PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειάζομαι κρεατίνη ή οχι?



xgiwrgos
15-06-11, 21:28
Λοιπόν είμαι 85 κιλά με 20% λίπος και έχω ξεκινήσει διατροφή και γυμναστική έδω και ένα μήνα,η διατροφή μου είναι με περιορισμένους υδατανθρακές λόγο του ποσοστού λίπους που έχω και και η πρωτείνη είναι υπολογισμένη βαση των οδηγιών απο το site..
Χρησημοποιώ επίσης απο συμπληρώματα μια πρωτείνη Champion Nutrition Pure Whey,πολυβιταμινες vita sper plus q10,ester-c plus.
Θα με βοηθήσει σε κάτι η κρεατίνη?

thanks

humanoid
15-06-11, 21:57
Διαβασε τι κανει η κρεατινη κ αποφασισε μονος σου.Κανεις δεν μπορει να σου πει παρε η μην παρεις.

xgiwrgos
15-06-11, 22:02
Έχω διαβάσει τι κάνει απλώς θα ήθελα να μάθω αν θα βοηθήσει..

humanoid
15-06-11, 22:06
Θα σε βοηθησει σε ενα μικρο ποσοστο στην δυναμη κ στην αντοχη (μην φανταστεις τπτ τρελο) κ θα σου κανει κατακρατηση υγρων τα οποια θα φυγουν μετα.
Αν σε ενδιαφερει ενα συμπληρωμα για δυναμη κ αντοχη παρτο αν οχι μην το παρεις.
Πρεπει να ξερεις τι παιρνεις κ γιατι το παιρνεις.

Χρήστος Κ.
15-06-11, 22:14
Θα σε βοηθησει σε ενα μικρο ποσοστο στην δυναμη κ στην αντοχη (μην φανταστεις τπτ τρελο) κ θα σου κανει κατακρατηση υγρων τα οποια θα φυγουν μετα.
Αν σε ενδιαφερει ενα συμπληρωμα για δυναμη κ αντοχη παρτο αν οχι μην το παρεις.
Πρεπει να ξερεις τι παιρνεις κ γιατι το παιρνεις.


Τα έχουμε ξαναπει για την κατακράτηση, είναι ενδομυική. δεν αποτελεί μειονέκτημα αλλά προσόν.

humanoid
15-06-11, 22:31
Για μενα ειναι μειονεκτημα οτι πρεπει να πινω απειρο νερο γιατι εχω την αισθηση της αφυδατωσης.
Εμφανισιακα δεν μου λεει κατι γιατι ουτως η αλλως τα χανεις μετα,η ουσια ειναι η δυναμη κ η αντοχη.
Ο καθενας με την αποψη του.

mantus3
15-06-11, 22:36
Ρε συ στον μήνα κρεατίνη; Δεν είναι κακό αλλά άσε και κάτι για ποιο μετά, ξέρεις έτσι ντόρος να γίνεται… πάρει δεν πάρεις, δεν το κόβω να σου κάνει δουλειά, είσαι στην αρχή ακόμα…

giannis64
15-06-11, 22:52
ενα πολυ μεγαλο λαθος που κανουν πολλοι κατα με ειναι πως περνουν κρεατινη για λαθος λογους.
για μενα ο λογος που θα επρεπε να περνει κανεις κρεατινη ειναι μονο και μονο για μυικη αναρωση.
και στην γραμμωση, για μυικη αναρωση και για λιγο παραπανω δυναμη απο την εξαντλητικη υποθερμιδικη διαιτα.

mantus3
15-06-11, 22:59
ενα πολυ μεγαλο λαθος που κανουν πολλοι κατα με ειναι πως περνουν κρεατινη για λαθος λογους.
για μενα ο λογος που θα επρεπε να περνει κανεις κρεατινη ειναι μονο και μονο για μυικη αναρωση.
και στην γραμμωση, για μυικη αναρωση και για λιγο παραπανω δυναμη απο την εξαντλητικη υποθερμιδικη διαιτα.

+1000
Αλλά το θέμα με την κρεατίνη το έχουμε κουράσει… υπάρχουν ένα σορό τόπικ σχετικά…

xgiwrgos
15-06-11, 23:21
Το θέμα είναι όμως θα με βοηθήσει εμένα σε θέμα αντοχής και δύναμης?

mantus3
15-06-11, 23:23
Το θέμα είναι όμως θα με βοηθήσει εμένα σε θέμα αντοχής και δύναμης?

όχι

worfel
16-06-11, 01:06
όχι

θα τον βοηθησει (οχι κ τιποτα τρελο), απλα ειναι αρχαριος ακομα και δεν ειναι απαραιτητο..
μην παραπληρωφορουμε τους αρχαριους εδω και τα μαθαινουν λάθος...

Kaloutsikos
16-06-11, 15:59
Ρε συ στον μήνα κρεατίνη; Δεν είναι κακό αλλά άσε και κάτι για ποιο μετά, ξέρεις έτσι ντόρος να γίνεται… πάρει δεν πάρεις, δεν το κόβω να σου κάνει δουλειά, είσαι στην αρχή ακόμα…

+1

Polyneikos
19-06-11, 10:26
Λοιπόν είμαι 85 κιλά με 20% λίπος και έχω ξεκινήσει διατροφή και γυμναστική έδω και ένα μήνα,η διατροφή μου είναι με περιορισμένους υδατανθρακές λόγο του ποσοστού λίπους που έχω και και η πρωτείνη είναι υπολογισμένη βαση των οδηγιών απο το site..
Χρησημοποιώ επίσης απο συμπληρώματα μια πρωτείνη Champion Nutrition Pure Whey,πολυβιταμινες vita sper plus q10,ester-c plus.
Θα με βοηθήσει σε κάτι η κρεατίνη?

thanks

Οτι θα σε βοηθησει,θα σε βοηθησει.
Απλα επειδη κανεις μολις 1 μηνα προπονηση,δωσε λίγο χρόνο στο σωμα σου για να δεις τις φυσικες του αντιδρασεις και αντανακλαστικα στην γυμναστικη και την διατροφη.
Μετα από 6 μηνες προπονηση π.χ. θα παρατηρεις καλυτερα το σωμα σου οπότε τότε θα μπορείς και μονος σου να δεις αν η λήψη της σε βοηθαει ουσιαστικα και αν κανει την μεγαλη διαφορα.
Μην βιαζεστε να παρετε πολλα συμπληρωματα,δεν θα φερουν γρηγορότερα αποτελεσματα.:thumbup: