PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλυση απο το πρωτο λεπτο ?



GREEK POWER
06-06-11, 14:05
Χαιρετω σας ! μαγκες μετα τη προπο κανοντας αεροβια καιμε λιπος απο το πρωτο λεπτο , η ισχυει ο γενικος κανονας δηλ ,ετα τα 20-25 λεπτα ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

beefmeup
06-06-11, 20:58
φιλε λιπος καις κ μεσα στην προπονηση με τα βαρη.

deluxe
08-06-11, 02:46
Αυτο ηθελα να ρωτησω και εγω. Εαν κανουμε 45-60 λεπτα βαρη, μετα αρκουν 15 λεπτα τρεξιμο για χασιμο λιπους; Πιστευω οτι απο το τιποτα, ειναι αρκετα καλο!

leftis
08-06-11, 16:10
Και γώ 18-20 λεπτά βγάζω προς το παρόν,μετά κουράζομαι αλλά τρεχώ πολύ αυτά τα 20 λεπτά...Ελπίζω σταδιακά να τα αυξήσω.

giannis64
09-06-11, 14:37
αν ψάξετε μέσα σε αυτήν την ενότητα, κάπου υπάρχει θέμα που αναφέρει για το ποια η καλύτερη ώρα για να χάσεις λίπος, από πόση ώρα και μετά, (σωματική κατάσταση), πόσο επηρεάζει το αποθηκευμένο γλυκογόνο την λιποδιαλυση, και σε ποιες στιγμές της μέρας αυτό είναι στις μικρότερες τιμές του..
επίσης και την ένταση (παλμούς) που θα πρέπει να έχει η αερόβια μας.

deluxe
09-06-11, 14:50
Δε πρεπει να λεει καπου ομως ποση ωρα ειναι καλο να τρεχουμε αμεσως μετα την προπονηση. Παντως δεν πιστευω παραπανω απο 30 λεπτα.

giannis64
09-06-11, 14:53
μπα? γιατι? εγω κανω λαθος που κανω αεροβια 1 ωρα μετα τα βαρη, οταν ειμαι σε γραμμωση?

GyM=life
09-06-11, 14:58
μπα? γιατι? εγω κανω λαθος που κανω αεροβια 1 ωρα μετα τα βαρη, οταν ειμαι σε γραμμωση?

λολ κανεις μια ωρα αεροβια μετα την προπονα ?πως την παλευεις?σε τι ρυθμους γνκ?

giannis64
09-06-11, 15:17
με τους ρυθμου που επιβαλετε. 120-140. αρκετα χαμηλους.

αυτο φυσικα ειναι και αναλογα με το ποσο θεληση εχεις για να φτασεις στους στοχους σου.
αν θελεις μπορω να σου πω και πως μπορεις ανετα να κανεις 45 λεπτα πρωι και 45 μετα τα βαρη.
για να μην σου πω 1 ωρα πρωι και 1 μετα τα βαρη.
η σωματικες μας δυναμης ειναι φοβερες. αρκει να τις βρουμε.

editi: και μην μου πει κανεις οτι θα καταβοληστει και θα χασει οτι μυικη μαζα εχει..

gym
09-06-11, 19:54
με τους ρυθμου που επιβαλετε. 120-140. αρκετα χαμηλους.

αυτο φυσικα ειναι και αναλογα με το ποσο θεληση εχεις για να φτασεις στους στοχους σου.
αν θελεις μπορω να σου πω και πως μπορεις ανετα να κανεις 45 λεπτα πρωι και 45 μετα τα βαρη.
για να μην σου πω 1 ωρα πρωι και 1 μετα τα βαρη.
η σωματικες μας δυναμης ειναι φοβερες. αρκει να τις βρουμε.

editi: και μην μου πει κανεις οτι θα καταβοληστει και θα χασει οτι μυικη μαζα εχει..

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

GyM=life
09-06-11, 22:17
με τους ρυθμου που επιβαλετε. 120-140. αρκετα χαμηλους.

αυτο φυσικα ειναι και αναλογα με το ποσο θεληση εχεις για να φτασεις στους στοχους σου.
αν θελεις μπορω να σου πω και πως μπορεις ανετα να κανεις 45 λεπτα πρωι και 45 μετα τα βαρη.
για να μην σου πω 1 ωρα πρωι και 1 μετα τα βαρη.
η σωματικες μας δυναμης ειναι φοβερες. αρκει να τις βρουμε.

editi: και μην μου πει κανεις οτι θα καταβοληστει και θα χασει οτι μυικη μαζα εχει..

αν 8ελεις θα το εκτημουσα μιας και αρχιζω να κοβω...
κοιτα εγω κανω ξεχωριστα μια μερα μονο αεροβιο 1ωρα και κιλοιακους και τις αλλες μερες 30λεπτα συνολικα, τα 25κανονικα και τα 5 σε κλιση 5 ανηφορα. συνηθως βαριεμαι να τρεχω παραπανω αλλα πχ σημερα αντεχα 1ωρα χαλαρα...παει και αναλογως την προπονηση πιστευω..anyway πες μ το μυστικο σ:D

giannis64
09-06-11, 22:34
δεν ειναι αναγκη να τρεχεις και να χτυπιεσαι. δοκιμασε γρηγορο περπατημα και προσπαθησε να εισαι στους 120-140 παλμους. δεν ειναι και δυσκολο. βαρετο μπορει να ειναι αλλα οχι τιποτα το ιδιετερο.
αα και θελει χρονο διαθεσημο.

edit: αν εξερεσεις την προπονηση ποδιων, στις αλλες προπονησεις την ιδια αεροβια μπορεις να κανεις.

GyM=life
09-06-11, 22:50
δεν ειναι αναγκη να τρεχεις και να χτυπιεσαι. δοκιμασε γρηγορο περπατημα και προσπαθησε να εισαι στους 120-140 παλμους. δεν ειναι και δυσκολο. βαρετο μπορει να ειναι αλλα οχι τιποτα το ιδιετερο.
αα και θελει χρονο διαθεσημο.

edit: αν εξερεσεις την προπονηση ποδιων, στις αλλες προπονησεις την ιδια αεροβια μπορεις να κανεις.

ξερεις τι γινεται ρε γιαννη ειλικρινα εχω ολη την καλη διαθεση αλλα αμα το gym δεν σε εμπνεει γ*****τα....μ βαζουν κατι σκυλαδικα κατι τραγουδια π μ ρχεται να παρω ενα μπουκαλι ουισκι και ασπιρινεσ και να τα καταπιω δλδ...εχω χαλασμενο mp3 οπως καταλαβες...και πρεπει να τα υποστω ολα αυτα...πφφ...τσπ στο θεμα μας..δλδ μια ωριτσα γρηγορο περπατημα ωραια...να σε ρωτησω τωρα..εχω αρχισει και κοβω..φαινεται διαφορα ειδη μεγαλη..αλα παραμενω στα κιλα δλδ 94σταθερος...διατροφη οσο ποιο πλ μπορω την κανω λογω δουλειας και τει.τι παιζει?να βαζω μαζα ενω πεφτω καπως δυσκολο μ φαινεται..

the_mechanic
09-06-11, 23:10
Kαι γω πανω κατω αυτο το προγραμμα ακολουθω.40λεπτα αεροβια μετα τα βαρη στους 150 πλμους περιπου.Παταω και ενα 85-90% για λιγα λεπτα για να περασει η ωρα.Τις μερεσ χωρις αεροβια 45λεπτα μεχρι κ 1 ωρα αναλογα κ το χρονο μου.Κ ενα μυστικο που χρησιμοποιω ειναι να χωριζω το χρονο σε πενταλεπτα κ να μην κοιταω ποσο εχω ακομα για το 40λεπτο,αλ ποσο για να τελειωσει το 5λεπτο.εμενα με βοηθαει κ ξεχνιεμαι παντως


edit:τρεχατε γιατι χανομαστε!!!!!

giannis64
09-06-11, 23:22
αν χανεις λιπος και μενεις σταθερος στην ζυγαρια, εχει καταφερει το απολυτο.:toast:

GREEK POWER
10-06-11, 20:34
Αυτο που λες γιαννη σημβαινει σε μενα το τελευταιο διαστημα ενω κατεβασα τρυπα στη ζωνη τα κιλα ειναι τα ιδια ! Κανω 4 φορες τη βδομαδα απο 50 λεπτα + - 130 χτυπους, και μονο 20λεπτα μετα τη προπο. Ερωτηση ακουσα πως αμα βαζεις και θερμαντικη αληφη κατω απο τη ζωνη εφηδρωσης κανει δουλεια γνωριζετε τπτ ??? εγω το κανω εδω και 10 μερες αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν η μειωση του λιπους ειναι απο αυτο η ειναι συνδιασμος καλυτερης διατροφης,εντονοτερης αεροβιας η συνδιασμος ολων ???? ΣΗΜΕΙΩΣΗ καιει φρικτα τα πρωτα 5 λεπτα :turtle::turtle::turtle:

jasoon
10-07-12, 13:38
παιδιά ξέθαψα αύτο το θέμα για να κάνω την δική μου ερώτηση..αν κάνω αερόβια μετά την προπόνηση που στο περίπου είναι 45 λεπτά και κάνω ακόμα 45 λεπτα αερόβιο με το μεταπροπονιτικό ρόφημα τη παίζει?? δεν είναι και τόσο απαρέτιτο όσο εγώ νόμιζα??

panakos
10-07-12, 16:37
ελα φιλος μπορεις μολις τελειωσεις την προπονηση με τα βαρη να παρεις Βcaa αμινοξεα και μολις τελειωσεις το αεροβιο να πιες την πρωτεινη σου!;)

και τωρα με τους καυσωνες μην ζοριζεσαι στο αεροβιο πολυ...αν δεις οτι δεν το βγαζεις κανε 30 λεπτα δεν θα χαθει και ο κοσμος!:green:

jasoon
10-07-12, 18:39
ελα φιλος μπορεις μολις τελειωσεις την προπονηση με τα βαρη να παρεις Βcaa αμινοξεα και μολις τελειωσεις το αεροβιο να πιες την πρωτεινη σου!;)

και τωρα με τους καυσωνες μην ζοριζεσαι στο αεροβιο πολυ...αν δεις οτι δεν το βγαζεις κανε 30 λεπτα δεν θα χαθει και ο κοσμος!:green:

ευχαριστω.. =]