PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη και προπόνηση για το καλοκαίρι!!!



Invincible
29-05-11, 09:23
Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούργιος στην ιστοσελίδα σας. Είμαι 180 cm και 77 κιλά. Αρχικά έχω κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν.

1) Αφού πρέπει να ακολουθώ διατροφή γράμμωσης πρεπει να κόψω την μεταπροπονητική πρωτείνη (κανονικό πρωτεινικό γεύμα,οχι συμπλήρωμα) και να κρατήσω μόνο τον υδατάνθρακα αμέσως μετά την προπόνηση?

2)Το καλοκαίρι κάνω πάρα πολλές ώρες cardio χωρίς πρόβλημα απο συνήθεια. Δηλαδη το καθημερινό μοθ πρόγραμμα είναι ... Ξυπνώ 7 η ώρα τρώω υδατάνθρακες, προπόνηση μετά απο ένα μισάωρο και μετα στις 12 η ώρα πηγαίνω για μπανιο οπου πολλές φορές καθομαι και μέχρι τις 2,5 η ώρα. Επιστρέφω σπιτι τρωω μεσημεριανο,κοιμάμαι για 2 ώρες,τρώω παλι ενα πρωτεινικό γεύμα και μετα πηγαινω για mountain bike .Ειναι πολλές οι ώρες που κανω cardio ?Πρέπει να τις μειώσω?

terataki
29-05-11, 09:31
Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούργιος στην ιστοσελίδα σας. Είμαι 180 cm και 77 κιλά. Αρχικά έχω κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν.

1) Αφού πρέπει να ακολουθώ διατροφή γράμμωσης πρεπει να κόψω την μεταπροπονητική πρωτείνη (κανονικό πρωτεινικό γεύμα,οχι συμπλήρωμα) και να κρατήσω μόνο τον υδατάνθρακα αμέσως μετά την προπόνηση?

2)Το καλοκαίρι κάνω πάρα πολλές ώρες cardio χωρίς πρόβλημα απο συνήθεια. Δηλαδη το καθημερινό μοθ πρόγραμμα είναι ... Ξυπνώ 7 η ώρα τρώω υδατάνθρακες, προπόνηση μετά απο ένα μισάωρο και μετα στις 12 η ώρα πηγαίνω για μπανιο οπου πολλές φορές καθομαι και μέχρι τις 2,5 η ώρα. Επιστρέφω σπιτι τρωω μεσημεριανο,κοιμάμαι για 2 ώρες,τρώω παλι ενα πρωτεινικό γεύμα και μετα πηγαινω για mountain bike .Ειναι πολλές οι ώρες που κανω cardio ?Πρέπει να τις μειώσω?
1)φυσικα και τρως πρωτεινη στο μεταπροπονετικο γευμα
2)προσαρμοζεις το καρντιο αναλογα με τις αναγκες σου

Invincible
29-05-11, 09:43
1)φυσικα και τρως πρωτεινη στο μεταπροπονετικο γευμα
2)προσαρμοζεις το καρντιο αναλογα με τις αναγκες σου


Ναί αλλά μήπως με τόσο πολύ κάρντιο χάνω και πολλή μυική μάζα?

SeXperT
29-05-11, 09:58
αν κρατησεις υψηλα την πρωτεινη, και προσεξεις πολυ την διατροφη σου, θα ελαχιστοποιησεις τις απωλειες. Αλλα χωρις "χημικη υποστιρηξη" δεν γινεται να διωχνεις μονο λιπος... αναγκαστηκα θα χασεις και λιγο μαζα...

terataki
29-05-11, 11:07
αν κρατησεις υψηλα την πρωτεινη, και προσεξεις πολυ την διατροφη σου, θα ελαχιστοποιησεις τις απωλειες. Αλλα χωρις "χημικη υποστιρηξη" δεν γινεται να διωχνεις μονο λιπος... αναγκαστηκα θα χασεις και λιγο μαζα...

δεν ισχυει..δεν ξερω ποσες φορες θα το πω ακομα

SeXperT
29-05-11, 23:15
εγω περυσι το καταφερα...

sobral
30-05-11, 00:12
Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούργιος στην ιστοσελίδα σας. Είμαι 180 cm και 77 κιλά. Αρχικά έχω κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν.

1) Αφού πρέπει να ακολουθώ διατροφή γράμμωσης πρεπει να κόψω την μεταπροπονητική πρωτείνη (κανονικό πρωτεινικό γεύμα,οχι συμπλήρωμα) και να κρατήσω μόνο τον υδατάνθρακα αμέσως μετά την προπόνηση?

2)Το καλοκαίρι κάνω πάρα πολλές ώρες cardio χωρίς πρόβλημα απο συνήθεια. Δηλαδη το καθημερινό μοθ πρόγραμμα είναι ... Ξυπνώ 7 η ώρα τρώω υδατάνθρακες, προπόνηση μετά απο ένα μισάωρο και μετα στις 12 η ώρα πηγαίνω για μπανιο οπου πολλές φορές καθομαι και μέχρι τις 2,5 η ώρα. Επιστρέφω σπιτι τρωω μεσημεριανο,κοιμάμαι για 2 ώρες,τρώω παλι ενα πρωτεινικό γεύμα και μετα πηγαινω για mountain bike .Ειναι πολλές οι ώρες που κανω cardio ?Πρέπει να τις μειώσω?

φίλε μου με αυτό το πρόγραμμα θα τα κάψεις όλα λίπος,μυες (σίγουρα):shock: δεν τρως καθόλου και κάνει άσκηση με υψηλή θερμιδική δαπάνη. Ξεκίνα από την αρχή στο θέμα διατροφής και προγραμμάτισε τα γεύματα σου. Με τέτοια δραστηριότητα θα έπρεπε ακόμη και σε περίοδο γράμμωσης να τρως πολύυυ παραπάνω. Ψάξε λίγο στο φόρουμ και για ό,τι θές ρώτα εδώ.:) welcome κιόλας!:welcome: