PDA

Επιστροφή στο Forum : θελω να χασω το σοσιβιο!!!



exban
08-06-11, 17:24
παιδια ξερει κανεις ασκησεις για να χασω το σοσιβιο..? κανω 3 φορες την εβδομαδα γυμναστιριο και φοραω και την ζωνη εφηδρωσεις...θελω να χασω το σοσιβιο και να χασω και αρκετο λιπος σε αλλα μερη του σωματος εκτος απο τα χερια μου...ειμαι 17 χρονων 1.88 και 106 κιλα

worfel
08-06-11, 17:44
παιδια ξερει κανεις ασκησεις για να χασω το σοσιβιο..? κανω 3 φορες την εβδομαδα γυμναστιριο και φοραω και την ζωνη εφηδρωσεις...θελω να χασω το σοσιβιο και να χασω και αρκετο λιπος σε αλλα μερη του σωματος εκτος απο τα χερια μου...ειμαι 17 χρονων 1.88 και 106 κιλα

προσεχεις διατροφη? και καθε μερα να πας γυμναστηριο δεν προκειται να χασεις τιποτα αν δεν προσεχεις τι τρως. βρες μια διατροφη στο θεμα "Διατροφή" και προσαρμοσε την πανω σου. ακόμη, τοπικη λιποδιάλυση δεν υπάρχει. απο παντού θα χασεις, δεν μπορεις να χασεις συγκεκριμενα απο ενα μερος του σώματος σου λιπος. την ζώνη αν την πηρες με την προοπτικη να χασεις περισσοτερο απο την κοιλια, πετα την. δεν κανει τιποτα. σου μιλάει συνομήλικος

exban
08-06-11, 17:49
προσεχεις διατροφη? και καθε μερα να πας γυμναστηριο δεν προκειται να χασεις τιποτα αν δεν προσεχεις τι τρως. βρες μια διατροφη στο θεμα "Διατροφή" και προσαρμοσε την πανω σου. ακόμη, τοπικη λιποδιάλυση δεν υπάρχει. απο παντού θα χασεις, δεν μπορεις να χασεις συγκεκριμενα απο ενα μερος του σώματος σου λιπος. την ζώνη αν την πηρες με την προοπτικη να χασεις περισσοτερο απο την κοιλια, πετα την. δεν κανει τιποτα. σου μιλάει συνομήλικος


προσεχω τι τρωο κομμενα τα τηγανιτα σε σαλατες και φαγητα κομμενο το πολυ αλατι μια κουταλια της σουπας σε σαλατες κτλ αλλα μεχρι εκει...θελω να αρχησω λιποδιαλυτες αλλα θελω και μια καλη διαιτα με γευματα κτλ

DrNio
08-06-11, 18:21
παιδια ξερει κανεις ασκησεις για να χασω το σοσιβιο..? κανω 3 φορες την εβδομαδα γυμναστιριο και φοραω και την ζωνη εφηδρωσεις...θελω να χασω το σοσιβιο και να χασω και αρκετο λιπος σε αλλα μερη του σωματος εκτος απο τα χερια μου...ειμαι 17 χρονων 1.88 και 106 κιλα

Στην θέση σου θα έκανα 3-4-5 φορές την εβδομάδα χαλαρό τρέξιμο με σταθερό ρυθμό 7km(ανάλογα τις απαιτήσεις της καθημερινότητας μου).Ειδικά αν μπορείς να το κάνεις σε εξωτερικό χώρο ακόμα καλύτερα,γιατί ο διάδρομος..λίγο..sucks!

Επίσης πριν ξεκινήσω λιποδιαλύτες θα περίμενα να δω αποτελέσματα απο την διατροφή μου.Γενικά ένας απλός κανόνας που πρέπει να ακολουθήσεις είναι να τρως γεύματα που να έχουν άπαχη πρωτεινη,να τρως πολλά λαχανικά και πολύ πολύ...ΠΟΛΥ νερό(the best and "free" λιποδιαλύτης my friend).Μετά έρχονται(αν έρθουν) τα συμπληρώματα.

Θα ξεκίναγα επίσης το πράσινο μήλο(γιατί όχι και σε καθημερινή βάση~ένα μήλο την ημέρα...;)) και και το πράσινο τσάι( ή κάποιο τσάι που είναι πλούσιο σε κατεχίνες-δεν είμαι κανένας ειδικός),παρασυρόμενος απο τους συνφορουμιτές μας.Αλλά όχι υπερβολές(αναφερόμενος στο πράσινο τσαι).Good luck.:welcome:

worfel
08-06-11, 21:21
το οτι εχεις κοψει τα τηγανητα δεν σημαινει οτι προσεχεις και διατροφη. τι να πει οτι δεν τρως τηγανητα, αμα τρως ολη μερα φρουτα και 0 πρωτεινη? οπως ειπε και ο φιλος απο πάνω, τρεξε 3-4 φορες την εβδομαδα αν μπορεις πρωι με αδειο στομαχι, ωστε να μεγιστοποιήσεις την καύση λιπους. τρωγε αφθονο κοτοπουλο, τονο, μοσχαρι, αυγά (ασπραδια) και πανω απο όλα σαλατα (μαρουλι, και γενικα τα φυλωδες). οι λιποδιαλυτες δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ αν δεν εχεις σωστη διατροφη και στο λεω απο προσωπικη εμπειρια. κανε και βαρη παράλληλα. α και κατι ακομα, μετα τις 6 περιπου το απογευμα ελλάτωσε τους υδατάνθρακες.

DrNio
08-06-11, 22:29
το οτι εχεις κοψει τα τηγανητα δεν σημαινει οτι προσεχεις και διατροφη. τι να πει οτι δεν τρως τηγανητα, αμα τρως ολη μερα φρουτα και 0 πρωτεινη? οπως ειπε και ο φιλος απο πάνω, τρεξε 3-4 φορες την εβδομαδα αν μπορεις πρωι με αδειο στομαχι, ωστε να μεγιστοποιήσεις την καύση λιπους. τρωγε αφθονο κοτοπουλο, τονο, μοσχαρι, αυγά (ασπραδια) και πανω απο όλα σαλατα (μαρουλι, και γενικα τα φυλωδες). οι λιποδιαλυτες δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ αν δεν εχεις σωστη διατροφη και στο λεω απο προσωπικη εμπειρια. κανε και βαρη παράλληλα. α και κατι ακομα, μετα τις 6 περιπου το απογευμα ελλάτωσε τους υδατάνθρακες.

Άκου τον φίλο απο πάνω.Κοίτα σώμα που έχει.(avatar) χαχα

Όσο για το bold-αρισμένο κομμάτι,πολύ το λένε και το συστήνουν αλλά εγώ το φοβάμαι και δεν το προτείνω,ειδικά αν είσαι μόνος σου την ώρα που τρέχεις.Φίλος μου,λιποθύμησε στο γυμναστήριο επειδή πήγε νηστικός και χτύπησε.

7 km. είναι οτι πρέπει και θα έχεις αποτέλεσμα είτε το κάνεις πρωί είτε βράδυ.Άλλωστε, όλες οι προπονήσεις φίλων μου που πάνε στίβο γίνονται αργά(τόσα km περίπου κάνουν σε κάθε προπόνηση)

petran20
09-06-11, 01:20
οι λιποδιαλυτες δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ αν δεν εχεις σωστη διατροφη και στο λεω απο προσωπικη εμπειρια.

Δηλαδη με μια σωστη διατροφη που βασιζεται στις πρωτεινες θεωρεις πως οι λιποδιαλυτες επιταχυνουν την απωλεια λιπους η δεν κανουν κατι σημαντικο?Ουσιαστικα ρωτω αν θα μου χρησιμευσουν η απλα θα δω αποτελεσματα μια βδομαδα νωριτερα αποτι αν δεν επαιρνα :unsure:

worfel
09-06-11, 11:38
Άκου τον φίλο απο πάνω.Κοίτα σώμα που έχει.(avatar) χαχα

Όσο για το bold-αρισμένο κομμάτι,πολύ το λένε και το συστήνουν αλλά εγώ το φοβάμαι και δεν το προτείνω,ειδικά αν είσαι μόνος σου την ώρα που τρέχεις.Φίλος μου,λιποθύμησε στο γυμναστήριο επειδή πήγε νηστικός και χτύπησε.

7 km. είναι οτι πρέπει και θα έχεις αποτέλεσμα είτε το κάνεις πρωί είτε βράδυ.Άλλωστε, όλες οι προπονήσεις φίλων μου που πάνε στίβο γίνονται αργά(τόσα km περίπου κάνουν σε κάθε προπόνηση)

εγω και πολοι αλοι στο γυμναστηριο μου το κανουμε καιρο και δεν νιωσαμε την παραμικρη ζαλαδα ή αδιαθεσια. τωρα ο φιλος σου μπορει να μην ειχε κοιμηθει καλά, να μην ειχε ξεκουραστει ή χιλια άλλα δυο.


Δηλαδη με μια σωστη διατροφη που βασιζεται στις πρωτεινες θεωρεις πως οι λιποδιαλυτες επιταχυνουν την απωλεια λιπους η δεν κανουν κατι σημαντικο?Ουσιαστικα ρωτω αν θα μου χρησιμευσουν η απλα θα δω αποτελεσματα μια βδομαδα νωριτερα αποτι αν δεν επαιρνα :unsure:

ναι βοηθανε. εκει που θα εχανες 5 κιλα τον μηνα με λιποδιαλύτη θα χασεις 7. και εγω προσωπικα χρησιμοποιω. αλλα πρεπει να εχεις σωστη διατροφη. στο λεω για να μην κανεις το εξης, να λες "ε αφου παιρνω λιποδιαλυτες ας φαω και ενα σουβλακι, θα το καψω". αλλα να προσεξεις και κατι αλλο, στο γυμναστηριο οταν πας να τα δινεις όλα. βλεπω κατι τυπους που ερχονται και απλα κουνανε τα χερια τους και λενε πως γυμνάζονται. αμα δεν ζοριστεις, αμα δεν υδρώσεις δουλεια δεν γινεται

petran20
09-06-11, 13:30
ναι βοηθανε. εκει που θα εχανες 5 κιλα τον μηνα με λιποδιαλύτη θα χασεις 7. και εγω προσωπικα χρησιμοποιω.

Μπορεις να μου πεις ποιο λιπ/τη παιρνεις? Ταχυκαρδια η τιποτα αλλο σου προκαλει? Τις παρενεργεις σκεφτομαι μονο αλλιως για 1,5 μηνα απο τωρα θαταν οτι καλυτερο ναπαιρνα.

spyros1979
11-06-11, 04:37
Μπορεις να μου πεις ποιο λιπ/τη παιρνεις? Ταχυκαρδια η τιποτα αλλο σου προκαλει? Τις παρενεργεις σκεφτομαι μονο αλλιως για 1,5 μηνα απο τωρα θαταν οτι καλυτερο ναπαιρνα.

φίλε μου κάθεσαι και δίνεις μεγάλη προσοχή στο δέντρο, παρά στο δάσος. Δεν θα σε σώσουν οι λοιποδιαλύτες ούτε θα σε βοηθήσουν τόσο πολύ όσο νομίζεις. Χρειάζεσαι πολύ αυστήρη (και φυσικά ισσοροπημένη) διατροφή & τουλάχιστον 4-5 φορές 50λεπτη αεροβική μέτριας έντασης.

worfel
11-06-11, 10:27
του το ειπα πως δεν προκειται να κανουν τιποτα αν δεν προσεχει διατροφή.
αυτην την περιοδο εχω τον Super Nova της Weider, αλλα δεν ειναι και απο τους καλυτερους. Δυνατός δεν λέω, αλλα υπάρχουν και πιο εμπιστες εταιριες

ελμερ
11-06-11, 11:40
καλημερα....εγω απο τελη αυγουστου μεχρι σημερα εχω χασει 18 κιλα περιπου (απο 104 στα 85 πανω κατω) χωρις λιποδιαλυτες...προσεκτικη διατροφη (πολλα μικρα γευματα) κομμενα τηγανιτα γλυκα αναψυκτικα προπονηση με βαρη και αεροβια (πολλες φορες κανω το πρωι βαδην στα 6,5 ταχυτητα χωρις να εχω φαει,αλλες φορες παω φαγωμενος.) συμφωνω με τις συμβουλες των παιδιων που ειπαν πριν ( υδατανθρακας,πρωτεινικα γευματα κτλ) η γνωμη μου ειναι μην παρεις λιποδιαλυτες...να εχεις υπομονη,θεληση προσεχε την διατροφη σου και μην εχεις το αγχος της ζυγαριας....με προσπαθεια σκληρη θα εχεις θεαματικα αποτελεσματα....εγω ετσι τα εχασα.....καλη αρχη.....:welcome:

petran20
11-06-11, 12:46
φίλε μου κάθεσαι και δίνεις μεγάλη προσοχή στο δέντρο, παρά στο δάσος. Δεν θα σε σώσουν οι λοιποδιαλύτες ούτε θα σε βοηθήσουν τόσο πολύ όσο νομίζεις. Χρειάζεσαι πολύ αυστήρη (και φυσικά ισσοροπημένη) διατροφή & τουλάχιστον 4-5 φορές 50λεπτη αεροβική μέτριας έντασης.

Μα τα κανω ολα αυτα,δεν ειναι οτι θα καθομαι στον καναπε και θα κατεβαζω χαπακια :shock: Για ποιο γρηγορα αποτελεσματα το ψηνω να παρω,το προβλημα ειναι πως ο λιπο που πιανει σε καποιν ισως δεν πιασει σσε μενα και αντιστροφα και λεφτα/χρονο για πειραματισμους δεν εχω.

worfel
11-06-11, 13:41
Μα τα κανω ολα αυτα,δεν ειναι οτι θα καθομαι στον καναπε και θα κατεβαζω χαπακια :shock: Για ποιο γρηγορα αποτελεσματα το ψηνω να παρω,το προβλημα ειναι πως ο λιπο που πιανει σε καποιν ισως δεν πιασει σσε μενα και αντιστροφα και λεφτα/χρονο για πειραματισμους δεν εχω.

το να μην σε πιασει καθολου λιγο απιθανο, απλα εκει που εγω εχασα 5 κιλα εσυ μπορει να χασεις 3. δεν νομιζω να μην σε πιασει καθολου

worfel
11-06-11, 13:44
Μα τα κανω ολα αυτα,δεν ειναι οτι θα καθομαι στον καναπε και θα κατεβαζω χαπακια :shock: Για ποιο γρηγορα αποτελεσματα το ψηνω να παρω,το προβλημα ειναι πως ο λιπο που πιανει σε καποιν ισως δεν πιασει σσε μενα και αντιστροφα και λεφτα/χρονο για πειραματισμους δεν εχω.

και ποσο μαλλον οταν ο οργανισμος ειναι "παρθενος" σε λιποδιαλυτικα. σιγουρα θα σε πιασει και το πιο ηπιο λιποδιαλυτικο αδερφε!

petran20
11-06-11, 15:56
και ποσο μαλλον οταν ο οργανισμος ειναι "παρθενος" σε λιποδιαλυτικα. σιγουρα θα σε πιασει και το πιο ηπιο λιποδιαλυτικο αδερφε!

ΟΚ ευχαριστω πολυ :) Αν και σκεφτομουν το lipo6 για καλυτερα αποτελεσματα [το black ισως ναναι πιο δυνατο αποσο χρειαζομαι]

worfel
11-06-11, 21:41
ΟΚ ευχαριστω πολυ :) Αν και σκεφτομουν το lipo6 για καλυτερα αποτελεσματα [το black ισως ναναι πιο δυνατο αποσο χρειαζομαι]

σίγουρα θα σε πιάσει αμα ειναι το πρώτο σου λιποδιαλυτικό!

ka2sel
30-06-11, 15:28
αν θες να χασεις τη κοιλια Τ Ρ Ε Ξ Ι Μ Ο και περικοπες στις κραιπαλες....διατροφη...

wonderboy
30-06-11, 21:27
ακου τα παιδια πιο πανω,μονο σωστη διατροφη θες και γυμναστικη βαρη μαζι με αεροβιο,λιπο αστο για πολυ μετα αν κολλησεις.Καλη δυναμη

beatshooter
01-07-11, 01:36
.... Για ποιο γρηγορα αποτελεσματα το ψηνω να παρω,το προβλημα ειναι πως ο λιπο που πιανει σε καποιν ισως δεν πιασει σσε μενα και αντιστροφα και λεφτα/χρονο για πειραματισμους δεν εχω.

Επειδη εισαι αρχαριος να ξες,καλο ειναι να ρωτας γνωμες κτλ αλλα αν δεν ριξεις ενα κεφαλαιο να δοκιμασεις ΠΑΝΩ σου συμπληρωματα και δει λιποδιαλυτη τοτε δεν θα καταλαβεις τι σε πιανει κ τι οχι.

Θα κατεβεις σε αγωνες?Θα αρχισεις τπτ προετοιμασια με ομαδα και δεν εχεις χρονο για πειραματισμους?Απ την στιγμη που θα φτασεις σε ενα πλατω θα κανεις πειραματισμους στην προπονα και στην διατροφη αλλιως δεν κανεις δουλεια.