PDA

Επιστροφή στο Forum : Υγεια και συμπληρωματα διατροφης



gosva
13-06-11, 13:48
Γεια σε ολους η ανησυχια μου αυτο το διαστημα εχει να κανει με την ποιοτητητα των συμπληρωματων διατροφης που για εμενα χωριζεται σε 2 κατηγοριες.

1) εμφανη μυηκα αποτελεσματα

2) σωματικη υγεια

οπως ειναι γνωστο σε ολους μας κυκλοφορουν διαφορα προιοντα ελεγμενα και λοιπα και λοιπα που ομως δημιουργουν προβληματα.Υπαρχουν φαρμακευτικα προηοντα που ειναι ακαταλληλα για χριση και βγαινουν στην επιφανεια μετα απο αρκετα χρονια.Τα φαρμακα φανταζομαι ειναι πολυ πιο ελεγμενα απ'αυτα που χριαζομαστε για μυικη αναπτιξη και ομως αρκετες φορες βγαινουν σκαρτα...Τα πιο "ακυνδινα" φαρμακα ειναι αυτα που χρισημοποιουντε και ελεγχοντε 10 χρονια και πανω.
Οποτε το ερωτημα μου εχει ως εξεις : υπαρχουν συμπληρωματα διατροφης ελεγμενα και πιστοποιημενα που χρισημοποιουντε και τεσταροντε για χρονια??

jimmy007
13-06-11, 15:08
Οποτε το ερωτημα μου εχει ως εξεις : υπαρχουν συμπληρωματα διατροφης ελεγμενα και πιστοποιημενα που χρισημοποιουντε και τεσταροντε για χρονια??

Τι εννοείς βασικά ελεγμένα και πιστοποιημένα? Από που?
Πολλά συμπληρώματα χρησιμοποιούνται χωρίς παρενέργειες στην υγεία(εκτός από ακραίες περιπτώσεις όπου προυπάρχει πρόβλημα π.χ. δυσανεξίες) όπως η whey, η μονουδρική κρεατίνη και άλλα..