PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιολόγηση διατροφής



mihalisgr
03-06-11, 14:33
Καλησπέρα, θα ήθελα μερικά σχόλια για το παρακάτω διατροφικό πρόγραμμα μιας εβδομάδας.

Είμαι 25 χρονών, 1.68, 75kg, με 25% λίπος. Κανω 3ς φορές όργανα (επίσης έντονα, και με πολλα κιλά) + 30-40 λεπτά διάδρομο (εκ των οποίων τα 20-25 το πολύ τρέξιμο). Δεν παιρνω κανενος ειδους συμπλήρωμα διατροφής.

Θελω πρώτα τις δικες σας γνωμες για να μην επιρρεάσω κανέναν.

Panosss
03-06-11, 15:13
Αρκετός υδατάνθρακας.
Στο βραδινό, για εμένα, δεν έχουν θέση ούτε τα καλαμάκια, ούτε τα 600 γρ φρούτα!
600 γρ φρούτα; :shock::shock::shock::shock: Απίστευτη ποσότητα υδατάνθρακα στο τέλος της ημέρας!!!!

Πίτες γενικότερα... επίσης δε νομίζω οτι συνάδει με διατροφή για χάσιμο κιλών.

Γενικότερα θα σου πρότεινα... τα γνωστά. Περιόρισε τον υδατάνθρακα (ειδικά μετά το απόγευμα). Μέτρα επακριβώς τις θερμίδες των γευμάτων σου (δεν λέει τίποτα το γενικό "Σαλάτα"... τι σαλάτα, πόση σαλάτα κλπ) και υπολόγισε πόσες χρειάζεσαι ημερήσια. Κινήσου υποθερμιδικά (τουλάχιστον 300 με 400 θερμίδες παρακάτω ημερησίως) και βγάλε ότι "σαβούρα" έχεις (πολύ μέλι, ελαιόλαδο με μέτρο κλπ).
Παλεύεις με την ινσουλίνη και πρέπει απαραιτήτως τα γεύματά σου να είναι συνολικά χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη.

Kaloutsikos
03-06-11, 15:22
Μήπως δουλεύεις σε καμιά εταιρία με γιαούρτια? :P:green:

mihalisgr
03-06-11, 15:24
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οπου πίτα είναι μια μέτρια (σκέτη) αραβική πιτα και οχι τυλιχτό η κατι τέτοιο, και όπου σαλάτα είναι της τάξεως 2-3 ντομάτων κ κρεμμύδι ή μισο-ενα πιάτο κολοκυθάκια κλπ

Οι θερμίδες μου απο μέτρηση σε ειδική ζυγαριά που μετράει και το λίπος είναι 3.150, και το πρόγραμμα αυτό είναι αρκετά χαμηλότερο.

Τα καλαμάκια γιατι δεν εχουν θεση στο βραδυνό; Πρωτεινικά είναι το ανάλογο των αυγών με το τυρί. Μιλάμε για σκέτα καλαμάκια πάντα


Μήπως δουλεύεις σε καμιά εταιρία με γιαούρτια? :P:green:

χαχαχαχα οχι αλλα απ'ο,τι φένεται δουλεύω γι'αυτούς κατ'επέκτασην χαχαχαχ