PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Διατροφή Μου



Alexakos3
26-05-11, 14:12
Καλησπέρα bb fans!! :D Επειδή θέλω να βάλω στην πρωτείνη και κάποιο συμπλήρωμα αμινοξέων 1000mg θα ήθελα να μου πείτε βάση της διατροφής μου και των κιλών μου σε ποιές ώρες μπορώ να τα παίρνω και σε τι ποσότητα... Τέλος πάντων πάμε στο ψητό..


1ο Γευμα (Γύρως τις 8 το πρωί): 1 scoop φόρμυλας πρωτείνης
2ο Γεύμα (Γύρως τις 10): 80γρ Κουάκερ με λίγες ξανθές σταφίδες με 300ml γάλα άπαχο family και ένα μήλο
3ο Γεύμα πρίν την προπόνηση (Γύρως τις 1): 2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως 2 φέτες γαλοπούλα μια φέτα τυρί άπαχο και 4 ασπράδια
4ο Γεύμα Μεταπροπονιτικό: 1.5 scoop φόρμυλας πρωτείνης και μια μπανάνα
5ο Γεύμα (Γύρως τις 5 το απόγευμα): 200γρ κοτόπουλο ή 200γρ χοιρινό ή 200γρ πέρκα ή 200γρ μοσχάρι με 200γρ ρύζι/πατάτα ή 250γρ μακαρόνι με 1 κουταλιά ελαιόλαδο
6ο Γεύμα (Γύρως τις 7.30): όπως το 5ο γεύμα χωρίς το λάδι
7ο Γεύμα (Γύρως τις 10): 200γρ γιαούρτι 2% με ένα μήλο ή 400ml γάλα άπαχο family

Επίσης... Η φόρμυλα πρωτείνης είναι η propak ths ironmax, Επειδή είμαστε και σε περίοδο εξετάσεων βάζω το πρωί μια πολυβιταμίνη q10 vital μια βιταμίνη c 500mg, πρίν την προπόνηση ένα σύμπλεγμα βιταμίνης b της neurobion, και στο 3o γεύμα βάζω και μια κάψουλα ιχθυελαια..


Αυτά σε γενικές γραμμές μπορεί μέσα στην μέρα να βάλω κανα ηλιόσπορο η άλλο ξηρό καρπό και αν θέλω κάτι γλυκό τρώω το απογευματακι συνήθως 2-3 πορτοκάλια.. Επίσης που και πού βάζω πράσινο τσάι και πίνω.. Είμαι 64 κιλά 1.61 ύψος περίπου, και σε καλά επίπεδα! Εννοώ ότι δεν έχω παράπονο από το σώμα μου και τις φλεβίτσες μου και τα κοψιματάκια μια χαρά.. Απλά θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για τα παραπάνω και για το πού μπορώ να βάλω τα αμινοξέα χιλιάρια και σε τι ποσότητα μαζί με την πρωτείνη για τα κιλά μου..! Σας υπερευχαριστώ για τον χρόνο σας!!


Ααααααα και κάτι άλλο μην το ξεχάσω.. το ξέρω ότι μπορεί να ακουστεί ηλίθιο για μερικούς αλλά θέλω να το ρωτήσω γιατί ανησυχώ! Η φόρμυλα που παίρνω τώρα έχει λίγι κρεατίνη μέσα γύρως στο 1.7γρ ανα scoop.. σε δυο εμβδομάδες περίπου τελειώνει και μπαίνω στην elite dymatize.. είτε η κρεατίνη έστω αυτή η ποσότητα των 5γρ μαχιμυμ την ημέρα μπορεί να μου τσιμπίσει λίγο τα νεφρά ή το συκώτι?? Ισχύει το ίδιο και για τα αμινοξέα γιατί κάπου διάβασα ότι πειράζουν..!