PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλοκαιρινή διατροφή



Anjelo
10-06-11, 20:06
γεια σε όλους.Επισυνάπτω και εγώ την διατροφή που ακολουθώ για οποιαδήποτε υπόδειξη και διόρθωση.Ο στόχος μου είναι η απώλεια λίπους καθώς και η προσπάθεια διατήρησης μυικής μάζας.Είμαι 85 kg 1.75 και 23 χρονών.Η προπόνηση μου αποτελείται απο 6 μέρες βάρη με 20 λεπτά interval στο τέλος κάθε προπόνησης.

Πρωινό
50γρ βρώμη
8 ασπράδια αυγου (το ενα ολόκληρο)

Ενδιάμεσο
2σκ whey ON

Μεσημεριανό
30γρ ρίζι
250 γρ κοτόπουλο ή μοσχάρι
σαλάτα με βαλσάμικο

ενδιάμεσο
1 μπούτι κοτοπουλο
4 ασπράδια αυγό
30 γρ ρίζι

μεταπροπονητικό
2 σκ whey ON

βραδυνό
250 γρ κοτόπουλο ή μοσχάρι ή 2 τόνους
σαλάτα


πριν τον ύπνο
2 σκ casein
500 μλ γάλα 0%


Τα συμπληρώματα μου εκτός απο την πρωτείνη είναι Animal cuts,omega 3 (reflex),modern bcaa (usp labs),tribosten(thermolife).
H προπόνηση που ακολουθώ είναι 2 σημέια την μέρα με εύρος επαναλήψεων 12-15.
Τα modern bcaa τα παίρνω ενδοπροπονητικά και τα omega 3 μαζί με τα 2 κύρια γεύματα.
Ευχαριστώ

Panosss
10-06-11, 22:29
Πόσες θερμίδες είναι όλα αυτά συνολικά;
Νομίζω οτι αυτή δεν είναι διατροφή γράμμωσης, σε καμία περίπτωση!!!

GyM=life
10-06-11, 22:34
γεια σε όλους.Επισυνάπτω και εγώ την διατροφή που ακολουθώ για οποιαδήποτε υπόδειξη και διόρθωση.Ο στόχος μου είναι η απώλεια λίπους καθώς και η προσπάθεια διατήρησης μυικής μάζας.Είμαι 85 kg 1.75 και 23 χρονών.Η προπόνηση μου αποτελείται απο 6 μέρες βάρη με 20 λεπτά interval στο τέλος κάθε προπόνησης.

Πρωινό
50γρ βρώμη
8 ασπράδια αυγου (το ενα ολόκληρο)

Ενδιάμεσο
2σκ whey ON

Μεσημεριανό
30γρ ρίζι
250 γρ κοτόπουλο ή μοσχάρι
σαλάτα με βαλσάμικο

ενδιάμεσο
1 μπούτι κοτοπουλο
4 ασπράδια αυγό
30 γρ ρίζι

μεταπροπονητικό
2 σκ whey ON

βραδυνό
250 γρ κοτόπουλο ή μοσχάρι ή 2 τόνους
σαλάτα


πριν τον ύπνο
2 σκ casein
500 μλ γάλα 0%


Τα συμπληρώματα μου εκτός απο την πρωτείνη είναι Animal cuts,omega 3 (reflex),modern bcaa (usp labs),tribosten(thermolife).
H προπόνηση που ακολουθώ είναι 2 σημέια την μέρα με εύρος επαναλήψεων 12-15.
Τα modern bcaa τα παίρνω ενδοπροπονητικά και τα omega 3 μαζί με τα 2 κύρια γεύματα.
Ευχαριστώ

πολλυ λιγο υδαταν8ρακα δεν εχεις τι λες?ποσο βγαινουν πρ.υδ?

Anjelo
11-06-11, 12:18
για ποιο λόγο δεν είναι διατροφή γράμμωσης?
οι υδατάνθρακες φτάνουν 80 γρ την ημέρα.η αναλογία πρωτείνης υδατάνθρακα είναι 2:1.
αν προσθέσω κι άλλουσ υδατάνθρακες νομίζω θα με δυσκολέψουν.
να πω ότι σε λιπομέτρηση που έκανα στο γυμναστήριο στα γιαννενα στισ 26/2 είχα βασικό μεταβολισμό 2000 θερμίδες και λίπος 18 %.

Panosss
11-06-11, 15:31
Δεν απάντησες, πόσες είναι συνολικά οι ημερήσιες προσλαμβανόμενες θερμίδες σου!!!