PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη "γραμμωσησ"



den23
12-05-11, 15:50
μετά το πρωινό τρεξιμο
40gr whey
187 Kcal( 15gr υδατανθρακεϛ 20gr πρωτεινεϛ 4gr λιπαρα)

πρωινο
80gr βρώμη
250ml γάλα 0%
1 ολοκληρο αυγο
2 ασπραδια αυγου
480 Kcal(60gr υδατανθρακεϛ 29gr πρωτεινεϛ(20 ζωικεσ+9 φυτικεϛ) 12gr λιπαρα)

μεσημεριανό
200gr στήθος γαλοπούλας ή στήθος κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο κρέας ή ψάρι
100gr βρώμη
πράσινη σαλάτα + 40gr ελαιόλαδο
1040 Kcals (60gr υδατανθρακεϛ 71gr πρωτεινεϛ(60 ζωικεσ+11 φυτικεϛ) 52gr λιπαρα )

βραδυ
200gr στήθος γαλοπούλας ή στήθος κοτόπουλο ή μοσχαρίσιο κρέας ή ψάρι
μια φετα του τοαστ μαυρο yωμι
πράσινη σαλάτα + 20 gr ελαιόλαδο
570 Kcals(12gr υδατανθρακεϛ 60gr πρωτεινεϛ 24gr λιπαρα)


η διατροφη αυτή μου δίνει 2300 θερμιδεϛ και θέλω να προσθέσω άλλεϛ 200-300 το πολύ θερμιδεϛ αλλα χωρίϛ να αυξηθουν πρωτεινη λιπαρα γιατί από αυτά είμαι καλυμενοσ... όποιεϛ προτάσειϛ και διορθωσειϛ ευπροσδεκτεσ...


τα στατϛ μου είναι 80 κιλά 1.81 λιποϛ γύρω στο 16-17%(το μηχανιμα χεριων στη διαιτολογο με έβγαλε 14% οποτε προσθέτω λιγο) 19 χρονων... από συμπληρωματα θα χρησιμοποιώ το sida cordifolia(reflex) για λιποδιαλυth, 2 pack ανιμαλ νιτρο και το body octane high voltage(non-stimulant) preworkout, ένα scoop bc+eaa postworkout και τιϛ oranged triad για πολυβιταμινεϛ...

Devil
12-05-11, 16:28
η whey δεν ειναι λιγο περιεργη???? 15γρ υδατανθρακα??? πολλα δεν ειναι?

den23
12-05-11, 16:47
η whey δεν ειναι λιγο περιεργη???? 15γρ υδατανθρακα??? πολλα δεν ειναι?

ουσιαστικά είναι ένα μιγμα από την νυτρισπορτ την ισολατε μαζί με την τρυε μασϛ τηϛ βσν... :) είναι σωστά υπολογισμενα όλα απλά επειδή ειχα1 1 κιλο από τη μια και 700κατι γραμμαρια από την άλλη είπα να κάνω την χημεια... :P:P

Devil
12-05-11, 16:57
ουσιαστικά είναι ένα μιγμα από την νυτρισπορτ την ισολατε μαζί με την τρυε μασϛ τηϛ βσν... :) είναι σωστά υπολογισμενα όλα απλά επειδή ειχα1 1 κιλο από τη μια και 700κατι γραμμαρια από την άλλη είπα να κάνω την χημεια... :P:P

μαλιστα.... γιατι δεν βαζεις κανα γιαουρτακι πριν απο τον υπνο...

κοψε και λιγο πρωτεινη απο κανα μεσημεριανο/πρωινο και βαλε την αντιστηχη ποσοτητα σε υδατανθρακα....

πριν απο ποιο γευμα κανεις προπονηση????

den23
12-05-11, 17:07
μαλιστα.... γιατι δεν βαζεις κανα γιαουρτακι πριν απο τον υπνο...

κοψε και λιγο πρωτεινη απο κανα μεσημεριανο/πρωινο και βαλε την αντιστηχη ποσοτητα σε υδατανθρακα....

πριν απο ποιο γευμα κανεις προπονηση????

ανάμεσα στο μεσσημεριανο και στο βραδυνο είναι η προπονηση μου... άμα το βραδυνο το κάνω 170 γραμμαρια κρέαϛ αϛ πούμε και χωσω και ένα γιαουρτι πριν τον ύπνο που θα μου δώσει 8γρ πρωτεινη και αλλα 8 υδατανθρακα λεϛ να είναι οκ η διατροφη;;;

den23
12-05-11, 18:41
καμια ιδεα? :green:

Devil
12-05-11, 19:03
ανάμεσα στο μεσσημεριανο και στο βραδυνο είναι η προπονηση μου... άμα το βραδυνο το κάνω 170 γραμμαρια κρέαϛ αϛ πούμε και χωσω και ένα γιαουρτι πριν τον ύπνο που θα μου δώσει 8γρ πρωτεινη και αλλα 8 υδατανθρακα λεϛ να είναι οκ η διατροφη;;;

ναι μπορεις και να το κανεις ετσι....

αν και με προβληματιζει λιγο....επειδη δεν εχεις μετα το wo υδατανθρακες.... εγω ισως μετεφερα τους υδατανθρακες του πρωινου στο βραδινο....

Giannistzn
12-05-11, 19:36
ναι μπορεις και να το κανεις ετσι....

αν και με προβληματιζει λιγο....επειδη δεν εχεις μετα το wo υδατανθρακες.... εγω ισως μετεφερα τους υδατανθρακες του πρωινου στο βραδινο....

Ναι αλλα τρεξιμο πρωι πρωι και μετα να μην παιρνει υδ/κα? Θα του πεσει βαρυ για την υπολοιπη μερα πιστευω. Καλυτερα να το σπασει και να βαλει λιγο στο post wo, ή ακομα καλυτερα πιστευω, να βγαλει το ψωμι απο το βραδινο και να βαλει υδ/κα post wo

den23
12-05-11, 20:05
ναι μπορεις και να το κανεις ετσι....

αν και με προβληματιζει λιγο....επειδη δεν εχεις μετα το wo υδατανθρακες.... εγω ισως μετεφερα τους υδατανθρακες του πρωινου στο βραδινο....

είναι το θέμα που λέει και γιαννιϛ ότι μετά από τρεξιμο με αδειο στομαχι δεν θα την πολυπαλευω χωρίϛ υδατανθρακα... νόμιζα ότι όταν κάνουμε cutting πρέπει να αποφευγουμε υδατανθρακα προϛ τιϛ βραδινέϛ ωρεσ... οποτε να βάλω το μαυρο yωμι μαζί με τα αμινο η λιγη βρωμη του πρωινου μαζί με τα αμινο;; η πρέπει αναγκαστικά να πάω σε συμπληρωμα;;

lef
12-05-11, 21:01
περνεις τα αμινο και μετα πας για το γευμα σου που θα εχει και υδατανθρακες μεσα
καμια βραστη πατατα η ρυζι