PDA

Επιστροφή στο Forum : καθαρη αξιοπιστη πρωτεινη με αυστηρους ελεγχους



ank
12-06-11, 19:43
Γεια σας παιδια,μπορει καποιος να μου προτεινει μια καθαρη πρωτεινη,που να ειναι αξιοπιστη και να περναει απο τους αυστηροτερους ελεγχους.
Μπαινω στα site και βλεπω ενα εκατομμυριο διαφορετικα κουτια.
Δεν με ενδιαφερει η γευση της πρωτεινης ,δε τη θελω για γλυκο αλλα με ενδιαφερει να εχει περασει τους αυστηροτερους ελεγχους και να ειναι οσο πιο αξιποπιστη και ακινδυνη γινεται.
Ξερω οτι τα εχουν ρωτησει κιαλλοι αυτα αλλα δε βγαζω ακρη.
Σκεφτομουν για τη optimus nutrition gold ,ειναι αξιοπιστη εταιρια?Ευχαριστω

Polyneikos
12-06-11, 19:47
Φιλε μου δεν θα βρεις απαντηση σε αυτο που ρωτας.Αν υπήρχε στο ερωτημα σου και το ήξερε όλη η πιατσα,ολοι θα προτιμουσαμε μια και οι υπόλοιποι θα είχαν κλεισει..
Ειναι σαν να θετεις ερωτημα ποια ειναι καλύτερη,η bmw,η mercedes ή η Porche.
Υπαρχουν πολλες και καλες εταιρίες και ο καθενας ακολουθει τα γουστα του και την τσεπη του.Σου απανταω κατ΄αυτον τον τρόπο,καθως σε πολλα παρομοια τόπικς κανεις δεν βρηκε μια σαφεσταση απαντηση..:toast:

ank
13-06-11, 14:52
Kαταλαβαινω ,αλλα αλλο να παρεις μια πρωτεινη απο μια εταιρια που ειναι 20 χρονια στο χωρο και αλλο να παρεις απο μια που βγηκε χθες.Οι πιο δημοφιλης καθαρη ποια ειναι ?μπορει να μου απαντησει καποιος,εστω και με π.μ. δε θελω να γινει διαφημιση.Ευχαριτω

Panosss
13-06-11, 15:02
Και πάλι φίλε, δε λέει τίποτα!
Κατα καιρούς έχουν ακουστεί πάρα πολλά σχεδόν για όλες τις γνωστές εταιρείες (μαιμούδες, πτώση ποιότητας κλπ κλπ).
Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να απαντηθεί το ερώτημά σου. :(
Όλοι θα το θέλαμε, εξ' άλλου!

ank
13-06-11, 21:44
Ok ας το παρουμε αλλιως :P
μπορει να μου πει καποιος ποια πρωτεινη ειναι καλυτερη για γραμμωση
ειμαι αναμεσα σε αυτες

optimus nutrition gold 100% whey
και
warior lab isolate whey

αν εχει να προτεινει καποιος κατι εκτος απο αυτες τις δυο ή εχει καποιο παραπονο εκτος απο τη γευση ας μου πει thanks

worfel
13-06-11, 21:52
θα σου προτεινα να διαβασεις στο θεμα "αξιολογηση συμπληρωμάτων" τα τοπικς για τις δυο πρωτεινες που ανεφερες. θα δεις γνωμες απο μελη του φορουμ και μετα θα κρινεις.

και οι δυο που ανεφερες παντος ειναι κατα την γνωμη μου καλες. και μεταξυ μας οποια και να παρεις διαφορα δεν θα δεις.

παντος καλυτερα να παρεις μια πρωτεινη οχι και τοσο γνωστης μαρκας, μιας και κυκλοφορουνε πολλες μουφα. το να κατσει καποιος και να φτιαξει μουφα συμπληρωμα για μαρκα που δεν εχει και τοσες πολλες πωλησεις λιγο δυσκολο

Orc
14-06-11, 03:11
Kαταλαβαινω ,αλλα αλλο να παρεις μια πρωτεινη απο μια εταιρια που ειναι 20 χρονια στο χωρο και αλλο να παρεις απο μια που βγηκε χθες.Οι πιο δημοφιλης καθαρη ποια ειναι ?μπορει να μου απαντησει καποιος,εστω και με π.μ. δε θελω να γινει διαφημιση.Ευχαριτω

Σε σχέση με αυτές που γράφεις η ISO 100 είναι πιο καθαρή και δεν έχει καθόλου λίπος ζάχαρη και χοληστερίνη. Και οι τρείς εταιρείες πάντως είναι αξιόπιστες στο χώρο.

Devil
14-06-11, 04:03
αμα βρεις καποια εταιρια που να εχει πρωτεινη alacen παρτη.... nzmp απο οσο ξερω ηταν οι καλητερες.... δεν ξερω κατα ποσο χρησιμοποιουντε πια...

isis
14-06-11, 10:58
Από τη στιγμή που βρέθηκαν σκευάσματα "πρωτεΐνης" , τα οποία , όπως είναι αναμενόμενο κυκλοφορούν και στην ελληνική αγορά , να αποτελούνται από βιομάζα και πιο συγκεκριμένα από ένα υλικό που κατηγοριοποιείται ως "Ε" και χρησιμοποιείται στη ζαχαροπλαστική και να έχουν μέσα απίστευτη περιεκτικότητα σε πυρεθρίνες , για να μη "ψειριάζουν" , έχει τελειώσει το θέμα με τη πρωτεΐνη. Τώρα αν στα 100 σκευάσματα , κάποιος βρει μερικά που ανταποκρίνονται έστω και σε κάποιο βαθμό σε αυτό που υποτίθεται ότι είναι , θα είναι ένας τυχερός άνθρωπος. Ούτε τα CoA που δείχνουν κάποιες εταιρίες είναι μέσο απόδειξης. Εξετάζουν ένα σκεύασμα και κυκλοφορούν στη συνέχεια ό,τι θέλουν ανέλεγκτα.

deluxe
14-06-11, 15:44
Απο τη μια θελεις τους αυστηροτερους ελεγχους και απο τη μια μου λες για warrior lab.. Απο τα extreme ψωνιζεις; Αλλαξε μαγαζι.

Παρε την reflex instant whey ή καλυτερα την micro whey.

amateur666
14-06-11, 16:20
επισησ τησ dynamize η ισολατε ειναι παρα πολυ καλη! αλλα λιγο ακριβη...κ η ισολατε τησ now foods(αυτην περνω εγω..)

Gaspari
14-06-11, 16:36
Με κλειστά τα μάτια, Optimum Nutrition - Whey Gold Standard - Double rich Chocolate.
No1 κατ εμέ.

ank
14-06-11, 16:38
Παιδια δεν εχω ξαναψωνησει,ποια xtremes κτλπ,αυτες ηδα αυτες ειπα,δεν ξερω τη τυφλα μου γενικα:P:P:P

COBRA_STYLE
14-06-11, 16:43
Με κλειστά τα μάτια, Optimum Nutrition - Whey Gold Standard - Double rich Chocolate.
No1 κατ εμέ.

που το στηριζεις ???:unsure::unsure::unsure:

amateur666
14-06-11, 16:47
ASXETO!
@ COBRA_STYLE
τ σπαει η υπογραφη σ!!! :bowdown::bowdown::bowdown: :banana::clapping::smash::eleph::jason:






http://smileyshack.files.wordpress.com/2011/03/sspam_sign_spam_100-101.gif

themisdas
15-06-11, 14:40
φιλε μου δεν χρειαζετε να το ψαχνεις τοσο πολυ το θεμα ...
ενδεικτικα θα σου πω, παρε μια της reflex την Instant Whey που εχει καλη τιμη και ειναι και στο e-shop του forum....

ihor
15-06-11, 15:36
πηγαινε φαρμακιο κ παρε μια βιολογικη.

mantus3
15-06-11, 23:30
Ank, όσο μπορείς να βρεις μια γυναίκα πανέμορφη, 25 ετών πολύ καλή στο κρεβάτι και παρθένα άλλο τόσο μπορείς να βρεις και αυτό που ρωτάς…
(σόρι για το γυναικείο πληθυσμό του forum αλλά… )

savage
16-06-11, 00:41
Από τη στιγμή που βρέθηκαν σκευάσματα "πρωτεΐνης" , τα οποία , όπως είναι αναμενόμενο κυκλοφορούν και στην ελληνική αγορά , να αποτελούνται από βιομάζα και πιο συγκεκριμένα από ένα υλικό που κατηγοριοποιείται ως "Ε" και χρησιμοποιείται στη ζαχαροπλαστική και να έχουν μέσα απίστευτη περιεκτικότητα σε πυρεθρίνες , για να μη "ψειριάζουν" , έχει τελειώσει το θέμα με τη πρωτεΐνη. Τώρα αν στα 100 σκευάσματα , κάποιος βρει μερικά που ανταποκρίνονται έστω και σε κάποιο βαθμό σε αυτό που υποτίθεται ότι είναι , θα είναι ένας τυχερός άνθρωπος. Ούτε τα CoA που δείχνουν κάποιες εταιρίες είναι μέσο απόδειξης. Εξετάζουν ένα σκεύασμα και κυκλοφορούν στη συνέχεια ό,τι θέλουν ανέλεγκτα.

εξοχο ποστ!!!:clap:

themisdas
16-06-11, 10:15
Ank, όσο μπορείς να βρεις μια γυναίκα πανέμορφη, 25 ετών πολύ καλή στο κρεβάτι και παρθένα άλλο τόσο μπορείς να βρεις και αυτό που ρωτάς…
(σόρι για το γυναικείο πληθυσμό του forum αλλά… )

+1000000 :thumbup:

worfel
16-06-11, 15:20
Ank, όσο μπορείς να βρεις μια γυναίκα πανέμορφη, 25 ετών πολύ καλή στο κρεβάτι και παρθένα άλλο τόσο μπορείς να βρεις και αυτό που ρωτάς…
(σόρι για το γυναικείο πληθυσμό του forum αλλά… )

+1:clapping::clapping::thumbup::thumbup:

ank
16-06-11, 20:14
Από τη στιγμή που βρέθηκαν σκευάσματα "πρωτεΐνης" , τα οποία , όπως είναι αναμενόμενο κυκλοφορούν και στην ελληνική αγορά , να αποτελούνται από βιομάζα και πιο συγκεκριμένα από ένα υλικό που κατηγοριοποιείται ως "Ε" και χρησιμοποιείται στη ζαχαροπλαστική και να έχουν μέσα απίστευτη περιεκτικότητα σε πυρεθρίνες , για να μη "ψειριάζουν" , έχει τελειώσει το θέμα με τη πρωτεΐνη. Τώρα αν στα 100 σκευάσματα , κάποιος βρει μερικά που ανταποκρίνονται έστω και σε κάποιο βαθμό σε αυτό που υποτίθεται ότι είναι , θα είναι ένας τυχερός άνθρωπος. Ούτε τα CoA που δείχνουν κάποιες εταιρίες είναι μέσο απόδειξης. Εξετάζουν ένα σκεύασμα και κυκλοφορούν στη συνέχεια ό,τι θέλουν ανέλεγκτα.

Γεια.. μπορεις να μ στειλεις σε pm ποια σκευασματα βρεθηκαν για να μην τα προτιμισω ,ευχαριστω

isis
16-06-11, 20:27
Γεια.. μπορεις να μ στειλεις σε pm ποια σκευασματα βρεθηκαν για να μην τα προτιμισω ,ευχαριστω

δεν αγοράζεις την Inkospor καλύτερα που ξέρουμε ποιος τη συνθέτει και αν συμβεί κάτι , ποιον να κυνηγήσουμε? :welcome::welcome::welcome::welcome:

beatshooter
16-06-11, 21:09
Από τη στιγμή που βρέθηκαν σκευάσματα "πρωτεΐνης" , τα οποία , όπως είναι αναμενόμενο κυκλοφορούν και στην ελληνική αγορά , να αποτελούνται από βιομάζα και πιο συγκεκριμένα από ένα υλικό που κατηγοριοποιείται ως "Ε" και χρησιμοποιείται στη ζαχαροπλαστική και να έχουν μέσα απίστευτη περιεκτικότητα σε πυρεθρίνες , για να μη "ψειριάζουν" , έχει τελειώσει το θέμα με τη πρωτεΐνη. Τώρα αν στα 100 σκευάσματα , κάποιος βρει μερικά που ανταποκρίνονται έστω και σε κάποιο βαθμό σε αυτό που υποτίθεται ότι είναι , θα είναι ένας τυχερός άνθρωπος. Ούτε τα CoA που δείχνουν κάποιες εταιρίες είναι μέσο απόδειξης. Εξετάζουν ένα σκεύασμα και κυκλοφορούν στη συνέχεια ό,τι θέλουν ανέλεγκτα.

Αρα μας λες εμμεσως πως ειναι ΟΛΑ αναξιοπιστα?

isis
16-06-11, 21:11
Αρα μας λες εμμεσως πως ειναι ΟΛΑ αναξιοπιστα?

εννοείς αν όλα τα σκευάσματα πρωτεϊνών είναι αναξιόπιστα? Αν εννοείς κάτι τέτοιο , κανείς δε μπορεί να το πει αυτό. Για να το υποστηρίξει κάποιος , θα έπρεπε να είχε αγοράσει κάθε σκεύασμα πρωτεΐνης , να το αναλύσει πλήρως με χίλια έξοδα σε κοινώς αποδεκτά εργαστήρια και μετά να βγει και να το ανακοινώσει.

beatshooter
16-06-11, 21:15
Πανω κατω αυτο δεν ειπες?Η καταλαβα λαθος?

isis
16-06-11, 21:19
Πανω κατω αυτο δεν ειπες?Η καταλαβα λαθος?

όχι δεν είπα αυτό , δε θα μπορούσα να πώ κάτι τέτοιο , αν και το team συνέχεια το υποστηρίζει , μόλις εκτοξεύονται τα κουτιά από το παράθυρο , μεταξύ σοβαρού και αστείου. :P:P:P

Levrone
16-06-11, 21:32
δεν αγοράζεις την Inkospor καλύτερα που ξέρουμε ποιος τη συνθέτει και αν συμβεί κάτι , ποιον να κυνηγήσουμε? :welcome::welcome::welcome::welcome:

τωρα με αυτο το ποστ συγκινηθηκα!!!

:bowdown::bowdown::bowdown:

Gaspari
16-06-11, 21:38
που το στηριζεις ???:unsure::unsure::unsure:

Έχω ακούσει αρκετά για πολλές πρωτεϊνες απο άτομα που τις έχουν τεστάρει..
Εκτός αυτού, την έχω πάρει την συγκεκριμένη, δεν λέω άρα ό,τι μου κατέβει.. :)
Η διαλυτοτητά της απίστευτη. Γεύση επίσης. Ο χρόνος απορρόφησης της είναι σχεδόν μισή ώρα ( πάνω - κάτω ).
Άρα κατ εμέ ξαναλέω, είναι νο1.

sobral
17-06-11, 01:20
δεν αγοράζεις την Inkospor καλύτερα που ξέρουμε ποιος τη συνθέτει και αν συμβεί κάτι , ποιον να κυνηγήσουμε? :welcome::welcome::welcome::welcome:

:thumbup: ποιότητα και από Γερμανία. Οι έλεγχοι εκεί είναι από τους καλύτερους. Απλά είναι ακριβούτσικη, αν και ξέρεις τι παίρνεις.

Levrone
17-06-11, 02:31
:thumbup: ποιότητα και από Γερμανία. Οι έλεγχοι εκεί είναι από τους καλύτερους. Απλά είναι ακριβούτσικη, αν και ξέρεις τι παίρνεις.

GETESTET ! :P

COBRA_STYLE
17-06-11, 14:01
Έχω ακούσει αρκετά για πολλές πρωτεϊνες απο άτομα που τις έχουν τεστάρει..
Εκτός αυτού, την έχω πάρει την συγκεκριμένη, δεν λέω άρα ό,τι μου κατέβει.. :)
Η διαλυτοτητά της απίστευτη. Γεύση επίσης. Ο χρόνος απορρόφησης της είναι σχεδόν μισή ώρα ( πάνω - κάτω ).
Άρα κατ εμέ ξαναλέω, είναι νο1.
ναι μετα το καταλαβα οτι εννοουσες την συγκεκριμενη πρωτεινη-γευση....στην αρχη νομιζα οτι ελεγες για την ΟΝ γενικα οτι ειναι κορυφη κτλ...οκ τοτε

Polyneikos
17-06-11, 21:25
δεν αγοράζεις την Inkospor καλύτερα που ξέρουμε ποιος τη συνθέτει και αν συμβεί κάτι , ποιον να κυνηγήσουμε? :welcome::welcome::welcome::welcome:

Αυτο το επεξηγείς λίγο καλύτερα;
Δηλαδη μονο στην Inkospor ξερεις ποιον θα κυνηγησεις;Στις αλλες εταιρίες δεν ξερεις ποιον θα κυνηγησεις;Εξαλλου δεν κυνηγας τον υπάλληλο που την συνθετει,αλλα την εταιρια..:unsure:

isis
19-06-11, 12:01
Αυτο το επεξηγείς λίγο καλύτερα;
Δηλαδη μονο στην Inkospor ξερεις ποιον θα κυνηγησεις;Στις αλλες εταιρίες δεν ξερεις ποιον θα κυνηγησεις;Εξαλλου δεν κυνηγας τον υπάλληλο που την συνθετει,αλλα την εταιρια..:unsure:

μεταξύ σοβαρού και αστείου φίλε μου. Ωστόσο η εταιρεία που παρασκευάζει τα συμπληρώματά της αδελφής της εταιρείας , είναι μία από τις παλαιότερες εταιρείες ιδρυθείσα το έτος 1977 και αρχικά λειτουγούσε ως προμηθευτής πρώτων υλών , εν συνεχεία το έτος 1980 ασχολήθηκε με τη κλινική διατροφή και το 1982 ξεκίνησε με την αθλητική διατροφή και συνεχίζει μέχρι σήμερα. Πρόκεται για καθαρά χημική εταιρεία με μία σταδιοδρομία 34 ετών , το οποίο σημαίνει ουκ ολίγα , όχι μόνο από την άποψη της ποιότητας αλλά και των άσηπτων συνθηκών παρασκευής. Οπότε αν κάποιος είναι "χαμένος" στη πληθώρα των επιλογών αγοράς για συμπληρώματα , η Inko είναι σαφώς μία ασφαλής επιλογή , δε συμφωνείς?

Polyneikos
19-06-11, 12:09
Ετσι ναι,αλλα παναθεμα την ειναι πανακριβη και δύσκολο να την ακολουθεις πιστα :thumbup:

isis
19-06-11, 12:13
Ετσι ναι,αλλα παναθεμα την ειναι πανακριβη και δύσκολο να την ακολουθεις πιστα :thumbup:

ναι το ξέρω , γιατί δε τη φέρνετε στο e-shop? Θα είναι καλύτερες οι τιμές φαντάζομαι από το να την αγοράσεις από ένα τρίτο.

Polyneikos
19-06-11, 12:37
Aυτο ο Πανος μπορεί να μας το πει.:thumbup:

ank
09-08-11, 23:50
Λοιπον..εχω να γραψω καμποια πραγματα που ισως ανησυχησουν μερικους..

Πηρα τη πρωτεινη της on με γευση βανιλια τη χρησιμοποιουσα με δοσολογια 1-2 scoup τη μερα για κανα 20ημερο,μετα αγορασα και κατι λιποδιαλυτες τους lipodex της all star
και δε πηρα ολες τις καψουλες ουτε τις μισες αντε καμια 35-40 απο τις 120 που ειχε το κουτι, ( τα συμπληρωματα τα αγορασα στο σπιτι που μενω μονος μου μιας και ειμαι φοιτητης και δε τα εφερα στο σπιτι των γονιων μου γιατι θα τους επιανε υστερια και οπως καταλαβαινετε ,οποτε δε προλαβα να τα παρω ολα)

Μεχρι στιγμης ολα καλα,παω για εξετασεις αιματος,δεν ενιωθα τιποτα απλα κανω καθε καλοκαιρι προληπτικα..

τα αποτελεσματα ειναι οτι εχω ανεβασμενα τα SGOT και το γGT στο συκωτι.Ενα απο τα δυο προιοντα με πειραξε και θεωρησα καλο να το αναφερω,σημερα πηγα και για υπερυχογραφημα στο συκωτι και ο γιατρος μου ειπε οτι ενα απο τα συμπληρωματα το εχει επηρρεασει και εχει επισης οτι εχει φουσκωσει και λιγο,μου ειπε να τα κοψω και το συκωτι μου θα στρωσει με το καιρο


Αυτα ειχα να πω οποιος αλλος τα χρησιμοποιει καλο θα ηταν να κανει ενα check up,,

andreasloui
10-08-11, 00:41
Λοιπον..εχω να γραψω καμποια πραγματα που ισως ανησυχησουν μερικους..

Πηρα τη πρωτεινη της on με γευση βανιλια τη χρησιμοποιουσα με δοσολογια 1-2 scoup τη μερα για κανα 20ημερο,μετα αγορασα και κατι λιποδιαλυτες τους lipodex της all star
και δε πηρα ολες τις καψουλες ουτε τις μισες αντε καμια 35-40 απο τις 120 που ειχε το κουτι, ( τα συμπληρωματα τα αγορασα στο σπιτι που μενω μονος μου μιας και ειμαι φοιτητης και δε τα εφερα στο σπιτι των γονιων μου γιατι θα τους επιανε υστερια και οπως καταλαβαινετε ,οποτε δε προλαβα να τα παρω ολα)

Μεχρι στιγμης ολα καλα,παω για εξετασεις αιματος,δεν ενιωθα τιποτα απλα κανω καθε καλοκαιρι προληπτικα..

τα αποτελεσματα ειναι οτι εχω ανεβασμενα τα SGOT και το γGT στο συκωτι.Ενα απο τα δυο προιοντα με πειραξε και θεωρησα καλο να το αναφερω,σημερα πηγα και για υπερυχογραφημα στο συκωτι και ο γιατρος μου ειπε οτι ενα απο τα συμπληρωματα το εχει επηρρεασει και εχει επισης οτι εχει φουσκωσει και λιγο,μου ειπε να τα κοψω και το συκωτι μου θα στρωσει με το καιρο


Αυτα ειχα να πω οποιος αλλος τα χρησιμοποιει καλο θα ηταν να κανει ενα check up,,





φιλε μου εγω το ειχα παθει απο τα αμινοξεα σε συνδυασμο με πρωτεϊνη.....μετα την τριτη ημερα ειχα κατι πονους και εκανα εξετασεις-ειχα λιγο ανεβασμενο στο οριο τον 2ο δεικτη που γραφεις.μολις σταματησα τα αμινοξεα για 2 εβδομαδες ηρεμησα.πιστευω απο τους λιποδιαλυτες ειναι μην ανησυχεις απλα το ζορισες λιγακι.

Saldi
10-08-11, 04:38
Isofast(MHP)
VP2(AST)

Txc
10-08-11, 18:25
Ank, όσο μπορείς να βρεις μια γυναίκα πανέμορφη, 25 ετών πολύ καλή στο κρεβάτι και παρθένα άλλο τόσο μπορείς να βρεις και αυτό που ρωτάς…
(σόρι για το γυναικείο πληθυσμό του forum αλλά… )

Θεος απλα αχ0αχ0αχ0αχ0αχ0αχ0αχ00αχ0αχ0αχ0 :bowdown::bowdown::bowdown: