PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για αμινοξεα/πολυβιταμινες.



CRASHDΪET
11-05-11, 19:52
παιδια δεν εχω παρει ποτε μου ουτε αμινοξεα ουτε πολυβιταμινες .. και σκεφτομαι να ξεκινησω εχω ψαξει στο φορουμ αλλα δεν μπορω να κατααβω ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι . τωρα σαν νεος θα ηθελα τα φωτα απο γνωστες και αν μπορουσανε να μου προτεινανε καποια αμινοξεα-πολυβιταμινες .

Kaloutsikos
12-05-11, 01:35
παιδια δεν εχω παρει ποτε μου ουτε αμινοξεα ουτε πολυβιταμινες .. και σκεφτομαι να ξεκινησω εχω ψαξει στο φορουμ αλλα δεν μπορω να κατααβω ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι . τωρα σαν νεος θα ηθελα τα φωτα απο γνωστες και αν μπορουσανε να μου προτεινανε καποια αμινοξεα-πολυβιταμινες .

Πολυβιταμήνες είναι καλές της Now foods (adam)

Απο αμινοξέα υπάρχουν σε χάπια,σκόνη,υγρά,
τι προτιμάς?

CRASHDΪET
12-05-11, 06:25
οτιδηποτε και να ειναι δε με πηραζει .. απλα να ειναι κατι καλο και δοκιμασμενο μην παρω καμια σαβουρα :P

procop
12-05-11, 12:38
οτιδηποτε και να ειναι δε με πηραζει .. απλα να ειναι κατι καλο και δοκιμασμενο μην παρω καμια σαβουρα :P

βασικα θα σ ελεγα για φτηνα και καλα να παρεις
1.πολυβιταμινες mdy multimax (22 e) απο ελλαδα....
2.αμινοξεα ειναι αναλογα αν θες bcaa για μεσα στην προπονηση η αν θες αμινοξεα για πριν και μετα την προπονα.
αν εχεις πρωτεινη τοτε μην παρεις αμινοξεα αλλα bcaa....
αμινοξεα σε χαπια προτεινω της dymatize κατι μπλε κουμπια π για να κατεβουν κοκκινιζεις:green:
για σκονη αν θες σε bcaa προτεινω τα usp labs -modern bcaa 8:1:1 αναλογια σε λευκινη...η για περισσοτερες δοσεις τα san pro 5500 π εχουν και b αλανινη για τσιτες(100 δοσεις και απο ελλαδα κανουν γυρω στα 50 ευρω)
αν θες αμινοξεα σε σκονη(οχι bcaa) τοτε θα σ ελεγα xtend...scivation

CRASHDΪET
13-05-11, 13:59
ευχαριστω προκοπ..θα τα ψαξω στα χτρεμε στορς λες να εχει?? αν οχι απο που μπορω να βρω?? επισης χρησιμοποιω ηδη μια Whey optimum Gold Standard απο αμινοξεα δλδ αν παρω να παρω για πριν και μετα την προπονα??

Kaloutsikos
14-05-11, 00:07
2.αμινοξεα ειναι αναλογα αν θες bcaa για μεσα στην προπονηση η αν θες αμινοξεα για πριν και μετα την προπονα. Ta bcaa είναι για πριν!

αν θες αμινοξεα σε σκονη(οχι bcaa) τοτε θα σ ελεγα xtend...scivation Αυτά είναι bcaa.


ευχαριστω προκοπ..θα τα ψαξω στα χτρεμε στορς λες να εχει?? αν οχι απο που μπορω να βρω?? επισης χρησιμοποιω ηδη μια Whey optimum Gold Standard απο αμινοξεα δλδ αν παρω να παρω για πριν και μετα την προπονα??

Αφου έχεις πρωτεΐνη μην πάρεις καθόλου.

procop
14-05-11, 00:58
Αφου έχεις πρωτεΐνη μην πάρεις καθόλου.

τα bcaa ειναι για intra χρηση περισσοτερο,μπορεις και να τα παρεις και μετα αν και εγω θεωρω ειναι καλυτερα μεσα στην προπονηση.γνωμη μου

τωρα αν εχεις πρωτεινη, και θες κατι παρε bcaa για μεσα στην προπονα και ειμαι υπερ των usp labs modern bcaa, ειδικα αν θες να κανεις και αεροβιο.
αμινοξεα και πρωτεινη ειναι too much ,δεν χρειαζεται....επισης οπως σ ειπα αν θες και για intra χρηση με λιγο παραπανω τσιτες παρε τα san pro 5500.....
οσο για τα xtend , ειναι σε αναλογια 2:1:1 οποτε καλυτερα τα modern(εκανα λαθος π σ ειπα οτι ειναι αμινο).......
δεν μπορω να προτεινω μαγαζι για ευνοητους λογους....τα xtr τα εχουν απλα λιγο τσιμπημενα

Lao
14-05-11, 13:18
παιδια δεν εχω παρει ποτε μου ουτε αμινοξεα ουτε πολυβιταμινες .. και σκεφτομαι να ξεκινησω εχω ψαξει στο φορουμ αλλα δεν μπορω να κατααβω ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι . τωρα σαν νεος θα ηθελα τα φωτα απο γνωστες και αν μπορουσανε να μου προτεινανε καποια αμινοξεα-πολυβιταμινες .

Uni-Liver για αμινοξέα και όχι μόνο.

Από πολυβιταμίνες, Animal Pak, Opti-Men, Adam (softgels), Anavite.