PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπερδεμένος ....



pasxen
25-05-11, 20:24
Καλησπέρα,
Νέος στον χώρο των συμπληρωμάτων.
Παίρνω L-Carnitine (για λόγους υγείας) και δοκίμασα και το epresat αν και δεν είδα τίποτα το διαφορετικό.
Είπα να ξεκινήσω Πρωτείνη Whey και ηλεκτρολύτες.
Η γυμναστική που κάνω είναι 3 φορές την βδομάδα 1-1.30 ώρα kick boxing
Πολλές φορές ιδιαίτερα στο αγωνιστικό στο τελευταίο 20λεπτο δεν αντέχω άλλο.
Σκέφτηκα μήπως βοηθήσουν η πρωτείνη και οι ηλεκτρολύτες.
Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο γιατι ζαλίστηκα απο τα πολλά σκευάσματα που υπάρχουν. Κάποιο οικονομικό γιατί είδα ότι είναι πολύ ψηλά οι τιμές. Και πότε να τα παίρνω πριν ή μετά την προπόνηση. Το βασικό για μένα είναι η ενέργεια που μου λείπει.

34 χρονών 1,78 75 κιλά
Διατροφή (έχω ευερέθιστο έντερο με αποτέλεσμα να έχω κόψει αρκετές τροφές που με ενοχλούν γάλα, γιαούρτι, τηγανιτά, φρούτα (τα σκληρά), όσπρια, αυγά και πολύ λίγη ντομάτα) Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω μια αξιόλογη διατροφή αν και πολύ θα ήθελα. Επίσης δεν μπορώ καθόλου την γαλοπούλα (απο θέμα γεύσης)
Η Διατροφή μου είναι:
Πρωί 2 τόστ ζαμπόν τυρί
Μεσημέρι ότι έχει μαγειρέψει η κυρά με τυρί και ψωμί
και βράδυ απο παγωτό μέχρι μπισκότα ή καμιά φέτα με μαρμελάδα βασικά ότι υπάρχει.

Το πλάτιασα πολύ αλλά όποια βοήθεια δεκτή.

Lao
25-05-11, 20:49
Καλησπέρα,
Νέος στον χώρο των συμπληρωμάτων.
Παίρνω L-Carnitine (για λόγους υγείας) και δοκίμασα και το epresat αν και δεν είδα τίποτα το διαφορετικό.
Είπα να ξεκινήσω Πρωτείνη Whey και ηλεκτρολύτες.
Η γυμναστική που κάνω είναι 3 φορές την βδομάδα 1-1.30 ώρα kick boxing
Πολλές φορές ιδιαίτερα στο αγωνιστικό στο τελευταίο 20λεπτο δεν αντέχω άλλο.
Σκέφτηκα μήπως βοηθήσουν η πρωτείνη και οι ηλεκτρολύτες.
Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο γιατι ζαλίστηκα απο τα πολλά σκευάσματα που υπάρχουν. Κάποιο οικονομικό γιατί είδα ότι είναι πολύ ψηλά οι τιμές. Και πότε να τα παίρνω πριν ή μετά την προπόνηση. Το βασικό για μένα είναι η ενέργεια που μου λείπει.

34 χρονών 1,78 75 κιλά
Διατροφή (έχω ευερέθιστο έντερο με αποτέλεσμα να έχω κόψει αρκετές τροφές που με ενοχλούν γάλα, γιαούρτι, τηγανιτά, φρούτα (τα σκληρά), όσπρια, αυγά και πολύ λίγη ντομάτα) Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω μια αξιόλογη διατροφή αν και πολύ θα ήθελα. Επίσης δεν μπορώ καθόλου την γαλοπούλα (απο θέμα γεύσης)
Η Διατροφή μου είναι:
Πρωί 2 τόστ ζαμπόν τυρί
Μεσημέρι ότι έχει μαγειρέψει η κυρά με τυρί και ψωμί
και βράδυ απο παγωτό μέχρι μπισκότα ή καμιά φέτα με μαρμελάδα βασικά ότι υπάρχει.

Το πλάτιασα πολύ αλλά όποια βοήθεια δεκτή.

Απ'ότι διαβάζω, δεν παίρνεις αρκετή βιταμίνη Β και αυτό σε συνδιασμό με την ελλειπη΄διατροφή σου σε κάνει να «τα φτύνεις».

Επειδή και εγώ ασχολούμαι με τις ΠΤ, ένα καλό στακάρισμα που έχω να σου προτείνω, είναι:

- Μια πολυβιταμίνη
- Μια πρωτεϊνη
- Ένα Uni-Liver
- Μια μαγιά της μπύρας σε σκόνη ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ.

Πάντως προσπάθησε όσο μπορείς να βελτιώσεις την διατροφή σου, η οποία είναι απλά ανεπαρκής.

sobral
25-05-11, 21:32
με αυτή την διατροφή δεν κάνεις τίποτα. Ούτε για καθιστική ζωή δεν κάνει πόσο μάλλον για kickboxing. Μπες στην ενότητα 'διατροφή' πάρε ιδέες για να την φτιάξεις όπως πρέπει. Δεν ξέρω βέβαια και τι ώρες δουλεύεις κτλ αλλά η διατροφή σου είναι ανεπαρκής. Με την συγκεκριμένη δεν θα σε βοηθήσει κανένα συμπλήρωμα. Φιλικά:) Ό,τι άλλο θές σε βοηθάμε..