PDA

Επιστροφή στο Forum : Mitotropin για χασιμο λιπους



Duskfall
27-05-11, 03:03
Γεια σας ειμαι 25 ετων και γυμναζομαι εδω και 2 χρονια 4-5 φορες τη βδομαδα κανοντας διατροφη (ογκο χειμωνα γραμμωση καλοκαιρι) και τηρω 5 γευματα ημερησιως +1 πρωτεινη μετα τη προπονηση οταν κανω οποτε παιρνω 180 γρ ή 150γρ αντιστοιχα.
Καθε γευμα εχει ~30 γρ πρωτεινης και στον ογκο καθε γευμα υδατανθρακες εκτος βραδυνου που ειναι 350 γρ Τοταλ 2%
και στη γραμμωση αμμυλωδεις υδατανθρακες μεχρι να παω gym 7-8 το απογευμα και μετα σαλατες και πρωτεινες απο κρεας που κλεινουν με 350γρ Τοταλ 2%...

Σε σχεση με οταν ξεκινησα εχω δει μεγαλη διαφορα στο μεταβολισμο μου αλλα τωρα θελω σε 1 μηνα να φτασω απο ~15% λιπος στο 9-10%.Εχω ξεκινησει τη γραμμωση εδω και 2.5 μηνες περιπου και εχω χασει 5 κιλα αλλα θελω να χασω αλλα 2-3 πιστευω.
Ειμαι 1.83 ~82 κιλα (μετριεμαι παντα μετα το spinning οποτε δεν εχω πολλα νερα) και 25 ετων.Κανω 4-5 spinning τη βδομαδα 50 λεπτα το καθενα και πριν αυτο 30-45 λεπτα βαρη μια μυικη ομαδα τη φορα εκτος ποδια λογω spinning.
Απο συμπληρωματα παιρνω σε 2μηνο η 3μηνο κυκλο με 2-3 βδομαδες διαλειμμα καθαρη πρωτεινη (ON gold standard και τωρα εχω την Dymatize elite) και τωρα παιρνω αμινοξεα Xtend πριν και μετα τις προπονησεις.
Πριν 2 μερες ξεκινησα να παιρνω creatine monohydrate σκετη χωρις τα blends δηλαδη.
Πινω γυρω στα 4-5 λιτρα νερο τη μερα τωρα λογω κρεατινης + το νερο απο γαλα το πρωι,καφεδες κτλ...Πριν τη κρεατινη επινα γυρω στα 3.

Περσυ ειχα φτασει στο 12% λιπος και ημουν 77.5 κιλα.

Εχω κοψει εδω και 2 βδομαδες τα cheat meals αλλα πειναω περισσοτερο απο περσυ λογω βελτιωσης μεταβολισμου οποτε δεν μπορουσα να κανω τοσο πιστη διατροφη οπως τοτε,δηλαδη τα cheat meals 1 φορα τη βδομαδα υπηρχαν μεχρι προτεινως αφου εβλεπα με επαιρνε :P

Αξιζει να παρω mitotropin για να φτασω το ποσοστο λιπους σε 1 μηνα η να το κανω μονο με φαι και τσαι?
Το σκεφτομαι αυτο για να χασω οσο το δυνατον λιγοτερη μυικη μαζα γινεται.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Nico Cárdenas
27-05-11, 03:12
Το μιτο σου πειράζει πολύ τον θυροιδή. Αν θες να το παρεις γνώμη μου είναι να σιγουρευτείς πως δεν έχεις προβλήματα με τον θυροιδή.

Πάντως μπορείς να παίξεις και με κάτι πιο lite απο λιποδιαλυτικά. πχ Lipo6,Lipo6x etc.

Duskfall
27-05-11, 03:47
Αν ειναι να δωσω 50 ευρω θελω να κανει δουλεια ομως και εχω διαβασει πολλους να λενε οτι το lipo 6 δεν κανει δουλεια.

Σκεφτομουν και για Sida Cordifolia ξερει κανεις side effects σοβαρα?Οποιο ειναι πιο light αναμεσα στα 2 θελω αν και θα προτιμουσα αν ειναι εφικτο να μεινω στο τσαι,το θεμα ειναι δεν ξερω αν θα προλαβω το στοχο μου σε 1 μονο μηνα...

vill@g3r
27-05-11, 04:16
μην παρεισ σιντα!!χρησιμοποιω εγω τωρα σε συνδιασμο μ κατι αλλο!!δεν λεει κ πολλα!!!καλο σαν θερμογενετικο...τπτ παραπανω!!παρε μιτοτροπιν!τ μονο αξιολογο παραγωγης!!βγαλε τ γιαουρτια!βαλε καστανο ρυζι,κουακερ κλασικα τ πρωι,θ σ ελεγα κ γλυκοπατατα αλλα εκτος τ οτι ειναι ακριβη δεν τρωγετε ρε φιλε!!!πολλα λαχανικα κ σαλατες!!κ φρουτα κομμενα!!καλη επιτυχια!!

Nico Cárdenas
27-05-11, 07:23
Εμένα το lipo6x δουλεψε πραγματικα!:)

beefmeup
27-05-11, 14:04
Mitotropin (Gaspari Nutrition) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4983-Mitotropin-%28Gaspari-Nutrition%29&highlight=mitotropin)

δες μια κ το αντιστοιχο θεμα..

Michaelangelo
27-05-11, 18:45
Αν ειναι να δωσω 50 ευρω θελω να κανει δουλεια ομως και εχω διαβασει πολλους να λενε οτι το lipo 6 δεν κανει δουλεια.

Σκεφτομουν και για Sida Cordifolia ξερει κανεις side effects σοβαρα?Οποιο ειναι πιο light αναμεσα στα 2 θελω αν και θα προτιμουσα αν ειναι εφικτο να μεινω στο τσαι,το θεμα ειναι δεν ξερω αν θα προλαβω το στοχο μου σε 1 μονο μηνα...

Το Σίντα (της CNP) σε συνδυασμό με αερόβια είχε πολύ καλά αποτελέσματα και είναι το μόνο μαζί με το Μίτο που μου δουλέψανε! Δεν είδα κανένα side effect, έχω ακούσει όμως για ταχυκαρδίες από κάποιους, αλλά δεν το 'χω δει.

Το να θες καλά αποτελέσματα σε ένα μήνα είναι κάτι ακραίο. Και για αυτή την περίπτωση, πρέπει να σχεδόν μηδενίσεις (όχι τελείως, αλλά ότι παίρνεις από πράσινο υδατάνθρακα, ντομάτα κ.τ.λ., όχι φρούτα, όχι όσπρια κ.τ.λ.) για ένα διάστημα τον υδατάνθρακα! Αποτελέσματα έχει γρήγορα και καλά (το κάνω ανά διαστήματα), αλλά δεν ενδείκνυται!

Duskfall
27-05-11, 23:15
Το Σίντα (της CNP) σε συνδυασμό με αερόβια είχε πολύ καλά αποτελέσματα και είναι το μόνο μαζί με το Μίτο που μου δουλέψανε! Δεν είδα κανένα side effect, έχω ακούσει όμως για ταχυκαρδίες από κάποιους, αλλά δεν το 'χω δει.

Το να θες καλά αποτελέσματα σε ένα μήνα είναι κάτι ακραίο. Και για αυτή την περίπτωση, πρέπει να σχεδόν μηδενίσεις (όχι τελείως, αλλά ότι παίρνεις από πράσινο υδατάνθρακα, ντομάτα κ.τ.λ., όχι φρούτα, όχι όσπρια κ.τ.λ.) για ένα διάστημα τον υδατάνθρακα! Αποτελέσματα έχει γρήγορα και καλά (το κάνω ανά διαστήματα), αλλά δεν ενδείκνυται!

Ενταξυ 2 κιλα θελω να χασω οχι 5 :P
Διαβασα αυτο http://www.bodyandstyle.net/News/View.aspx?id=231&cat=46&sm=a46&language=el
οποτε μαλλον παω για σιντα η lipo 6 ευχαριστω για τις γνωμες!