PDA

Επιστροφή στο Forum : Monster Maize (Cytosport)



gsisr
27-05-11, 21:25
http://www.supplements365.com/images/cytosport-monster-maize.gif
http://www.cytosport.com/wp-content/plugins/fresh-page/files_flutter/1268928325MonsterMaizeFruitPunch.gif

Είπα να κάνω ένα τόπικ για το εν λόγω προιόν μιας και το χρησιμοποιώ τελευταία για post αν και λέει πως είναι για ιντρα. από γεύση μια χαρά. ενόχληση στο στομάχι καμία. το παίρνω αντί για συνδυασμό δεξτρο/μαλτο. έχει σαν κύριο συστατικό τα waxy. από τιμή αρκετά καλή θα λεγα..

απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι παρόμοιο με προιόντα όπως το waxybolic. θέλω ν ακούσω κριτικές από όσους το χρησιμοποίησαν.

διάβασα και ένα review και ένα σημείο μου κανε εντύπωση και θα ήθελα να σχολιαστεί.


Firstly, we have Amlyopectin Waxy Maize Starch, which is used primarily to restore post-workout glycogen levels. Because of its sugary composition the body absorbs is it, and therefore you add size while consuming the product because the sugars add large amounts of carbohydrates into your system, but once you stop taking the product you will deflate in size.

ισχύει κτ τέτοιο;;;

πάντως βλέπω αρκετά καλές βαθμολογίες για το συγκεκριμένο...

Χρήστος Κ.
28-05-11, 14:26
Καλό είναι, αλλά παραμένει αυτό που είναι. Υδατάνθρακας. Τώρα πως θα μειωθεί το μεγεθός σου...έχω ακούσει τόσσες πολλές μ...... που τίποτα δε μου κάνει εντύπωση πια.

gsisr
28-05-11, 14:58
έχω ακούσει τόσσες πολλές μ...... που τίποτα δε μου κάνει εντύπωση πια.

έχεις πολύ δίκιο..καθαρά και μόνο από γεύση σε σχέση με τη γεύση αλευριου που έχουν τα waxy είναι αρκετά καλό!

sobral
28-05-11, 17:58
έχεις πολύ δίκιο..καθαρά και μόνο από γεύση σε σχέση με τη γεύση αλευριου που έχουν τα waxy είναι αρκετά καλό!

ναι δεν έχει ανάλογη γεύση γιατί το σκεύασμα είναι μούφα. Πωλείται ως waxy και ουσιαστικά είναι malto. Όσοι το έχουν πάρει αυτό λένε. Καλύτερα αφου δίνεις τόσα λεφτά για υδατάνθρακα να παίρνεις καθαρό waxy. Βγάζει η primaforce αν δεν κάνω λάθος. Τα άλλα που κυκλοφορούν είναι μίξεις, όπως και το waxybolic (αν κ είναι καλύτερο από της cytosport).

gsisr
28-05-11, 19:28
θενκς για το info..βασικά το πήρα στο 1/3 της τιμής του τυχαία οπότε είπα να δω και τη παίζει..από δεξτρο/μαλτο πιστεύω είναι ανώτερο τουλάχιστον δεν έχω την αίσθηση ότι τρώω ζάχαρη μετά τη προπόνηση!