PDA

Επιστροφή στο Forum : αχταρμας



R.M.
10-06-11, 03:53
το θεμα μου φιλοι ειναι λιγο απο προγραμματα προπονησης-συμπληρωματα-διατροφη οπως ολαπιστευω :green:

θα σας κανω μια αναλυση οχι για να σας κουρασω αλλα γιατι θελω να με βοηθησετε οσο περισσοτερο γινεται

καταρχασ ειμαι 1,85 και 100 κιλα.εχω κοψει το γυμναστηριο εδω κ περιπου ενα χρονο λογω αυξησης της δουλειας (καλο) και καποιων προβληματων που ειχα στη σχεση μου (κακο).εχω μυικη δυναμη (κρατιομουν γυρω στα 87 κιλα και μου αρεσε το σωμα μου,δεν ημουν φετες αλλα δεν το εψαχνα κιολας να πιεστω πιο πολυ )και λιπος μπολικο γιατι εβαλα 15 κιλα σε αυτο το χρονο με μια πολυ μικρη επιπλεον μαζωξη στο στομαχι.
ασχολουμαι χρονια με τη γυμναστικη και τα βαρη, οχι "επαγγελματικα" δλδ με αυστηρες διαιτες-προγραμματα-ψαξιμο κλπ και αυτο το πληρωσα περσι, και λεω πως το πληρωσα, γιατι ξερω και απο φιλους απο το gym αλλα και διαβαζοντας εδω ιστοριες οτι πολλες φορες με προβληματα σου βγαινει πιο πολυ ενεργεια στο gym, ξεσπας να το πω απλα στα βαρη ενω αντιθετα εμενα μου εκοψε τη φορα και το παρατησα τελειως σχεδον,κανα τρεξιμο μονο κ λιγα βαρη

πλεον ειμαι στα καλυτερα μου γκομενικα-οικονομικα-επαγγελματικα αλλα δεν ειμαι σωματικα. μιλησα με τον δασκαλο μου στοgym-σιδεραδικο που πηγαινα και μου ειπε πωςτο καλυτερο για αυτο που θελω (να επιστρεψω δλδ γρηγορα στα κιλα μου και ας χασω και λιγο μυικη δυναμη) ειναι διατροφη-ασκηση-βοηθηματα (γαμω τις συμβουλες εδωσε ο πουστης ε? :green::green:)

εμπαινα και πριν 2-3 χρονια στο φορουμ και εκλεβα προγραμματα και διατροφες που μπορω να πω με ειχαν βοηθησει αλλα αυτη τη φορα γραφτηκα γιατι εχω ψυχολογικο προβλημα μεαυτα που μου ειπε.και τι εννοω.

σε αυτο το σημειο να σας ενημερωσω πως η βασικη μου ανησυχια εγκειται στο οτι με συμβουλεψε να παρω ενα λιποδιαλυτη που ψαχνοντας τον στο ιντερνετ εχω ψιλοχεστει απο αυτα που διαβαζω. eca το λενε και τα παιδακια κλαινε οπου διαβαζω. :unsure:
καρδιολογικα κλπ προβληματα δοξα τω θεω δεν εχω αλλα ψιλοφοβαμαι να σας πω την αληθεια
λοιπον χοντρικα μου προτεινε 2 ταμπλετες το πρωι-τρεξιμο μετα
1 το μεσημερι-χαλαρα βαρη μετα και αν αντεχω λιγο τρεξιμο μετα την προπονηση ή αργοτερα το βραδυ
διατροφη μου ειπε "ξερεις εσυ".αρχιδια ξερω παλι απο εδω θα κλεψω τπτ :P:P



θα ηθελα ρε μαγκες να μου πειτε τι λετε εσεις για το eca
αν πιστευετε πως ειναι τραγικο στην κατηγορια βαρη που μου ειπε να κανω μονο μονοζυγα-καμψεις-κοιλιακους και βαρακια (ξερω σε λαθος φορουμ μπηκα ε? :green::green: επρεπε να παω σε κανενα με κομμωτες θα πειτε και εχετε δικιο)
και αν εχει καποιος να προτεινει σε τι να ριξω βαρος στη διατροφη πρωτεινες-υδατανθρακες ή αν μπορει να δωσει κ ενα γενικο τυπο προγραμματος φαγητου θα ημουν υποχρεος





τεραστιο το αρθρο μου το ξερω
ευχαριστω οποιον το διαβασει :green: και οποιον απαντησει :green::green:
τα σχολια τα εβαλα για να γινει πιο ευκολοδιαβαστο :green::green::green:
ειδες το διαβασες κιολας και χαμπαρι δεν πηρες
για στειλε και μια απαντηση τωρα


ευχαριστω μαγκες

beatshooter
10-06-11, 10:38
Σχετικα με το συμπληρωμα,ψαξε στην "Αξιολογηση συμπληρωματων" λογικα κατι θα βρεις εκει.

Τωρα για την διατροφη επισης αν διαβασεις αρθρα αλλα και τοπικς του φορουμ κατι θα βρεις να φτιαξεις μια διατροφη.

Τωρα για την προπονηση τι τον εχεις τον γυμναστη τον σιδερα?:green:

DimitrisT
12-06-11, 18:21
Γιατι δεν αρχιζεις κανονικα προπονηση με βαρη και μετα αεροβιο; :unsure:
ΑΜΑ κολησεις στο χασιμο τοτε το σκεφτεσαι για λιποδιαλυτες, αν και ο συγκεκριμενος που αναφερεις ειναι παρανομος γιατι εχει εφεδρινη..

Υ.Γ. Καλα, με τις παρενθεσεις σου γελασα αρκετα.. χαχα! :green:

R.M.
13-06-11, 01:42
καταρχας ευχαριστω για την απαντηση σας παιδια

φιλε δυστυχως δεν προλαβαινω να ασχοληθω οσο σοβαρα χρειαζεται το σωστο bb. με δουλεια-γυναικα-διασκεδαση-φιλοι ειναι δυσκολο και κατα βαθος δεν το θελω κιολας γιαυτο ανεφερα καπου στην πλακα πως θα με πειτε κομμωτη :green::green:
δεν θελω να φουσκωσω αλλο με μυς το σωμα μου ουτε να κοψω ή να γραμμωσω περισσοτερο θελω απλα να χασω καμια 10αρια επιπλεον κιλα που εχω. αφου να σκεφτεις πως σκεφτομαι να μην κανω καθολου βαρη παρα μονο κοιλιακους-πους απς και καμια 10αρια ασκησεις με βαρακια.

αυτο ειναι το προβλημα μου και εμενα, μηπως ειναι πολυ βαρυς για τον οργανισμο μου. ο δασκαλος μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα και οτι κανει τρομερη δουλεια και οτι ισως με τρεξιμο,ασκησεις,βαρη και καλη διατροφη τα χασω και στον μηνα τα 10 κιλα

απλα θελω απο καποιον που εχει ασχοληθει πιο σοβαρα με το θεμα απο εμενα (σχεδον ολοι μπορειτε δλδ) αν μπορει να με βοηθησει στο τι ειδους φαγητα πρεπει να τρωω και αν χρειαζεται να παρω καποιο αλλο συμπληρωμα πρωτεινες,αμινοξεα ή οτιδηποτε

DimitrisT
14-06-11, 22:12
καταρχας ευχαριστω για την απαντηση σας παιδια

φιλε δυστυχως δεν προλαβαινω να ασχοληθω οσο σοβαρα χρειαζεται το σωστο bb. με δουλεια-γυναικα-διασκεδαση-φιλοι ειναι δυσκολο και κατα βαθος δεν το θελω κιολας γιαυτο ανεφερα καπου στην πλακα πως θα με πειτε κομμωτη :green::green:
δεν θελω να φουσκωσω αλλο με μυς το σωμα μου ουτε να κοψω ή να γραμμωσω περισσοτερο θελω απλα να χασω καμια 10αρια επιπλεον κιλα που εχω. αφου να σκεφτεις πως σκεφτομαι να μην κανω καθολου βαρη παρα μονο κοιλιακους-πους απς και καμια 10αρια ασκησεις με βαρακια.

αυτο ειναι το προβλημα μου και εμενα, μηπως ειναι πολυ βαρυς για τον οργανισμο μου. ο δασκαλος μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα και οτι κανει τρομερη δουλεια και οτι ισως με τρεξιμο,ασκησεις,βαρη και καλη διατροφη τα χασω και στον μηνα τα 10 κιλα

απλα θελω απο καποιον που εχει ασχοληθει πιο σοβαρα με το θεμα απο εμενα (σχεδον ολοι μπορειτε δλδ) αν μπορει να με βοηθησει στο τι ειδους φαγητα πρεπει να τρωω και αν χρειαζεται να παρω καποιο αλλο συμπληρωμα πρωτεινες,αμινοξεα ή οτιδηποτε
Ναι ρε παιδι μου δεν διαφωνω, αλλα αμα τα χασεις πρεπει να τα διατηρησεις και καπως, ενω αμα το πας σιγα σιγα το πραγμα θα μαθεις πως να το κανεις αυτο στην πορεια.
Οσο για τα φαγητα, αμα ριξεις μια ματια σε ενα οποιοδηποτε θεμα με διατροφη, θα δεις ποια χρησιμοποιουν (κοτοπουλο, τονο, γαλοπουλα, αυγα, μοσχαρι κ.ο.κ.)