινη δεν ειναι αναβολικα
η nitrotech ειναι στοκοσ.και γενικα η εταιρια ειναι αναξιοπιστη

:clap: βασικα οχι στοκος αλλα απατη εχει μεσα καποια καλα συστατικα,αλλα σε δοσεις που ουτε ενα μυρμηγκι δε θα βοηθουσαν...

Stamer
10-05-11, 23:18
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

χαχαχα gaspari απατεωνες λεει δεν παμε καλααααα

Kaloutsikos
10-05-11, 23:27
εφόσων μου απάντησες στο θέμα και μπήκες και στον κόπο να διαβάσεις το κείμενο μου ,κάνε μου και την πρόταση σου φυσικά και εαν κοιτάω σωστά για την πρωτείνη... ?

Φτιάξε πρώτα μια σωστή διατροφή που είναι το κυρίως θέμα και μετά παίρνεις πρωτεΐνη.

Η πρωτεΐνη δεν έχει ιδιότητες π.χ. να τουμπανιάζεσαι, είτε φας κοτόπουλο είτε ποιείς πρωτεΐνη είναι το ίδιο πράγμα, η μάλλον υπερισχύει το κοτόπουλο! :)


Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

Οπως κατάλαβες μας ξεσήκωσες για τα καλά!
Και γω λέω τόσο καιρό που παίρνω την myofusion γιατί δεν φουσκώνω ρε γαμώτο, τώρα εξειγήτε! :P:green:

RAMBO
10-05-11, 23:35
Φτιάξε πρώτα μια σωστή διατροφή που είναι το κυρίως θέμα και μετά παίρνεις πρωτεΐνη.

Η πρωτεΐνη δεν έχει ιδιότητες π.χ. να τουμπανιάζεσαι, είτε φας κοτόπουλο είτε ποιείς πρωτεΐνη είναι το ίδιο πράγμα, η μάλλον υπερισχύει το κοτόπουλο! :)



Οπως κατάλαβες μας ξεσήκωσες για τα καλά!
Και γω λέω τόσο καιρό που παίρνω την myofusion γιατί δεν φουσκώνω ρε γαμώτο, τώρα εξειγήτε! :P:green:


ψιτ βρεθηκε το μυστικο τησ μυικησ αναπτυξησ, ..νιτροτεκ και all star που πασ με myofusion,
:rolf::rolf::rolf:

KATERINI 144
10-05-11, 23:41
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )μου αρεσει που δεν γράφεις ενα ''ισως'' η ενα ''νομίζω'' αλλα εισαι απόλυτα σίγουρος γιαυτα που λες και προτείνεις στο επίσης αρχάριο φιλο μας...

@ AnidaiosGR διαβασε εδω για τις Πρωτείνες (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?29-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82)ωστε να μάθεις τη ειναι και πως δουλεύουν

υσ : ο τίτλος του θέματος κορυφή :green:

Kaloutsikos
10-05-11, 23:45
ψιτ βρεθηκε το μυστικο τησ μυικησ αναπτυξησ, ..νιτροτεκ και all star που πασ με myofusion,
:rolf::rolf::rolf:

Να αμα δεν ξέρεις αυτά παθαίνεις! :P

sobral
11-05-11, 00:05
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

φίλε με όλο το σεβασμό επειδή φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα από ελέγχους συμπληρωμάτων, μάθε την διαφορά έγκρισης και γνωστοποίησης από τον ΕΟΦ. Και αν δεν ξέρεις κάτι σίγουρα καλό είναι να μην το αναφέρεις με σιγουριά. ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν έχει έγκριση. Προτείνεις προϊόν της Muscletech και νομίζεις ότι έχει έγκριση επειδή έχει το ψεύτικο αυτοκολλητάκι που λέει έγκριση. Λίγες είναι οι εταιρίες με πολύ καλούς ελέγχους και πίστεψε με δεν είναι από τις πολύ γνωστές. Άλλο μάρκετινγκ άλλο αξιοπιστία. Φιλικά...:welcome:

Lao
11-05-11, 00:15
φίλε με όλο το σεβασμό επειδή φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα από ελέγχους συμπληρωμάτων, μάθε την διαφορά έγκρισης και γνωστοποίησης από τον ΕΟΦ. Και αν δεν ξέρεις κάτι σίγουρα καλό είναι να μην το αναφέρεις με σιγουριά. ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν έχει έγκριση. Προτείνεις προϊόν της Muscletech και νομίζεις ότι έχει έγκριση επειδή έχει το ψεύτικο αυτοκολλητάκι που λέει έγκριση. Λίγες είναι οι εταιρίες με πολύ καλούς ελέγχους και πίστεψε με δεν είναι από τις πολύ γνωστές. Άλλο μάρκετινγκ άλλο αξιοπιστία. Φιλικά...:welcome:

+1000 στη νιοστή :green:

Nico Cárdenas
11-05-11, 00:46
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )


Έχει απο το FDA αν σου λέει κάτι...

Lao
11-05-11, 01:03
Έχει απο το FDA αν σου λέει κάτι...

Off the record, ούτε η FDA λέει κάτι απ'όσο ξέρω. Στην πραγματικότητα, ο ΕΟΦ είναι ένας από τους καλύτερους Οργανισμούς παγκοσμίως και πέρα από το τι λέμε για το Κράτος, οι έλεγχοι που κάνει στα φάρμακα μια χαρά αυστηροί είναι.

Απλά, είναι Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων και όχι συμπληρωμάτων, γι'αυτό και δεν ασχολείται με αυτά. Ασχολείται μόνο εάν υπάρξει καταγγελία.

sobral
11-05-11, 01:05
Έχει απο το FDA αν σου λέει κάτι...

NSF θα εννοείς..:green: γενικά η ΟΝ μια χαρά είναι άσχετα με τις μούφες που τυχόν κυκλοφόρησαν ή κυκλοφορούν ακόμη δεν ξέρω. Τα (γνήσια) προϊόντα της είναι Good Manufacturing Practices (cGMPs) certificed. Τώρα αν εμπιστεύεται ο φίλος Muscletech και δεν εμπιστεύεται ΟΝ τι να πω:unsure: ........

sofos
11-05-11, 01:07
NSF θα εννοείς..:green: γενικά η ΟΝ μια χαρά είναι άσχετα με τις μούφες που τυχόν κυκλοφόρησαν ή κυκλοφορούν ακόμη δεν ξέρω. Τα (γνήσια) προϊόντα της είναι Good Manufacturing Practices (cGMPs) certificed. Τώρα αν εμπιστεύεται ο φίλος Muscletech και δεν εμπιστεύεται ΟΝ τι να πω:unsure: ........

ακριβως τα γνησια της ειναι πολυ κομπλε,το θεμα ειναι πως θα καταλαβαινουμε απο δω κ επειτα τα γνησια της :P:P:P

Lao
11-05-11, 01:10
Ό,τι έχω πάρει και εγώ από ΟΝ, μια χαρά ήταν. Είναι μεγάλη και αρκετά αξιόπιστη εταιρεία.

Πάντως, άμα βλέπεις ότι δουλεύουν την Muscletech ακόμα και οι Αμερικάνοι, κάτι τρέχει. :P

sobral
11-05-11, 01:13
Ό,τι έχω πάρει και εγώ από ΟΝ, μια χαρά ήταν. Είναι μεγάλη και αρκετά αξιόπιστη εταιρεία.

Πάντως, άμα βλέπεις ότι δουλεύουν την Muscletech ακόμα και οι Αμερικάνοι, κάτι τρέχει. :P

''ακομα'' γιατί ρε Λάο? αφού τους έχουν πρίξει στην διαφήμιση (βάλε και τα 20κιλά σε 1μήνα του promotion:green: χαχα) οι πιτσιρικάδες που δεν ξέρουν ψαρώνουν. Μετά ξυπνάνε, μαθαίνουν και πάνε σε άλλες.

Lao
11-05-11, 01:17
''ακομα'' γιατί ρε Λάο? αφού τους έχουν πρίξει στην διαφήμιση (βάλε και τα 20κιλά σε 1μήνα του promotion:green: χαχα) οι πιτσιρικάδες που δεν ξέρουν ψαρώνουν. Μετά ξυπνάνε, μαθαίνουν και πάνε σε άλλες.

Ναι ρε συ, αλλά πόση νοημοσύνη θέλει για να καταλάβουν ακόμα και οι Αμερικάνοι πιτσιρικάδες ότι μια εταιρεία που υπόσχεται κουλά πράγματα σε πολλά προϊόντα της είναι μούφα;

Τέσπα, το ζητούμενο είναι τι κάνουμε εμείς και απ'ότι βλέπω όποιος μπαίνει εδώ μέσα μαθαίνει τι τρέχει :thumbup:

Nico Cárdenas
11-05-11, 01:28
Ναι ρε συ, αλλά πόση νοημοσύνη θέλει για να καταλάβουν ακόμα και οι Αμερικάνοι πιτσιρικάδες ότι μια εταιρεία που υπόσχεται κουλά πράγματα σε πολλά προϊόντα της είναι μούφα;

Τέσπα, το ζητούμενο είναι τι κάνουμε εμείς και απ'ότι βλέπω όποιος μπαίνει εδώ μέσα μαθαίνει τι τρέχει :thumbup:

Για την Muscletech δεν λες?:unsure:

Προσωπικα δεν μου αρέσει (πιστεύω δεν ειναι ξεκάθαρα προιόντα). Πιστευω η ΟΝ είναι πολλύ καλύτερη...

Στην Αμερική ολοι οι "πιτσιρικάδες" Muscletech δουλευουν...

Lao
11-05-11, 01:31
Για την Muscletech δεν λες?:unsure:

Προσωπικα δεν μου αρέσει (πιστεύω δεν ειναι ξεκάθαρα προιόντα). Πιστευω η ΟΝ είναι πολλύ καλύτερη...

και όντος στην Αμερική ολοι οι "πιτσιρικάδες" Muscletech δουλευουν...

Ναι γι'αυτήν λέω.

Πάντως, το παράδειγμά της δείχνει πόσο αποδοτικό μπορεί να είναι το marketing. Όταν ο Χ, Ψ πιτσιρικάς βλέπει τον Cutler και τον κάθε Cutler να γίνεται τεράστιος και καλά με την βοήθεια της Muscletech, λογικό είναι να επηρεάζεται.

sobral
11-05-11, 01:32
Ναι ρε συ, αλλά πόση νοημοσύνη θέλει για να καταλάβουν ακόμα και οι Αμερικάνοι πιτσιρικάδες ότι μια εταιρεία που υπόσχεται κουλά πράγματα σε πολλά προϊόντα της είναι μούφα;

Τέσπα, το ζητούμενο είναι τι κάνουμε εμείς και απ'ότι βλέπω όποιος μπαίνει εδώ μέσα μαθαίνει τι τρέχει :thumbup:

πολύ σωστό το τελευταίο. Και να πω ότι δεν είμαι από τα άτομα που απορρίπτουν με τη μία τα πάντα αλλά όταν βλέπω εταιρίες χωρίς καμία βάση, δεν μπορώ να τις εμπιστευτώ. Η muscletech πχ πετάει λίγη κρεατίνη (και κάτι άλλα extract βλκείες) παντού! θες πολυβιταμίνη, θες αμινο θες whey (κ καλά) πρωτείνη τσουπ κ λίγη κρεατίνη.:P το μόνο που θα έπαιρνα θα ήταν καμιά isolate (αν και αυτή τπτ ιδιαίτερο 80αρα είναι). σόρρυ για το οφφ:green:

Nico Cárdenas
11-05-11, 01:35
πολύ σωστό το τελευταίο. Και να πω ότι δεν είμαι από τα άτομα που απορρίπτουν με τη μία τα πάντα αλλά όταν βλέπω εταιρίες χωρίς καμία βάση, δεν μπορώ να τις εμπιστευτώ. Η muscletech πχ πετάει λίγη κρεατίνη (και κάτι άλλα extract βλκείες) παντού! θες πολυβιταμίνη, θες αμινο θες whey (κ καλά) πρωτείνη τσουπ κ λίγη κρεατίνη.:P το μόνο που θα έπαιρνα θα ήταν καμιά isolate (αν και αυτή τπτ ιδιαίτερο 80αρα είναι). σόρρυ για το οφφ:green:

Ακριβώς!! τα προιόντα της δεν είναι ξεκάθαρα:thumbup:

Με λιγα λόγια σου πουλανε αχυρα για παντεσπάνι (δεν ειμαι συγουρος αν ειναι ετσι η ατάκα) και δεν ξέρεις και τι έχουν βάλει μέσα... Οι παλιοι θα καταλαβαίνουν που αναφέρομαι ;)

sobral
11-05-11, 01:38
Ακριβώς!! τα προιόντα της δεν είναι ξεκάθαρα:thumbup:

Με λιγα λόγια σου πουλανε αχυρα για παντεσπάνι (δεν ειμαι συγουρος αν ειναι ετσι η ατάκα) και δεν ξέρεις και τι έχουν βάλει μέσα... Οι παλιοι θα καταλαβαίνουν που αναφέρομαι ;)

φύκια για μεταξωτές κορδέλες πες καλύτερα χαχαχαχα!:P:P:) ναι με την nitrotech είχε βγει μία φήμη........

Nico Cárdenas
11-05-11, 01:38
Ευτυχώς που έχουμε το :bodybuildinggr: και στα γυμναστήρια έρχονται και ψαγμένα άτομα και τα συζητάμε αυτα τα πραγματα γιατι αλλιως "Ζησε Μαϊ μου να φας τρυφύλι..."

Kaloutsikos
11-05-11, 10:05
ακριβως τα γνησια της ειναι πολυ κομπλε,το θεμα ειναι πως θα καταλαβαινουμε απο δω κ επειτα τα γνησια της :P:P:P

Λογικά μόνο τα xtreme θα έχουν τα γνήσια, γι αυτό και οι τιμές είναι ανεβασμένες. :unsure:

AnidaiosGR
11-05-11, 15:59
πω πω παιδια πολυ γραψιμο επεσε,ενταξει ,ευχριστω για τις απαντησεις σας ,admin διαβασα αυτο που μου εδωσες για διαβασμα μπορω να πω εμαθα καποια πραγματα παραπανω.

Η διατροφη μου ειναι κανονικη δηλαδη μπηκε σε εναν ρυθμο ,το θεμα ειναι οταν με το καλο παρω την πρωτεινη σαν συμπληρωμα,ποια θα ηταν να διαλεξω για αρχη καλο ? με υδατανθρακες η απλη για αρχη?

Kaloutsikos
11-05-11, 16:16
πω πω παιδια πολυ γραψιμο επεσε,ενταξει ,ευχριστω για τις απαντησεις σας ,admin διαβασα αυτο που μου εδωσες για διαβασμα μπορω να πω εμαθα καποια πραγματα παραπανω.

Η διατροφη μου ειναι κανονικη δηλαδη μπηκε σε εναν ρυθμο ,το θεμα ειναι οταν με το καλο παρω την πρωτεινη σαν συμπληρωμα,ποια θα ηταν να διαλεξω για αρχη καλο ? με υδατανθρακες η απλη για αρχη?

Και για αρχή και στην πορεία πάρε καθαρή πρωτεΙνη τα gainer έχουν πολύ ζάχαρη.

Gaspari
11-05-11, 16:40
Εξαρτατε...

Θελεις καθαρη ή με υδατανθρακα και αλλα κολπα?

Αν θελεις καθαρη, εγω πρωτεινω της VPX zero carbs ή Αll stars isolate 94...

Aν θελεις με υδατανθρακα και αλλα κολπα, Nitrotech...

Gaspari = Απατεωνες ( σε μενα τουλαχιστον δεν δουλεψε )
ΟΝ = Δεν εχει εγκριση απο ΕΟΦ ( εγω δεν το ρισκαρω )

Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις και να πειραματιστεις...
Ολοι αυτο κανουμε και καναμε...
Ολες τις μαρκες πιστευω εχουμε δοκιμασει και κρινουμε...

+1 All stars ( Κορυφη για μενα )

Τι λές ρε μάστορα έτσι σου είπαν;
Δεν θα μπω στον κόπο να γράφω 500 σειρές ήδη είπαν αρκετά οι υπόλοιποι.

Κατ εμέ τοπ είναι η Gold standard της ON, την οποία και την έχω δουλέψει και ανεπιφύλακτα στην συστήνω. Μετά myofusion της Gaspari και μετά EAS κλπ.

COBRA_STYLE
11-05-11, 16:50
Λογικά μόνο τα xtreme θα έχουν τα γνήσια, γι αυτό και οι τιμές είναι ανεβασμένες. :unsure:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:χτυπησες φλεβα....μα για τα xtreme υπαρχει η βρωμα οτι εισαγουν μουφες ΟΝ απο τα γειτονακια μας:turtle:

Kaloutsikos
11-05-11, 16:57
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:χτυπησες φλεβα....μα για τα xtreme υπαρχει η βρωμα οτι εισαγουν μουφες ΟΝ απο τα γειτονακια μας:turtle:

Στο site της ON γιατί λέει πως εισάγει τα x-treme?

AnidaiosGR
11-05-11, 18:43
ωραία,ποια λέτε καλή για καθαρή πρωτείνη σαν πρόταση ? :thumbup:

Nico Cárdenas
11-05-11, 18:52
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:χτυπησες φλεβα....μα για τα xtreme υπαρχει η βρωμα οτι εισαγουν μουφες ΟΝ απο τα γειτονακια μας:turtle:

Πάλι καλά που μου τό είπες, έτοιμος ήμουν να πάω να αγοράσω μόλις κατέβενα GRE..:turtle:

sofos
11-05-11, 19:15
ωραία,ποια λέτε καλή για καθαρή πρωτείνη σαν πρόταση ? :thumbup:

αν παιρνεις απο xtreme χτυπα την mrm metabolic whey

AnidaiosGR
11-05-11, 20:25
δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα απο εκεί ,απλά αυτό γνωρίζω ώς μεγάλο κατάστημα.

Κάθε άποψη δεκτή όλο και κάποια γνώμη θα υπερισχύσει... :)

Ramrod
12-05-11, 02:37
δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα απο εκεί ,απλά αυτό γνωρίζω ώς μεγάλο κατάστημα.

Κάθε άποψη δεκτή όλο και κάποια γνώμη θα υπερισχύσει... :)

Αν δε σε νοιάζει πολύ η γευση πάρε την instant whey (reflex). Απο γευση η καλύτερη για μένα είναι η Whey Shake (syntrax). Αλλά γενικά η πρωτεϊνη είναι λιγάκι υποκειμενικό θέμα και τι αρέσει στον καθένα...δοκίμασε μια για αρχή και θα δεις.

Txc
12-05-11, 12:56
φίλε με όλο το σεβασμό επειδή φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα από ελέγχους συμπληρωμάτων, μάθε την διαφορά έγκρισης και γνωστοποίησης από τον ΕΟΦ. Και αν δεν ξέρεις κάτι σίγουρα καλό είναι να μην το αναφέρεις με σιγουριά. ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν έχει έγκριση. Προτείνεις προϊόν της Muscletech και νομίζεις ότι έχει έγκριση επειδή έχει το ψεύτικο αυτοκολλητάκι που λέει έγκριση. Λίγες είναι οι εταιρίες με πολύ καλούς ελέγχους και πίστεψε με δεν είναι από τις πολύ γνωστές. Άλλο μάρκετινγκ άλλο αξιοπιστία. Φιλικά...:welcome:

Δεν ξερω αν ειναι παραμυθια ή οχι...

Μπροστα μου εχω κουτι πρωτεινης που λεει < ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΟΦ >>

Σε κουτι της ΟΝ, δεν υπαρχει...

Τωρα αν ειναι ψευτικο, δεν εχω ιδεα...

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ GASPARI? Λεω εγω τωρα...

RAMBO
12-05-11, 13:00
τι να σου δουλεψει??????
οταν τρωωσ κοτοπουλο σου δουλευει τπτ?????????
απλα η νιτροτεκ εχει κρεατινη και αλλα καλουδια και σε πρηζουν και δινουν ενεργεια.
οσο για το αυτοκολλητακι διαβασε το πιο προσεκτικα και θα δεισ γραφει ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΕΟΦ......ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ!ειναι απλα ενα αυτοκολλητακι ψευτικο

Txc
12-05-11, 13:08
Τι λές ρε μάστορα έτσι σου είπαν;
Δεν θα μπω στον κόπο να γράφω 500 σειρές ήδη είπαν αρκετά οι υπόλοιποι.

Κατ εμέ τοπ είναι η Gold standard της ON, την οποία και την έχω δουλέψει και ανεπιφύλακτα στην συστήνω. Μετά myofusion της Gaspari και μετά EAS κλπ.

Gold standard της ΟΝ παιδια απο xtremestores απο την Βουλγαρια, αντι για πρωτεινη - εχει αλευρι μεσα! Πρωτης Ποιοτητας!

Txc
12-05-11, 13:11
τι να σου δουλεψει??????
οταν τρωωσ κοτοπουλο σου δουλευει τπτ?????????
απλα η νιτροτεκ εχει κρεατινη και αλλα καλουδια και σε πρηζουν και δινουν ενεργεια.
οσο για το αυτοκολλητακι διαβασε το πιο προσεκτικα και θα δεισ γραφει ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΕΟΦ......ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ!ειναι απλα ενα αυτοκολλητακι ψευτικο

<< ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ Ε.Ο.Φ >> λεει σε μενα το κουτι πρωτεινης της All Stars...

Διπλα μου το εχω...

Αυτοκολλητο ειναι, αλλα δεν νομιζω να το βαζουν ετσι και να το πουλανε...

Τοσο απλο ειναι? Νομοι δεν υπαρχουν?

Για μενα φτηνο = κακη ποιοτητα...

Αλλο Fiat και αλλο Αston Martin, πως να το κανουμε?

Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...
Λετε να παιζουν το brand name τους κορονα γραμματα βγαζωντας κακης ποιοτητας προιοντα?
Για την Muscletech λεω...

Oι 3 τελευταιες προτασεις ειναι για μερικους που κατακρινουν την Muscletech...

Τοσο καλο marketing?
Oi αλλες εταιρειες ( Gaspari px ) δεν εχουν marketing? Εχουν και παραεχουν, κατι αλλο δεν εχουν, τι? Ποιοτητα θα ελεγα εγω...

Τωρα αν ειναι ακριβα τα προιοντα της Muscletech? Hmm οτι δινεις παιρνεις, ετσι παει...

kobigeokobi
12-05-11, 13:38
Καλησπέρα και απο εμένα.

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ καλώς σας βρίσκω όλους,έχω και εγώ σαν ανίδαιος μια ερώτηση περί συμπληρώματος διατροφής.Λόγω οτι ξανά μπήκα σε πρόγραμμα γυμναστικής.

Κάποιες πληροφορίες, 1.82 ύψος και 74 κιλά,μυική μαζά νορμάλ ,κοιλιά λίγο παραπάνω απο το κανονικό ,και "αδύναμα" χερια αλλά καλήγραμμα.

Γενικά είμαι αθλητικός τύπος(λόγω αθλημάτων που έκανα,αρκετά χρόνια),ήμουν απο μικρός,εδώ και 1 χρόνο περίπου είχα σταματήσει το γυμναστήριο έκανα περίπου 2 χρόνια πριν το σταματήσω.Λόγω προβλήματος,εφόσων πλέον όλα καλά ξανα ξεκίνησα.Είμαι ακόμα στην αρχή,αλλά δεν βιάζομαι όλα στον καιρό τους ,αρκεί να προλαβαίνουμε.

Σκέφτομαι να πάρω σε λίγο καιρό κάποια πρωτείνη εφόσων μπεί σε έναν ΑΛΦΑ ρυθμό ο οργανισμός να του δώσω το εξτρά φαγητό που τρώγετε κατά την διάρκεια τις ημέρες σε δουλειές και κούραση,το θέμα τι είναι καλύτερο να πάρω σε πρωτείνη ?

Μου είπαν για την WarriorLab Complete 8. Αν θυμάμαι καλά είχε παραπάνω υδατάνθρακες απο μία κανονική.

Σημείωση δεν έχω πάρει ποτέ μου :)

Να'στε καλά περιμένω απαντήσεις σας :)

Bασικα θα πρεπει να ξεκαθαρισεις για τι χρηση τη θες, αναμεσα στα γευματα;;πριν κ μετα τη προπονηση;;κατα την αποψη μου για πριν κ μετα τις προπονησεις οι υδρολυμενες ειναι ιδανικες αλλα τσιμπημενες στη τιμη τους.Εχω δοκιμασει την ΟΝ, την υδρολυμενη της DYMATIZE, προσφατα της Warrior lab , εδω κ μια βδομαδα χρησιμοπιω τη PRO PLEX της ALL STAR.
H PRO PLEX εχει διαφορες πηγες πρωτεινης γρηγορης κ αργης αφομιωσης γιαυτο ειπα να τη δοκιμασω κ σαν γευση δεν υπαρχει THE BEST νομιζεις οτι πινεις MILK SHAKE!!!!!γενικα αν φτιαξεις ενα πλανο σωστης διατροφης η πρωτεινη δε παιζει το σημαντικοτερο ρολο..κατα την αποψη οχι WARRIOR LAB.
Ξεκινας κ πειραματιζεσαι..

sofos
12-05-11, 13:38
<< ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ Ε.Ο.Φ >> λεει σε μενα το κουτι πρωτεινης της All Stars...

Διπλα μου το εχω...

Αυτοκολλητο ειναι, αλλα δεν νομιζω να το βαζουν ετσι και να το πουλανε...

Τοσο απλο ειναι? Νομοι δεν υπαρχουν?

Για μενα φτηνο = κακη ποιοτητα...

Αλλο Fiat και αλλο Αston Martin, πως να το κανουμε?

Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...
Λετε να παιζουν το brand name τους κορονα γραμματα βγαζωντας κακης ποιοτητας προιοντα?
Για την Muscletech λεω...

Oι 3 τελευταιες προτασεις ειναι για μερικους που κατακρινουν την Muscletech...

Τοσο καλο marketing?
Oi αλλες εταιρειες ( Gaspari px ) δεν εχουν marketing? Εχουν και παραεχουν, κατι αλλο δεν εχουν, τι? Ποιοτητα θα ελεγα εγω...

Τωρα αν ειναι ακριβα τα προιοντα της Muscletech? Hmm οτι δινεις παιρνεις, ετσι παει...

ενω η gaspari δεν βγαζει ποιοτικα προιοντα και ειναι πισω σε πωλησεις?lol:doh::doh:

RAMBO
12-05-11, 13:58
<< ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ Ε.Ο.Φ >> λεει σε μενα το κουτι πρωτεινης της All Stars...

Διπλα μου το εχω...

Αυτοκολλητο ειναι, αλλα δεν νομιζω να το βαζουν ετσι και να το πουλανε...

Τοσο απλο ειναι? Νομοι δεν υπαρχουν?

Για μενα φτηνο = κακη ποιοτητα...

Αλλο Fiat και αλλο Αston Martin, πως να το κανουμε?

Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...
Λετε να παιζουν το brand name τους κορονα γραμματα βγαζωντας κακης ποιοτητας προιοντα?
Για την Muscletech λεω...

Oι 3 τελευταιες προτασεις ειναι για μερικους που κατακρινουν την Muscletech...

Τοσο καλο marketing?
Oi αλλες εταιρειες ( Gaspari px ) δεν εχουν marketing? Εχουν και παραεχουν, κατι αλλο δεν εχουν, τι? Ποιοτητα θα ελεγα εγω...

Τωρα αν ειναι ακριβα τα προιοντα της Muscletech? Hmm οτι δινεις παιρνεις, ετσι παει...


δεν ξερεισ τι σου γινετε.φιλικα:toast:.
κανε οτι νομιζεισ

sofos
12-05-11, 14:01
δεν ξερεισ τι σου γινετε.φιλικα:toast:.
κανε οτι νομιζεισ

:clap::thumbup:

RAMBO
12-05-11, 14:17
Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...



:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

beefmeup
12-05-11, 15:00
Δεν ξερω αν ειναι παραμυθια ή οχι...

Μπροστα μου εχω κουτι πρωτεινης που λεει < ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΟΦ >>



αν εισαι στην αθηνα παρε το κουτι με το αυτοκολητο,κ πηγαινε με το μετρο σταση "νομισματοκοπειο",ο ΕΟΦ ειναι απεναντι..

δειξτους του κουτι,κ ζητα να σου δωσουν το χαρτι με την εγκριση..κ μετα ποσταρε το να το δουμε.

ο,τι εγκριση εχει η εταιρια αυτη στην ελλαδα εχουν κ ολα τα υπολοιπα που κυκλοφορουν το γραφουν δεν το γραφουν πανω.

Ramrod
12-05-11, 15:19
Για μενα φτηνο = κακη ποιοτητα...

Αλλο Fiat και αλλο Αston Martin, πως να το κανουμε?

Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...
Λετε να παιζουν το brand name τους κορονα γραμματα βγαζωντας κακης ποιοτητας προιοντα?
Για την Muscletech λεω...

Τωρα αν ειναι ακριβα τα προιοντα της Muscletech? Hmm οτι δινεις παιρνεις, ετσι παει...

Δηλαδή σύφωνα με αυτά που λες η aston martin πουλάει περισσότερο απο τη fiat?

Και αφού δε παιζει να ρισκάρουν την ποιότητα, με το hydroxycut πως εξηγούνται αυτά που έγιναν?

Ακριβά εγω δε θα το έλεγα ότι είναι...κανονικές τιμές έχουν, απλά στις ίδιες τιμές βρίσκεις καλύτερα προϊόντα.

Panagiot1s
12-05-11, 15:22
<< ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ Ε.Ο.Φ >> λεει σε μενα το κουτι πρωτεινης της All Stars...

Διπλα μου το εχω...

Αυτοκολλητο ειναι, αλλα δεν νομιζω να το βαζουν ετσι και να το πουλανε...



Και όμως φίλε στην συγκεκριμενη αλυσιδα καταστηματων τα αυτοκολλητακια΄''με την εγκριση του ε.ο.φ'' τα βαζουν ετσι. Ειναι δικια τους πρωτοβουλια. . Απορώ πως δεν τους έχουν πιάσει ακόμα. Αν παρατηρήσεις τα περισσότερα προϊόντα έχουν από μπροστά το αυτοκόλλητο και από πίσω στο χαρτί με τις οδηγίες πάνω αριστερά (ή δεξιά δεν θυμάμαι) γράφουν ‘’Αρ. γνωστοποίησης Ε.Ο.Φ …..’’ . Ψώνιζα και εγώ κάποτε από την συγκεκριμένη αλυσίδα. Γενικά πολύ λίγα προϊόντα έχουν έγκριση εοφ. Εγώ προσωπικά δεν έχω βρει ακόμα.
Τώρα για το ‘’ότι πληρώνεις παίρνεις’’ κατά τη γνώμη μου ούτε αυτό ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις. Για παράδειγμα στη μουσκλτεκ ένα μεγάλο ποσοστό των χρημάτων που δίνεις πάνε στις διαφημίσεις τους. Βάζουν μέσα στα προϊόντα τους ένα σορό βλακίτσες για να δικαιολογήσουν την υψηλή τιμή και ‘’εσύ’’ νομίζεις ότι πληρώνεις ‘’αναβολικά’’.

Φίλε AnidaiosGR κατά τη γνώμη μου μην πάρεις πρωτεΐνη όγκου γιατί πολλά από τα χρήματα που θα δώσεις θα έχουν πάει σε ‘’ψωμιά’’ και ζάχαρες χωρίς να το ξέρεις. Πάρε μία απλή whey 80% όπως αυτές που σου έχουν προτείνει πιο πάνω τα παιδία και παίρνε περίπου 40 γραμμάρια σκόνης μετά την προπόνηση. Τις θερμίδες σου για γράμμωση η όγκο προσπάθησε να τις ελέγξεις μέσα από την διατροφή σου. Λίγο δύσκολο για αρχή. Ψάξε στο forum και θα βρεις ότι θες..

sobral
12-05-11, 15:44
<< ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ Ε.Ο.Φ >> λεει σε μενα το κουτι πρωτεινης της All Stars...

Διπλα μου το εχω...

Αυτοκολλητο ειναι, αλλα δεν νομιζω να το βαζουν ετσι και να το πουλανε...

Τοσο απλο ειναι? Νομοι δεν υπαρχουν?

Για μενα φτηνο = κακη ποιοτητα...

Αλλο Fiat και αλλο Αston Martin, πως να το κανουμε?

Αυτο που ειπες ακριβως για την Nitrotech κατα λεξη...

Πρωτη εταιρεια ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ σε πωλησεις ειναι, στην γωνια τους περιμενουν που θα κανουν το λαθος στην ποιοτητα...
Λετε να παιζουν το brand name τους κορονα γραμματα βγαζωντας κακης ποιοτητας προιοντα?
Για την Muscletech λεω...

Oι 3 τελευταιες προτασεις ειναι για μερικους που κατακρινουν την Muscletech...

Τοσο καλο marketing?
Oi αλλες εταιρειες ( Gaspari px ) δεν εχουν marketing? Εχουν και παραεχουν, κατι αλλο δεν εχουν, τι? Ποιοτητα θα ελεγα εγω...

Τωρα αν ειναι ακριβα τα προιοντα της Muscletech? Hmm οτι δινεις παιρνεις, ετσι παει...

http://www.youtube.com/watch?v=-p4KSmy20fA

συγνώμη δεν μπόρεσα.:turtle: Αν ήσουν ένα συνετό παιδί που έλεγε τι νομίζει ή τι έχει ακούσει για κάτι, οκ θα σου μιλούσαμε όλοι καλύτερα. Αλλά και δεν έχεις γνώση επί του θέματος και επιμένεις για κάτι που δεν ξέρεις. Και κάνε αυτό που σου είπε ο devil που γνωρίζει καλύτερα απ όλους μας. Άμα βρεις στοιχεία γι αυτό που λες (την έγκριση δηλ) έλα να μας το πεις. Kαι για να μην έχουμε παρεξηγήσεις τα λεγόμενα σου είναι ό,τι να ναι όχι εσύ, εσύ μπορεί να είσαι το καλύτερο παιδί αλλά επι του θέματος δεν έχεις ιδέα. Φιλικά...

RAMBO
12-05-11, 15:49
σου λεμε 100 ατομα το ιδιο πραμα και δεν το καταλαβαινεισ.το τοπικ που ανοιξε ο φιλοσ λεει απο ατομα που γνωριζουν απο πρωτεινη και απο οτι φαινεται δεν ξερεισ τπτ.

beefmeup
12-05-11, 16:40
Και κάνε αυτό που σου είπε ο devil που γνωρίζει καλύτερα απ όλους μας.

τι εγραψε ο μητσος?

AnidaiosGR
12-05-11, 16:43
όπως το λέει το παλικάρι εγώ ρωτάω γενικά πράγματα,

τώρα εσείς το κάνατε τελείως Flame Topic,Μόνο για να λέτε για τις εταιρίες και κτλ. ευχαριστώ πάντως όσους βοήθησαν για να βρώ μια καλή, το βράδυ θα σας γράψω το διατροφολόγιο μου,

Επίσης θα επιλέξω και θα υπολογίζω με βάση τα κιλά κτλ. για να σας δώσω πληροφορίες.Να μου πείτε γνώμη .

Οι υδατάνθρακες έχουν διαφορά απο το απλό ?

RAMBO
12-05-11, 16:46
τι εννοεισ διαφορα απο το απλο?:unsure:

sobral
12-05-11, 17:25
τι εγραψε ο μητσος?

ούπς! γράψε λάθος boss:P:P εσύ το είπες αυτό με το Νομισματοκοπείο που είναι ο ΕΟΦ (να πάει να ζητήσει την έγκριση από εκεί).

AnidaiosGR
12-05-11, 18:26
εννοώ με υδατάνθρακες η όχι αυτό εννοώ απλό με συγχωρείς αλλά είμαι ζαλισμένος!

Txc
12-05-11, 19:30
Δεν θα ασχοληθω με αυτα που γραψατε, γιατι θα βγω OFF...

Προσωπικα εγω παιρνω καθαρη ειτε ειμαι σε ογκο ειτε σε γραμμωση και προσθετω εγω την ποσοτητα και τους υδατανθρακες που θελω...

RAMBO
12-05-11, 20:44
Δεν θα ασχοληθω με αυτα που γραψατε, γιατι θα βγω OFF...

Προσωπικα εγω παιρνω καθαρη ειτε ειμαι σε ογκο ειτε σε γραμμωση και προσθετω εγω την ποσοτητα και τους υδατανθρακες που θελω...


επιτελουσ εγραψεσ και κατι σωστο;)

freestyler
12-05-11, 20:59
πως την βλεπετε την whey gourmet?

RAMBO
12-05-11, 21:02
απογορευονται τα link καταστηματων.

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12560-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%95-%CE%95%CE%94%CE%A9-%CE%A0%CE%A1%CE%99%CE%9D-%CE%9D%CE%91-%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%99%CE%9E%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%9A%CE%91%CE%99%CE%9D%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%99%CE%9F-%CE%A4%CE%9F%CE%A0%CE%99%CE%9A-!!!

freestyler
12-05-11, 21:04
εμφανησε link η μ *λακια??/ για pic το πηγαινα σκ*ατα τα εκανα σορυ θα το σβησω...

freestyler
12-05-11, 21:07
διορθωθηκε...

RAMBO
12-05-11, 21:14
ανεβασε την φωτο και φτιαξε το θεμα.δεσ το λινκ που σου εδωσα.ΠΡΩΤΑ ψαξε στην αναζητηση γιατι μπορει αυτο που θεσ να ηπαρχει ........

AnidaiosGR
12-05-11, 21:35
άρα το καλύτερο είναι να παίρνεις δηλαδή σκέτη και να συμπληρώνεις εσύ υδατάνθρακες ?

Με βάση ποιο όριο και πάνω οι υδατάνθρακες γίνονται απειλιτικοί ? μέσα σε εισαγωγικά ... :)

Επίσης άνοιξα το θέμα της διατροφής που σας είπα ...

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14718-%CE_%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF_%CE%B7-%CF_%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF_-%CF_%CF_%CE%B9%CF_-%CF_%CF_%CF_%CF_%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF_-%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF_-%CE%B7-%CE%B5%CF_%CF_%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF_%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%AE-%CE%BC%CE%BF%CF_&p=371543#post371543

οποιος θέλει ας βοηθήσει ...:green:

RAMBO
12-05-11, 21:36
ναι ειναι καλυτερο γιατι ξερεισ τι ποιοτητα βαζεισ μεσα