PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλή διατροφή και ποδόσφαιρο.



all_in
26-05-11, 00:02
Καλησπέρα κύριοι. Είμαι νέο μέλος στο σάιτ . Γράφτηκα λοιπόν, γιατί φέτος και ειδικά του χρόνου θα προωθηθώ στην πρώτη ομάδα που αγωνίζομαι σε ερασιτεχνικό επίπεδο.
Είμαι 16 χρονών και θέλω μια καλή διατροφή και πρόγραμμα γυμναστικής γιατί αν δεν δυναμώσω δεν μπορώ να γίνω ανταγωνιστικός και να παίξω σε υψηλό επίπεδο.
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια σας.

Kaloutsikos
26-05-11, 00:25
Καλησπέρα κύριοι. Είμαι νέο μέλος στο σάιτ . Γράφτηκα λοιπόν, γιατί φέτος και ειδικά του χρόνου θα προωθηθώ στην πρώτη ομάδα που αγωνίζομαι σε ερασιτεχνικό επίπεδο.
Είμαι 16 χρονών και θέλω μια καλή διατροφή και πρόγραμμα γυμναστικής γιατί αν δεν δυναμώσω δεν μπορώ να γίνω ανταγωνιστικός και να παίξω σε υψηλό επίπεδο.
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια σας.

Κάτσε και διάβασε διατροφές από άλλα παιδιά που έχουν ποστάρει εδώ μέσα για να πάρεις μια ιδέα,
διάβασε 5 πράγματα σε ότι αφορά πρωτεΐνη, υδατάνθρακα, λιπαρά,
και ότι απορία έχεις ρωτάς.
Αυτό (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1266-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%B1-topics-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82) θα σε βοηθήσει.

all_in
26-05-11, 00:38
Αυτό που θέλω είναι ένα καλό πρόγραμμα γυμναστικής σε συνδυασμό με καλή διατροφή. (έχω δει προγράμματα για όγκο/αρχάριων κλπ) αλλά δεν έχω ιδέα τι και ποιο πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσω και γενικά με διατροφές και γυμναστική τώρα ασχολούμαι οπότε δεν ξέρω σχεδόν τίποτα.
Άρα είμαι πολύ μπερδεμένος γιαυτό ζητάω μια πρώτη βοήθεια από κάποιον για να με κατευθύνει κάπως.

Kaloutsikos
26-05-11, 00:55
Αυτό που θέλω είναι ένα καλό πρόγραμμα γυμναστικής σε συνδυασμό με καλή διατροφή. (έχω δει προγράμματα για όγκο/αρχάριων κλπ) αλλά δεν έχω ιδέα τι και ποιο πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσω και γενικά με διατροφές και γυμναστική τώρα ασχολούμαι οπότε δεν ξέρω σχεδόν τίποτα.
Άρα είμαι πολύ μπερδεμένος γιαυτό ζητάω μια πρώτη βοήθεια από κάποιον για να με κατευθύνει κάπως.

Το θέμα είναι να γνωρίζεις 5 πράγματα,
το να σου πούμε φάε αυτό και το άλλο δεν έχει νόημα,
γι αυτό το λόγω σου έδωσα να διαβάσεις εκείνο το λινκ.

Ξέρεις τι είναι πρωτεΐνη, υδατάνθρακας, και σε ποιες τροφές τα βρίσκουμε?

gym
26-05-11, 09:08
Καλησπέρα κύριοι. Είμαι νέο μέλος στο σάιτ . Γράφτηκα λοιπόν, γιατί φέτος και ειδικά του χρόνου θα προωθηθώ στην πρώτη ομάδα που αγωνίζομαι σε ερασιτεχνικό επίπεδο.
Είμαι 16 χρονών και θέλω μια καλή διατροφή και πρόγραμμα γυμναστικής γιατί αν δεν δυναμώσω δεν μπορώ να γίνω ανταγωνιστικός και να παίξω σε υψηλό επίπεδο.
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια σας.


Αυτό που θέλω είναι ένα καλό πρόγραμμα γυμναστικής σε συνδυασμό με καλή διατροφή. (έχω δει προγράμματα για όγκο/αρχάριων κλπ) αλλά δεν έχω ιδέα τι και ποιο πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσω και γενικά με διατροφές και γυμναστική τώρα ασχολούμαι οπότε δεν ξέρω σχεδόν τίποτα.
Άρα είμαι πολύ μπερδεμένος γιαυτό ζητάω μια πρώτη βοήθεια από κάποιον για να με κατευθύνει κάπως.

καλημερα!
αυτο που θα σου ελεγα εγω ειναι το εξης...
εφοσον θες να ασχοληθεις σοβαρα,δεν επιτρεπεται αθλητης υψηλου επιπεδου να μην γνωριζει βασικα πραγματα για διατροφη και απο προπονηση εννοειται με στοχο την επιτευξη του στοχου σου...
εισαι σε μια πολυ καλη ηλικα που αν αρχισεις τωρα να διαβαζεις για αυτα τα θεματα,θα σε βοηθησει πολυ και θα εχεις και αποψη πανω σε θεματα (μετα απο διαβασμα βεβαια) που αφορουν το αθλημα σου...εννοω οτι δεν θα τρως το οτιδηποτε σου προσφερει καποιος αμασητο...
κατσε διαβασε εδω...κανεις δεν θα σου δωσει ετοιμο προγραμμα διατροφης-προπονησης...
δες τα βασικα και σιγα σιγα χτιζεις το επιπεδο των γνωσεων σου και θα δεις οτι δεν ειναι δυσκολο...οποτε εχεις απορια ρωτας...
εφοσον εισαι μπερδεμενος,το χειροτερο ειναι να σου πω πχ εγω παρε αυτο κ κανε αυτο...που ξερεις τι προγραμμα θα σου πω εγω ,αν ειναι καλο η οχι,αν εσυ δεν εχεις τις γνωσεις να το κρινεις?
καλο διαβασμα λοιπον!:welcome::welcome:

all_in
26-05-11, 13:12
Καλημερα. Καταρχας πιστευω το αθλητης υψηλου επιπεδου που ανεφερες δεν ταιριαζει απολυτα στην περιπτωση μου. ;) Ερασιτεχνης ειμαι. 16 χρονων.
Απο κει και περα ευχαριστω για τις απαντησεις σας απλως εχω μια απορια.
Διαβαζω ας πουμε μερικα χρησιμα πραγματα εδω περα και μετα θα ειμαι ετοιμος να βγαλω τα δικα μου συμπερασματα και την δικη μου διατροφη/προγραμμα γυμναστικης?

gym
26-05-11, 13:18
Καλημερα. Καταρχας πιστευω το αθλητης υψηλου επιπεδου που ανεφερες δεν ταιριαζει απολυτα στην περιπτωση μου. ;) Ερασιτεχνης ειμαι. 16 χρονων.
Απο κει και περα ευχαριστω για τις απαντησεις σας απλως εχω μια απορια.
Διαβαζω ας πουμε μερικα χρησιμα πραγματα εδω περα και μετα θα ειμαι ετοιμος να βγαλω τα δικα μου συμπερασματα και την δικη μου διατροφη/προγραμμα γυμναστικης?

απλα ειπες θες να ανεβεις επιπεδο και θεωρησα οτι το πας σοβαρα...αν ειναι να παιζεις απλα,οκ...τι να πω γνωμη σου...

διαβαζεις,εχεις αποριες ,ρωτας,απανταμε,ξαναρωτας,ξανααπανταμε και παει λεγοντας...πρεπει να ρωτησεις για να μαθεις...