PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροβια και διατροφη!!



franky94
01-06-11, 15:35
Γεια σας παιδια!!Καταρχιν συγχαρητηρια για το φορουμ εχετε κανει πολυ καλη δουλεια!!
Ειμαι νεος στο φορουμ και εχω αρκετες αποριες αν και εχω διαβασει πολλα posts!
Θα ηθελα την βοηθεια σας για να δημιουργησω μια διατροφη και να καψω λιπος!!
Ειμαι 17 χρονων υψος 179 82 κιλα!!εχω περιπου 30% λιπος και θελω να το καψω!!!Κανω αεροβια 3 φορες την εβδομαδα αλλα χωρις διατροφη δεν εχει ουσια!!Θελω απο εσας να μου προτεινεται μια σωστη, ισορροπημενη και υγιεινη διατροφη!!!
Συγνωμη αν εχω κανει καποια λαθη ειμαι αρχαριος αλλα εχω πολυ ορεξι για να φτιαξω το σωμα μου επειδη το ειχα παραμελησει αρκετα!!!
Ευχαριστω εκ των προτερων!!

thegravijia
01-06-11, 16:44
γραψε τι διατροφη που ακολουθεις τωρα για να κανουμε διορθωσεις πανω σε αυτη

franky94
01-06-11, 23:45
Πρωι:1-2 ποτηρια γαλα με 2 φλιτζανια δημητριακα σοκολατενια!
Δεκατιανο: ενα φρουτο και χυμο η χυμο και τοστ
Μεσημερι:φιλετο κοτοπουλο,τονο,μοσχαρι βραστο,φακες η φασολια η μπιφτεκια σε συνδιασμο με σαλατα ωμη η βραστη με 1 κουταλια λαδι η πατατα βραστη
Απογευματινο:ενα φρουτο συνηθως η χυμο
Βραδυνο:γιαουρτι 2% με 1-2 κουταλιες μελι η τιποτα!!αλλες φορες και φρουτο η τοστ με γαλοπουλα και τυρι!

αυτη ειναι η διατροφη μου μεσες ακρες αλλα χρειαζομαι καποιες συμβουλες!!Δευτερα τεταρτη παρασκευη εχω την αεροβια προπονηση θα πρεπει να παρω γευμα πριν η μετα?και αν πρεπει να προσθεσω κατι πειτε μου γνωμες παρακαλω!!

thanasis76
02-06-11, 13:32
30 % λιπος πως το ξερεις?? εκανες λιπομετριση??
γιατι εγω ειμαι 1.72 και 100 κιλα και εχω 22%
δεν εχεις γυμναστει ποτε??
εισαι οντος παχυς χωρις μυες...??

thanasis76
02-06-11, 13:39
Πρωι:1-2 ποτηρια γαλα με 2 φλιτζανια δημητριακα σοκολατενια!
Δεκατιανο: ενα φρουτο και χυμο η χυμο και τοστ
Μεσημερι:φιλετο κοτοπουλο,τονο,μοσχαρι βραστο,φακες η φασολια η μπιφτεκια σε συνδιασμο με σαλατα ωμη η βραστη με 1 κουταλια λαδι η πατατα βραστη
Απογευματινο:ενα φρουτο συνηθως η χυμο
Βραδυνο:γιαουρτι 2% με 1-2 κουταλιες μελι η τιποτα!!αλλες φορες και φρουτο η τοστ με γαλοπουλα και τυρι!

αυτη ειναι η διατροφη μου μεσες ακρες αλλα χρειαζομαι καποιες συμβουλες!!Δευτερα τεταρτη παρασκευη εχω την αεροβια προπονηση θα πρεπει να παρω γευμα πριν η μετα?και αν πρεπει να προσθεσω κατι πειτε μου γνωμες παρακαλω!!


σε γενικες γραμμες ειναι οκ, απλα το πρωι σταματας τα σοκολατενια δημητριακα και βαλε κανονικα... η all bran
στο δεκατιανο, τρωγε φρουτο η τοστ με γαλοπουλα και τυρι χαμηλα λιπαρα, τους χυμους κοψε τους
στο μεσημεριανο το βλεπω οκ.
το απογευματινο το ιδιο με το δεκατιανο
το βραδυνο να τρως ενα γευμα πχ, σαλατα με καποιο κρεατικο
και πριν πεσεις για υπνο αν πεινας να πινεις ενα γαλα...
στα κρεατικα και γενικα στις ποσοτητες να προσεχεις, γιατι δεν τις ανεφερες καν...
γυρο στα 100-150 γρ ειναι οκ
πριν την αεροβια αν μπορεις να μην τρως κατι. μετα αρκετη πρωτεινη και λιγος υδατανθρακας θα ειναι οκ, αν αργησεις να φας καποιο απο τα γευματα σου...

franky94
02-06-11, 14:10
30 % λιπος πως το ξερεις?? εκανες λιπομετριση??
γιατι εγω ειμαι 1.72 και 100 κιλα και εχω 22%
δεν εχεις γυμναστει ποτε??
εισαι οντος παχυς χωρις μυες...??

Φιλε μου ειχα κανει ενα τεστ στο ιντερνετ δε θυμαμε ακριβως που και μετραγες τι μεση και τα κιλα και σου εβγαζε περιπου το ποσοστο του λιπους δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!!Ξεχασα να σας πω πως περσυ ειμουν 95 κιλα και δεν γυμναζομουνα καθολου!!
Οσο για τη διατροφη μου οι ποσοτητες δεν ειναι αρκετα μεγαλες κανονικες μου φαινονται!!Παντως με την αεροβια αρχιζω και βλεπω σιγα σιγα μια μικρη διαφορα!!!

thanasis76
02-06-11, 15:53
το ιντερνετ μπορει να κανει πολλα πραγματα αλλα με τιποτα να σου βρει το λιπος στο σωμα σου. εδω μηχανηματα και εχουν απωλειες...
αν με την διατροφη που κανεις και την αεροβικη βλεπεις διαφορα, τοτε ολα ειναι οκ, συνεχισε...

franky94
03-06-11, 09:09
Σιγα σιγα αρχιζω και βλεπω μια διαφορα!!Σε κανα μηνα πιστευεις θα υπαρχη διαφορα?

thanasis76
03-06-11, 11:31
Σιγα σιγα αρχιζω και βλεπω μια διαφορα!!Σε κανα μηνα πιστευεις θα υπαρχη διαφορα?

ναι αν δεν ξεφευγεις απο το διατροφικο προγραμμα και το προγραμμα γυμναστικης, θα εχει διαφορα και θα το δεις...:thumbup:

franky94
03-06-11, 13:38
φιλε κατι τελευταιο αν τρωω junk 1 φορα τι βδομαδα πειραζει?για σουβλακι μιλαω!!Αν ειναι χωρις πατατες με κοτοπουλο καλαμακι και αλαδοτη πιτα ειναι πιο υγειηνο ετσι?

thanasis76
03-06-11, 14:13
φιλε κατι τελευταιο αν τρωω junk 1 φορα τι βδομαδα πειραζει?για σουβλακι μιλαω!!Αν ειναι χωρις πατατες με κοτοπουλο καλαμακι και αλαδοτη πιτα ειναι πιο υγειηνο ετσι?

για μια φορα στισ τοσες δεν τρεχει τιποτα. κι εγω καθε σαββατο πινω 1-2 ποτηρακια κρασι με λιγους ξηρους καρπους...:P:P

franky94
03-06-11, 14:37
θελω να σε ευχαριστησω πολυ για το χρονο που χαλασες για να με βοηθησεις!!Ευχαριστω για τη βοηθεια θα σου στιλω μια φωτογραφια σε 5 βδομαδες και μια πως ειμουν!!Καλη συνεχεια!

thanasis76
03-06-11, 15:12
θελω να σε ευχαριστησω πολυ για το χρονο που χαλασες για να με βοηθησεις!!Ευχαριστω για τη βοηθεια θα σου στιλω μια φωτογραφια σε 5 βδομαδες και μια πως ειμουν!!Καλη συνεχεια!

καλη συνεχεια και σε σενα... κι εγω οταν αποβαλω την ντροπη μου θα βαλω το πριν και το μετα....:P:P