PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή για καλοκαιράκι



George1993
08-06-11, 17:31
Καλησπέρα! Είμαι 1.81, 80 κιλά και έχω ως στόχο να χάσω 1-2 κιλά και όσο το δυνατόν να σφίξει η κοιλιά για αυτό και έχω και αρκετή αερόβια. Αυτή είναι η διατροφή μου :


Πρωϊνό : 40 γρ βρώμη και 300ml γάλα
Δεκατιανό : Σάντουιτς με ψωμάκι ολικής, 2 φέτες γαλοπούλα,2 φέτες τυρί και ντομάτα και 1 πράσινο μήλο
Προπόνηση
Μεταπροπονητικό : 1 scoop whey
Μεσημεριανό : Κοτόπουλο/Σολομό/Ψάρι με ρύζι/πατάτα/μακαρόνια
Σαλάτα χωρίς λάδι
Απογευματινό : 1 τόνο σε νερό με σαλάτα, 1 κουταλιά λάδι και μια φέτα ψωμί ολικής
Βραδινό : 1 γιαούρτι 2%

Μήπως να έβγαζα τα μακαρόνια?
Να πω πως θερμίδες θα υπολογίσω αργότερα και θα τις βάλω απλώς θέλω να μου πείτε αν είναι σωστά δομημένη και περιέχει τα σωστά φαγητά

Ευχαριστώ :turtle:

DrNio
08-06-11, 18:09
Καλησπέρα! Είμαι 1.81, 80 κιλά και έχω ως στόχο να χάσω 1-2 κιλά και όσο το δυνατόν να σφίξει η κοιλιά για αυτό και έχω και αρκετή αερόβια. Αυτή είναι η διατροφή μου :


Πρωϊνό : 40 γρ βρώμη και 300ml γάλα-->εγώ θα έβαζα και κανά βραστό ασπράδι.
Δεκατιανό : Σάντουιτς με ψωμάκι ολικής, 2 φέτες γαλοπούλα,2 φέτες τυρί και ντομάτα και 1 πράσινο μήλο
Προπόνηση
Μεταπροπονητικό : 1 scoop whey
Μεσημεριανό : Κοτόπουλο/Σολομό/Ψάρι με ρύζι/πατάτα/μακαρόνια
Σαλάτα χωρίς λάδι,-->εγώ δεν θα τα προτιμούσα απο τα άλλα 2 που έχεις γράψει.Άλλωστε τρως και σαλάτα ή κατάλαβα λάθος?
Απογευματινό : 1 τόνο σε νερό με σαλάτα, 1 κουταλιά λάδι και μια φέτα ψωμί ολικής-->και τόνος και σολομός αν είναι απο κονσέρβα μου φαίνονται πολύ κονσέρβα μέσα σε μία μέρα.
Βραδινό : 1 γιαούρτι 2%-->αυτό μου "κάνει" πιο πολύ για απογευματινό ή για τελευταίο γεύμα πριν πέσεις για ύπνο(1-1.5 ώρα).Εγώ θα έκανα swap το απογευματινό με το βραδινό σου.Βάλε και κανένα καρύδι στο γιαούρτι σου δεν έχεις ανάγκη απο τόσο αυστηρή διατροφή,είσαι και μικρός.

Μήπως να έβγαζα τα μακαρόνια?
Να πω πως θερμίδες θα υπολογίσω αργότερα και θα τις βάλω απλώς θέλω να μου πείτε αν είναι σωστά δομημένη και περιέχει τα σωστά φαγητά

Ευχαριστώ :turtle:

Επίσης για* σύσφηξη θες το κατάλληλο workout κοιλιακών,πέρα απο σωστή διατροφή και aerobic.

George1993
08-06-11, 18:16
Επίσης για* σύσφηξη θες το κατάλληλο workout κοιλιακών,πέρα απο σωστή διατροφή και aerobic.

Ναι και σαλάτα με οτιδήποτε φάω στο μεσημεριανό
επειδή το απογευματάκι πάω συχνά για μπάσκετ μου φαίνεται καλύτερο αυτό που είπες
αλλαγή απόγευμα-βράδυ
Ευχαριστώ!:turtle:

SeXperT
08-06-11, 21:51
Επίσης για* σύσφηξη θες το κατάλληλο workout κοιλιακών,πέρα απο σωστή διατροφή και aerobic.


οταν λες καταλληλο Νιο?