PDA

Επιστροφή στο Forum : πριν τα μπανια του λαου !!!!



nisgia
14-06-11, 12:16
καλημερα και καλο καλοκαιρι σιγα σιγα!!
ειπα κι εγω να ποσταρω την διατροφικη μου αποπειρα ωστε να βοηθηθω απο την εμπειρια των πιο παλιων στο φορουμ!
μετα απο 4 καλα κιλα που πηρα το χειμωνα αποτα 78 κιλα ειμαι στα 82 με μειωση 2 ποντων στη μεση οποτε σαν αποτελεσμα το θεωρω καλο απο καθε αποψη!
ειμαι τωρα στα 82 κιλα 1,81 υψος και λιπος καπου στο 14% με ηλεκτρονικη λιπομετρηση...οπτικα απο κοιλιακους δλδ μονο οι πανω σκανε μυτη σιγα σιγα...
με οπτικη ενα μηνα και κατι θα προσπαθησω να καθαρισω οσο μπορω χωρις να με προβληματιζει να πεσω σε κιλα...απλα να φανουν καπως πιο κα8αρα οι μυς ειδικα σε χερια και ποδια που υπαρχουν αλλα ειναι καπως θολα!
κανω 4 μερες βαρη και 3 αεροβια απο μιση ωρα

πρωινο : 50γρ βρωμη +ι κουπα γαλα+whey+πολυβηταμινη
δεκατιανο: 1 ομελετα με 4 ασπραδια και 1 κροκο με ντοματα και ενα λουκανικο γαλοπουλας ή 2 τοστ με τυρι φινα 4φετες γαλοπουλα και ντοματα
μεσημερι ! εδω παιζει λαδερο η οσπρια απο σπιτι μαζι με τονο η κοτατζ η σολωμο ωστε να παρω και πρωτεινη...το φαι χωρις πολλα λαδια και λιπαρα η τυρια.
απογευμα πριν προπονηση : 1 ρυζογκοφρετα με 2 φετες γαλοπουλα η κοτατζ ή ενα φρουτο και μια χουφτα καρυδια η αμυγδαλα
μετα απο προπονηση: whey και ισως μια μπανανα η λιγη βρωμη(ι κουταλια)
βραδυ (21.00) : πρωτεινη ψητη (κοτοπουλο ,μπιφτεκι γαλοπουλας κτλ) με σαλατα και ισως λιγο υδατανθρακα πχ μιση κουπα ρυζι αναλογως την ημερα τι εχω φαει
πριν υπνο : γιαουρτι 2% με 10 αμυγδαλα η καρυδια

οι θερμιδες μου ειναι 2700 περιπου συντηρης ....το πλανο δν ειναι τελειωμενο καθως προσδοκω προτασεις!!!

tolis93
14-06-11, 12:24
καλημερα και καλο καλοκαιρι σιγα σιγα!!
ειπα κι εγω να ποσταρω την διατροφικη μου αποπειρα ωστε να βοηθηθω απο την εμπειρια των πιο παλιων στο φορουμ!
μετα απο 4 καλα κιλα που πηρα το χειμωνα αποτα 78 κιλα ειμαι στα 82 με μειωση 2 ποντων στη μεση οποτε σαν αποτελεσμα το θεωρω καλο απο καθε αποψη!
ειμαι τωρα στα 82 κιλα 1,81 υψος και λιπος καπου στο 14% με ηλεκτρονικη λιπομετρηση...οπτικα απο κοιλιακους δλδ μονο οι πανω σκανε μυτη σιγα σιγα...
με οπτικη ενα μηνα και κατι θα προσπαθησω να καθαρισω οσο μπορω χωρις να με προβληματιζει να πεσω σε κιλα...απλα να φανουν καπως πιο κα8αρα οι μυς ειδικα σε χερια και ποδια που υπαρχουν αλλα ειναι καπως θολα!
κανω 4 μερες βαρη και 3 αεροβια απο μιση ωρα

πρωινο : 50γρ βρωμη +ι κουπα γαλα+whey+πολυβηταμινη
δεκατιανο: 1 ομελετα με 4 ασπραδια και 1 κροκο με ντοματα και ενα λουκανικο γαλοπουλας ή 2 τοστ με τυρι φινα 4φετες γαλοπουλα και ντοματα
μεσημερι ! εδω παιζει λαδερο η οσπρια απο σπιτι μαζι με τονο η κοτατζ η σολωμο ωστε να παρω και πρωτεινη...το φαι χωρις πολλα λαδια και λιπαρα η τυρια.
απογευμα πριν προπονηση : 1 ρυζογκοφρετα με 2 φετες γαλοπουλα η κοτατζ ή ενα φρουτο και μια χουφτα καρυδια η αμυγδαλα
μετα απο προπονηση: whey και ισως μια μπανανα η λιγη βρωμη(ι κουταλια)
βραδυ (21.00) : πρωτεινη ψητη (κοτοπουλο ,μπιφτεκι γαλοπουλας κτλ) με σαλατα και ισως λιγο υδατανθρακα πχ μιση κουπα ρυζι αναλογως την ημερα τι εχω φαει
πριν υπνο : γιαουρτι 2% με 10 αμυγδαλα η καρυδια

οι θερμιδες μου ειναι 2700 περιπου συντηρης ....το πλανο δν ειναι τελειωμενο καθως προσδοκω προτασεις!!!
εμενα προσπωπικα μαρεσει αν κ δεν ειμαι κανενας παλιος εδω μεσα και δε θελω να σου λεω μπουρδες.και γλυκοπατατα θα πηγαινε μετα τη προπονηση.εκει ξερω πως θες τροφες υψιλου γλυκαιμικου δεικτη. απο τυρι παρε το αρλα 5% λιπαρα.πολυ καλο

nisgia
14-06-11, 13:19
και μια φωτο ενδεικτικη
http://www.imagehosting.gr/di-8KV0.jpg

nisgia
15-06-11, 18:02
καποια αλλη ματια??

-beba-
15-06-11, 19:53
Είσαι πολύ καλός.:clap::clap::clap::clap::clap:
Λίγο μαύρισμα και θα γίνεις Θεός!!!

Panosss
15-06-11, 21:14
off topic
Και ένα καλό... κούρεμα και είσαι σε καλό δρόμο :P

themisdas
15-06-11, 21:20
μια χαρα ειναι το προγραμμα σου...!
στο μεταπροπονητικο καλυτερα μπανανα ...

nisgia
15-06-11, 21:54
απλα σκεφτομουν ισως το φρουτο να το εβαζα στο δεκατιανο...
το βραδυ μια πατατα η μιση κουπα ρυζι ειναι μια καλη ποσοτητα για διατροφη γραμμωσης?γιατι σκετο βοσκη κ πρωτεινικο παραειναι στεγνο!!
για το κουρεμα το ξερω εχω θεμα αλλα δε ψηνομαι τρελα!!!natural σε ολα!!;)

nisgia
15-06-11, 21:54
Είσαι πολύ καλός.:clap::clap::clap::clap::clap:
Λίγο μαύρισμα και θα γίνεις Θεός!!!

δε μας αφηνει ο καιρος που θα παει!!!

nisgia
17-06-11, 13:42
μηπως καποιος μπορει να μου πει περιπου για τα κιλα μου και δεδομενα μου στα ποσα γραμ υδατανθρακα να κινουμαι τις μερες προπονησης?

nisgia
01-10-12, 21:22
544575445854459[ATTACH=CONFIG]54460[/ATT
καλησπερα μετα απο πολυ καιρο απο ενα σιωπηλο μελος του φορουμ!!!!
οι φωτο ειναι μετα απο μεσημεριανο φαι και δουλεια πριν 3 μερες!!!
για το επομενο μηνα κινουμε ισοθερμιδικα στο περιπου!!!! :unsure: με σκοπο να ριξω λιγο λιπος ακομα!!!