PDA

Επιστροφή στο Forum : Hyaluronic Acid για τριχοπτωση και αντιγηρανση;



deluxe
23-05-11, 20:13
Βοηθαει καθολου αυτη η ουσια στην τριχοπτωση και κυριως στην αντιγηρανση; Μου ειπε η μητερα μου να ψαξω, επειδη ειδε σε μια διαφημιση για αυτη την ουσια. Κανει δουλεια;

Βασικα το εχει και το animal flex, δε το ηξερα.

Η κοπελα μου λεει οτι εχει σχεση και με το μποτοξ; Δεν εχω ιδεα.

beefmeup
23-05-11, 21:24
αλλιως χορηγειτε στο μποτοξ,κ αλλιως σαν συμπληρωμα..

σαν συπληρωμα βγαινει σε χαπια(σκονη),κ ορο τυπου αλοιφη,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι βιοδιαθεσιμο ετσι..

Nico Cárdenas
24-05-11, 04:44
Το υαλουρονικό οξύ έχει το παρατσούκλι από τον Τύπο ως το «κλειδί για την πηγή της νεότητας», επειδή έχει παρατηρηθεί ότι ορισμένα τουλάχιστον από τα άτομα που καταναλώνουν πολλά από αυτά στη διατροφή τους έχουν την τάση να ζουν σε ώριμη μεγάλη ηλικία. Το Αμερικάνικο κανάλι ABC News είχε μια παράσταση σε ένα χωριό στην Ιαπωνία και το υαλουρονικό οξύ με τίτλο, «Το Χωριό της Μακροζωίας:? Θα μπορούσε υαλουρονικό οξύ Να είναι μια μορφή αντιγηραντικής θεραπεία". Θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι άνθρωποι στο δελτίο ειδήσεων του ABC είχαν πει πως τα υψηλά ποσά των HA τα έπερναν από τα λαχανικά αμυλούχων κονδύλων, δηλαδή από την φυσική διατροφή τους.

Αν θέλετε μπορούμε να το εμβαθύνουμε και άλλο το θέμα... Πάντως το υαλουρονικό οξύ χρησιμοποιείται ευρέως από τις εταιρίες καλυντικών.

Το botox είναι ένα διαυγές υγρό ζελέ που συνδέεται με τα μόρια νερού στο πλέγμα του δέρματος. Το αποτέλεσμα είναι η σφύξη του δέρματος και η μείωση των ρυτίδων που προκαλούνται από το γήρας.

deluxe
24-05-11, 04:56
Θα εχει αποτελεσμα η μητερα μου εαν παρει καψουλες με ϋαλουρονικο οξυ; :unsure:

Nico Cárdenas
24-05-11, 05:05
Ναι μπορεί να τα πάρει. Για να δουλέψουν όμως θα πρέπει να μην καπνίζει, να κάνει σωστή διατροφή και να πίνει άφθονο νερό. Μέτα από 3 μήνες θα αρχίσει να βλέπει αποτλέσματα.

Nico Cárdenas
24-05-11, 05:07
Καλό είναι να εξηγήσεις στην μητέρα σου πως η χρήση υαλουρονικού οξέος είναι μια θεραπεία που θέλει χρόνο και θα πρέπει να τηρούνται τα παραπάνω για να είναι αποτελεσματική.

Lao
25-05-11, 00:49
Θα εχει αποτελεσμα η μητερα μου εαν παρει καψουλες με ϋαλουρονικο οξυ; :unsure:

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που θα σου πω, αλλά πρόσφατα έκανα μια παραγγελία από το γνωστό site για μια συνάδελφό μου που είναι 50+ και λόγω εμμηνόπαυσης παίρνει διάφορα.

Απ'όσο ξέρω της το πρότεινε ο γιατρός της, αλλά δεν γνωρίζω ούτε γιατί ούτε δοσολογίες που της είπε.

Nio
25-05-11, 01:01
Η κοπελα μου λεει οτι εχει σχεση και με το μποτοξ;

Τσου.
Στην πλαστική χειρουργική είναι άλλο το ένα, και άλλο το άλλο.
Άσχετα αν τις περισσότερες φορές "μπαίνουν" και τα 2 για κάποιο αποτέλεσμα,
και άσχετα επιπλέον που οι περισσότεροι/περισσότερες ονομάζουν 'μπότοξ' ό,τι is injected into the face.

Btw, υπάρχει και σε υγρό/σταγόνες, είχε πάρει μια γνωστή μου μετά από προτροπή ορθοπεδικού.

deluxe
25-05-11, 04:33
Αξιζει ομως να δωσει τοσα λεφτα στα φαρμακεια; Ειναι σχετικα ακριβα. Αυτα της solgar θελει. Απο εξωτερικο βρισκω και φθηνοτερα.

beefmeup
25-05-11, 12:03
Αξιζει ομως να δωσει τοσα λεφτα στα φαρμακεια; Ειναι σχετικα ακριβα. Αυτα της solgar θελει. Απο εξωτερικο βρισκω και φθηνοτερα.

παρε απ εξω ρε συ..

κ γω μια φορα που ειχα παρει της now σε ορο(αλοιφη) απο αμερικη ειχα παρει.