PDA

Επιστροφή στο Forum : isolate με γαλα



sopi
16-05-11, 21:33
παιδες εχω την whey isolate της warriorlab και επειδη δεν θελω να παρω και πρωτεινη αργης αποροφησης εαν την πιω το βραδυ με γαλα τοτε θα αποροφατε αργα ολη την διαρκεια της νυχτας??

SeXperT
16-05-11, 21:46
ναι... αλλα μαλλον θα στην πουνε που ανοιξες καινουργιο θεμα για κατι που εχει ειπωθει πολλες φορες... οταν εχεις τετοιες αποριες να πηγαινεις στις Γενικες Ερωτήσεις Διατροφής.

sopi
16-05-11, 22:02
sory αλλα μηπως ξερεις σε ποσα ml νερο διαλυω το μεταπροπονητικο ροφημα που ειναι 30 γρ. whey και 60 γρ. carbo up?
ευχαριστω για την απαντηση

deluxe
17-05-11, 03:20
Δεν αξιζει να χαραμισεις την isolate για να την πινεις με γαλα το βραδυ! Τζαμπα λεφτα!

Kaloutsikos
17-05-11, 09:52
Δεν αξιζει να χαραμισεις την isolate για να την πινεις με γαλα το βραδυ! Τζαμπα λεφτα!

Θα συμφωνήσω και γω, καλύτερα πάρε μια απλή την επόμενη φορά,
εφόσον δεν μπορείς να αγοράσεις δύο πρωτεΐνες.

400 με 500 ml θα πρέπει να βάλεις επειδή έχεις και το Carbo Up.

jannous44
17-05-11, 11:27
παιδες εχω την whey isolate της warriorlab και επειδη δεν θελω να παρω και πρωτεινη αργης αποροφησης εαν την πιω το βραδυ με γαλα τοτε θα αποροφατε αργα ολη την διαρκεια της νυχτας??

ακριβως οπως ειπαν και οι αλλοι. μην χαραμιζεις τσαμπα την iso για το βραδυ παρε μια απλη. τωρα το γαλα δεν καθυστερει την αποροφηση τοσο πολυ οστε να σε κρατησει για 8-10 ωρες υπνου οπως εχουμε πει 10000 φορες. απλα αν προσθεσεις καλα λιπαρα μαζι με γαλα και πρωτεινη οπως π.χ αμυγδαλα πριν τον υπνο. θα καθυστερησουν την πεψει αυτη την ιδιοτητα εχουν τα λιπαρα. και παλι ομως οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο. αλλα τουλαχιστον σε καλυτερο βαθμο απο οτι το γαλα:thumbup:

sopi
17-05-11, 15:20
ευχαριστω παιδες για την βοηθεια ειστε πολυ ωραιοι:thumbup:

beefmeup
17-05-11, 15:54
παιδες εχω την whey isolate της warriorlab και επειδη δεν θελω να παρω και πρωτεινη αργης αποροφησης εαν την πιω το βραδυ με γαλα τοτε θα αποροφατε αργα ολη την διαρκεια της νυχτας??

αν εχεις λεφτα για μια κ μονο σκονη τοτε καλυτερα παρε αυτη που περνεις κ για βραδυ οπως λες με γαλα..
θα αργησει να αποροφηθει σιγουρα σε σχεση με το αν την επερνες μονη της.

σαν σκονη πρωτεινης ειναι η καλυτερη επιλογη κ εφοσον δεν θες να δωσεις για καζεινες κλπ(κ καλα κανεις,μουφα ειναι),μπορεις να την παρεις κ ετσι η με λιπαρα που κ αυτα θα καθυστερισουν την αποροφηση της.

sopi
17-05-11, 16:01
σωστα τα λες εφοσον η καζεινη ειναι πιο ακριβη απο την iso της warriorlab εδω που βλεπω. εαν ητανε στην ιδια τιμη η και λιγοτερα τοτε θα αξιζε πιστευω να την παρω. αλλα και παλι στην ουσια εγω πριν κοιμηθω περνω τα γραμαρια πρωτεινης που χρειαζομαι και απο την iso, τωρα εαν αποροφατε πιο γρηγορα δεν τρεχει και τοσο μεγαλο θεμα.
κατι ακομη... σαν καλα λιπαρα για το βραδι μαζι με γαλα και iso τι προτεινεται?

beefmeup
17-05-11, 16:03
φυστικοβουτυρο/ξηρους καρπους/ω-3.

sopi
17-05-11, 16:13
φυστικοβουτυρο/ξηρους καρπους/ω-3.

επειδη δεν κατεχω, ω-3 τι ειναι?

beefmeup
17-05-11, 16:22
ψαρολαδα.

SeXperT
17-05-11, 16:32
σου ειπε σοφή κουβλεντα ο Beef... βαλε γαλα, φαε και τα ξηροκαρπια και δεν χρειαζεσαι ουτε εξτρα σκονες ουτε τιποτα...

αλλιως φαε 300 γρ γιαουρτι με αμυγδαλα...

Txc
17-05-11, 22:27
Χωρις να θελω να κανω τον ψαγμενο, γιατι να καταναλωσω λιπη και υδατανθρακα πριν τον υπνο?

Burn the Fat and Feed the Muscle? Που πηγε αυτο? Περιπατο?

Ναι οκ, πιο αργη απορροφηση, αλλα θα μεινει αυτο, λιπος...

Δεν ξερω...

Καλο λιπος θα μου πεις, αλλα εχετε ιδεα ποσες θερμιδες εχουν οι ξηροι καρποι και το φυστικοβουτιρο, θα βαλεις κιλα για πλακα...

beefmeup
17-05-11, 22:30
Καλο λιπος θα μου πεις, αλλα εχετε ιδεα ποσες θερμιδες εχουν οι ξηροι καρποι και το φυστικοβουτιρο, θα βαλεις κιλα για πλακα...

κ το ποσοστο θερμιδων προσληψης ημερισιως(μες τις ακρες),παει κ αυτο περιπατο?

αν δεν ξεφευγεις στο συνολο τους γιατι να αποθηκευσεις λιπος σε εκεινη την φαση?

Txc
17-05-11, 22:38
Δεν ξερω, παλι ο τροπος που υπολογιζουμε τις θερμιδες ειναι πολυ χονδρικος...

beefmeup
17-05-11, 22:45
ναι αλλα το σωμα κανει καυσεις ολο το 24ωρο,δεν εχει διακοπτες.

Kaloutsikos
17-05-11, 22:59
ναι αλλα το σωμα κανει καυσεις ολο το 24ωρο,δεν εχει διακοπτες.

Ο οργανισμός δεν καίει πιο πολλές καύσεις όταν ξυπνάμε
και πιο λίγες προς το τέλος της ημέρας? :unsure:

deluxe
18-05-11, 01:38
Ναι ισχυει. Αλλα με λιγους ξηρους καρπους δε θα παθεις και τιποτα! Εξαλλου συνολο το βραδινο δεν ειναι ουτε 300 θερμιδες.