PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ



aris1988
02-06-11, 14:34
σκεφτομε να κανωτη πρωτη μου παραγγελια απο eshop με τα προιοντα που θα σας γραψω με σκοπο την οσο ειναι δυνατον μυικη αναπτυξη και τη μειωση λιπους εχω φτασει σε αρκετα καλα επιπεδα με σκληρη προπονηση καλη διατροφη και μια πρωτεινη iso και το lipo6.αλλα τωρα που καλοκαιριασε και πλεον δε βλεπω μεγαλεσ αλαγες και πρεπει να φτιαξουμε περισοτερο σωμα σκεφτομε τα εξης..
aminomax 8000
anavite
GHBlast
kre alkalyn
λιποδιαλυτη ειμαι αναμεσα σε thermofusion και cytolean(ποιον προτεινετε)?
καιinstant whey.
πως τα βλεπετε?θα κανουν δουλεια ολα μαζι η ειναι πολλα?πρεπει να βγαλω τιποτα η να προσθεσω?

pizzass
02-06-11, 14:55
εχε υποψιν σου φιλε πως το καλοκαιρι γενικα το σωμα δν αντεχει τοση πιεση οση το χειμωνα λογω ζεστης..και στην προπονηση και στη διατροφη-συμπληρωματα. οποτε εγω θα σ προτεινα να το πας λιγο χαλαρα και απο χειμωνα πλακωνεσαι :thumbup:

aris1988
02-06-11, 15:04
το ξερω φιλε αλλα λογο δουλειας το καλοκαιρι εχω πολυελευθερο χρονο και εχω ποιο πολυ ορεξη για προπονηση μονο στη διατροφη τα χαλαω..Οποτε για μενα το καλοκαιρι ειναιευκαιρια να πλακωθω το ξερωπως ειναι αναποδα αλλα το καλοκαιρι βολευει περισοτερο για μενα!

jackaction
02-06-11, 16:35
aminomax 8000 οκ αμινοξεα ειναι καλο κανουν:)
anavite αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι πολυβιταμινη αλλα εγω χρησιμοποιω αρκετα απλες και οχι απο εταιριες συμπληροματων
GHBlast δεν εχω γνωμη για το σιγκεκριμενο εμπιστευομαι την εταιρεια και ελεγα να το δοκιμασω απο σεπτεμβρη
kre alkalyn καλοκαιριατικα δεν θα το επαιρνα ειδικα σε συνδιασμο με λιποδιαλυτη
λιποδιαλυτη ειμαι αναμεσα σε thermofusion και cytolean(ποιον προτεινετε)?
και instant whey. καλη μου φενεται για μετα την προπονηση δεν ξερω πως σκοπευεις να συνδιασεις τη πρωτεινη με τα αμινοξεα
ελπιζω εστω και λιγο να βοηθησα:turtle::turtle:(Τα σπανε οι χελωνες θα βαζω σε καθε ποστ :green:)

aris1988
02-06-11, 16:46
aminomax 8000 οκ αμινοξεα ειναι καλο κανουν:)
anavite αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι πολυβιταμινη αλλα εγω χρησιμοποιω αρκετα απλες και οχι απο εταιριες συμπληροματων
GHBlast δεν εχω γνωμη για το σιγκεκριμενο εμπιστευομαι την εταιρεια και ελεγα να το δοκιμασω απο σεπτεμβρη
kre alkalyn καλοκαιριατικα δεν θα το επαιρνα ειδικα σε συνδιασμο με λιποδιαλυτη
λιποδιαλυτη ειμαι αναμεσα σε thermofusion και cytolean(ποιον προτεινετε)?
και instant whey. καλη μου φενεται για μετα την προπονηση δεν ξερω πως σκοπευεις να συνδιασεις τη πρωτεινη με τα αμινοξεα
ελπιζω εστω και λιγο να βοηθησα:turtle::turtle:(Τα σπανε οι χελωνες θα βαζω σε καθε ποστ :green:)



τη krealkalyn αν και δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια θελω να την παρω για να τη δοκιμασω ναδω αν οντως ειναι τοσο μουφα κι αν δεν ειναι να δω αν οντος δινει δυναμη χωρις να σου δινει και τα περιτα νερα που δινει η απλη κρεατινη..ποιο αλλο συμπληρωμα προτεινεις για αυξηση δυναμης η για αναπτξη μυων?μηπως καποιο νιτρικο ?τη πρωτειν με τααμινοξεα θα τα συνδιασω ως εξης με το προινο μου πρωτεινη πριντο γυμναστηριο αμινοξεα αμεσως μετα τη προπονηση παλι αμινοξεα και μετα απο μισι ωρα πρωτεινη

amateur666
02-06-11, 17:18
τη krealkalyn αν και δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια θελω να την παρω για να τη δοκιμασω ναδω αν οντως ειναι τοσο μουφα κι αν δεν ειναι να δω αν οντος δινει δυναμη χωρις να σου δινει και τα περιτα νερα που δινει η απλη κρεατινη..ποιο αλλο συμπληρωμα προτεινεις για αυξηση δυναμης η για αναπτξη μυων?μηπως καποιο νιτρικο ?τη πρωτειν με τααμινοξεα θα τα συνδιασω ως εξης με το προινο μου πρωτεινη πριντο γυμναστηριο αμινοξεα αμεσως μετα τη προπονηση παλι αμινοξεα και μετα απο μισι ωρα πρωτεινη

krealkalyn δεν καταλαβαινω γιατι δεν κανεισ να την παρεισ τ καλοκαιρι κ σε συνδιασμο μ λιποδ.. οπωσ λεει ο φιλοσ απο πανω(jackaction!..)...τωρα νερα η κρεαλκαλυν δεν κραταει αλλα σε δυναμη καμια σχεση μ μονουδρικη..νομιζω οτι μετα την προπο αν παρεισ κ αμινο κ πρωτεινη μαλλον θ πανε χαμενα τ αμινο λογο οτι θ καλυφτεισ απο την πρωτεινη στο μεταπροπο(γιαυτο δεν ειμαι σιγουροσ 100% ομωσ παιζει να κανω κ λαθοσ...).....ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΡΤΟΦΗ Κ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ...μν παρεισ κ αλλα supps κατσε με αυτα κ βλεπεισ στα μελλον αν πρεπει να κανεισ καποια προσθηκη...

aris1988
02-06-11, 17:43
οκ τοτε λεω να παρω μια βιταμινη καλη γιατι οτι και νανε καλοκαιρι τοωρα δουλεια μπανιαπροπονησεις ξενυχτια χρειαζετε τα amino θα τα παιρνω μαζι με το φαι και κατα τη διαρκεια τηςπροπονησης τη πρωτεινη το πρωι και μετα τη προπονηση θα παρω και μια krealkalyn ποιο πολυ για να τη δοκιμασω και αντι για το hgblast λεω να παρω ενα gaba και ποιο φτηνο ειναι και το θελω μονο για τον υπνο γιατι εχω ενα θεματακι αυπνιας τωρα τελεφτεα

isis
02-06-11, 18:56
τη krealkalyn αν και δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια θελω να την παρω για να τη δοκιμασω ναδω αν οντως ειναι τοσο μουφα κι αν δεν ειναι να δω αν οντος δινει δυναμη χωρις να σου δινει και τα περιτα νερα που δινει η απλη κρεατινη

για τη κρεατίνη αυτή , την αλκαλική κρεατίνη , χρησιμοποιούν ρυθμιστικά που ανήκουν στις ισχυρές βάσεις , για να αλλάξουν το ph της σε υπεραλκαλικό. Δε γνωρίζω πόσο μπορεί να απορροφηθεί ή τις αντιδράσεις που γίνονται όταν μία υπεραλκαλική ένωση έρθει σε επαφή με ισχυρά οξέα ή πιο σωστά πόσο θα μεταβληθεί το ph της , αφού θα έχουμε μία ή περισσότερες ισχυρές βάσεις και ισχυρό οξύ , όταν κάποιος τη χρησιμοποιεί , αλλά αν χρησιμοποιούν κλασικα και συνάμα φθηνα ρυθμιστικά , ένας λόγος ανησυχίας ή μία παρενέργεια , θα μπορούσε να είναι η αύξηση της πίεσης , θεωρητικά.

Bodytlk
02-06-11, 19:46
Τα αμινο8000 ειναι φοβερα τα χρησιμοπειω και εγω!
Η annavite κατα την αποψη μου δεν αξηζει τα λεφτα της,το animal pack ειναι καλυτερο αλλα και παλι πιστευω οτι με μια πιο απλη πολυβιταμινη κανεις τη δουλεια σου,τωρα αμα σου περισευουν τα λεφτα παω πασο.
Το GHBLAST πρωσοπικα πρωτη φορα το βλεπω και θα το ψαξω αλλα εφοσον ειναι DY εγω του εχω τυφλη εμπιστοσυνη του τυπου :) .
Kre alkalyn προσωπικα το θεωρω μουφα σαν συμπληρωμα γενικα γιατι χρησιμοπειησει και εγω και δεν ειδα αποτελεσμα.
Χμ λιποδιαλυτη δε νομιζω,πιο πολυ θα εβαζα θερμογενετικο και συγκεκριμενα το MITOTROPIN.
Και για πρωτεινη θα εβαζα την premium whey της WEIDER.
Αυτα απο εμενα ελπιζω :thumbup:

amateur666
04-06-11, 19:36
για λιπο τ OEP σε συνδιασμο μ lean xtreme ΠΑΡΕ καλο κ δεν εχει μεσα τ2 οπωσ τ μιτο π μπορει να σ προκαλεσει ζημια στο θυροειδη..