PDA

Επιστροφή στο Forum : Optimum Nutrition 100% Casein Protein Ή MyoFusion Gaspari Nutrition για βράδυ ?



Πυγμάχος
02-06-11, 02:30
Παιδια είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 για βραδυνή πρωτεϊνη .. πιά προτείνετε ?
Αν γίνεται να μου πείτε μόνο όσοι έχετε δοκιμάσει και έχετε άποψη . :turtle:
Ευχαριστώ :green:

ggeorge
02-06-11, 08:44
καλημερα
Αν εννοείς αυτη

http://www.europesupplements.com/707-836-large/optimum-nutrition-100-casein-protein-4lb-vanilla.jpg

την εχω καμια βδομαδα...
Δεν ξερω αν είναι καλη αλλα απο γευση (υποκειμενικο φυσικα) δεν πινεται...
Καθε βραδυ βρισκω διαφορετική δικαιολογια για να μην την παρω...

Την αλλη δεν την ξερω...

Jumaru
02-06-11, 09:59
Η άλλη είναι ανησυχητικά νόστιμη για πρωτείνη :unsure:

jackaction
02-06-11, 10:29
Myo πολυ καλη γευση την αλλη ρωτισα τον κολλητο μου να την αγορασω και μου λεει πριν 3 μερες πεταξα μισοτελειωμενο κουτι:turtle:
μου τιν παρομιασε σαν αλευρι με γευση:P
τωρα αν εισαι τοσο σκληροπυρινικος:liftheavy: και σε νοιαζει μονο το αποτελεσμα παρε την ΟΝ

f-panos
02-06-11, 10:34
Δεν ξερω την καζεινη της on απο γευση, αλλα αν τη θελεις αποκλειστικα για τελευταιο γευμα πριν τον υπνο αυτη ειναι πιο καταλληλη απο τη myofusion.

gsisr
02-06-11, 14:05
οι κασείνες είναι λογικό να είναι πηχτές βλέπε γιαούρτι. αν έχει χειρότερη γεύση από γιαούρτι φάε γιαούρτι και αμύγδαλα πριν τον ύπνο

sobral
02-06-11, 14:18
οι κασείνες είναι λογικό να είναι πηχτές βλέπε γιαούρτι. αν έχει χειρότερη γεύση από γιαούρτι φάε γιαούρτι και αμύγδαλα πριν τον ύπνο

:thumbup: ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο του να πάρει κάποιος καζείνη.:unsure::unsure: υπάρχει σε τόοοσες τροφές και μάλιστα τροφές που τρως εύκολα και χωρίς προετοιμασία. Whey κ πάλι whey την κάνεις μόνος σου ότι θες. Άντε το πολύ να πάρεις κάνα (ποιοτικό) μπλεντ. Σκέτη καζείνη δεν βρίσκω λόγο. Κοίταξε την tempro του DY, Elite Fusion 7 κ.α. Αλλιώς αν θες καζείνη οπωσδήποτε δες της inkospor (95%) έχω ακούσει καλά λόγια.

Kaloutsikos
02-06-11, 15:30
Παιδια είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 για βραδυνή πρωτεϊνη .. πιά προτείνετε ?
Αν γίνεται να μου πείτε μόνο όσοι έχετε δοκιμάσει και έχετε άποψη . :turtle:
Ευχαριστώ :green:

Από γεύση και οι δύο μου άρεσαν πολύ,
για το βράδυ που την θες η καζεΐνη είναι καλύτερη επιλογή (αλλά περιττά λεφτά). :green:

Stamer
02-06-11, 16:42
Η άλλη είναι ανησυχητικά νόστιμη για πρωτείνη :unsure:

+1:thumbup: εχει και γερανιο..τι αλλο θα μαθουμε??

Πυγμάχος
02-06-11, 17:15
Απλά έλεγα μήπως η καζείνη προσφέρει και τίποτα παραπανώ .. αλλα μάλλον ίσως μεινω σε On Whey Gold 100% και πετάω κανενα γιαουρτι μαζί ..

Επίσης κατι άλλο ... αν πάρω την Caseine που έχει χάλια γέυση όπως λέτε και ρίχνω μέσα πολύ Κακάο η Hemo - Caotonic .. δε θα είναι ολα οκ ?

Ευχαριστώ παιδιά !

gsisr
02-06-11, 17:32
γιαούρτι και γουει καλύτερη επιλογη μη μπαίνεις σε τσάμπα έξοδα

cardinal
06-06-11, 22:22
koita filos kali h kazeini ean den mporeis na fas stereo geyma pou einai to kalitero!!!! twra ama tin thes anti gia vradyno mporeis na kaneis kai to allo na valeis whey kai otan sikothis to vrady gia to otidipote pinis alli mia proteinoula h perneis tin kazein pou einai argis aporofisis h ean thes mporeis na dokimaseis tin nitrocore 24 pou einai deka pigon tis optimim kai auti kai tis exeis oles kai grigoris aporofisis kai argis opote eisai komple!!!