PDA

Επιστροφή στο Forum : H διατροφικο πλανο



sadistic
30-05-11, 18:26
παιδια θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το συγκεκριμενο πλανο.ειμαι 44 χρ,1.85,90 κιλα.σκοπος μου ειναι ο ογκος αλλα οσο γινετε καθαροτερα κιλα.ναι ξερω ειναι λιγο δυσκολο αυτο αλλα το παλευω.εδω και 2.5 μηνες εχω κολησει στα 90.προγραμμα ογκου κανω του μπουρναζου#1.εχει φορτωσει το σωμα [οχι υπερβολικα]αλλα τα κιλα ειναι ιδια.πως γινετε;η διατροφη ειναι η παρακατω:

terataki
30-05-11, 18:27
παιδια θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το συγκεκριμενο πλανο.ειμαι 44 χρ,1.85,90 κιλα.σκοπος μου ειναι ο ογκος αλλα οσο γινετε καθαροτερα κιλα.ναι ξερω ειναι λιγο δυσκολο αυτο αλλα το παλευω.εδω και 2.5 μηνες εχω κολησει στα 90.προγραμμα ογκου κανω του μπουρναζου#1.εχει φορτωσει το σωμα [οχι υπερβολικα]αλλα τα κιλα ειναι ιδια.πως γινετε;η διατροφη ειναι η παρακατω:8.30 πρωινο=1 scoop whey με 100 γρ κουακερ.10.30-12.00 γυμναστηριο [η μιση ωρα ειναι η κοιλιακοι η αεροβια στο διαδρομο].12.30 2 scoop whey με μια μπανανα και 1 κουταλια μελι τις σουπας.ολα μαζι στο μιξερ.13.30 20 σταφιδες ξανθες,150γραμ φιλετο κοτοπουλο,3 δεντρακια βροκολο,και1.5 κουπα του τσαγιου ρυζι καστανο, η 4 πατατες βραστες,η πλυγουρι.4.00 μια μπαγκετα μαυρη με 1 φετα τρικαλινο λαιτ,μαρουλι ντοματα και 1 κονσερβα τονο,η στηθος γαλοπουλα+1 κουταλια ελαιολαδο.7.00οτι ακριβως το μεσημερι+σαλατα.22.00 μισο κεσεδακι gottage4% λιπαρα,και 1 πατατα βραστη.συνηθως παω κατα τις 12.30 για υπνο οποτε τι να βαλω στις 12.00;;:unsure:για πειτε την γνωμη σας.....
φιλε μου καθαρογραψε τα με μια σειρα,δεν βγαζουμε ακρη ετσι :toast:

sadistic
30-05-11, 18:39
τωρα πυστευω να ειναι οκ.

sadistic
31-05-11, 00:34
8.30 πρωινο.1 σκοπ whey,100 γραμ κουακερ.[μιξερ]+1 πολυβιταμινη ADAM
10.30-12.00 γυμναστηριο.[μιση ωρα ειναι αεροβικη σε διαδρομο η κοιλιακοι]
12.30 2 σκοπ whey,1 μπανανα + 1 κουταλια τις σουπας μελι.[μιξερ]+20 σταφιδες ξανθες
13.30.μεσημεριανο 150γραμ ψητο κοτοπουλο φιλετο,3 δεντρακια βροκολο,1 κουταλια ελαιολαδο,και 1 κουπα του τσαγιου ρυζι καστανο,η 4 πατατες βραστες,η πλυγουρι.+1 ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ ADAM
4.00 μια μπαγκετα ολικης με 1 φετα τρικαλινο λαιτ,ντοματα,μαρουλι και 1 κονσερβα τονου,η στηθος γαλοπουλα+1 κουταλια ελαιολαδο.
7.00 οτι ακριβως το μεσημερι+ σαλατα.
10.00 βραδυνο.100 γραμ gottage+1 πατατα βραστη.
συνηθως παω για υπνο στις 12.30.οποτε τι να βαλω μιση ωρα πριν.....
αυτη ειναι η διατροφη μου.για πειτε ρε παιδια....:unsure:

thanasis76
31-05-11, 10:52
εχω να πω οτι πρεπει να σταματησουμε να κοιταμε τι λεει η ζυγαρια, το πιο σωστο ειναι να κοιταμε το σωμα μας... το σωμα αλλαζει πολλες φορες χωρις να αλλαζουν τα κιλα...

sadistic
31-05-11, 12:14
τhanasi ευχαριστω για την απαντηση.δεν εχω και τοσο προβλημα με την ζυγαρια οσο για την διατροφη που κανω αν ειναι οκ,η αν θελει κατι διορθωση:unsure:

RAMBO
31-05-11, 12:21
αλλαξε το ψωμι μπακετασ και δοκιμασε να παρεισ αραβικη πιτα...γιατι να περνεισ 2 φορεσ την μερα πολυβιταμινη?περνεισ την πρωινη και η διατροφη σου ειναι μια χαρα οποτε δεν ηπαρχει λογοσ για δευτερη.

thanasis76
31-05-11, 12:50
τhanasi ευχαριστω για την απαντηση.δεν εχω και τοσο προβλημα με την ζυγαρια οσο για την διατροφη που κανω αν ειναι οκ,η αν θελει κατι διορθωση:unsure:

μια χαρα την βλεπω την διατροφη σου, ισως μονο οπως λεει και ο φιλος να αλλαζα την μπακετα και το τυρι που εχεις εκει....
οσο για την ζυγαρια το ειπα γιατι καλο ειναι να μαθουμε να διαβαζουμε το σωμα μας ασχετα με το τι λεει η ζυγαρια... μπορει να μεινεις στα ιδια κιλα πχ και να αλλαξεις την αναλογια μυες-λιπος... οποτε παλι σουπερ θα εισαι...

sadistic
31-05-11, 13:11
ευχαριστω παιδια.για να χασω λιγο στο κατω μερος τις κοιλιας πρεπει να ελλατωσω λιγο τους υδατανθρακες;η να κανω περισσοτερο διαδρομο;με συνδιασμο κατω κοιλιαkων;

RAMBO
31-05-11, 13:19
ΛΙΠΟΣ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ.λεσ θελω να παρω ογκο και θεσ να χασεισ και την κοιλια αυτα δεν γινονται τουλαχιστον οχι με φυσικουσ τροπουσ.

sadistic
31-05-11, 14:18
εχεις δικιο RAMBO.ναι μεν θελω να βαλω λιγο ογκο αλλα οσο γινετε καθαρο.δεν το διατυπωσα εγω σωστα.ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!:thumbup:

Toxical
31-05-11, 14:23
αλλαξε το ψωμι μπακετασ και δοκιμασε να παρεισ αραβικη πιτα...γιατι να περνεισ 2 φορεσ την μερα πολυβιταμινη?περνεισ την πρωινη και η διατροφη σου ειναι μια χαρα οποτε δεν ηπαρχει λογοσ για δευτερη.

ναι αλλα η αραβικη πιτα δεν ειναι απο ασπρο αλευρι και οχι απο ολικης αλεσης?Ναι αλλα συμφωνα με ολα εχω ακουσει και μας λενε μεσα στο forum ειναι να τρωμε μονο ολικης αλεσης προιοντα.

t.s.t
31-05-11, 14:42
εχω να πω οτι πρεπει να σταματησουμε να κοιταμε τι λεει η ζυγαρια, το πιο σωστο ειναι να κοιταμε το σωμα μας... το σωμα αλλαζει πολλες φορες χωρις να αλλαζουν τα κιλα...

:thumbup:
+100

t.s.t
31-05-11, 14:45
ναι αλλα η αραβικη πιτα δεν ειναι απο ασπρο αλευρι και οχι απο ολικης αλεσης?Ναι αλλα συμφωνα με ολα εχω ακουσει και μας λενε μεσα στο forum ειναι να τρωμε μονο ολικης αλεσης προιοντα.

Αυτο ειναι κατι μη εγκυρο κατα την γνωμη μου..εγω ειχα κολλησει σε καποια κιλα λογω οτι ετρωγα μονο μαυρα..υπαρχουν τα καστανα που κατα γνωμη μου ειναι πολυ καλυτερα,τουλαχιστων γιανα μην φανω ξερολας εμενα τα καστανα με ανεβασαν,σε σχεση με τα ολικης που 3 μηνες δεν μπορουσα να ξεκολλησω ουτε γραμμαριο..ευχαριστω.:thumbup:
τους μηχανισμους του σωματος μας δεν μπορει να τους ξερει κανεις εκτος αν το παρακολουθεις με ιατρικα μεσα...

RAMBO
31-05-11, 15:17
ναι αλλα η αραβικη πιτα δεν ειναι απο ασπρο αλευρι και οχι απο ολικης αλεσης?Ναι αλλα συμφωνα με ολα εχω ακουσει και μας λενε μεσα στο forum ειναι να τρωμε μονο ολικης αλεσης προιοντα.

αλλο να τρωσ μια μπακετα ψωμι ασ ειναι και μαυρο και αλλο μια αραβικη πιτα