PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή 17χρονου για γράμμωση



BillysTheOne
26-05-11, 23:10
Πρωινό 8:30 > 5 ασπράδια αυγών, γάλα 300μλ + βρώμη(6 κουταλιές της σούπας) + Cheerios

Δεκατιανό 11:00 > 2 φέτες ολικής αλέσεως με 3 φέτες γαλοπούλα , 1 αχλάδι

Μεσημεριανό 2:00 > Πρωτ. Στήθος κοτόπ.,Φακές,Ψάρι,Μπριζόλα,Κεφτέδες(Μοσχαρίσια) Υδατ. Ρύζι,Πατάτες Φούρνου,Μακαρόνια. (Σε κά8ε μεσημεριανό υπάρχει και πρωτ. και υδατ. Τώρα το πόσα γραμμάρια είναι θα σας γελάσω πάντως χορτένω και με το παραπάνω.

Προπονητικό 4:45 > Μία μπανάνα + 10 αμύγδαλα ωμά στο περίπου

Μεταπρονητικό 6:30 > Το ίδιο με το μεσημεριανό + καμία φορά τόνο σε νερό

Κατά της 9:00 θα φάω είτε τοστ είτε παστέλι

Βραδυνό 12:00 > 1 γιαούρτι + αμύγδαλα ωμά.

Ερωτήσεις: Τι θα ήταν καλύτερο για δεκατιανό από το τοστ?
Στο προπονητικό αντί για τα αμύγδαλα κάτι καλύτερο η μήπως η μπανάνα με καλύπτει?
Και η μεγάλη απορεία...το μεταπρονητικό απο το βραδυνό απέχουν αρκετές ώρες...όπως έγραψα στις 9:00 πρέπει να φάω κάτι.. γουργουρίζει το στομάχι μου :P τι θα μου προτείνατε? Κάθε παρατίρηση δεκτή με μέτρο :)

Ύψος 1.86 Βάρος 76 κιλά

beatshooter
27-05-11, 23:32
Με τα λιγα που ξερω,δεν μου φαινεται και τοσο για διατροφη γραμμωσης...Δλδ σ ολα τα γευματα εχεις υδατανθρακα και μαλιστα οχι "καλο"...Κατι τσιριος,κατι τοστ κατι παστελια νομιζω ειναι απαγορευμενα για γραμμωση.

jannous44
28-05-11, 00:20
Πρωινό 8:30 > 5 ασπράδια αυγών, γάλα 300μλ + βρώμη(6 κουταλιές της σούπας) + Cheerios τι ειναι αυτο εδω

Δεκατιανό 11:00 > 2 φέτες ολικής αλέσεως με 3 φέτες γαλοπούλα+μαρουλι+2αυγα+ντοματα , 1 αχλάδι (γενικα ενα μπουρισιο σαντουιτς να σε κρατησει μεχρι τις 2.00

Μεσημεριανό 2:00 > Πρωτ. Στήθος κοτόπ.,Φακές,Ψάρι,Μπριζόλα,Κεφτέδες(Μοσχαρίσια) Υδατ. Ρύζι,Πατάτες Φούρνου,Μακαρόνια. (Σε κά8ε μεσημεριανό υπάρχει και πρωτ. και υδατ. Τώρα το πόσα γραμμάρια είναι θα σας γελάσω πάντως χορτένω και με το παραπάνω.(υπολογισε 100-150γ κρεατος)+βαλε και σαλατα

Προπονητικό 4:45 > βαλε 1 η 2 γιαουτια

Μεταπρονητικό 6:30 > βαλε βανανα η μελι με γαλα αν θες, η 6-7 ασπραδια με ρυζι

Κατά της 9:00 βαλε τονο η 100-150γ κρεας. με υδατανθρακα +σαλατα

Βραδυνό 12:00 > 1 γιαούρτι + αμύγδαλα ωμά.

Ερωτήσεις: Τι θα ήταν καλύτερο για δεκατιανό από το τοστ?
Στο προπονητικό αντί για τα αμύγδαλα κάτι καλύτερο η μήπως η μπανάνα με καλύπτει?
Και η μεγάλη απορεία...το μεταπρονητικό απο το βραδυνό απέχουν αρκετές ώρες...όπως έγραψα στις 9:00 πρέπει να φάω κάτι.. γουργουρίζει το στομάχι μου :P τι θα μου προτείνατε? Κάθε παρατίρηση δεκτή με μέτρο :)

Ύψος 1.86 Βάρος 76 κιλά

σου την διωρθοσα. τωρα για γραμμωση δεν ειναι αυτη ακομα κ με αυτα που διωρθωσα. ειναι για διετα... για γραμμωση πρεπει να κοψεις κιαλα..

terataki
28-05-11, 00:44
γιατι πρεπει να γραφετε σε ολους τα ιδια ? :unsure:

Giannistzn
28-05-11, 08:38
γιατι πρεπει να γραφετε σε ολους τα ιδια ? :unsure:

Οφφ τοπικ σορρυ, αλλα δεν αντεξα, γιατι πρεπει σε καθε θεμα να σχολιαζεις καυστικα αντι να προτεινεις κατι?

lostgravity
28-05-11, 11:11
off topic,αλλα ουτε εγω αντεξα

γιατι πρεπει να γραφετε σε ολους τα ιδια ? :unsure:


φιλε το site λεγεται bodybuilding.gr και οχι diaitologoi.gr,
εδω μεσα οπως βλεπεις υπαρχουν καποιοι που προθυμοποιουνται να σου δωσουν συμβουλες για να φτιαξεις το σωμα σου συμφωνα με καποια προτυπα.
Αν θες τα ακους και τα ακολουθεις αλλιως βρισκεις καποιον αλλο τροπο να πετυχεις τους στοχους σου.
Το να σχολιαζεις την προσπαθεια των αλλων που θελουν να βοηθησουν δεν ωφελει σε τιποτα.
Ελεος πια

jannous44
28-05-11, 11:11
γιατι πρεπει να γραφετε σε ολους τα ιδια ? :unsure:

οκ οταν εσυ κατσε τρογε κρεπες πριν το γυμναστηριο και στα κυριος γευματα γυρους.:thumbup: get a life