PDA

Επιστροφή στο Forum : Καψιμο μυων σε περίοδο γράμμωσης



worfel
15-05-11, 21:17
Καλησπερα. Κανω γράμμωση εδώ και 2 βδομαδες. εχω παρατηρησει πως αρχισαν να "ξεφουσκώνουν" τα μπράτσα μου. Βεβαια, δεν εχω πεσει σε δυναμη στο γυμναστηριο, ομως εχω αυτην την εντυπωση κοιταζοντας τον εαυτο μου στον καθρεφτη. Έχω κατεβει συνολικα 5 περιπου κιλα (τα περισοτερα στην αρχη λογω υγρων). Σκεφτηκα να σταματησω αυτο το προγραμμα που κανω, όμως αφού ξεφουσκώνει η κοιλιά λεω να το συνεχίσω. Τι θα με συμβουλευατε να κανω?

Καθημερινα παιρνω 220γρ πρωτεινης, ειμαι 98 κιλα, 1.85. Εχω ανοιξει και θεμα στην διατροφη αν θελετε να δειτε τι τρώω.

Polyneikos
15-05-11, 21:40
Η κοιλια δεν θελεις να ξεφουσκωσει;Γιατι το παρουσιαζεις ως μειονεκτημα;
Γενικα ειναι κατι που παθαινουν αρκετοι στην περιοδο cutting,χανωντας υγρα να νομίζουν ότι χανονται μυς,γενικα με τα νερα φαινεται πιο μπαλαρισμενο το σωμα αλλα δεν παυει να ειναι θολο,ενω με την γραμμωση μπορει να φαίνεσαι πιο "μικρος" σε μεγεθος αλλα πιο εντυπωσιακος...
Εκτός αν παλι κανεις λαθος επιλογες στην διατροφη σου,οπότε υπάρχει περιπτωση να καταβολίζονται και οι μυς.

Αντωνης
15-05-11, 21:42
Προφανως ειχες αρκετο λιπος στα χερια....

worfel
15-05-11, 22:02
Η κοιλια δεν θελεις να ξεφουσκωσει;Γιατι το παρουσιαζεις ως μειονεκτημα;
Γενικα ειναι κατι που παθαινουν αρκετοι στην περιοδο cutting,χανωντας υγρα να νομίζουν ότι χανονται μυς,γενικα με τα νερα φαινεται πιο μπαλαρισμενο το σωμα αλλα δεν παυει να ειναι θολο,ενω με την γραμμωση μπορει να φαίνεσαι πιο "μικρος" σε μεγεθος αλλα πιο εντυπωσιακος...
Εκτός αν παλι κανεις λαθος επιλογες στην διατροφη σου,οπότε υπάρχει περιπτωση να καταβολίζονται και οι μυς.

Το "κοψιμο" της κοιλιας δεν το θεωρώ μειονέκτημα. Ισα ισα, γι'αυτό δεν εχω σταματήσει. Όμως το ότι δεν έχω πεσει σε δυναμη, δεν ειναι και απόδειξη οτι δεν εχω χάσει μυες?


Προφανως ειχες αρκετο λιπος στα χερια....

Ναι, είναι μια πιθανή εξήγηση.

tasos2
15-05-11, 23:18
Αφου δεν επεσες σε δυναμη δεν εχασες μυς. Οι μυς μαζευουν και υγρα. Μπορει να εχασες υγρα

Polyneikos
15-05-11, 23:32
Το "κοψιμο" της κοιλιας δεν το θεωρώ μειονέκτημα. Ισα ισα, γι'αυτό δεν εχω σταματήσει.


Οπως το εγραψες,ετσι το καταλαβα:unsure:


Σκεφτηκα να σταματησω αυτο το προγραμμα που κανω επειδη περα απο τα χερια αρχισε να ξεφουσκωνει και η κοιλια. Τι θα με συμβουλευατε να κανω?

worfel
15-05-11, 23:39
Οπως το εγραψες,ετσι το καταλαβα:unsure:

Ω ναι.. Δίκιο έχεις.. :thumbup: