PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνη και υδατάνθρακας.



leftis
02-06-11, 14:49
Γειά σας. Έχω μια ερώτηση μιας και από Σεμπτέμβριο λέω να μπώ σε όγκο. Είμαι 16 και 1,85 και 74 κιλά....Μετά απο διάβασμα είδα πώς οι φόρμουλες όγκου δεν λένε και πολύ και πως καλύτερα είναι να βάζουμε μόνοι πρωτείνη και υδατάνθρακα. Μπορείτε να μου προτείνετε ενα καλό συνδιασμό αυτών των δύο,κατα προτίμηση από x-treme.

ΥΓ: μην μου πείτε το κλασσικο: τρώγε!! ή φαϊ και πάλι φαϊ,γιατί τρώω σαν πουσ&^$ και παρότι έχω δεί μεγάλη διαφορά στο σώμα μου εδώ και 6 μήνες άντε να έχω πάρει ένα κιλό....Δεν ξέρω,μπορεί να έχασα λίπος και να πήρα μύες.

Kaloutsikos
02-06-11, 15:25
Γειά σας. Έχω μια ερώτηση μιας και από Σεμπτέμβριο λέω να μπώ σε όγκο. Είμαι 16 και 1,85 και 74 κιλά....Μετά απο διάβασμα είδα πώς οι φόρμουλες όγκου δεν λένε και πολύ και πως καλύτερα είναι να βάζουμε μόνοι πρωτείνη και υδατάνθρακα. Μπορείτε να μου προτείνετε ενα καλό συνδιασμό αυτών των δύο,κατα προτίμηση από x-treme.

ΥΓ: μην μου πείτε το κλασσικο: τρώγε!! ή φαϊ και πάλι φαϊ,γιατί τρώω σαν πουσ&^$ και παρότι έχω δεί μεγάλη διαφορά στο σώμα μου εδώ και 6 μήνες άντε να έχω πάρει ένα κιλό....Δεν ξέρω,μπορεί να έχασα λίπος και να πήρα μύες.

Από πρωτεΐνη τη θέλεις να πάρεις whey ή πολλών πηγών?
Απο υδατάνθρακα η καλύτερη επιλογή στην πρωτεΐνη να βάζεις βρώμη,
άμα όμως την θέλεις για post πάρε Waxe Maize.

Μην νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει αυτό, στην ηλικία που είσαι ότι και να φας
τα καις γι αυτό δεν μπορείς να κρατήσεις κιλά.

jackaction
02-06-11, 15:29
αν βλεπεις διαφορα στον καθρεφτη γιατι κυνηγας τοσο τη ζηγαρια?για τα προιντα ογκου και εγω ευνομονω το forum που με γλητωσε απο το να δοσω κιαλα λεφτα αλλα δεν την εχω ψαξει και πολυ οποτε δεν νιωθω καταλληλος για τις συμβουλες που ζητας. παντος αν δεν βλεπεις αμεση διαφορα στα κιλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει να ανχονεσε (αν υπαρχει διαφορα στον καθρεφτη)
keep pumping:weights::green: